Na trybunie południowej na co drugiej parze rygli górnych zamontowano stopnice - fot. Tomek Janus
REKLAMA

Stadion: Rygle na kolejnych dwóch trybunach

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Budowa stadionu przy Łazienkowskiej nabiera tempa. Ostatnio informowaliśmy o zamontowaniu rygli górnych na trybunie południowej. Na tej samej trybunie montowane są obecnie stopnice, do których mocowane będą później siedziska. Stopnice mocowane są co drugiego rzędu rygli. Rygle montowane są na trybunie wschodniej, czyli dawnej "Żylecie". W przeciwieństwie do łuku, na trybunie wschodniej rygle górne nakładane są przez dźwig ustawiony z tyłu trybuny. Tamtędy bowiem wiedzie droga dla niego przygotowana.

Fotoreportaż z budowy - 26 zdjęć Tomka Janusa
Trwają obecnie prace związane z przygotowaniem drogi na trybunie północnej, gdzie w dalszej kolejności mocowane będą rygle górne trybun.

Na dawnej odkrytej zamontowano już także rygle na trybunie dolnej. Te pojawiać się też będą na trybunie północnej - dziś przed południem nastąpiło mocowanie pierwszego.

Za trybuną wschodnią trwa stawianie namiotów, w których dokonywane będą łączenia elementów do podtrzymywania dachu. Dzięki temu, warunki atmosferyczne nie będą przeszkadzały w scalaniu elementów.

Fotoreportaż z budowy - 26 zdjęć Tomka JanusaNa trybunie wschodniej montowane są jednocześnie rygle na górnej i dolnej trybunie - fot. Tomek Janus


Na tyłach trybuny wschodniej rozstawiane są namioty - fot. Tomek Janus
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.