Kosta Runjaić - fot. Mishka / Legionisci.com

Konferencja pomeczowa

Runjaić: Zagraliśmy za mało ofensywnie

Mishka, źródło: Legionisci.com

Kosta Runjaić (trener Legii): Myślę, że wygraliśmy zasłużenie. Strzeliliśmy 3 gole już w pierwszej połowie, kontrolowaliśmy grę, przebieg meczu. Mam dobre odczucia po tym wyniku. Naszym celem było zachować kontrolę na boisku, grać stabilnie i strzelić czwartego gola, jeśli to będzie możliwe. To się niestety nie udało. W drugiej połowie graliśmy stabilnie, ale z mojego punktu widzenia jako trenera, powinniśmy grać bardziej do przodu.

Zagraliśmy z zespołem z czołówki pierwszej ligi, na stadionie był prawie komplet publiczności. Gratulacje dla chłopaków, ale teraz musimy się znów skupić na kolejnym meczu. Idziemy dalej.

O Strzałku
Dlaczego nie wpuściłem Igora Strzałka wcześniej na boisko? A dlaczego miałby wejść wcześniej? Piłka nożna jest nieprzewidywalna. W ostatnich meczach dominowaliśmy, mieliśmy 26 strzałów, większe posiadanie piłki, a przegraliśmy 1-3. Puchar Polski może być niebezpieczny, szczególnie gdy gra się na wyjeździe. Nie podobało mi się, że nie graliśmy dziś bardziej ofensywnie, nie stwarzaliśmy więcej sytuacji. Pokazaliśmy jakość w pierwszej połowie, ale zabrakło jej w grze ofensywnej. Bezpieczny wynik jest dla mnie wtedy, gdy mecz się już zakończy. Nie w każdym spotkaniu szczęście było po naszej stronie. Nie było konieczności wstawiać żadnego z zawodników rezerwowych wcześniej.

Zapomniałem jeszcze podziękować naszym kibicom za ich doping i zaufanie. To najlepsi kibice. Zainwestowali dziś dużo, włożyli spory wysiłek w to, żeby tu przyjechać, a my mogliśmy im odpłacić dobrym wynikiem. Daliśmy im trochę szczęścia, wiem że to tylko moment, jeden mecz, jeden krok, ale to bardzo ważne.

WYNIKI SONDYJak oceniasz pracę Kosty Runjaicia na stanowisku trenera Legii?
SUMA GŁOSÓW: 69015
START: 20.06.2023 / KONIEC: 13.04.2024