Jakub Wawrzyniak w walce z Arkadiuszem Głowackim - fot. Piotr Galas / Legionisci.com

Pod lupą LL! - Jakub Wawrzyniak

Tomek Janus - Wiadomość archiwalna

Przy problemach ze zdrowiem Marka Saganowskiego, Jakub Wawrzyniak jest jedynym legionistą, który został powołany na najbliższe mecze reprezentacji Polski. "Wawrzyn" jest zresztą stałym bywalcem zgrupowań biało-czerwonych. Lupa LL! przyglądała się więc jak reprezentacyjny legionista radzi sobie podczas meczu z Wisłą Kraków.

W piątkowy wieczór "Wawrzyn" po raz kolejny rozpoczął spotkanie w pierwszym składzie. W obecnym sezonie 29-letni zawodnik jest pewniakiem do gry na lewej obronie. O ile we wcześniejszych sezonach do rywalizacji włączał się Tomasz Kiełbowicz, to obecnie Wawrzyniak może być niemal pewny miejsca w wyjściowej jedenastce.

Podczas meczu z Wisłą Wawrzyniak najlepiej widoczny był w 66. minucie. Obrońca Legii przeprowadził wówczas dobrą akcję lewym skrzydłem. Mijał kolejnych rywali i wpadł w pole karne. Tam podaniem spod końcowej linii obsłużył Janusza Gola. Ten jednak nie potrafił opanować piłki i zmarnował dobre dogranie kolegi.

Była to jedna z nielicznych ofensywnych akcji Wawrzyniaka, po których było groźnie pod bramką wiślaków. Legionista lepiej spisywał się za to we własnym polu karnym. Dobrze przerywał akcje rywali i wprowadzał spokój w końcowych momentach spotkania, gdy ambitni goście dążyli do wyrównania.

I tylko jedno niepokoi w przypadku Wawrzyniaka. Co będzie, gdy ten nie będzie mógł zagrać w pierwszym składzie?

Poniżej przedstawiamy meczowe statystyki Jakuba Wawrzyniaka (w nawiasie pierwsza + druga połowa).

Jakub Wawrzyniak
Czas gry: 90 minut
Kontakty z piłką: 52 (25+27)
Strzały celne: 0
Strzały niecelne: 0
Podania celne: 44 (19+25)
Podania niecelne: 7 (5+2)
Faulował: 2 (0+2)
Faulowany: 1 (1+0)
Odbiory piłki: 10 (3+7)
Straty piłki: 4 (4+0)


REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.