Ismael Blanco - fot. Mishka / Legionisci.com

ME: Legia 5-1 Wisła

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Młoda Legia pokonała dziś 5-1 Wisłę Kraków. Po pierwszych 45 minutach legioniści prowadzili 3-1. Prowadzenie objęli już w 8. minucie po strzale Ismaela Blanco i asyście Pawła Wolskiego. W 26. minucie było już 2-0 po faulu golkipera na Blanco i świetnie wykonanym rzucie wolnym z 23 metrów przez Tomasza Kiełbowicza. 11 minut później po zgraniu Blanco prowadzenie Legii podwyższył Michał Kucharczyk.

Tuż przed przerwą na gola dla gości po kontrze zdobył Michał Szewczyk. W drugiej połowie wiślacy nie zagrozili bramce Jakuba Szumskiego, a "wojskowi" stworzyli sporo dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku. Jedną z nich wykorzystał Maciej Prusinowski, który z ostrego kąta dobił strzał Michała Efira. Wynik w 61. minucie ustalił sam Efir, wykorzystując uderzeniem z półwoleja dokładne dośrodkowanie Bartosza Widejki. Legioniści stworzyli sobie multum sytuacji, a wynik na dobrą sprawę mógł być wręcz dwucyfrowy, ale i 5-1 cieszy oko kibica.

Legia Warszawa 5-1 (3-1) Wisła Kraków
1-0 - 8 min. Ismael Blanco
2-0 - 26 min. Tomasz Kiełbowicz
3-0 - 37 min. Michał Kucharczyk
3-1 - 43 min. Michał Szewczyk
4-1 - 54 min. Maciej Prusinowski
5-1 - 61 min. Michał Efir

Legia Warszawa: Szumski (74' Jałocha) - Wolski, Michalak, Cichocki, Kiełbowicz (46' Widejko) - Kucharczyk (46' Prusinowski), Kopczyński (80' K. Grudniewski), Łukasik, Misiak (63' Kamiński) - Blanco (46' Bruce), Efir