Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Oprawa Polonii Bytom na meczu z Pogonią - fot. olimpijska2.pl
Oprawa Polonii Bytom na meczu z Pogonią - fot. olimpijska2.pl
Wtorek, 8 listopada 2011 r. godz. 15:08

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Na stadionach: Fanatyzmu nikt nie zniszczy!

Bodziach

Na meczach ekstraklasy aż połowa sektorów gości pozostała pusta. To efekt zakazów wyjazdowych dla Śląska i Widzewa oraz brak pozwolenia na wpuszczenie fanów Ruchu w Łodzi. Na derbach Krakowa wiślacy pojawili się w 750 osób, bo tyle miejsc liczy sektor gości na nowym stadionie "Pasów".

Oprawy
Zdecydowanie lepiej było pod względem opraw meczowych. Cracovia na derbach z Wisłą zaprezentowała dwie choreografie. Oprawy pokazali także fani Polonii Warszawa (na 100-lecie klubu), Polonii Bytom, Sandecji Nowy Sącz i Piasta Gliwice. Ci ostatni zawiesili protest i pojawili się na otwarciu nowego stadionu. Jak jednak zapewniają, na nowych trybunach będą stare zasady.

Oprawy zaprezentowali także fani w niższych ligach - Kotwica na wyjeździe do Koszalina, Unia Tarnów na meczu z Beskidem i Czarni Jasło na meczu z Igloopolem.

Derby Dolnego Śląska
Na Dolnym Śląsku rozegrano dwa mecze derbowe. To w ekstraklasie, pomiędzy Zagłębiem a Śląskiem, było o wiele mniej ciekawe, bowiem wrocławianie z powodu zakazu wyjazdowego nie mogli się na nim pojawić. Lepiej było w Legnicy, gdzie Miedź wystawiła liczny młyn, a sektor gości do ostatniego miejsca wypełnił Chrobry, ze wspierającym go Stilonem. Do tego przyjezdni zaprezentowali oprawę.

Lechiści zwolnili trenera
Fani Lechii po raz kolejny na trybunach domagali się zwolnienia trenera Kafarskiego, prezentując tę samą sektorówkę, z przekreśloną jego podobizną, a większość stadionu skandowała "Kafarski won!". Fani dopięli swego i Kafarski przestał być trenerem gdańszczan.

Protest Zagłębia
Fani Zagłębia Lubin, wobec fatalnej postawy zawodników oraz porażki 1-5 w prestiżowym meczu ze Śląskiem, zapowiedzieli protest. Kibice nie będą dopingować drużyny od najbliższego meczu z Polonią. "Taka forma protestu będzie trwała do czasu, aż piłkarze Zagłębia będą prezentować poziom godny zawodników miedziowego klubu" - poinformowali w oświadczeniu.

Kibiców innych drużyn zachęcamy do wysyłania własnych relacji, liczb wyjazdowych itp. na adres ultras@legionisci.com - aby nasze raporty były jak najbardziej rzetelne.

Ekstraklasa:

Cracovia Kraków 1-0 Wisła Kraków (750).
Kilka dni przed meczem fani Pasów na mieście zaprezentowali sektorówkę w kształcie koszulki. Na ostatnim przedmeczowym treningu Cracovia odwiedziła swoich piłkarzy i mobilizowała ich do walki na całego z lokalnym rywalem. Już w trakcie meczu gospodarze zaprezentowali dwie oprawy - pierwsza przedstawiała uciekającego rekina w barwach Wisły przed piranią w barwach Cracovii, której towarzyszył transparent "Straszne wam losu wyroki, sprintem po mieście stawiacie kroki". W drugiej połowie Pasy zaprezentowały sektorówkę w barwach z hasłem "Właściwa strona błoń".
Wiślacy wykupili 750 biletów w 40 minut. W niedzielę urządzili przemarsz sprzed swojego stadionu. W sektorze gości wywiesili 8 flag, a kolejnych dwóch na stadion nie pozwoliła wnieść ochrona. Biała Gwiazda musi spodziewać się kar za derby, bowiem media już huczą, że wiślacy rzucali w stronę leżącego piłkarza Cracovii fragmentami podłogi kiosku cateringowego, a w sektory gospodarzy poleciały kurki wyrwane z kranów w toaletach stadionowych.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-1 Górnik Zabrze (310).
Zabrzanie do Bielska przyjechali w nadkomplecie. Na sektor gości udało się wejść 220 fanom, pozostałych 90 zasiadło na sektorach gospodarzy lub zostało przed stadionem. Górnik wywiesił cztery flagi. Podbeskidzie zaprezentowało oprawę "Dla tych co Polski historię tworzyli, tych co będą walczyć, walczą i walczyli".

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa (270).
Legioniści wykorzystali przysługującą im pulę biletów, ale na stadion, przez działania policji, dotarli mocno spóźnieni i doping rozpoczęli dopiero po przerwie. Ten wychodził warszawiakom wyjątkowo słabo. W sektorze gości zawisły 4 flagi oraz zdobyczna koszulka Jagiellonii, którą zerwała ochrona. Gospodarze zaprezentowali flagowisko, kilka stroboskopów i transparent "Polska jest tam, gdzie walczę o wolność. 11.XI.1918".

Korona Kielce - GKS Bełchatów (120).
120 fanów z Bełchatowa przyjechało do Kielc autokarami. W sektorze gości wywiesili 4 flagi i prowadzili przez całe spotkanie dobry doping. W drugiej połowie zaprezentowali mini sektorówkę "Torfiorze", transparent "Variaci z grodu torfu" oraz kilkadziesiąt flag na kiju. Po bramce strzelonej w końcówce spora radość w sektorze gości.

Polonia Warszawa 1-0 Lech Poznań (-).
Grupa Ultras Enigma zaprezentowała na meczu z Lechem oprawę z okazji 100-lecia klubu - sektorówkę o długości 108 metrów, podczepioną do dachu, podzieloną na 9 części z historii klubu. Na płocie wisiał transparent "Czarne Koszule to my, ta warszawska drużyna, ta historia się nie kończy, lecz dopiero zaczyna!". Po meczu na klubowym dziedzińcu odbyła się impreza, podczas której poloniści odpalili 100 rac. Dziwić może jedynie, że racowiska nie zaprezentowali w czasie meczu z Lechem. Lechici nie organizowali wyjazdu do Warszawy.

Zagłębie Lubin 1-5 Śląsk Wrocław (-).
Około 10 tysięcy widzów obejrzało derbowe spotkanie. Szkoda, że mecz odbywał się bez udziału kibiców gości (zakaz), bo z pewnością byłoby o wiele ciekawiej. Gospodarzy wspierały zgody - Odra Opole (15), Zawisza (2) i Falubaz Zielona Góra. Zagłębie nie zaprezentowało oprawy, za to nieźle dopingowali, mimo fatalnego wyniku. Po meczu Stowarzyszenie kibiców Zagłębia wydało oświadczenie dotyczące gry piłkarzy. "Stowarzyszenie Sympatyków Zagłębia Lubin "Zagłębie Fanatyków" podkreśla z całą stanowczością, iż mecz ze Śląskiem Wrocław jest jednym z największych upokorzeń w historii naszego klubu..." - poinformowali lubinianie. Zagłębie zapowiedziało, że od kolejnego meczu, w ramach protestu, nie będą prowadzili dopingu. "Ten sezon jest kolejnym sezonem pełnym porażek i rozczarowań, jednak nasz zespół mógł zawsze liczyć na żywiołowy doping kibiców, czy to grając u siebie czy też na wyjeździe, nie wyłączając przegranych pojedynków jak ten w Bełchatowie czy też w oddalonym o ponad 600km Białymstoku. Z przykrością musimy stwierdzić, że zawodnicy naszego klubu nie spłacają kredytu zaufania którym zostali przez nas obdarzeni i nie pozostaje nam nic innego jak przedsięwziąć odpowiednie kroki" - wyjaśniają.

ŁKS Łódź 0-4 Ruch Chorzów (-).
Spotkanie przy Al. Unii rozegrano niestety bez udziału kibiców gości. Powodem jest podobno brak podpisu Stowarzyszenia fanów Ruchu pod porozumieniem z Ekstraklasą SA, na mocy którego zobowiązaliby się do przestrzegania prawa na meczach. Podobno starania, by Niebiescy na stadion nie weszli, czyniła również policja, a łódzki klub miał niewiele do powiedzenia. Na trybunach w Łodzi znowu słabiutka frekwencja, zaledwie 3400 osób na meczu. Łodzianie tym razem bez oprawy.

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź (-).
Widzew ma zakaz wyjazdowy, więc ominął ich mecz w Gdańsku. Na nowym stadionie frekwencja spada - tym razem do ok. 14 tysięcy. Prowadzili dobry doping w pierwszych 45 minutach, który po przerwie osłabł. Po raz trzeci zaprezentowali sektorówkę "Precz z Kafarem" i większość fanów skandowała "Kafarski won!", machając mu białymi chusteczkami. Na trybunach incognito kilkudziesięciu fanów RTS-u.

I liga:

Warta Poznań 1-1 Arka Gdynia (470).
Spotkanie rozegrano przy Bułgarskiej, a stawiło się na nim 470 fanów Arki, którzy dojechali na stadion na własną rękę. Arkę licznie wspierał Lech. Gospodarze ze skromnym młynem, po drugiej stronie stadionu. Mieli parę chorągiewek.

Polonia Bytom 0-3 Pogoń Szczecin (150).
Fani Polonii zaprezentowali oprawę składająca się z trzech transparentów "Krzyczymy głośno tutaj wszyscy. J... system. Fanatyzmu nikt nie zniszczy!" oraz mini sektorówki przedstawiającej zakutych w kajdanki kibiców z wytatuowanymi hasłami "Hooligans" i "Ultras". Odpalono także 10 stroboskopów. Portowcy przyjechali na daleki wyjazd w 150 osób i w sektorze gości wywiesili swoje flagi. Powrót do Szczecina próbował im "urozmaicić" Piast.

LKS Nieciecza - GKS Katowice (270).
Katowiczanie na ten wyjazd otrzymali 240 biletów, a w Niecieczy stawili się w lekkim nadkomplecie. W sektorze gości wywiesili dwie flagi i prowadzili dobry doping.

Sandecja Nowy Sącz - Zawisza Bydgoszcz (220).
Ciekawe spotkanie w Nowym Sączu, na którym Sandecja wystawiła 550-osobowy młyn. Doping z ich strony na wysokim poziomie. Zaprezentowali baloniadę w barwach oraz kraciastą sektorówkę z transparentami "Piłka, zabawa, doping oprawa... zwycięstwo w tym meczu to jest podstawa". Zawisza przyjechał do Nowego Sącza w 220 osób. Wywiesili kilka flag i prowadzili dobry doping przez całe spotkanie.

Górnik Polkowice - Flota Świnoujście (77).
Do Polkowic pojechało dwóch fanów Floty i 75 kibiców Falubazu Zielona Góra. Policja i ochrona nie wpuściły przyjezdnych na stadion.

Piast Gliwice - Wisła Płock ().
W Gliwicach otwarto nowy stadion, a na inauguracji pojawiło się ponad 9 tysięcy widzów, co jest bardzo dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę wielkość miasta i klasę rozgrywkową. Inna sprawa, że zazwyczaj mecze otwarcia gromadzą większą publiczność, a po jakimś czasie frekwencja drastycznie spada. Gliwiczanie postanowili zawiesić protest i w ostatnich dniach przygotowali oprawę. Ta składała się z trzech sektorówek, które tworzyły hasło "Okrzei 20, nowe trybuny, stare zasady". Na meczu obecna delegacja nowej zgody Piasta, Bate Borysów. Młyn Piasta liczył ok. 2 tysięcy osób.

Olimpia Elbląg 1-0 Bogdanka Łęczna (0).
Fani Górnika bojkotują spotkania I ligowca i do Elbląga nie wybierali się. Na stadionie Olimpii pojawiło się tylko 350 osób. Nie prowadzili zorganizowanego dopingu, a na płocie wywiesili tylko jedną flagę. Za tydzień ZKS ma się zmobilizować na mecz z GKS-em Katowice.

II liga:

Miedź Legnica - Chrobry Głogów (770).
Bardzo ciekawe spotkanie rozegrano w Legnicy. Miedzianka wystawiła rekordowy młyn, liczący 1200 osób, w tym Śląsk Wrocław (400). Na trybunach pojawiło się 4300 widzów, w tym liczna grupa Chrobrego (770) oraz Stilon Gorzów (77) z flagą. Gospodarze w młynie w jednakowych, niebieskich pelerynach. Chrobry tymczasem ubrany był w pomarańczowe koszulki. Przyjezdni zaprezentowali oprawę składającą się z transparentów tworzących "MZKS" w barwach. Oprawa Miedzi nie doszła do skutku z powodu policji, która uniemożliwiła wniesienie pirotechniki na stadion. Obie ekipy z dobrym dopingiem. Oczywiście, jak to ma miejsce w przypadku meczów derbowych, nie brakowało obustronnych bluzgów.

Puszcza Niepołomice - Motor Lublin (167).
Motorowcy do Niepołomic przyjechali w 167 osób, w tym Śląsk (15) i Chełmianka (1).

Górnik Wałbrzych - GKS Tychy (150).
Pelikan Łowicz - Jeziorak Iława (32).
Bytovia Bytów - Raków Częstochowa (24).
Czarni Żagań - MKS Kluczbork (9).

Świt Nowy Dwór Maz. 3-0 Stal Rzeszów (4).
Na tym meczu zadebiutował nowy młyn Świtu - "Młodociani fanatycy", którzy stawili się w 55 osób, wcześniej organizując przemarsz na stadion. Prowadzili niezły doping, a w młynie wywiesili flagę z nazwą grupy.

Zagłębie Sosnowiec - Elana Toruń (0).
Chojniczanka Chojnice - ROW Rybnik (0).
Jarota Jarocin - Calisia Kalisz (0).
Bałtyk Gdynia - Tur Turek (0).
Nielba Wągrowiec - Ruch Zdzieszowice (0).

Niższe ligi:

Gwardia Koszalin - Kotwica Kołobrzeg (205).
Derbowe spotkanie w Koszalinie obejrzała 205-osobowa grupa fanów z Kołobrzegu, w tym Bałtyk (13). Przyjezdni założyli jednakowe czapki. W sektorze gości wywiesili 8 flag, w tym dwie Bałtyku. Prowadzili dobry doping, a w drugiej połowie zaprezentowali flagowisko i 30 stroboskopów.

Wisła Ustronianka - GKS Jastrzębie (140).
Czarni Witnica - Stilon Gorzów (130).

Orlicz Suchedniów 0-3 Granat Skarżysko (100).
Przyjezdnych wspierała Ceramika (11) i Star Starachowice (5).

Unia Tarnów - Beskid Andrychów (60).
Fani Jaskółek zaprezentowali na meczu sektorówkę w kształcie koszulki oraz oprawę z malowaną sektorówką, chorągiewkami w barwach i transparentami "W naszym fachu - zero strachu". Gości ok. 60, z czterema flagami i flagami na kiju. Młyn Unii liczył 220, w tym Glinik Gorlice (43).

Żurawianka Żurawica - Wisłoka Dębica (59).

Czarni Jasło - Igloopol Dębica (55).
Gospodarzy w młynie około setki, wraz z nimi Sandecja (12), Stal Mielec (4) i Orzeł Przeworsk (1). Przyjezdnych 55, z dwiema flagami i dobrym dopingiem. Gospodarze zaprezentowali dwie oprawy. Jedna z nich to malowana sektorówka, transparent "Powstaliśmy ze zgliszczy" oraz ognie wrocławskie.

Czarni Olecko - ŁKS Łomża (46).

Powiślanka Lipsko - Proch Pionki (40).
Liczny młyn Powiślanki na tym meczu, dochodzący do 350 osób, w tym Broń (50) i KSZO (30). Zaprezentowali kilka atrakcji ultras - podświetlany foliowy napis "Władcy Powiśla", flagi na kiju, baloniadę, szarfy i świece dymne. Gości 40, z jedną flagą. Odpalili kilka petard hukowych.

Pogoń Grodzisk Maz. - Mszczonowianka Mszczonów (-).
Gospodarze zaprezentowali podświetlany pirotechniką foliowy napis "Fanaticos". Wystawili kilkudziesięcioosobowy młyn. Gości brak.
Fotoreportaż z trybun - 29 zdjęć Hagiego

BKS Bielsko-Biała - Odra Opole (-).
Dobry młyn BKS-u na jednym z ciekawszych spotkań trzecioligowych. Gospodarzy wspierało Zagłębie Sosnowiec w 150 osób. Rzucili serpentyny i konfetti. Na płocie wywiesili transparent skierowany do piłkarzy "Po co gracie? Jak wy ambicji nie macie! BKS to my!" oraz fanów przebywających po drugiej stronie muru "Pozdrawiamy braci za kratami z Legii, Zagłębia i Stali!!!".

Inne dyscypliny:

Hokej: GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim (196).
Dobry wyjazd Unii do Jastrzębia. Goście wywiesili 3 flagi i prowadzili dobry doping.

Hokej: Zagłębie Sosnowiec - STS Sanok (60).
Sosnowiczan w młynie kilkudziesięciu. Rzucili konfetti i serpentyny. Gości 60, z jedną flagą i flagami na kiju.

Koszykówka: Pogoń Prudnik - Stal Ostrów Wlkp. (25).
Koszykówka: Nysa Kłodzko - WKS Śląsk Wrocław (24).
Koszykówka: Gimbasket Wrocław - Górnik Wałbrzych (10).

Koszykówka: Rosa Radom - Znicz Basket Pruszków (15).
Gospodarzy w młynie 40. Znicz przyjechał w 15 osób, z jedną flagą.

Koszykówka: Sokół Łańcut - Spójnia Stargard (2).
Gospodarzy w młynie 25, w dobrym dopingiem. Gości na dalekim wyjeździe dwóch.

Koszykówka: AZS Koszalin - Siarka Tarnobrzeg (0).
Gospodarzy w młynie 50.

Koszykówka: Anwil Włocławek - Zastal Zielona Góra (8).
Anwilu w młynie ok. 140. Dopingowali nieźle, dopóki wynik był po ich myśli. "Nie wszyscy rozumieją, że gdyby interesowała nas koszykówka to zostalibyśmy koszykarzami. Jednak jesteśmy na sektorze po to, aby dopingować niezależnie od wyniku. Wiadomo, łatwo jest wówczas, gdy wszystko idzie jak należy, jednak, gdy podwija się noga i następują słabsze momenty gry, to nasz doping potrzebny jest jeszcze bardziej. Bo my jesteśmy z Anwilem na dobre i złe" - relacjonują fani z grupy H1 Ultras. Po meczu skandowali w stronę zawodników "Nic się nie stało". Gości ośmiu z bębnem. Teraz Anwil szykuje wyjazd do Tarnobrzegu.

Koszykówka: Anwil Włocławek - Śląsk Wrocław (0).
Gospodarzy w młynie ok. 150, dopingowali równo przez cały mecz. Kilka razy zaznaczyli, że prawdziwy Śląsk gra w II lidze.


Wyjazd tygodnia: 770 fanów Chrobrego w Legnicy i 470 Arkowców w Poznaniu
Oprawa tygodnia: Oprawy Polonii Warszawa, Polonii Bytom i Cracovii

Poprzednie relacje znajdziecie w dziale Na stadionach.


Przemarsz Wisły na derby:


Oprawa Cracovii na meczu z Wisłą:Oprawa Podbeskidzia na meczu z Górnikiem (torcida.eu):


Doping Górnika w Bielsku (torcida.tv):


Oprawa Jagiellonii na meczu z Legią (legionisci.com):


Doping i oprawa Piasta na meczu z Wisłą Płock:


Warta na meczu z Arką (arkowcy.pl):


Oprawa Sandecji na meczu z Zawiszą (zawiszafans.pl):Miedź Legnica na meczu z Chrobrym:


Chrobry na meczu w Legnicy:


Dwustu fanów Hutnika Kraków w Zembrzycach:


Beskid Andrychów w Tarnowie:


Oprawa Czarnych Jasło na meczu z Igloopolem (fotovideo.eev.pl):


Igloopol w Jaśle (fotovideo.eev.pl):


Powiślanka Lipsko na meczu z Prochem:


Wisłoka Dębica w Żurawicy:


Unia Oświęcim na meczu w Jastrzębiu (hokej.net):


STS Sanok w Sosnowcu (hokej.net):


Doping na meczu Pogoń Grodzisk Maz. - Mszczonowianka:Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!