Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Poniedziałek, 19 marca 2012 r. godz. 12:07

Uwaga: Wiadomość archiwalna!

Filmoteka legionisty: Deyna

Bodziach

Kazimierz Deyna jest bohaterem nie tylko książki, utworów muzycznych, ale także krótkiego, 37-minutowego filmu dokumentalnego. W produkcji TVP poznajemy Deynę nie tylko jako doskonałego zawodnika, ale także jako kobieciarza czy osobę stale szukającą swojego miejsca.

"On się do pracy nie nadawał" - mówi w filmie rodzina "Kaki". W dokumencie sporo miejsca poświęcono Deynie prywatnie. Za to jakim był piłkarzem nikomu mówić nie trzeba. O najlepszym polskim zawodniku wypowiadają się m.in. Kazimierz Górski, Franz Beckenbauer, Bernard Blaut czy Stefan Szczepłek. Udało się także zdobyć wypowiedź byłego sekretarza generalnego Legii, pułkownika Edwarda Potorejki. Ten zdradza jak wyglądało sprowadzenie Deyny na Łazienkowską, kiedy wydawało się, że "Kaka" zostanie na dłużej w Łódzkim Klubie Sportowym.

"On myślał o wyjeździe z Polski zaraz po mistrzostwach Świata w 1974 roku, ale wiedział, że nie może. Gdyby mógł wtedy wyjechać, to byłby najlepszym piłkarzem Europy" - wspomina Stefan Szczepłek. "Zrobiono wtedy pokazówkę w Żołnierzu Wolności, gdzie rzekomo Deyna wypowiadał się, że do końca kariery zostanie w Polsce. Powiedział mi później, że z nikim nie rozmawiał" - dodaje Szczepłek.

Film jest krótki, ale zarejestrowano w nim więcej niż tylko bramki i sukcesy sportowe piłkarza. Warto obejrzeć.


Tytuł: Deyna
Reżyseria: Beata Dzianowicz, Jarosław Stypa
Scenariusz: Milena Laur
Rok produkcji: 2003
Czas trwania: 37 minut

Kryptonim gracz
Łazienkowska 2/3 - dokument o porażce z Widzewem
O krok od Pucharu
Kibol
Fanatycy odc. 4
Fanatycy odc.3
Fanatycy odc.2
Fanatycy odc.1


przeczytaj więcej o: ,


Zgłoś newsa!

Jeżeli masz informację, której nie ma na tej stronie, a Twoim zdaniem powinna się znaleźć, zgłoś ją nam! Wystarczy wypełnić prosty formularz, a informacja zostanie dodana do naszej bazy.
Zgłoś newsa!