SiatkówkaHokejKoszykówka

RSS  |  WAP  |  siatka  |  Piłka Nożna  |  Hokej                     zgłoś newsa!
W niedzielę w restauracji „Volley Bajka” na warszawskim Ursynowie odbyła się minigala, podczas której podsumowano działalność Akademii Siatkówki Legii Warszawa oraz opowiedziano o planach sekcji na najbliższe miesiące. W budynku Areny Ursynów obecni byli m.in.: prezes „Wojskowych” Karolina Szewczyk, wiceprezes Michał Trybusz, zawodnicy Mariusz Godlewski i Daniel Rosa oraz trener młodych siatkarzy Robert Wójtowicz.
Fotoreportaż z imprezy - 18 zdjęć
Kapitan siatkarskiej Legii Mariusz Godlewski oraz środkowy drużyny Daniel Rosa podpisali w niedzielę kontrakty na występy w kolejnym sezonie. Zawodnicy parafowali dokumenty w obecności prezes sekcji Karoliny Szewczyk tuż po zakończeniu oficjalnej gali podsumowującej działalność Akademii Siatkówki Legii Warszawa w sezonie 2016/2017, która odbyła się w restauracji „Volley Bajka” na warszawskim Ursynowie.
Siatkarze Legii zakończyli rozgrywki sezonu 2016/17 na drugiej rundzie play-off II ligi. - Naszym celem był awans do I ligi z tej perspektywy sezon trudno ocenić pozytywnie. Mieliśmy zespół, który włączył się do walki o czołowe lokaty w grupie. Plaga kontuzji ze środka sezonu sprawiła, że zabrakło nam punktów, aby z lepszej pozycji startowej przystąpić do rywalizacji o wyjście z grupy. Dlatego ten sezon z pewnością można uznać za trudny i wymagający - mówi prezes sekcji, Karolina Szewczyk.
Sekcja siatkówki zaprasza chętnych, którzy chcą zostać trenerami siatkówki i pracować z młodzieżą (dzieci 7-13 lat) w ramach z projektów Akademii Siatkówki Legia Warszawa. Po odbyciu praktyk jest możliwość zatrudnienia w akademii i samodzielnej pracy z grupą adeptów siatkówki.
W drugim meczu 2. rundy play-off Legia Warszawa przegrała na wyjeździe z MOS Wola Warszawa 1-3 i tym samym odpadła z dalszej rywalizacji (0-2). Wyniki setów: 25-17, 25-22, 24-26, 25-11. Więcej informacji o sekcji znajdziecie w dziale Siatkówka.
Daniel Rosa: Z naszej strony mecz odbieramy z pewnością pozytywnie. Cieszyliśmy się z gry, a spotkanie przegraliśmy pojedynczymi akcjami. Najgorsze jest to, że te dwa wygrane sety nic nam nie dają, bo na tym etapie rozgrywek obowiązuje już inny system – do dwóch zwycięstw.
Olgierd Cybulski: Z pewnością był to dobry mecz z obu stron. Wydaje mi się, że zaprezentowaliśmy się przyzwoicie. Zabrakło po prostu szczęścia. Szkoda, bo spotkanie zaczęło się dla nas we wprost wymarzony sposób, a zakończyło dość smutno.
Paweł Rzepiński: Mimo że mecz nie ułożył się po naszej myśli, uważam, że mógł się podobać. Z pewnością było co oglądać i to niezależnie od tego, czy dany set wygrywaliśmy, czy przegrywaliśmy. Chyba jedynie w czwartej części spotkania przeciwnicy wypracowali ciut więcej przewagi nad nami i dowieźli ją do samego końca seta. Poza tym jednym fragmentem cały pojedynek stanowił zaciętą rywalizację, o czym świadczy chociażby rezultat ostatniego seta.
Znane są już terminy meczów drugiej rundy play-off z udziałem siatkarzy Legii z MOS-em Wola. W 1. spotkaniu rozegranym w sobotę przy Naddnieprzańskiej legioniści przegrali po zaciętym pojedynku 2-3. Mecz numer 2 rozegrany zostanie w najbliższą sobotę o 18:00 w hali przy Rogalińskiej 2 na Woli. Tylko wygrana Legii przedłuży serię do trzeciego meczu, którego zwycięzca awansuje do kolejnej rundy play-off.
W pierwszym meczu 2. rundy play-off siatkarze Legii Warszawa przegrali z MOS Wola Warszawa 2-3. Wyniki setów: 25-21, 23-25, 25-23, 20-25 i tie-break 20-22. Rewanż zostanie rozegrany za tydzień. Do kolejnej rundy awansuje zespół, który wygra dwa mecze. Więcej informacji o sekcji znajdziecie w dziale Siatkówka.
Fotoreportaż z meczu - 17 zdjęć Hugollka
Zdjęcia | więcej | 3
W sobotę wyłonione zostały cztery najlepsze drużyny w sezonie. Po dwa mecze wygrały zespoły BAS Białystok, Legii Warszawa i MOS Wola Warszawa. Zacięty bój o awans toczyły ekipy z Ostrołęki i Międzyrzeca Podlaskiego. Pierwsze spotkanie Huragan wygrał 3-0, ale w rewanżu lepsza była Energa i o tym kto awansuje dalej decydował złoty set. Z tej wojny zwycięsko wyszli gracze z Ostrołęki.
Legia Warszawa awansowała do kolejnej rundy play-off! "Wojskowi" wygrali wyjazdowy mecz w Olsztynie 3-1. Wyniki setów: 24-26, 25-19, 21-25, 23-25. Zwycięzca rywalizacji był znany już po trzech setach przy stanie 2-1 dla Legii. Pierwsze spotkanie rozegrane w stolicy zakończyło się wynikiem 3-1 dla legionistów. Więcej informacji w dziale Siatkówka.
Sobota, 1 kwietnia 2017, godz. 18:00