Gola dla Legii strzelił Wszołek - fot. Mishka / Legionisci.com

Stal 2-1 Legia

Coraz mniej kolorowo

Legia Warszawa przegrała w sobotę na wyjeździe ze Stalą Mielec 1-2. Jedynego gola dla stołecznej drużyny zdobył Paweł Wszołek, natomiast dla gospodarzy trafili Krystian Getinger i Arkadiusz Kasperkiewicz. Stołeczni piłkarze po raz kolejny zawiedli swoich kibiców, grając przewidywalnie w ofensywie i nieuważnie w defensywie.

Mecz znakomicie rozpoczął się dla drużyny Stali Mielec, która już w 5. minucie objęła prowadzenie. Piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Krystian Getinger i uczynił to na tyle zaskakująco, że bezpośrednim uderzeniem zaskoczył Richarda Strebingera. Futbolówka po drodze minęła kilku graczy, a w tym kompletnie zdezorientowanego bramkarza stołecznej drużyny. Przez kolejne kilkanaście minut gościom udało się nieco otrząsnąć, jednak nadal mieli problemy z konstruowaniem akcji w ofensywie. Dopiero w 19. minucie sam na sam z bramkarzem przeciwników znalazł się Rafael Lopes, który trafił w słupek, chociaż potem sędzia i tak odgwizdał pozycję spaloną. Wkrótce Stal stworzyła sobie kolejną szansę po stałym fragmencie gry, jednak tym razem dobrze na przedpolu zachował się Strebinger.

W 30. minucie graczom Aleksandara Vukovicia wreszcie udało się doprowadzić do remisu za sprawą Pawła Wszołka. Z akcją lewą stroną ruszył Maciej Rosołek, który spod linii dośrodkował do niepilnowanego kolegi z drużyny. Wszołek z najbliższej odległości nie miał problemów z pokonaniem Rafała Strączka. Niestety, radość z trafienia nie trwała długo. Już kilka minut potem Stal ponownie wyszła na prowadzenie. Po wrzutce z rzutu rożnego najwyżej w polu karnym wyskoczył Arkadiusz Kasperkiewicz i głową wpakował piłkę do siatki. Zaraz potem mielczanie mogli strzelić kolejnego gola. Fatalny błąd popełnił Strebinger, który podał wprost do Grzegorza Tomasiewicza, a ten zmarnował sytuację sam na sam. Do końca pierwszej połowy żadnej drużynie nie udało się już stworzyć bramkowej akcji. Sędzia zaprosił piłkarzy na przerwie przy zaskakującym prowadzeniu gospodarzy 2-1.

Pierwsze kilkanaście minut drugiej połowy to spokojna gra z obydwu stron. Legia co prawda starała się atakować, jednak dobrze ustawiona była obrona gospodarzy. W 57. minucie znowu niebezpiecznie było po rzucie rożnym. Tym razem obyło się bez przykrych konsekwencji. Chwilę potem bardzo dobra kontra Legii. W jej końcowej fazie Wszołek dośrodkował do nadbiegającego Lopesa, który nie trafił w lecącą piłkę. Po godzinie gry trener Vuković zdecydował się na dwie zmiany w składzie. Wówczas na boisku pojawili się Benjamin Verbić i Tomas Pekhart, którzy mieli za zadanie wzmocnić siłę ognia warszawskiego klubu.

W 69. minucie błąd Stali w wyprowadzeniu piłki, z czego omal nie skorzystała Legia. Płaski strzał Pekharta pewnie wyłapał jednak Strączek. Blisko kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry do siatki trafił Pekhart, ale sędzia słusznie odgwizdał pozycję spaloną. W końcówce starcia mielczanie postawili głównie na defensywę. Atakowali mniejszą liczbę graczy, natomiast udanie zagęszczali swoje zasieki obronne.

2-1
5' Getinger
34' Kasperkiewicz
Richard Strebinger 15
63' Mattias Johansson 6
Artur Jędrzejczyk 55
Ihor Charatin 14
86' Joel Abu Hanna 23
Paweł Wszołek 13
46' Bartosz Slisz 99
74' Patryk Sokołowski 18
Josue 27
Maciej Rosołek 39
62' Rafael Lopes 21
Maciej Kikolski 80
62' Tomas Pekhart 9
Jurgen Celhaka 16
74' Ernest Muci 20
86' Mateusz Grudziński 26
Szymon Włodarczyk 28
46' Bartosz Kapustka 67
63' Benjamin Verbić 77