Polska 2-0 Wyspy Owcze. Występ Wszołka

Redakcja, źródło: Legionisci.com

W meczu eliminacji mistrzostw Europy 2024 reprezentacja Polski wygrała z Wyspami Owczymi 2-0. Do przerwy był remis 0-0. W 46. minucie na boisku pojawił się Paweł Wszołek. Legionista w doliczonym czasie gry został ukarany żółtą kartką. 10 września Polacy zagrają na wyjeździe z Albanią.

Od pierwszych minut Polacy ruszyli do ataków. Jednak to goście jako pierwsi oddali celny strzał w tym spotkaniu. W 18. minucie na bramkę Wojciecha Szczęsnego uderzał Jóan Símun Edmundsson. W 29. minucie dobry strzał oddał Arkadiusz Milik, jednak Mattias Lamhauge wykazał się umiejętnościami i obronił to uderzenie. Do końca pierwszej części spotkania Polacy znacząco przeważali, ale nie zdołali udokumentować tego zdobyciem bramki.

W 51. minucie Robert Lewandowski zmarnował doskonałą sytuację - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego uderzył jedynie w poprzeczkę. W 64. minucie strzał oddał Paweł Wszołek, jednak został zablokowany. W 68. minucie Lewandowski wyszedł sam na sam, ale zamiast uderzać, chciał przełożyć sobie piłkę na prawą nogę i zakiwał się sam ze sobą. W 70. minucie sędzia podyktował rzut karny za zagranie ręką. Do piłki podszedł Lewandowski i zamienił jedenastkę na gola. W 83. minucie Lewandowski podwyższył na 2-0. Po tym spotkaniu Polska wyprzedziła w tabeli Mołdawię i zajmuje 3. miejsce, za Czechami i Albanią.

Polska 2-0 (0-0) Wyspy Owcze
1-0 - 73' Robert Lewandowski (k)
2-0 - 83' Robert Lewandowski

Polska: 1. Wojciech Szczęsny - 18. Bartosz Bereszyński (60' 19. Sebastian Szymański), 5. Jan Bednarek, 14. Jakub Kiwior, 4. Tomasz Kędziora - 15. Michał Skóraś (46' 21. Paweł Wszołek), 10. Grzegorz Krychowiak (80' 17. Damian Szymański), 20. Piotr Zieliński, 13. Jakub Kamiński (87' 11. Kamil Grosicki) - 9. Robert Lewandowski, 7. Arkadiusz Milik (60' 16. Karol Świderski)

Wyspy Owcze: 23. Mattias Lamhauge - 14. Gilli Rólantsson Sørensen (75' 2. Jóannes Danielsen), 13. Hørður Askham, 15. Odmar Færø, 5. Sonni Nattestad, 3. Viljormur Davidsen - 10. Sølvi Vatnhamar, 20. René Joensen (75' 22. Jákup Andreasen), 16. Gunnar Vatnhamar (88' 18. Stefan Radosavljević), 7. Jóannes Bjartalíð (61' 11. Klæmint Olsen) - 9. Jóan Símun Edmundsson (61' 8. Brandur Olsen)

żółte kartki: Krychowiak, Wszołek - Nattestad