SiatkówkaHokejKoszykówka

RSS  |  WAP  |  siatka  |  Piłka Nożna  |  Hokej                     zgłoś newsa!
W sobotę wyłonione zostały cztery najlepsze drużyny w sezonie. Po dwa mecze wygrały zespoły BAS Białystok, Legii Warszawa i MOS Wola Warszawa. Zacięty bój o awans toczyły ekipy z Ostrołęki i Międzyrzeca Podlaskiego. Pierwsze spotkanie Huragan wygrał 3-0, ale w rewanżu lepsza była Energa i o tym kto awansuje dalej decydował złoty set. Z tej wojny zwycięsko wyszli gracze z Ostrołęki.
Legia Warszawa awansowała do kolejnej rundy play-off! "Wojskowi" wygrali wyjazdowy mecz w Olsztynie 3-1. Wyniki setów: 24-26, 25-19, 21-25, 23-25. Zwycięzca rywalizacji był znany już po trzech setach przy stanie 2-1 dla Legii. Pierwsze spotkanie rozegrane w stolicy zakończyło się wynikiem 3-1 dla legionistów. Więcej informacji w dziale Siatkówka.
W pierwszym meczu pierwszej fazy play-off na ławce trenerskiej wyjątkowo zamiast Pawła Rzepińskiego pojawił się Paweł Kaczorowski. - Nieformalnie pełniłem obowiązki trenera, ale nie do końca wyglądało to tak, że dyrygowałem poczynaniami kolegów. Wszyscy razem pomagaliśmy i podpowiadaliśmy sobie na boisku i poza nim. To stanowiło tak naprawdę klucz do sukcesu - powiedział zawodnik.
- Udało się zrealizować pierwszy, malutki krok w pochodzie do pierwszej ligi. W perspektywie jednak, by zrealizować ten cel, musimy wykonać zdecydowanie więcej tego typu kroków. W pierwszym secie zbyt łatwo zdobywaliśmy punkty. Drużyna z Olsztyna myliła się w każdym elemencie gry - mówił po pierwszym spotkaniu z AZS UWM Mariusz Godlewski, kapitan Legii.
- Cieszymy się ze zwycięstwa. Mecz wyglądał bardzo dobrze. Przyjęliśmy fajną taktykę, że zagrywaliśmy na libero, który nie sprawował się dobrze w przyjęciu i wykorzystywaliśmy jego słabszą dyspozycję. Z wielu piłek przechodzących od razu decydowaliśmy się na kontrę, dzięki czemu w wielu setach wypracowywaliśmy zdecydowaną przewagę nad olsztynianami. Dobrze funkcjonowało również przyjęcie. Jesteśmy zadowoleni z całościowego obrazu meczu - ocenił pierwsze spotkanie play-off
Tomasz Belczyk, środkowy Legii.
04.03. / 21:16 - Wyniki 1. rundy play-off
Sezon II ligi siatkówki wkroczył w decydującą fazę. W sobotę odbyły się 4 mecze 1. rundy play-off i zanotowaliśmy po dwie wygrane gospodarzy i gości. Zdecydowanie bliżej awansu do kolejnej rundy są zespoły BAS Białystok i MOS Wola, które wywiozły z obcych parkietów pewne wygrane 3-0. Z kolei u siebie zwyciężyły ekipy Huraganu Międzyrzec Podlaski i Legii Warszawa. Rewanże za tydzień.
W pierwszym meczu 1. rundy play-off siatkarze Legii Warszawa wygrali z AZS UWM Olsztyn 3-1. Wyniki setów: 21-25, 25-20, 25-18, 25-20. Rewanż zostanie rozegrany za tydzień w Olsztynie. Do awansu legionistom wystarczy wygrać dwa sety aby awansować do kolejnej rundy. Więcej informacji o sekcji znajdziecie w dziale Siatkówka.
Fotoreportaż z meczu - 20 zdjęć Hugollka
Zdjęcia | więcej | 2
W sobotę o godzinie 17 w hali przy ulicy Naddnieprzańskiej 2/4 siatkarze Legii rozpoczną fazę play-off. W pierwszej rundzie rywalem drużyny Pawła Rzepińskiego będzie drugi zespół AZS UWM Olsztyn, który w rundzie zasadniczej zajął 4. miejsce w tabeli, wyprzedzając legionistów o 4 oczka. Na początku obecnego roku obie drużyny rywalizowały w Olsztynie. Wówczas lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 3-1. Jesienią w spotkanie rozegranym w Warszawie Legia pokonała akademików 3-2.
Siatkarze Legii wygrali w I memoriale Tomasza Sadury, który odbył się w sobotę w Kozienicach. Dla naszej drużyny był to ostatni sprawdzian przed fazą play-off, którą legioniści rozpoczną już w najbliższy weekend. Legia pokonała II-ligowy KKS Kozienice 3-1 (25-19, 25-19, 22-25, 25-21) oraz przegrała z grającą w tej samej klasie rozgrywkowej Avią Świdnik 2-3 (25-23, 25-21, 19-25, 21-25, 16-18).
Najlepszą drużyną fazy zasadniczej sezonu został MOS Wola Warszawa, który wyprzedził w tabeli Energę Ostrołęka o 2 punkty. W pierwszej czwórce znalazły się jeszcze zespoły BAS Białystok i AZS UWM Olsztyn. Do play-off nie awansowały drużyny z Augustowa, Wołomina, Białej Podlaskiej i akademicy z Warszawy.
Siatkarze Legii Warszawa zakończyli rundę zasadniczą rozgrywek. Po niej rozegrany zostanie etap play-off. W I rundzie weźmie udział 8 zespołów. Legia zajęła miejsce 5. w tabeli i na tym etapie zmierzy się z 4. w tabeli AZS UWM Olsztyn.
W meczu 22. kolejki II ligi siatkarze Legii przegrali na wyjeździe z BAS Białystok 0-3. Wyniki poszczególnych setów: 25-21, 27-25, 25-19. Było to ostatnie spotkanie fazy zasadniczej sezonu. Legioniści zajęli 5. miejsce w tabeli i w pierwszej rundzie play-off zmierzą się z AZS UWM Olsztyn. Więcej informacji w dziale Siatkówka.
Sobota, 25 marca 2017, godz. 17:00
Herb MOS Wola Warszawa MOS Wola Warszawa

Play-off: Z liderem o kolejną rundę!

W sobotę o godzinie 17 w hali sportowej przy ulicy Naddnieprzańskiej 2/4 siatkarze Legii rozpoczną walkę o awans do kolejnej rundy play-off. Rywalem będzie zespół MOS Wola Warszawa, który po rundzie zasadniczej zajął 1. miejsce w tabeli II ligi. W dwóch meczach obu drużyn w tym sezonie dwa razy padł wynik 3-1. We wrześniu na Woli wygrał MOS, a w grudniu Legia. Rewanż odbędzie się tydzień później... więcej

Sobota, 11 marca 2017, godz. 17:00