fot. Ekstraklasa SA

24. kolejka Ekstraklasy: Zmiana lidera

Mishka, źródło: Legionisci.com

W 24. kolejce nastąpiła zmiana lidera. Remis Legii w Krakowie wykorzystała Jagiellonia, która wysoko wygrała z Lechią. Już 5 punktów do czołówki tracą Lech i Górnik. Obie drużyny zmarnowały rzuty karne w ostatnich minutach meczu i ostatecznie poznaniacy przegrali w Kielcach, a zabrzanie zremisowali we Wrocławiu. W ważnym dla układu dolnej części tabeli spotkaniu Termalica wygrała z Sandecją. Trzy punkty zdobyła Pogoń w spotkaniu z Wisłą Płock, a Piast zremisował z Wisłą Kraków.

24. kolejka:

Zagłębie Lubin 0-0 Arka Gdynia
Jagiellonia Białystok 4-1 Lechia Gdańsk
Termalica Nieciecza 1-0 Sandecja Nowy Sącz
Pogoń Szczecin 2-1 Wisła Płock
Cracovia 0-0 Legia Warszawa
Piast Gliwice 0-0 Wisła Kraków
Śląsk Wrocław 1-1 Górnik Zabrze
Korona Kielce 1-0 Lech Poznań

Aktualna tabela Ekstraklasy
Terminarz i wyniki Ekstraklasy
Klasyfikacja strzelców

Gwiazdy Legii - zamów teraz!

Komentarze (61)

Gienek - 23.02.2018 09:21:22, *.play-internet.pl

Dla Legii to obowiązek zgarnąć 3 punkty w Krakowie. Na nikogo się nie oglądamy i liczymy na wygraną gospodarzy w Kielcach i wygraną gości w Białymstoku :-)

@rek do Gienek - 23.02.2018 09:32:43, *.dynamic.chello.pl

Hahahaaaa... Skoro "na nikogo się nie oglądamy", to po co mamy liczyć na wygraną gospodarzy w Kielcach i wygraną gości w Białymstoku...??? Róbmy po prostu swoje i wygrywajmy jak leci...:))) Pozdro (L)

Do Gienek - 23.02.2018 09:39:40, *.play-internet.pl

Na nikogo sie nie ogladamy, ale liczymy na potknięcia innych? ;)

Zamoj do Gienek - 23.02.2018 09:49:11, *.161.ipv4.supernova.orange.pl

ogarnij się albo liczymy na swoje i się nie oglądamy albo liczymy ze Jaga.rar i kuchenkorz przegrają xD
Twój post jest wewnętrznie sprzeczny

Legion - 23.02.2018 10:09:56, *.internetdsl.tpnet.pl

Po prostu, gdyby zespoły goniące straciły gdzieś swoje punkty, to można w końcówce sezonu już bez stresu grać :) A wiadomo z czym się to wiąże... Jak gra się "wyluzowanym" to wyniki są często po 3,4,5:0.

Szczęśliwego. - 23.02.2018 10:37:20, *.40.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Żadnych układów z Nożownikami.

Zajmon Szczecin - 23.02.2018 10:41:55, *.10.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

A gdzie są artykuły o przygotowaniach do najbliższego meczu?!

- 23.02.2018 10:43:34, *.play-internet.pl

Zagłebie - Arka 2:1
Jagielonia-Lechia 1:1
Cracovia-Legia 1:4
Termalica-Sandecja 1:2
Pogoń-Płock 3:1
Piast-Wisła 1:2
Śląsk-Górnik 4:0
Korona-Lech 2:0

Historyk - 23.02.2018 10:46:47, *.dynamic.mm.pl

Lub 0:2 1:2 1:1

(L)egiunia Fanatic(L) - 23.02.2018 11:25:39, *.centertel.pl

1,2,X,1,2,1,1,1

Michał Pobiesz - 23.02.2018 11:37:15, *.play-internet.pl

Czuje ze bedzie wysoki wynik nie wykluczone ze 0:5 albo 0:6nie wierze ze Cracovia strzeli gola skoro oni oddaja 1 strzal w kierunku bramki na 3 mecze

eth - 23.02.2018 12:17:10, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zagłębie - Arka 1-2
Jagiellonia-Lechia 2-0
Cracovia-Legia 1-3
Termalica-Sandecja 0-1
Pogoń-Płock 2-2
Piast-Wisła 1-2
Śląsk-Górnik 2-1
Korona-Lech 1-1

- 23.02.2018 13:44:02, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zagłębie - Arka 1-1
Jagiellonia-Lechia 2-1
Cracovia-Legia 2-0
Termalica-Sandecja 2-1
Pogoń-Płock 2-0
Piast-Wisła 1-1
Śląsk-Górnik 0-2
Korona-Lech 2-0

syjon85 - 23.02.2018 22:31:25, *.play-internet.pl

Lechia zaczęła obiecująco ... Jagiellonia lepsza, chodź by dlatego, że zgarnęła dzisiaj trzy punkty ... Nasza odpowiedź jutro (L)

Edek - 23.02.2018 22:47:28, *.play-internet.pl

Jagiellonia nic nie grała, sędzia jej pomógł. To był mega wałek aby sztucznie wykreować jakieś zagrożenie dla Legii. Ale my się nie damy antylegijnej spółdzielni.

Zamoj - 23.02.2018 22:55:37, *.98.ipv4.supernova.orange.pl

To co Lechia zagrała to wola o pomstę
Nic dziwnego że oni w dole tabeli
I tak Musiał był dla nich laskawy ze m.in. karnego dla Jagi nie podyktował i Kuswika oszczedzil bo powinien wylecieć za 2 żółte

Lider - 23.02.2018 23:04:53, *.static.ip.netia.com.pl

Na to chwile 3 kluby prezentuja dobra piłke Legia, Jagiellonia i Górnik bo Lech jest słabiutki. Musimy caly czas grac na maksa nikogo nie lekcewazyc bo Jaga znowu wygrała i pewnie Górnik zmieli słaby śląsk. Licze ze wygramy juztro wysoko

Zajmon Szczecin - 23.02.2018 23:06:23, *.10.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Edek
Zamoj ma rację. To Lechia nic nie grała a sędzia wcale Jadze nie pomagał a wręcz odwrotnie. Słabość Lechii porażająca, na poziomie Śląska i tych dwóch ekip co grają w Niecieczy.
Mecz prawdy z Jaga we wtorek.
Pamiętam jak za Czerczesowa, Jagiellonia miała nam zagrozić a dostała czwórkę.

Wolfik - 23.02.2018 23:16:57, *.dynamic.mm.pl

Pisałem parę dni temu, że Lechia się skończyła. Gra Jagi wyglądała nico lepiej niż tydzień temu. Są skuteczni, nie tracą punktów. We wtorek gramy o 6 oczek. Najpierw jednak trzeba ograć po raz 11-sty Craxę.

krys008 - 23.02.2018 23:23:17, *.serv-net.pl

Kiedyś myślałem, że w Gdańsku stworzą trzecią silę w lidze. Byloby 3xL z dominującą Legia oczywiście. Miałby kto pograć w pucharach, ale jak pokazała historia d... panie Boczek. Lechia stacza się po równi pochyłej . Trener porażka, zarządzanie klubem porażka,'szkoda, bo tam był potencjał. Może gdyby w zeszłym roku zakapali się na pucharu dziś byliby w innym miejscu. Czasem jeden detal może zniweczyć cały wysiłek. Jakiś punkt zgubiony w głupi sposób decyduje o przyszłości.

Wiaczesław - 23.02.2018 23:42:49, *.static.ip.netia.com.pl

Lechia, Śląsk, Termalica, Sandecja, Cracovia te druzyny prezentuja w tym sezonie żenujaco niski poziom bede zdziwiony jezeli te kluby odniosa chociaz jedno zwyciestwo, maksymalnie remisy miedzy soba totalne dno piłkarskie jutro Legia wymierzy potezna kare w postaci 0:5 zwykly trening

Docisk - 24.02.2018 00:20:18, *.static.ip.netia.com.pl

Jutro musimy wygrać! Jaga naciska Lech przegra w Kielcach ale Górnik dojedzie do nas na 2 pkt masakra mysimy im odjechac!!

Tadek - 24.02.2018 00:46:51, *.play-internet.pl

Faje do góry i jedziemy z frajerami!

Jacek - 24.02.2018 03:49:18, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Zwyciestwo Jagi jak najbardziej zasluzone. Widac, ze fizycznie jest b.dobrze przygotowana. Na tle slabiutkiej Lechii wyglądalo to niezle. Natomiast gra obronna gdanszczan a zwaszcza Gersona to kryminal. Praktycznie kazda akcja smierdziala bramką. Ten czlowiek nie powinien wąchac placu do konca rundy. Ale to nie nasz problem. Najwazniejsze zeby Legia robiła swoje w kazdym meczu i dopisywala 3 pkt.

Adi - 24.02.2018 07:33:42, *.6-2.cable.virginm.net

Lechia gra piach i spadnie a i tak pseudo trener kadry wezmie na mundial peszke z tego smiesznego klubiku zamiast Niezgody czy Szymanskiego

Mundial w Rosji - 24.02.2018 07:36:12, *.centertel.pl

Lechia dostała zaproszenie do występów w 1 lidze. Zobaczymy czy skorzystają z tego czy obudza się w porę. Co do Legii to pewne 3punkty wracają z Krakowa do Warszawy.

robson - 24.02.2018 08:16:27, *.dynamic.chello.pl

kto wie jak nazywa sie ten grajek pajac z Jagi co po meczu na plycie pozowal z L odwrocona ? w czapce i kurtce nie skojarzylem

Fortuna - 24.02.2018 09:11:28, *.static.ip.netia.com.pl

Dopiero pierwszego mam wypłate ale stawiam dzisiaj dwa kupony po 1200 zł ze Legia wygra. Licze na Was bo jak nie to bede jesc suchary z pasztetem caly tydzien!!!

Allo Allo - 24.02.2018 09:52:10, *.static.ip.netia.com.pl

Mi Jozak przypomina Rene Artois z serialu Allo Allo prywatnie homoseksualista ale oczy maja identyczne i głowe jak bracia.

do Allo Allo - 24.02.2018 10:12:40, *.centertel.pl

Nie wiem co ci dolega ale może poproś lekarza o zmianę leków bo te,które bierzesz są za słabe.No i jeszcze poszukaj dobrego okulisty albo spraw sobie lepsze okulary

@rek do Fortuna - 24.02.2018 10:29:15, *.dynamic.chello.pl

Stawiaj spokojnie bracie pieniążki... Masz gwarantowaną smaczną szynkę przez cały tydzień... Pozdro (L)

mari - 24.02.2018 11:04:14, *.play-internet.pl

Panowie przestancie tak gadac na lechie,wolicie w przyszlosci do nastepnej Niecieczy jechac?

Sawo - 24.02.2018 11:09:22, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

Po zajeciu 3 miejsca w 2014 roku sadzilem ze to tylko jednosezonowy wypadek przy pracy. Kolejny sezon to potwierdzil bo zdobyli bodajze miejsce poza pierwsza piatka. W zeszlym roku bylem zdziwiony ze sa w stanie do konca walczyc z Legia Lechem i Lechia o mistrza. Powiedzialem wtedy ze i tak im nie wroze niczego wiecej niz bycia ligowym sredniakiem maks tuz za czolowka. Odszedl Probierz i bylem o tym juz zupelnie przekonany. Teraz musze to odszczekac. Jaga jest w tym sezonie baaaardzo mocna. Sa fanatasytcznie przygotowanie motorycznie do sezonu. We wczorajszym meczu Lechia strzelila przypadkowa bramke ale z przebiegu meczu mialo sie wrazenie ze Jaga gra z 3 ligowa druzyna. Bedzie duzy problem jak utrzymaja forme bo liga zawiaze spoldzielnie i wykoleguja Legie z mistrzostwa. W zeszlym sezonie byloby podobnie gdyby Lech zdobyl puchar. Obstawiam remis w Krakowie remis z Jaga i zwyciestwo z Lechem.

Zajmon Szczecin - 24.02.2018 11:33:19, *.10.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@mari
Spokojnie. Zamiast Niecieczy w następnym sezonie będą Chojnice i np.Legnica .

do Sawo - 24.02.2018 12:31:05, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Tak obstawiasz ? Serio ? Ty masz poważny problem z widzeniem rzeczywistości . Mamy PEWNE dziewięć punktów w trzech następnych meczach , a twoje prognozy są ŻAŁOSNE . Gamoń jesteś , jak można tak obstawić ?! Dotleń się i zastanów co mówisz . Krakse i Jagę rozjedziemy wysoko , a Pyry rozjedziemy z 8 : 0 . Tyle .

Zamoj - 24.02.2018 14:53:05, *.98.ipv4.supernova.orange.pl

Ja obstawiam 7 pkt 3 z craxo 3 z kuchenkami i 1 ze szwagrami

Sawo - 24.02.2018 15:01:15, *.118.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@do Sawo

Kolego po pierwsze to ty sprawiasz wrazenie osoby zbyt mocno dotlenionej. Pytanie czy tlenem. Po drugie jak sie do mnie zwracasz to badz laskaw sie podpisac chyba ze w tym ferworze „dotleniania sie” zapomniales jak to sie robi.

Wolfik - 24.02.2018 15:04:55, *.dynamic.mm.pl

@Zajmon Szczecin: I dlatego od sezonu 2019/20 Ekstraklasa wprowadziła dość mocne zmiany dotyczące infrastruktury. Granie "w roli gospodarza" się skończy. I bardzo dobrze.

@Sawo: Ja z kolei bardziej obawiam się meczu w Krakowie niż u siebie z Jagą i Leszkiem. Dobrze, że Termalicy na wyjeździe już nie mamy...

Zajmon Szczecin - 24.02.2018 16:56:00, *.10.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Nie masz racji. Legnica i Opole juz te wymogi spełniają. Min stadion min 4,5 tys miejsc w tym 2 tys siedzących, z podgrzewaną główna i rezerwowa płyta. Chojnice juz modernizuja.
Także wkrótce tam będzie ekstraklasa.

kosa - 24.02.2018 20:24:37, *.play-internet.pl

do @robson nie wiem bracie, ale pewnie to ten z długimi włosami, co kopnął naszą panią !!! dawać mi go tu tego z włosami !!!

Fortuna - 24.02.2018 22:27:30, *.static.ip.netia.com.pl

Przegrałem dwa kupony po 1200zł zostało mi 130 zl do pierwszego dzieki kur... wa grali jak Sandecja dobrze ze Craxa to nie Jaga bo byłoby 8:0 łajzy

Darek - 24.02.2018 22:40:15, *.dynamic.kabel-deutschland.de

do Fortuna
Zycze smacznego pasztetu.Masz nauczke na cale zycie by po dwoch meczach nie bujac w oblokach a twardo stapac po ziemi.Pamietaj ze zaklady bukmacherskie sa po to by zarabiac a nie po to bys ty zarabial.

Piter - 24.02.2018 22:41:55, *.centertel.pl

No to tam pozdrawiam wszystkich, którzy myśleli że z Cracovią to zwykły trening, worek goli i jeszcze Pana Fortunę od zakładu :) Może to trochę przytemperuje galopującą megalomanię :)

Smutno - 24.02.2018 23:45:42, *.static.ip.netia.com.pl

Jak jutro Gornik wygra to znowu sie zrobi ciasno a bylem przekonany ze po tych trzech meczech bedziemy mistrzostwo oblewac Jaga sie uparła a mi niestety kiepsko wygladalismy kondycyjne slabo 2 polowa

Zajmon Szczecin - 25.02.2018 18:05:51, *.10.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Praca sędziego na plus. Zdziwił mnie.

Rosomak - 25.02.2018 19:31:54, *.met.pl

JA PIERDZIELE MY TO MAMY FARTA JAK NA RAZIE HANYSY TRACĄ AMICA DAJE DUPY

mat - 25.02.2018 19:58:49, *.dynamic.chello.pl

Brawo Korona! Gdyby nie kombinacje Probierza z murawą byłoby jeszcze lepiej, ale tak walczymy z Jagą we wtorek i w weekend następny z Lechem o 3 pkt!

Nestor - 25.02.2018 20:01:25, *.static.ip.netia.com.pl

Zaskoczył mnie dzis Górnik dawno nie widziałem tak agresywnie grajacej druzyny takiej dominacji i sytuacji ale frajersko zremisowali beda grozniejsi niz Jaga. Jaga gra na farcie i we wtorek polegnie

Buli - 25.02.2018 20:04:01, *.wroclaw.dialog.net.pl

No i amica przegrała. Sędzia robił co mógł. Nawet karny z kapelusza nie pomógł. Znowu nam się upiekło.

@rek - 25.02.2018 20:07:34, *.dynamic.chello.pl

Lech zdechł... Coś mi się wydaje, iż ten nasz mecz z Craxą był najtrudniejszym z tych 3 meczy... Bo my nie byliśmy do tego meczu zbyt dobrze zmotywowani, a z kolei Craxa grała o nic i troszkę krwi nam napsuli... To już historia... Wygrywamy we wtorek z Jagą i odskakujemy od jagi na 3 oczka... Wygrywamy potem z Łachem i odskakujemy pyrom na 8 pkt... O tej porze za tydzień może być bardzo pięknie: lider w Warszawie i 7 pkt w trzech meczach... Mocno (L)egio... Pozdro (L)

grucha - 25.02.2018 20:10:53, *.dynamic.gprs.plus.pl

No i wpadla solidna polroczna pensja, pisalem przed meczem pod newsem o kursach zeby grac grubo remis, wyszlo na moje wbrew madralom krzyczacym ze bedzie 5-0 dla Legii. Kto gra grubo grubo wygrywa.

Zamoj - 25.02.2018 20:19:19, *.10.ipv4.supernova.orange.pl

We wtorek ważny mecz jak nie usiądzie to może byś słabo do końca

PiotrŻo(L)iborz - 25.02.2018 21:17:32, *.play-internet.pl

Ciekawe ilu kibicow będzie we wtorek, ja idę kalesonów nie mam, ale zakładam spodnie od dresow pod dżinsy, grubą bluzę flanelową pod bluzę i kurtkę, dwa szaliki i grubą czapkę. Do zobaczenia na meczu. Spartak w LM przeżyłem, było odczuwalne z minus 25 bo wiało jak cholera to Jage też przeżyje :)

eth - 25.02.2018 22:00:50, *.182.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Wróble ćwierkają ze wtorkowy mecz z białorusinami może zostać przełożony ze względu na niby zimną pogodę. Jak i cała kolejka. Ktoś wie jakie są rokowania?

Obiektyw - 25.02.2018 22:47:40, *.static.ip.netia.com.pl

Na ta chwile najlepsza piłke w lidze graja Legia i Górnik, Jaga odpadnie bo piłkarsko jest za słaba nie ma jakosci.

Zajmon Szczecin - 25.02.2018 22:56:31, *.10.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Złotek dawał dużo fauli dla Amici tak jak można było przewidzieć ale jak karnego się nie trafia to się przegrywa.

Sawo - 26.02.2018 00:01:30, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@rek

Na chwile obecna tylko ty masz szanse niestety na silvera :( jesli Legia zdobedzie 6 pkt w najblizszych dwoch meczach to beda to najszczesliwiej spozytkowane pieniadze w moim zyciu :) niestety wiedzialem ze z Cracovia nie wygramy... czulem to przez skore i pisalem o tym. Obstawiam remis z Jaga i zwyciestwo z Lechem.

eth - 26.02.2018 07:47:29, *.86.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Edit: kolejka się odbędzie, nie ma wolnych terminów. :)

@rek do Sawo - 26.02.2018 08:42:29, *.dynamic.chello.pl

Czemu niestety..? Nie chcesz mnie poznać osobiście..?..:)))

A tak serio: od początku czułem, iż max to 7 pkt... Ale myślałem, iż kryzys pojawi się z łachem... Niestety nie przewidziałem tej pogody i katastrofalnego stanu boiska w Krakowie... Nie wiem czy zauważyłeś, jak wolno chodziła piłka po boisku... W powtórkach widać, jak piłka tocząc się zostawiała lodowe smugi za sobą... JR uczy chłopaków od kilku m-cy grać krótką piłką po ziemi i niestety ten stan murawy nie był "skrojony" pod takową grę... Krakusy grały górnymi piłkami i głównie zagrożenie sprawiali stałymi fragmentami pod naszym polem karnym... Było minęło... Teraz to będzie nasz stadion... Nasza murawa... Nasi greenkeeperzy... Nasza atmosfera... I najlepsi w Polsce kibice na trybunach... Inaczej tego nie widzę, jak 6 pkt w tych najbliższych 2 meczach... Bedzie dobrze... Bo musi być dobrze... Bo po 20.00 4 marca (L)egia będzie liderem z min. 3 pkt przewagą nad Jagą i przynajmniej 8 pkt przewagą nad Łachem... Pozdro (L)

Sawo - 26.02.2018 10:17:44, *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

@rek

Napisalem niestety poniewaz wolalbym zabrac was wszystkich i zeby Legia zgarnela 9pkt. Logicznie rzecz pojmujac co do stanu murawy sposobu gry itp to masz racje ale nie zachowujmy sie jak kibice Amici Wronki. Oni zawsze tworza teorie spiskowe i swietnie potrafia uargumentowac swoje kleski. Rzecz jasna to prawie za kazdym razem to wina zlej Warszafki. Ja powiem tak: wystarczylo zeby Hama strzelil 30cm w prawo albo nasz gwiazdorek ktory po kilku bramkach strzelonych w lidze juz mysli o mistrzostwach ( swoja droga wypowiadalem sie na ten temat ostatnio i jestem pewien ze Niezgoda pojedzie bo dostal cynk od Nawałki ktory pije wodke na Diamondzie z pracownikami mojego ojca.) wtedy byloby 2-0 na spokojnie i nie byloby zadnej dyskusji. Byla przeciez jeszcze szansa tego naszego kurczaczka Szymańskiego ktory wazy pewnie z 50kg i tak sie trzasl z zimna ze az pilki nie widzial. Ogolnie Legia miala sytuacje zeby to wygrac mimo zlego stanu murawy. Pamietaj tez ze dramatyczny poziom obecnie reprezentuje Hlousek i wszystkie akcje szly jego strona. Nasz smieszek chiszek troszke lepiej ale jest to pilkarz najwyzej na Wisle Plock - napewno nie na Legie.

do @rek - 26.02.2018 12:57:27, *.centertel.pl

Krakusy grały górnymi pilkami... Nie wiem, który mecz krakusow oglądałeś ale ci w meczu z Legią nie częściej niż Legia