Clearex Chorzów 5-5 Legia Warszawa

Mishka, źródło: Legionisci.com

W meczu 23. kolejki Ekstraklasy Legia Warszawa tylko zremisowała na wyjeździe z Clearexem (Ruchem) Chorzów 5-5. Do przerwy legioniści prowadzili 2-1. Kolejne spotkanie rozegrają 3 marca o godzinie 16:00, na wyjeździe z AZS UW Wilanów. Drużyna z Chorzowa jest już niemal pewna spadku z Ekstraklasy.

Do środowego spotkania Legia przystąpiła mocno osłabiona. Przede wszystkim zabrakło Tomasza Warszawskiego, który w poprzednim meczu w bardzo głupi sposób zarobił czerwoną kartkę. Na ławce rezerwowych, oprócz bramkarza, zasiadło tylko trzech zawodników. Gospodarze mogą być praktycznie pewni spadku, mimo to z dużą energią rozpoczęli spotkanie z Legią. Jako pierwsi zagrozili bramce stołecznego zespołu, jednak to goście szybko wyszli n a prowadzenie. W 5. minucie z 12 metrów tuż przy słupku uderzył Rui Pinto i mieliśmy 1-0. W 13. minucie świetną dwójkową akcję przeprowadził Michał Klaus z Andre Luizem, ten drugi wyszedł sam na sam i pewnie pokonał bramkarza. Chwilę później powinno być 3-0, ale tym razem dobrze spisał się Olivier Nadolski. W 16. minucie Sebastian Brocki posłał prawdziwą bombę ba bramkę stołecznego zespołu, piłka trafiła w słupek, wyszła w boisko i pewnie dobił ją Michał Dubiel. Gospodarze ponownie uwierzyli, że mogą w tym spotkaniu osiągnąć korzystny wynik. Do przerwy jednak gole już nie padły.

Już na początku drugiej połowy błąd popełnił Brocki, co wykorzystał Andre Luiz, podwyższają prowadzenie zespołu gości. Odpowiedź była błyskawiczna. Świetną akcję przeprowadził Sebastian Brocki i zdobył bramkę na 2-3. Kolejne minuty nie przyniosły klarownych sytuacji. Na 3 minuty przed końcem do pustej bramki trafił Davidson Silva. W odpowiedzi bramkę dla gospodarzy strzelił Brocki, a po chwili na 4-4 wyrównał Michał Dubiel, który kilka sekund później strzelił na 5-4. Jeszcze przed końcem wyrównał Davidson Silva, ratując 1 punkt dla swojego zespołu.

Clearex Chorzów 5-5 (1-2) Legia Warszawa
0-1 - 04:25 Rui Pinto (as. Nuno Chuva)
0-2 - 12:54 Andre Luiz (as. Michał Klaus)
1-2 - 15:33 Michał Dubiel
1-3 - 21:18 Andre Luiz
2-3 - 21:59 Sebastian Brocki
2-4 - 37:03 Davidson Silva (as. Michał Klaus)
3-4 - 38:06 Sebastian Brocki