Patryk Kun - fot. Mishka / Legionisci.com

Pod lupą LL! - Patryk Kun

Kamil Dumała, źródło: Legionisci.com

Pod wodzą nowego trenera Goncalo Feio podstawowym zawodnikiem na lewym wahadle jest Patryk Kun. Postanowiliśmy sprawdzić, jak ten piłkarz spisał się w spotkaniu ze Śląskiem Wrocław.

Pojedynki z rywalami
Obserwowany przez nas gracz stoczył kilka pojedynków i wychodziło mu to ze zmiennym szczęściem. Już w pierwszej minucie z akcją ruszył Śląsk Wrocław. Piłka dotarła do Patryka Klimali, który na 16. metrze chciał dojść do sytuacji sam na sam, ale świetnie interweniował Patryk Kun, który zatrzymał napastnika z Wrocławia. W 21. minucie gracz Legii był naciskany na lewej flance, aż stracił piłkę i z akcją ruszył Erik Expósito. Dziewięć minut później Bartosz Kapustka zbyt mocno zagrał do byłego gracza Rakowa Częstochowa, ale ten dobrze doszedł pressingiem do Konczkowskiego i wywalczył rzut rożny. Później Patryka Kuna minął Expósito, ale po podaniu Hiszpana od razu uderzył Klimala, a z jego strzałem poradził sobie Dominik Hładun.

Dośrodkowania
Kun kilkukrotnie próbował swoich sił w dośrodkowaniach. Zaczął jeszcze przed 30. minutą, ale piłka powędrowała daleko od celu. W 40. minucie ponownie spróbował szczęścia, ale akcja zakończyła się uderzeniem Marca Guala nad bramką Śląska. Tuż po przerwie jego dośrodkowanie zostało wybite na rzut rożny, natomiast w 57. minucie bardzo dobrze w polu karnym zachował się Rafał Leszczyński, który pewnie wyłapał piłkę po dośrodkowaniu 29-latka. Kilka minut przed zejściem z boiska Patryk Kun ponownie próbował szukać swojej asysty, ale i tym razem za głęboko posłał piłkę w obręb bramki Leszczyńskiego.

Praca na boisku
„Kunik” zanotował w niedzielę kilka dobrych interwencji. W 4. minucie defensorzy z Wrocławia zagrali długie podanie za linię obrony Legii, ale legionista dobrze je przeciął. Powtórzył to w 26. minucie, jednak tym razem po długim zagraniu gracza Śląska przeciął lot futbolówki głową. Tuż przed przerwą stoczył pojedynek z Patrykiem Klimalą i poradził sobie bardzo dobrze, odbierając mu piłkę. Kolejną dobrą interwencję zanotował po przerwie, ale tym razem nie dał się wyprzedzić w polu karnym Expósito i spokojnie wybił piłkę na aut. Warto zaznaczyć jeszcze dobrą akcję, z 65. minuty gry, kiedy to dostrzegł w polu karnym Guala, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez rywali.