Maksymilian Krukas, wicemistrz Polski U-23

Krukar wicemistrzem Polski U-23

21-letni Sztangista Legii, Maksymilian Krukar został wicemistrzem Polski do lat 23 w podnoszeniu ciężarów. Podczas mistrzostw kraju, które odbyły się w Stoku Lackim, legionista w kat. -61 kilogramów uzyskał 195 kg w dwuboju: 88kg w rwaniu oraz 107kg w podrzucie. Złoty medal wywalczył rówieśnik Krukara, Jakub Kudryk z Meyeru Elbląg, który uzyskał w dwuboju 200kg (89 + 111).

Krukar kilka dni przed startem MP, podczas zgrupowania kadry Polski U-20, ustanowił swój rekord życiowy w rwaniu - 90 kilogramów. Podczas zawodów rangi mistrzowskiej, legionista przy trzecim podejściu (dwa pierwsze udane były na 85 i 88 kg) próbował unieść 90 kilogramów, ale nieskutecznie. W podrzucie Krukar w pierwszych dwóch próbach skutecznie unosił 101 i 107kg, w trzeciej serii nie zdołał podrzucić 111 kg.

Trzech sztangistów Legii startowało w kategorii wagowej -81kg. Krystian Ojdanowski zajął miejsce szóste (280kg w dwuboju, 125+155), Jakub Bartkowicz był 10. (229kg w dwuboju, 100+129), a Karol Smolak 13. (180kg w dwuboju, 80+100).

W klasyfikacji klubowej Legia zajęła 16 miejsce.