fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Jozak: Buduję Legię na lata

Wiśnia, źródło: Piłka Nożna - Wiadomość archiwalna

Romeo Jozak udzielił wywiadu "Piłce Nożnej", w którym podsumował swoje pierwsze dwa miesiące w Legii Warszawa. - Bardzo mi się podoba to, gdzie jestem i co robię - stwierdził. Wypowiedział się także o oczekiwanym stylu gry oraz kształcie drużyny. Jak sam zapowiada, "buduje Legię na lata".

- W meczu z Lechią Gdańsk, pierwszym po spotkaniu z Lechem, w wyjściowej jedenastce wyszło siedmiu polskich piłkarzy, najwięcej od dawna. Dlaczego? Wiedziałem, że przeżywają tę sytuację bardziej, czułem to. Zależy mi, żeby dobrze zrozumiano moje słowa. Nie krytykuję zawodników z zagranicy, sam jestem Chorwatem, tak po prostu są zaprogramowani ludzie. W przypadku Polaków zaangażowanie od razu było na dużo wyższym poziomie. Pod skórą czuli, że ta sytuacja dotykała bezpośrednio ich, wydarzyła się na ich podwórku - mówi Jozak na łamach "Piłki Nożnej".

Najważniejszym celem posiadania dobrze ocenianej akademii obok sportowego jest ekonomia. Ile byłby wart Sebastian Szymański, gdyby był Chorwatem ze szkółki Dinama?

- Z jego talentem i podejściem do futbolu minimum 20 milionów euro. Potrzebowałby jeszcze trochę czasu, roku albo dwóch, i w tym czasie musiałby rozwijać się tak, jak zakładam w tym momencie.

I był Chorwatem.

- Na rynku są lepsze i tańsze, ale nie masz pojęcia o ich istnieniu. W piłce nożnej również płaci się za brand i marketing.

Cały wywiad z trenerem Legii możecie przeczytacie w najnowszym numerze Piłki Nożnej.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.