Legia - Bilbao - fot. Maciek Gronau

Koszykówka

Legia Warszawa 83-64 Bilbao Basket

Woytek, źródło: Legionisci.com

W pierwszym meczu 1/4 finału FIBA Europe Cup Legia Warszawa wysoko wygrała z Bilbao Basket. Legioniści przeważali całe spotkanie i regularnie powiększali przewagę nad rywalami. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 13 marca o godz. 20 w Hiszpanii. Rywalem legionistów lub Basków w półfinale będzie prawdopodobnie niemiecki Chemnitz Niners. Wicelider niemieckiej Bundesligi wygrał bowiem w pierwszym, wyjazdowym spotkaniu z Casademont Saragossa aż 98:64. Mecze półfinałowe zaplanowano na 27 marca oraz 3 kwietnia - legioniści ew. pierwszy półfinał zagrają na wyjeździe, rewanż przed własną publicznością.

Fotoreportaż z meczu - 101 zdjęć Maćka Gronau

W pierwszej połowie spotkania, z powodu awarii, nie działały wszystkie tablice ani zegary, przez co konieczne było rozstawienie awaryjnych zegarów 24 sekund w narożnikach parkietu oraz małej tablicy na środku, gdzie wyświetlany był wynik. W przerwie awarię udało się naprawić i od trzeciej kwarty zegary i tablice działały już prawidłowo.

9. I. Chacon -

Sędziowie: Zafer Yilmaz (Turcja), Ventsislav Velikov (Bułgaria), Vladimir Jevtović (Serbia)
Komisarz: Algimantas Pavilonis (Litwa)