250 fanów Ruchu na sektorach Śląska - fot. niebiescy.pl
REKLAMA
REKLAMA

Na stadionach: Słaba frekwencja, zamknięte sektory i brak opraw

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Za nami pierwsze spotkania ligowe w rundzie wiosennej. Wcześniej nie doszedł do skutku mecz o Superpuchar Polski. Niestety nadal spora część sektorów gości jest zamknięta. W miniony weekend tak było na Widzewie, we Wrocławiu i w Zabrzu. Dodatkowo Cracovia znalazła sposób, by nie przyjąć zaprzyjaźnionych z Wisłą fanów Lechii. Sektor dla przyjezdnych po kilku miesiącach otworzył Lech.

KSP przeciwko polityce
Niezbyt często zdarza się, by na wyjazd pojechali kibice Polonii. Do Łodzi, na ŁKS, udało się im zebrać w półtorej setki. W sektorze gości wśród płócien pojawiła się flaga z krzyżem celtyckim. Po meczu oświadczenie w tej kwestii wydało Stowarzyszenie K6, organizujące wyjazd do Łodzi. "Stowarzyszenie Kibiców Polonii K6 w związku z zaistniałym incydentem podczas meczu wyjazdowego w Łodzi oświadcza, że odcina się od tego typu transparentów (krzyż celtycki). Nasze środowisko cechuje się tym, że dla nas liczy się wyłącznie Polonia, niezależnie od poglądów politycznych. Jako Stowarzyszenie dołożymy wszelkich starań, żeby podobne incydenty na stadionie Polonii jak i na naszych sektorach podczas meczów wyjazdowych nie miały więcej miejsca" - czytamy w oświadczeniu.

Cracovia nie wpuściła lechistów
Mecze Cracovii ze zgodami Wisły - Lechią i Śląskiem - często mają to do siebie, że gospodarze robią wszystko, by nie przyjąć kibiców drużyn przyjezdnych. "Pasy" nie przyznały gdańszczanom biletów, oficjalnie dlatego, że ich Stowarzyszenie nie podpisało umowy z Ekstraklasą. W odpowiedzi "Lwy Północy" wysłały pismo do klubu "z gorszej strony Krakowa": "W odpowiedzi na Państwa pismo z dnia 10.02.2012 dotyczące odmowy przyjęcia kibiców Lechii Gdańsk informujemy, że nasze Stowarzyszenie nie podpisało i nie zamierza podpisać z Ekstraklasą czegoś, co w Państwa korespondencji zostało nazwane 'porozumieniem', które to ze znaczeniem tego słowa od samego początku nie ma nic wspólnego. Przypominamy, że identycznie postąpiły wszystkie Stowarzyszenia Kibiców w naszym kraju. Aczkolwiek to powinni Państwo wiedzieć, gdyż Stowarzyszenie Kibiców 'Tylko Cracovia', z którym Państwo współpracują, również nie zamierzało składać podpisu pod wspomnianym dokumentem (...)". Całą treść oświadczenia znajdziecie tutaj.

Ruch wpuszczony przez fanów Śląska
Kibice Ruchu oficjalnie meczu ze Śląskiem nie mogli obejrzeć, ze względu na brak sektora gości na wybudowanym na Euro 2012 stadionie. Wrocławianie pomogli jednak "Niebieskim" w dotarciu na stadion, kupując im bilety i udostępniając jeden z sektorów w pobliżu młyna. Frekwencja na stadionie nie była tak dobra jak na pierwszych meczach na nowym obiekcie.

Pustki w Poznaniu
Jeśli jednak 18 tysięcy wrocławian na meczu na ponad 40-tysięcznym stadionie to widok marny, to co powiedzieć na temat Lecha, który na podobnym pod względem pojemności stadionie, zebrał się w zaledwie 10 tysięcy widzów. Warto odnotować, że w końcu przy Bułgarskiej otwarto sektor gości i jako pierwsi zasiedli w nim bełchatowianie.

Słabe wyjazdy i bez opraw
Żadna z ekip ekstraklasy w minionej kolejce nie zaprezentowała oprawy meczowej. Słabo było także z wyjazdami - oczywiście biorąc pod uwagę fakt, że aż trzy sektory gości pozostały puste (Widzew, Górnik, Cracovia). Najlepszy wyjazd zaliczyła Wisła, która wraz ze Śląskiem stawiła się w Lubinie w 738 osób. Nie najgorzej, biorąc pod uwagę poniedziałkowy termin, odległość (380 km) i potencjał, zaprezentowała się Jagiellonia w Kielcach.

Kibiców innych drużyn zachęcamy do wysyłania własnych relacji, liczb wyjazdowych itp. na adres ultras@legionisci.com - aby nasze raporty były jak najbardziej rzetelne.

Ekstraklasa:

ŁKS Łódź 0-2 Polonia Warszawa (152).
Niezbyt często zdarzają się Polonii zaliczane wyjazdy, głównie ze względu na brak wystarczającej liczby chętnych. Do Łodzi jednak pojechali, choć liczba, biorąc pod uwagę odległość, imponująca z pewnością nie jest. W sektorze gości zawisło 5 flag, w tym płótno z krzyżem celtyckim, do którego - o dziwo - nie przyczepił się delegat. Przed meczem przez dłuższy czas nie było pewne, czy z powodu opadów śniegu spotkanie dojdzie do skutku. Frekwencja na meczu, wynosząca 2,5 tysiąca widzów, bardzo słaba.

Lech Poznań 0-1 GKS Bełchatów (238).
Przez kilka ostatnich miesięcy przy Bułgarskiej nie wpuszczano kibiców gości. Zmieniło się to wraz z pierwszym meczem w 2012 roku. GKS Bełchatów pojechał do Poznania w 238 osób, z pięcioma flagami. Prowadzili przeciętny doping. Sporym zaskoczeniem była fatalna frekwencja na stadionie Lecha. 10 tysięcy widzów na tym dużym stadionie to wynik naprawdę słabiutki. Lech z dopingiem przez całe spotkanie.

Widzew Łódź 0-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała (-).
Widzewiacy na meczu z Podbeskidziem prowadzili nie najgorszy doping. W młynie powiewały flagi na kiju. Więcej atrakcji ultras nie odnotowano. Z powodu opadów śniegu, na tym meczu zamknięta została trybuna zwana "Niciarką", druga trybuna za bramką oraz część trybuny A. 5 tysięcy fanów zajęło miejsca na prostej i pod zegarem. Widzew nadal nie wpuszcza na swój stadion kibiców przyjezdnych.

Cracovia Kraków 1-1 Lechia Gdańsk (-).
Już zimą można się było spodziewać, że działacze "Pasów" zrobią wszystko, by nie wpuścić na trybuny zaprzyjaźnionych z Wisłą lechistów. Tak też się stało, a oficjalnym powodem był brak podpisu Stowarzyszenia kibiców Lechii "Lwy Północy" porozumienia z Ekstraklasą SA. Lechiści wysłali Cracovii pismo, ale wiadomo, że nic ono nie pomogło. Sektor gości pozostał pusty, a "Pasy", w liczbie 7,5 tys., bawiły się we własnym gronie. Gospodarze przygotowali dla najmłodszych kibiców specjalny kącik - "kącik młodego pasiaka".

Śląsk Wrocław 1-1 Ruch Chorzów (250).
Oficjalnie na stadion we Wrocławiu w rundzie jesiennej nie będą wpuszczani kibice gości. Ruch dogadał się jednak ze Śląskiem i chorzowianie zostali wpuszczeni na sektor gospodarzy. Około dwustu kibiców "Niebieskich" w trakcie spotkania dopingowało bez koszulek. Zaprezentowali jedno płótno. Na stadionie frekwencja była daleka od tego, co zakładano po rundzie jesiennej. Około 18 tysięcy widzów sprawiało nie najlepsze wrażenie na tak pojemnym stadionie. Wrocławianie ze średnim dopingiem z perspektywy całego meczu.

Zagłębie Lubin 2-2 Wisła Kraków (738).
Wiślacy na inaugurację rundy wiosennej pojechali do Lubina w 738 osób, w tym Śląsk (165) i Lechia (7). Na stadionie Zagłębia zaprezentowali dobry doping, a w sektorze gości zawisło 20 płócien. Zagłębie pod koniec stycznia zawiesiło protest, na co wpływ miało m.in. zaangażowanie władz klubu w poprawę fatalnej sytuacji sportowej.

Górnik Zabrze 2-0 Legia Warszawa (-).
Przez pewien czas nie było wiadomo, czy Górnik będzie mógł na wiosnę grać na swoim stadionie, ze względu na budowę nowego obiektu. W ostatniej chwili wydano pozwolenie. W niedzielę przy Roosevelta zasiadły 3 tysiące kibiców, którzy wywiesili 4 flagi. Prowadzili nie najgorszy doping. Kibiców Legii brak, z powodu zamkniętego sektora dla przyjezdnych.

Korona Kielce 2-0 Jagiellonia Białystok (320).
Kibice Korony przed poniedziałkowym meczem zapowiedzieli brak dopingu. "Nie zniechęcamy nikogo, aby odpuścił to spotkanie, jednak póki co na doping nie będzie można liczyć - co najmniej na tym pierwszym meczu. W przyszłym tygodniu odbędzie się kilka spotkań kibicowskiej braci, na których ustalimy jak będzie wyglądała runda wiosenna w naszym wykonaniu. Prowadzimy również rozmowy z klubem, pomysłów jest kilka - zobaczymy co pokaże przyszłość" - poinformowało Stowarzyszenie Złocisto-Krwiści.
Było to spowodowane notorycznym nakładaniem zakazów stadionowych na fanów z Kielc, m.in. za wulgarne okrzyki. Ponadto kielczanie tłumaczą, że policja zdemontowała na stadionie linki, które służyły ultrasom do podciągania opraw meczowych - bowiem rzekomo "sprzyjały aktom chuligańskim". Ponadto dyrektor ds. bezpieczeństwa kieleckiego klubu jest mocno antykibicowski i np. zabronił fanom Korony (i kibicom gości również, o czym przekonała się jesienią choćby Legia) wnoszenia na mecze sektorówek. Ostatecznie na trybunach pojawiło się tylko 4600 widzów.
Na poniedziałkowy wyjazd do Kielc pojechało ok. 170 fanów Jagiellonii oraz 140 kibiców Siarki Tarnobrzeg, którzy niedawno odnowili zgodę z "Jagą". Przyjezdni wywiesili 3 swoje płótna oraz dwie flagi Siarki. W trakcie meczu w sektorze gości pojawił się transparent "Kosowo jest sercem Serbii".


Wyjazd tygodnia: 738 fanów Wisły w Lubinie
Oprawa tygodnia: brak

Poprzednie relacje znajdziecie w dziale Na stadionach.Lech na meczu z GKS-em - fot. belchatowianie.pl


Zagłębie Lubin na meczu z Wisłą - fot. zaglebie.org


Śląsk na meczu z Ruchem


ŁKS na meczu z Polonią - fot. lksfans.pl

Ruch Chorzów we Wrocławiu:


GKS Bełchatów w Poznaniu:


Widzew na meczu z Podbeskidziem:


Wisła w Lubinie:

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.