Dariusz Mioduski i Romeo Jozak - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Komentarz: Przedwczesne rozliczenie

Woytek, źródło: Legionisci.com

Na naszych łamach wielokrotnie czytaliście teksty, które w sposób chłodny i racjonalny, choć dla sporej części odbiorców zbyt sceptyczny, odnosiły się faktu do zatrudnienia Romeo Jozaka na stanowisku pierwszego trenera Legii Warszawa.

Już dzień po jego zatrudnieniu pisaliśmy: "Trener ma czystą kartę - nie tylko u kibiców, po prostu tak wynika z Wikipedii - i kredyt zaufania. Z wyników nie będzie rozliczany natychmiast i na pewno nie tylko on. Zdecydowanie większa odpowiedzialność spada na obecny zarząd Legii Warszawa, ponieważ wymieniony został trzon pionu sportowego. Jeżeli klub chciał zminimalizować ryzyko wpadki, to na pewno się nie udało".

Pierwszego rozliczenia mieliśmy dokonać po 20 maja, czyli po ostatnim ligowym meczu. Życie napisało jednak brutalniejszy scenariusz. Można więc wyciągnąć pierwsze wnioski i zadać publicznie kilka pytań. Nie zamierzam w tym miejscu się znęcać nad Chorwatem, bo nie spodziewałem się po nim żadnych cudów. Żadnych. Niestety, pełną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację ponosi Dariusz Mioduski. Choćby klubowy dział PR zaklinał i naginał rzeczywistość - nie da się od tego uciec, nie da się po raz setny zasłonić błędami poprzedników! W ciągu ostatnich 12 miesięcy w klubie nastąpiła wielka wymiana kadr, wielkie wietrzenie składu i powierzenie najważniejszych stanowisk w pionie sportowym ludziom z innego kraju... i to bez żadnego poważnego doświadczenia w prowadzeniu seniorskiej drużyny. Zostało podjęte ryzyko, które zupełnie się nie opłaciło.

Plan, długofalowa wizja, strategia, przejście wyższy poziom, spokój, odmładzanie składu, stabilizacja - tym karmieni jesteśmy od mniej więcej roku. Jeszcze w połowie marca tego roku czytaliśmy wypowiedzi prezesa, który zapewniał, że ma pełne przekonanie do osoby Romeo Jozaka. Prawdziwa weryfikacja tych słów nastąpiła szybciej, niż się spodziewaliśmy. Po dotychczasowych wiosennych wynikach i tak było niemal pewne, że drużyna od czerwca będzie miała nowego szkoleniowca (Jozakowi kończyła się umowa). W klubie już kilka tygodni temu nakreślony został plan awaryjny pt. "jak wyjść z twarzą z tego błędu". Pozostawało czekać jedynie na dogodny moment – ten nadszedł w sobotę. Wybór kozła ofiarnego mógł być jeden.

W czasie sobotniego meczu zgromadzony lud żądał głowy Jozaka, więc ją dostał, ale tak naprawdę ta nocna decyzja nic nie zmienia. Ona jedynie pokazuje, że Legia dryfuje nie wiadomo w jakim kierunku, mimo całej masy zapewnień, że "od teraz tak nie będzie". Oczywiście, ten sezon nie jest jeszcze stracony, choć trudno oprzeć się wrażeniu, że dla bacznych obserwatorów ewentualny tytuł mistrzowski i tak będzie słodko-gorzki.

Czemu jest winien Romego Jozak? Od strony piłkarskiej odpowiada za każdy element funkcjonowania drużyny - każdy trening, każdą rozmowę, każdą decyzję personalną, ustawienie i zarządzanie podwładnymi. Przegrał swoją szansę na wielu frontach (tym zajmiemy się w osobnym tekście). Jednak pamiętajmy, że on sam siebie nie zatrudnił! Od wielu lat klub boryka się ze zbyt częstymi zmianami trenerów. Można psioczyć na to, że poprzednicy też nie mieli wielkiego doświadczenia. W większej części przypadków to prawda, ale jednak każdy z poprzedników prowadził przed Legią jakąś seniorską drużynę. Nawet Jacek Magiera zdążył objąć stery w Zagłębiu, choć ten przypadek to i tak inna bajka. "Magic" nie urwał się z choinki - wiedział co to jest Legia i w najważniejszym momencie podniósł drużynę z kryzysu i obronił go wynik końcowy, czyli mistrzostwo Polski.

We wrześniu Dariusz Mioduski myślał, że kupi sobie "know-how" i wszystko w czarodziejski sposób zadziała. W środku zimy Chorwaci sprowadzili jednak aż 10 nowych zawodników, a przecież drużyna piłkarska to nie fabryka kredek. Nie da się wyjąć z pudełka kilku wadliwych i sprzedać pełnowartościowy produkt. Można zrobić ładne opakowanie, np. przekuwać w sukces już sam fakt wymiany tych kredek, ale to tylko przykrywanie problemu, obliczone na chwilowy poklask kilku transferowych maniaków. Wytrawny i uważny klient nie dał się tak łatwo się nabrać. Po awansie Legii do Ligi Mistrzów każdy z nas liczył na skok w przyszłość, tymczasem stoczyliśmy się do średniowiecza.

Wszystkim polecam teksty z serii "Słowo na niedzielę", które pisze Kuba Majewski: O chaosie i pokorze pisał w lutym, o ryzykownej rewolucji w marcu, a dwa tygodnie temu o szukaniu ratunku.

O tym, że kibice Legii rozliczają obecne władze bardzo surowo, świadczy frekwencja na trybunach. 13 tysięcy osób na pierwszym meczu fazy finałowej - to chyba najgorszy wynik od momentu wprowadzenia nowej formuły rozgrywek. Czy będzie lepiej? Wbrew pozorom, to nadal możliwe, bo zmiana trenera może być pozytywnym bodźcem dla wszystkich dookoła. Czy jednak będzie? Piłkarze Legii nadal mają wszystko w swoich nogach, by uratować sezon, ale czy są do tego odpowiednio przygotowani fizycznie? Kto otwarcie przyzna, że zgrupowanie na Florydzie było wielkim błędem? Czy zmiany kadrowe nie były za duże i pozbawione odpowiedniej (logicznej) kontroli? Co ma do powiedzenia kibicom osoba, której nowo budowana wizja funkcjonowania klubu właśnie chwieje się na nogach? Jak po całej serii błędów i buńczucznych zapowiedzi chce przekonać, że tym razem się uda?

A jednak, mimo tych wszystkich znaków zapytania, my jako kibice musimy wierzyć w najtrudniejszych momentach. Nawet jeżeli w tej chwili się z tym nie zgadzacie, żądacie wyników i krzyczycie "dość tego!", "za co ja płacę?!". Oczywiście możecie "zrezygnować" z Legii, podpinać się tylko pod sukcesy - naturalna reakcja. Ale nasz kibicowski los zawsze był i będzie skazany na momenty radości i smutku - tego nie da się zmienić, ale przy Legii trzeba trwać na dobre i na złe!

Osobiście mam tylko nadzieję, że zamiast kolejnej fali pr-owego bełkotu, zamiast przekuwania porażki w sukces, zamiast mówienia jednego a robienia drugiego, doczekamy się przyznania do błędów, większej pokory oraz szacunku dla myślących samodzielnie - a nie pod dyktando klubu - kibiców.

Woytek

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (89)

Kondi1916 - 15.04.2018 10:20:35, *.bb.sky.com

A wszyscy na tej stronie wyzywali Jacka Magierę :) Hipokryci...

danije(L) - 15.04.2018 10:21:09, *.dynamic.chello.pl

Możecie mówić o kibicach

qw - 15.04.2018 10:22:29, *.static.ip.netia.com.pl

buahahahahahahaha
totalna amatorka zresztą jak cała polska piłka klubowa!!!

danije(L) - 15.04.2018 10:28:09, *.dynamic.chello.pl

Możecie pisać o kibicach sukcesu i dziwić się z niskiej frekwencji bo z Legia na dobre i na zle... zgodzilbym się gdyby ta drużyna składała się z samych piłkarzy pokroju Szymańskiego i Niezgody i nie osiągała sukcesów... albo gdyby bilety kosztowały conajmniej połowę mniej... dla conajmniej połowy ludzi na stadionie wydanie kasy na bilet to nie mały wydatek...w przeciwieństwie do zarobków piłkarzy w tej drużynie...którzy grają na poziomie dużo niższym niż nieprzeplacani piłkarzy innych drużyn... szanuję swoją pracę,swój budżet i nie czuję się w obowiązku wydawania pieniędzy na "boiskowych nierobow" choć los tego klubu nigdy mi nie jest obojętny...

Jupik - 15.04.2018 10:30:17, *.dynamic.chello.pl

Na trybunach 1300 kibiców żenada a leśny się śmieje

Saska Kępa (L) - 15.04.2018 10:34:30, *.237.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Co do Jozaka, to sporo tzw. prawdziwych kibiców obrzucało mnie błotem, gdy postawiłem tezę, że Jozak to żaden trener i jest tylko mocny w gębie (pisałem to w kontekście pyskówki z Bielicą). Czas pokazał, że miałem rację.

Jeśli chodzi o zwolnienie trenera, to stawiam tezę, że zmiana trenera na dłuższą metę nic nie zmieni. Ludzie, którzy przychodzą grać w naszej Legii nie utożsamiają się z naszym klubem. Kiedyś to napisałem i podtrzymuję: ten skład produktu piłkarskopodobnego zwany drużyną Legii potrzebuje regularnej męskiej rozmowy z przedstawicielami kibiców dla zmotywowania i wytłumaczenia im gdzie są i jaką tradycję reprezentują oraz po każdym takim meczu jak wczoraj worek 50 kg węgla na plecy i 2 godziny biegania non stop kolor aż się porzygają. A jak się porzygają to znowu mają sobie pobiegać. Wówczas 90 minut pełnego zaangażowania na boisku nie będzie dla nich problemem. Zadałem sobie wczoraj trud obejrzenia czegoś, co nazywało się meczem Jagiellona-Górnik Zabrze. Oczy bolały taka kopanina, ale jedna rzecz rzuca się w oczy oglądając "grę" tych dzieciaków z Zabrza: im się chce, oni gryzą trawę i wypluwają płuca, bo utożsamiają się z Górnikiem i kochają ten klub. Kopią się po czołach jak cała ta nasza popaprana Ekstraklasa, ale są najbardziej waleczną i ambitną drużyną w Ekstraklasie. To wystarcza, aby być w czołówce. A produkty piłkarskopodobne zwane szumnie piłkarzami Legii dużą część meczu pasą się na murawie symulując zaangażowanie i realizację rzekomej taktyki (której de facto nie ma). Dlatego stawiam tezę, że zmiana trenera nawet na kogoś poważniejszego na krótką metę może coś poprawić, ale na dłuższą, strategicznie nie pomoże, bo tutaj potrzebna jest zmiana mentalności grajków. To jest punkt wyjścia do jakichkolwiek zmian, które przyniosą pozytywne długofalowe efekty. Jedyni ludzie, którym zależy na naszej Legii to kibice. Reszta to albo cwaniacy od lat żerujący finansowo na naszym klubie, albo zwykli wyrobnicy dla których jest miejsce pracy jak każde inne. Tak było za ITI, za Leśnego i jest teraz za Mioduskiego.

R - 15.04.2018 10:35:30, *.45.domynet.pl

Niech szukają kogoś z profilem Czerczesowa

Toudi - 15.04.2018 10:37:16, *.56.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

"lud zarządał głowy i ją dostał, czy coś to zmieni ?" na już nie zmieni ale decyzja bardzo dobra choć podjęta za późno. Jozak nie powinien zostać trenerem naszej Legii. zadziwiające są decyzje właścicieli.

Rytm - 15.04.2018 10:40:28, *.dynamic.chello.pl

MAGIERA > Jozak
LEŚNODORSKI > Mioduski

Zajmon Szczecin - 15.04.2018 10:40:38, *.227.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Co wy z tym Magiera przecież grali pod koniec tak samo źle jak i za Jozaka teraz. Potrzebny jest trener z silną ręką np Nawalka. I jeszcze jedno wydupczyc Pazdana z klubu bo zawodnik nie może sabotowac gry i grać na zwolnienie trenera a on zrobił to już drugi raz, identycznie z Magiera było.

Jack - 15.04.2018 10:43:36, *.dynamic.gprs.plus.pl

do Saska Kępa - bo taka jest zawodowa piłka.Czasy umierania zaklub się kończą. Oczywiście będzie kilku takich, ale czy Lewy umiera za Bayern ? Kto umiera za czołowe kluby europejskie ? Zaangażowanie może być, dla większości zawodników to tylko kolejny pracodawca. Mają grać dobrze, a trener ma to wszystko poustawiać. Nie żądajmy, aby każdy całował eLkę jak Boruc.

Krzeszczu - 15.04.2018 10:44:08, *.cust.bredband2.com

Doczytalem do "Wybór kozła ofiarnego..." i... przestalem dalej czytac.

Pultusk100% Legia - 15.04.2018 10:53:13, *.centertel.pl

Brzydko wyszlo..mimo wszystko rozliczenie powinno byc na koniec sezonu...
W Legii potrzeba naszych chlopakow ...z krwi i kosci ...np..czy Dabrowski wczoraj byl slaby ???...hmm
To nie jest wina trenera ...to brak mentalnosci ze za Legie trzeba zapier...dalac ..

Saska Kępa (L) - 15.04.2018 10:54:11, *.93.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Jack

Zgadza się, masz rację. Ale nasza Legia nie ma i mieć nie będzie takiej kasy jak ma przytoczony przez Ciebie Bayern (chociaż chciałbym się w tej kwestii mylić). Więc na czym budować siłę klubu i drużyny? Na kasie? Nie ma jej w naszej Legii. Więc zostaje tylko jedno: etos, zaangażowanie i utożsamianie się z klubem za który każdy piłkarz i członek sztabu trenerskiego daliby się zabić. Innej drogi nie widzę.

Lukasz - 15.04.2018 10:54:44, *.dynamic.mm.pl

Dariusz Mioduski niczym Józef Wojciechowski

L - 15.04.2018 10:55:07, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Brawo Woytek za przedostatni akapit. Prawdziwy kibic bedzie z Legią na dobre i na złe a leszcze niech sie podpinają pod sukcesy. Kto chodzi na L juz od paru lat jest przyzwyczajony do przegranych - ja na to mówie że prawdziwy kibic L ma serce z funkcją łamania się :). No bo co piłkarzyki przegrywają i ja nagle mam nie iść na mecz? Niby czemu? Tak jakby się tam chodziło dla wynikow (których nigdy nie ma). Dlatego nie rozumiem sezonowców ktorzy jak jest git to chodzą a jak słabo to nagle wielkie zbulwersowanie i krzyk "ja nie będę za to płacił!!!". Od takiego podejscia mozna dostać rozdwojenia jaźni. Uświadomcie sobie ludzie że L to nie barcelona i popisy piłkarzy to sobie oglądajcie w TV

Krzeszczu - 15.04.2018 10:59:29, *.cust.bredband2.com

@ Saska Kepa: Nie te czsy kolego. Nie ma juz takich pilkarzy jak Giggs, Beckham czy Maldini.

Ale sa nadal pilkarze (nawet zwani najemnikami) ktorzy maja odpowiednia personalke i charakter.

Nie raz mowilem ze przy wyborze pilkarza/zawodnika/sportowca (zwal jak zwal) potrzebna jest dokladna analiza jego charakteru, tudziez czy dany zawodnik swoja osobowoscia pasuje do filozofii druzyny i klubu. Nad tym trzeba popracowac. Nie starczy samo to ze dany pilkarz moze zajebiscie podawac czy wykonywac zuty rozne.
Od dawna sledze Koguty i od czasow Pochettino jest to bardzo ostro i zdyscyplinowanie drazone. Efekty widac golym okiem.
A w calej pierwszej jedenastce jest tylko JEDEN wychowanek. Mozna? Mozna. Ale, po raz kolejny, trzeba nad tym popracowac.
Mioduski zna sie na biznesie, ale uczy sie fachu prowadzenia klubu. I to mu wolno, bo to jego kasa.
Natomiast przeraza mnie ze my, Legia Warszawa, przemieniamy sie w szokujacym tempie w nowy Newcastle United i jego prezesa Mike´a Ashleya. Napewno zrozumiesz o co mi chodzi.

Na sam koniec, Jozak zwolniony, tajming nie wazny, wazne aby jakos dotrwac do konca. Nawet wygrac Mistrza. A potem pomyslimy. Osobiscie idealny scenariusz bylby taki gdybysmy po MS ublagali Stasia Czerczesowa. Zadnych tam pseudowynalazkow typu Magiera, Urban, czy moze inny Hasi.
Brac Staska, bo jest to dobry trener na ktorego nas stac. I dac mu wolna reke (oczywiscie w pewnych ramach) na zbudowanie druzyny.
A druzyne? Przeczyscic, a tych co zostana, na miesiac do Gawrych Rudy i niech zapierniczaja na Bindudze.

A nam wszystkim teraz zycze przedewszystkim spokoju i opanowania. Bo i bez naszego "stresu" i tak wszystko sie gotuje....
Pozdro.

77/82 - 15.04.2018 11:00:03, *.dynamic.chello.pl

To nic nie da. Z Legii powinni w pierwszej kolejności wylecieć tacy gracze jak Kucharczyk czy Jędrzejczyk. Z taką szatnią żaden trener nic tu nie zrobi, bo każdego piłkarzyki zwolnią przy pierwszej próbie zaprowadzenia jakiegoś porządku. Idealnie pokazuje to sytuacja z przesunięciem Kucharczyka do rezerw i błyskawiczne przywrócenie do zespołu. Oczywiście sporo w tym winy Jozaka, bo okazał się miękką fają ale nie może być tak, że paru przeciętnych grajków ma więcej do gadania niż trener. To jest patologia, która zaczęła się za Hasiego i słynnego wesela. Wtedy piłkarzyki pierwszy raz zobaczyli, że granie przeciwko trenerowi się opłaca. Oczywiście Hasi jest tak samo winny bo był strasznym bucem i marnym trenerem ale nauczeni tym epizodem piłkarze tak samo pozbyli się Magiery, kiedy przestał im pasować. Czy Magic był dobrym trenerem? Raczej nie ale historia Petrescu z Wisły pokazuje, że nawet dobry szkoleniowiec nic nie zrobi mając takich sabotażystów w szatni jak teraz Legia. Chcecie powrotu Czerczesowa? Też bym chciał ale sporo się zmieniło od jego pobytu w Legii. Przykładem niech będzie Jędza i to jak się w tym czasie rozbestwił. "Pan piłkarz", reprezentant Polski i uczestnik Euro. Szkoda tylko, że jest cieniem samego siebie gdy po raz pierwszy wracał z podkulonym ogonem do Legii i rzeczywiście musiał pokazać, że zasługuje aby tu grać. A teraz? Szkoda gadać, szkoda strzępić ryja...

Micha - 15.04.2018 11:00:09, *.27

Rozwiązanie jest proste. Zmiana umów dla wszystkich. Oficjalnie - minimum socjalne, a reszta jako premie za zaangażowanie w treningi, grę, "prowadzenie się", reprezentacja klubu, etc. wtedy, aby zarobić, trzeba się będzie narobić. W dzisiejszych czasach piłkarze to nikt inny, jak pracownicy i za pracę im się płaci. Oni mają sprawić, że my kibice, nie licząc naszego przywiązania do barw, kupimy produkt pt. Legia Warszawa. Ja w pracy, jak nie mam wyniku, to liżę łapkę. Piłkarzom trzeba to samo. Jest wynik - pływają w kasie, nie ma wyniku - jeżdżą na treningi tramwajem.

Ale jaja - 15.04.2018 11:04:33, *.skranetcan.pl

Tu nie problem leży w trenerze tylko w pseudo pilkarzykach zmiana trenera nic nie da trzeba piłkarzy którzy będą utożsamiać się z klubem

Cziko - 15.04.2018 11:05:08, *.play-internet.pl

Rozliczać to można prezesa że się na niczym nie zna. To prezes zatrudnia i wydaje pieniadze do osiagniecia zamierzonego celu.
Tu cel jest jeden- minimalnym kosztem coś zarobić.
Za rok znów ten sam scenariusz
Brak mistrzostwa, brak pucharów, nowy trener bedzie średniakiem który dostanie 1,5 mln. na transfery z wizją budowania nowej Legii.


e(L)o - 15.04.2018 11:06:06, *.static.ip.netia.com.pl

Skorża, Berg, Hasi, Magiera, Jozak... ile jeszcze pomyłek!? Czy ktoś za to odpowie?! To nie poligon doświadczalny. Szukamy trenerów wśród frajerów!!!!

wawa - 15.04.2018 11:08:22, *.static.ip.netia.com.pl

Magiera, Jozak... Ilu jeszcze pajaców będziemy testować?

Saska Kępa (L) - 15.04.2018 11:09:13, *.93.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Krzeszczu

Te czasy kolego, te czasy. Zebrać najlepszych chłopaków z Mazowsza plus kilku innych z kraju, którzy utożsamiają się z naszą Legią i dodać do tego dwóch, trzech markowych piłkarzy za większe pieniądze. Etos, miłość do Legii i świadomość, że tutaj gryzie się trawę dla klubu, dla kibiców do ostatniego gwizdka sędziego. Bo kasy takiej, żeby zbudować średniaka europejskiej nie ma i nie będzie w naszej Legii (aczkolwiek chciałbym się mylić).

Czytam od jakiego czasu Twoje komentarze, możesz fisiować i kreować się na znawcę, ale to są Twoje teorie bez pokrycia, bez oparcia w faktach. A fakty są takie: w naszej Legii nie ma i raczej nie będzie kasy. Jak się pojawiła z Ligi Mistrzów, to okazało się, że jej nie ma "brawo" Leśny!). No chyba, że przyjdzie np. poważny inwestor z Rosji (rynek gazu, paliw), ale znając nas Polaków, to zanim zainwestuje w nasz klub, to przy poziomie rusofobii w naszym kraju zrezygnuje. Więc na czym budować siłę naszej Legii i stawiać fundament pod lepszą przyszłość? Tylko na etosie i utożsamianiu się z klubem. Takie są realia.

tomekc - 15.04.2018 11:10:08, *.dynamic.gprs.plus.pl

Teretycznie jeżeli Legia wygra do końca sezonu wszystkie mecze na 100% będzie mistrzem. Tylko czy ją na to stać? Patrząc na zawodników na ich możliwości i piłkarskie umiejętności oraz doświadczenie to na pewno tak. Natomiast najwiekszym problemem jest totalne rozbicie taktyczne oraz bardzo słabe przygotowanie fizyczne. Chcę być optymistą....

sen o - 15.04.2018 11:11:06, *.dynamic.chello.pl

Trener trener i jeszcze raz trener jest odpowiedzialny za grę drużyny (choć może trener to za duże słowo). Tyle głupich wypowiedzi z Bjelicą że mamy skład na MP itd itp. Kulturalni i bez charakteru ludzie nie mają miejsca w piłce np. Magiera , Jabłoński Mirosław itd itp. Skauting przed zimą była lista zawodników do wzięcia i wielu przyszło ale kryteria doboru się nie sprawdziły. Na dziś nie ma jednego zawodnika w formie ; obrona zawsze coś zawali słabo kryje, rywale operują piłką w pobliżu pola karnego. Philipps, Antola czy Veso wczoraj byli mega słabi. Jedyny wyróżniający się Szymański z racji młodości, Może jeszcze Hlousek, a swoje walory uwypuklił wczoraj Niezgoda. W pierwszej połowie niewidoczny Hama a potem zaczął coś klepać (choć fatalne pudło nie do wybaczenia) to Jozak go zdejmuje. Pasquato dla mnie to dywersant (vide Zabrze i wczoraj) żadnej wartości dodanej.

Gienek - 15.04.2018 11:16:37, *.play-internet.pl

Mioduski na razie jedzie na dobrym PR, a w rzeczywistości Legia się stacza...

GS - 15.04.2018 11:19:32, *.messagelabs.net

Kazdy kto krytykuje Magiere niech sie punkie w to puste czolo!!! Magierze wyjeli jedynego solidnego zawodnika a kupili mu berto, astiza I pasquato to z czym do ludzi!!!

Jozakowi zrobili 10 transferow z czego :Remy, Vesovic, Antolic, Philips to sa dobrzy pilkarze! A to ze nie wiedza jak maja grac, gdzie podawac I biegac a do tego traca sily w 60 minucie to juz jest wina JOZAKA!

Mam nadzieje ze Nawalka jest juz klepniety I wrocimy do POLSKIEJ LEGII

Do Micha - 15.04.2018 11:19:46, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ochłoń dzieciaku.

Żaden piłkarzy nigdy nie podpisze takiego kontraktu jaki proponujesz. To, że Ty pracujesz za najniższą krajową, nie znaczy, że reszta też ma tak robić.

Kacper - 15.04.2018 11:20:22, *.ssp.dialog.net.pl

MAGIERA wróć !!! ;)

ja - 15.04.2018 11:36:22, *.dynamic.chello.pl

Teraz pod względem fizycznym nic się już nie poprawi natomiast dobry trener mógłby ułożyć drużyne taktycznie tak by jeszcze uratować ten sezon.

Nowy trener mógłby tez postawić na sensownych zawodników, a nie ciągłe stawianie na "swoje" transfery.

Co zrobił Philips wczoraj przy bramce? Stracił piłkę i zamiast wrócić i o nią walczyć to się położył i udawał kontuzję. Ten gość nie powinien grać w Legii.

Ale też taki Kucharczyk przy stracie bramki wracał sobie spacerkiem zamiast załatać dziurę za kolegę.

Żałosne.

#BL WRÓĆ - 15.04.2018 11:38:20, *.dynamic.chello.pl


Długofalowy program WIELKIEJ LEGII właśnie posypał się jak domek z kart....
Cały sezon zmarnowany!! Przy obecnej postawie głównych pretendentów do zdobycia MP i ilości porażek można powiedzieć krótko! To był najłatwiejszy sezon do zdobycia Mistrza! Obecnie już powinniśmy mieć zapewniony tytuł !!
Jak życie pokazało dało się to wszystko zmarnować.
a czy obecnego Prezesa ktoś rozliczy????

Cch - 15.04.2018 11:41:26, *.dynamic.gprs.plus.pl

Na moje oko to ten II trener zostanie na nowy sezon i nic sie nie zmieni.

P Y T A N I E bardzo ważne - 15.04.2018 11:41:46, *.dynamic.gprs.plus.pl

@@@@ PREZES ROZLICZA............
.............. A KTO ROZLICZY PREZESA ?????????

Mariol - 15.04.2018 11:44:52, *.w90-90.abo.wanadoo.fr

Ludzie przestańcie z tym Magiera.To nie jest trener w tej chwili na Legie.Moze kiedyś,ale nie teraz.On sie jeszcze uczy trenerki.Zobaczymy co pokaże z młodymi?Zadnych trenerów typu Skorza,Urban,Magiera,Berg,czy Jozak.Tu musi być trener z jakimś doświadczeniem i z jakimś osiągnięciem.

Krzeszczu - 15.04.2018 11:47:41, *.cust.bredband2.com

@P Y T A N I E bardzo ważne, i innych z tym samym inteligentnym pytaniem:
Nie potrafie tego po prostu pojac. Czy jest to az tak skomplikowane? Tak niemilosiernie trudne do zrozumienia?

Prezes nie jest "zatrudniony", to nie pracownik ktorego sie "rozlicza". Prezes jest "WLASCICIELEM", to jego kasa idzie w klub, i to ON podejmuje wszelkie decyzje i rozlicza. A nie na odwrot.
Ale zeby to pojac to trzeba skonczyc szkole, a zeby skonczyc szkole to trzeba sie uczyc....

.. - 15.04.2018 11:50:55, *.dynamic.chello.pl

Ten II trener to na 100% opcja awaryjna na chwilę...

Decyzje Prezesa wyglądają tak jakby on sam odsuwał od siebie odpowiedzialność.... a przecież ta cała rewolucja, zmiany całego sztabu to jego decyzje!

Cziko - 15.04.2018 11:57:46, *.play-internet.pl

Krzeszczu ty inteligencie
Prezesa rozliczają osoby które płacą za widowisko jakie nam serwuje . Kibice, sponsorzy rozliczają prezesa czy chcą za coś placić czy nie .

zozik - 15.04.2018 11:58:04, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Magiera był ciota, Jozak się uczył, ciekawe kogo teraz wyciągniemy z kapelusza?

ludzik - 15.04.2018 11:58:11, *.centertel.pl

Moze i w tantym czasie Magiera podniosl druzyne ale to bardziej wygladalo jak wyciskanie na sztandze. Bo ja podniosl i szybko upuscil.

Na tle Romeo moze i Magiera wypadal "w porzadku" ale to wciaz za malo. To jest Legia Warszawa a nie drugoligowy klubik ze srodka tabeli. Tutaj maja byc zwycięstwa i puchary zarowno na naszym jak i zagranicznym podworku. Przegrane sie zdarzaja ale bez przesady...

Za wczorajszy mecz powinni tez beknac pilkarze bo to oni byli na boisku. Nie oszukujmy sie nie byli na bpisku pierwszy raz i jakas wiedze wydawac by sie mloglo ze posiadaja.

Do Saska Kepa (L) - 15.04.2018 11:59:25, *.51

Mowisz o zebraniu chlopakow z mazowsza. Hehe problem jest taki ze my nie jestesmy lechem I nie mamy dobrej akademii I nasz junior nie wejdzie I nie zagra jak chocby szlisz w zaglebiu. U nas tacy juniorzy to kopczynskie. A jak nie wierzysz to pojedziemy choc raz na mecz.dwojki I sie przekonasz

Do @Krzeszczu - 15.04.2018 12:01:02, *.dynamic.chello.pl

Jesteś ułomem skoro tego nie rozumiesz..
Zapomniałeś chyba o drugiej stronie..
kibicach, sponsorach itd.
LEGIA TO MY

@Krzeszczu - 15.04.2018 12:03:24, *.12

więc cofnij się do podstawówki skoro nie potrafisz tego pojąć.

patryk - 15.04.2018 12:04:17, *.dynamic.chello.pl

KONFERENCJA NA ZYWO !!

http://weszlo.fm/audycja-na-zywo/

gela - 15.04.2018 12:11:06, *.62.ipv4.supernova.orange.pl

jaki był trener to każdy widział,
tylko nie Prezes, to jest najsłabsze ogniwo Legii

Cult⚽️Legia - 15.04.2018 12:12:13, *.172

Brychczemu I Vuko dać drużyne,Legenda plus fanatyzm to murowany !sukces sportowy I finansowy!proś na kolanach Mr D.M, Kiciego I Vuko aby razem poprowadzili do obrony tytułu Mistrza!Zwariowany?pomysł?a realny!napewno kibice zapełnili by reszte meczy na full aby wesprzeć trenera Legende!a I piłkarze nie odmòwili by walki I gryźli trawe dla Mistrza Kiciego!

Zlb - 15.04.2018 12:13:01, *.116.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Za Legia pojde w każdy czas CZY CZAS DOBRY CZY CZAS ZŁY. ..

qzxa - 15.04.2018 12:14:00, *.dynamic.chello.pl

Magiera i Leśny do Legii!

kama - 15.04.2018 12:18:08, *.dynamic.chello.pl

Myślicie że coś się zmieni?? Dali prowadzić zespól kolejnemu amatorowi który i tak był u boku Jozaka...
Czemu nie Vuko?

Krzeszczu - 15.04.2018 12:19:47, *.cust.bredband2.com

@kama: Na twoje pytanie wlasnie odpowiedzial Prezes w trakcie konferencji prasowej.

OMG - 15.04.2018 12:22:41, *.12

Miodek pier.....i dokładnie to samo co zawsze..
nic nowego tylko te same banialuki.

mons - 15.04.2018 12:26:54, *.12

Jak to możliwe że weszło jedyne transmituje konferencje?
Gościem Mioduski Prezes Legii Warszawa
a na stronach Legii nawet tych oficjalnych zero info o konferencji....
a szkoda bo bardzo ciekawe pytania i nie tylko...

Wolfik - 15.04.2018 12:29:04, *.dynamic.mm.pl

Koledzy. Już dawano stwierdziłem (na podstawie historii ale i obecnych doświadczeń własnych) ze rewolucje zazwyczaj kończą się źle. A w połączeniu z eksperymentami, kończą się tragicznie.

Już kiedyś pisałem, że Mioduski wiele zaryzykował. Zagrał vabanque A'la Leśniodorski na wiosnę 2016. Ale że możliwości finansowe miał mniejsze niż Leśniodorski, (przy wydatnym udziale tego ostatniego) to i ludzie zatrudniani w Legii w charakterze trenerów czy piłkarzy maja mniejsze możliwości. I prawdopodobnie przegra MP2018.

Za jakość trzeba płacić. A jak możliwości są ograniczone to sprowadza się trenera bez doświadczenia i zawodników którzy nie grają miesiącami w piłkę. A że nawet w tej lidze trzeba biegać, to wiadomym jest że taka droga nie wypali. Dlatego pisałem wielokrotnie - jeśli nie stać nas na zagraniczną jakość wolałbym wybrać zawodników młodych, walecznych, chcących "umrzeć" za występ z Elką na piersi. I nie mówcie, Koledzy że się nie da, że nie te czasy. Da się. I widać, to w Zabrzu widać w Płocku, nawet w Zagłębiu Lubin. My tymczasem oddajemy Dąbrowskiego kosztem gościa, który pewnie nie zagra ani minuty a w czerwcu już go nie będzie. Oddajemy Wieteskę za Astiza i Michalaka za Philipsa czy Pasquato. Gdzie tu jakikolwiek sens???

Mimoduski jest właścicielem Legii, może robic co chce. Sęk w tym że na dzień dzisiejszy za bardzo nie wie czego chce.

A o Lesniodorskim i słynnym "Leśny wróć" nawet nie chcę mi się pisać. Facet na Legii zrobił interes życia i teraz ma wyje...ne. A pijar miał porównywalny do zwalnianego właśnie Jozaka.

As - 15.04.2018 12:36:44, *.dynamic.chello.pl

BL broni gablotka i wszystko co na papierze...
Dał Legii wszystko!! czy chcecie czy nie..
PP
MP
LM
Plan na 100 lecie zrealizowany z nawiązką..
Natomiast Pan Prezes DM ?
Wielki znak zapytania...

Krzeszczu - 15.04.2018 12:37:15, *.cust.bredband2.com

@ Wolfik: Swietny wpis. Popieram w 100%

> - 15.04.2018 12:38:57, *.10

Jednym słowem nie wiadomo kto będzie prowadził Legie w nowym sezonie.
Leszek Ojrzyński- lubię gościa

M1 - 15.04.2018 12:45:05, *.dynamic.chello.pl

BL zrobił interes życia?Chyba zapomnieliście że współpraca była praktycznie niemożliwa a sprzedaż udziałów była jednym sensownym rozwiązaniem. Gwarantuje wam że gdyby nie DM to Leśny dalej byłby prezesem i nie myślał o sprzedaży udziałów. Ktoś mówi że teraz się śmieje? Ja raczej widzę to troszkę inaczej.. Pewnie teraz myśli klasykiem " Ja wiedziałem że tak będzie "

Lesnywroc! - 15.04.2018 12:51:10, *.play-internet.pl

Tylko Lesnodorski bedzie wiedzial co zrobic i jak ugasic ten pozar. Powinien wrocic. I to jak najszybciej. Lesny jest ojcem najwiekszych sukcesow w historii tego klubu. Tak, dokladnie- w historii. Najwiecej mistrzostw, pucharow i awans do lm. Bajka. Gosc jest potrzebny. Inaczej bedzie tragedia.

Jacek Stary Kibic - 15.04.2018 12:53:44, *.214

Z niecierpilowoscia czekam na komentarz @rek -a . Czemu milczy ?

Warsz - 15.04.2018 12:54:00, *.dynamic.gprs.plus.pl

Czemu Legia tego nie transmitowala?
Czemu zero informacji?

As - 15.04.2018 12:55:00, *.dynamic.chello.pl

Ładnie teraz podsumowali to co się dzieje w (L)

Krzeszczu - 15.04.2018 12:59:20, *.cust.bredband2.com

@ Jacek Stary Kibic,: kolega @rek wcale nie milczy.
Dokladnie napisal i opisal co i jak, tylko ze pod innym artykulem. Poszperaj, a znajdziesz?
Chyba ze bawi cie taki bezsensownie szyderczy hejt?

do tarchomin - 15.04.2018 13:03:18, *.static.chello.pl

no juz, juz
bedziesz kwiczal baranim glosem jak zadluzy legie twoj ukochany kepcija z mioduskim na 60 baniek. 30 juz jest. szykuje sie piekna katastrofa.

do Zajmon Szczecin - 15.04.2018 13:15:56, *.dynamic.chello.pl

Nawałka trener z silną ręką :-))) You made my day. Gdyby nie fart że może pracować z piłarzami takimi jak Lewandowski to ten Dyzma nie przetrwałby w reprze na nawet pół roku. Za słaby na takie potęgi jak Sandecja czy Górnik ma zbawić Legię....

do > - 15.04.2018 13:17:22, *.dynamic.chello.pl

Ojrzyński, super opcja...jeśli będziemy bronili się przed spadkiem...

do Micha - 15.04.2018 13:53:37, *.dynamic-ra-01.vectranet.pl

dzieciaku, pleciesz bzdury tj. po pierwsze nie mozna nagle zmienić umów które obowiązują 2-3 lata, po drugie: na Twój pomysł umowy nikt by tu nie przyszedł grać.

Też bym chciał tak jak Ty, ale to nierealne. Pozdro.

Dickson Chotowski - 15.04.2018 14:25:58, *.range86-153.btcentralplus.com

Oddaj 20 mln juro zlodzieju !! MIODUSKI OUT !!

Roma - 15.04.2018 14:28:49, *.unknown.vectranet.pl

Artykuł super, komentarze - różne.

lob - 15.04.2018 14:43:07, *.dynamic.chello.pl

Najbardziej winny tej sytuacji jest właściciel Legii Mioduski.
Jego wina i tylko jego.
To on zatrudnił trenera - amatora i dał mu wolną rękę w doborze zawodników.
Przecież taki Antolic był wyśmiewany na forach swojego byłego klubu Dinama Zagrzeb, a Miodek za tego pseudo piłkarza zapłacił 750 tyś. Euro i my będziemy musieli się z nim męczyć jeszcze do końca 2020 roku.
Kibice Dinama cieszyli się, że jednego człapaka będzie mniej. Wystarczyło tylko poczytać fora Dinama i by nie było człapaka w naszym klubie.
Następny legijny orzeł - człapak, to Chris Philipps z kraju o "ogromnych" sukcesach piłkarskich jakim jest Luksemburg.. Z tym się będziemy męczyć trochę krócej bo do końca 2019 roku.
Następny niby piłkarz to niejaki Cafu o ruchach starego niedźwiedzia. To następny wynalazek pseudo trenera - amatora Jozaka, przyklepany przez Miodka.
No i nie doszły zbawca emeryt - Eduardo. Co kopnie mocniej piłkę to mu coś strzyknie i przerwa na dwa tygodnie. Całe szczęście, że będzie grał tylko do czerwca.
Może coś będzie jeszcze z Remiego i Vesovic, chociaż gwiazdami jak na polską ligę nie zostaną.
Ci wszyscy zawodnicy zostali sprowadzeni na życzenie trenera - amatora Jozaka i przyklepani przez właściciela - amatora w dziedzinie piłki nożnej Mioduskiego.
Ale amator z amatorem zawsze się dogadają, dopóki zupa się nie wyleję, szkoda tylko, że stało to się kosztem Legii i jej wiernych kibiców.
Panie Mioduski !!!!!!!!!
Pokazywać L na palcach to każdy potrafi. Pan powinie korzystać z zaufanego doradcy do spraw piłkarskich w Legii. Bo tak to wszyscy będą Pana w konia robić i nie długo sprzedadzą Panu Pałac Kultury.

ludzik - 15.04.2018 15:33:27, *.centertel.pl

A co z tym gosciem od FC Basel? On cos robi w ogole?

tomekc - 15.04.2018 15:35:34, *.dynamic.gprs.plus.pl

Do wszystkich co mają jakieś pretensje do @rek:
Nie wiem co o niego chcecie. To że był zwolennikiem Jozaka to jego sprawa tak jak cześć woli JM a cześć chce BL. Jestem już jakiś czas na tych forach i widzę że jest kilka osób które go tylko punktują. A to źle powiedział a to kopiuje. Wiele info przekazanych przez @rek bylo trafnych albo przynajmniej nakreslało możliwy scenariusz. Proponuje Panom krytykom jeżeli są tacy mądrzy żeby sami dostarczali info na forum a gwarantuje Wam że znajdzie się kilku " miłych " i dla Was. Mimo niektórych nietrafionych newsów zdecydowanie więcej było dobrych. A czy one są brane z klubu czy z innej prasy to mnie i wielu myślę że nie obchodzi. Jestem więcej niż pewien że 80% osób które udzielają się na forum wolą mieć wszystko w jednym miejscu tak żeby nie musieli ( nie mogą ) tego szukać. Dlatego szanujmy każdą osobę która próbuje pomóc innym kibicom w zdobywaniu info.
Pozdro dla wszystkich kibiców LEGII - JESZCZE NIC NIE PRZEGRALIŚMY

ludzik - 15.04.2018 16:01:40, *.centertel.pl

@tomekcwe
Weź jeszcze pod uwage ze minimum polowa z nich to sa sloiki ktore Legie to widzieli w tv jak mecz nie byl kodowany.

zaba285 - 15.04.2018 16:01:43, *.lukman.pl

panowie kibice, panowie redaktorzy. proszę Was o jedno, jakoś akcje zorganizowaną, pikiety - żeby zatrudnili Ojrzyńskiego z Korony!
dobry polski trener, zrobił z Korony solidną drużynę, to i z Legii by zrobił MP z lepszymi piłkarzami, a jak piłkarzykowi jakiemuś nie pasuje że trening za ciężki czy coś to niech idzie do normalnej roboty po 8-10 godzin i zobaczy co to jest ciężka praca.. Kucharczyk out - mimo tego że teraz na tle tych marnego zaciągu i tak się wyróżnia, to za narzekanie na zbyt ciężką pracę - z taką mentalnością out

mrsn - 15.04.2018 17:55:17, *.axaubezpieczenia.pl

Ja rozumiem sentyment do Magiery ale w czym on był lepszy od Jozaka ? Na pewno nie w wynikach.

lukas - 15.04.2018 18:03:13, *.dynamic.chello.pl

Też jestem zdania że na kilka kolejek przed końcem sezonu nie powinno się już zwalniać trenera - jaki niby efekt miotły będzie? Żaden po prostu wygrają kilka meczy albo coś udupią jak ostatnio. No i można sobie darować płacenie dwóch pensji przez dwa miesiące. Ogólnie gramy o mistrza i gramy o PP wiec tak naprawdę nic nie jest zamknięte.

E.S.K. - 15.04.2018 19:07:41, *.dynamic.chello.pl

Rozumiem rozgoryczenie ale po co pisać głupoty?
Jakiś "znafca" nawołuje do zorganizowania akcji ,żeby "zatrudnić Ojrzyńskiego z Korony" niewiedząc nawet,kto trenuje Koronę a gdzie jest Ojrzyński !
Inny twierdzi ,że nie właściciel się liczy tylko kibice a jeszcze kolejny - Saska Kępa- twierdzi,że błędem jest zwalnianie Jozaka choć twierdzi ,że on zawsze mówił,że to marny trener....ITD !
Wolfik stawia słuszną tezę ,że należy opierać grę Legii na młodych,zdolnych Polakach - tylko zapomina,że presja na wynik jest w naszym klubie tak wielka ,że ŻADEN Prezes nie zdecyduje się na takie rozwiązanie , bo to wymaga czasu.Przyznam,że ja także chętniej widziałbym w drużynie Michalaka,Wolskiego,Wieteskę itd. od różnych "wynalazków" ale - zacząć trzeba od DOBREGO trenera!!!! Nie wiem , co zamierza Prezes Mioduski ale -moim zdaniem - powinien zmienić doradców,bo dotychczas żle mu radzili!!!
Do KRZESZCZA - kolego,masz rację w swoich tekstach ale szkoda twojego trudu , bo koledzy-kibice nie potrafią zrozumieć prostych i oczywistych prawd !

Wolfik - 15.04.2018 20:21:13, *.dynamic.mm.pl

@E.S.K.: Kolego, nie do końca zrozumiałeś moją tezę. Ja nic nie mam przeciwko obcokrajowcom, nich gra nawet 11-stu w Legii. Ale muszą to być jakościowo zawodnicy LEPSI (najlepiej x2) od zawodników krajowych, bo inaczej ta zabawa nie ma sensu. To tylko strata pieniędzy i blokowanie miejsca w składzie. A presja będzie zawsze i każdy kto chce grać w drużynie Legii z pewnością o tym wie.
Co do osoby trenera - zgoda, zresztą pisałem o tym wyżej.

Romeo Kozak - 15.04.2018 21:17:47, *.dynamic.chello.pl

Nadajcie wiadomość do Lecha i Jagiellonii " Legia wróciła do gry.." hahaha..

bsdf - 16.04.2018 00:05:10, *.dynamic.chello.pl

Ojrzyński by wziął piłkarzyków za mordę. Jeśli wziąć pod uwagę, że umiejętności naszych grajków są jednak większe niż reszty ligi, to zatrudnienie Ojrzyńskiego w zupełności wystarczy do mistrza.

Hm - 16.04.2018 06:53:51, *.dynamic-ra-02.vectranet.pl

Pora na Leszka Ojrzyńskiego

WuPe - 16.04.2018 08:31:00, *.219

W wywiadzie prezes powiedział, że bierze wszystko na siebie więc autor tekstu trochę nie trafił. Nie zgadzam się też z demonizowaniem obozu w USA. Jeśli tygodniowy brak treningu zawala sezon, to ja w to nie wierzę, tym bardziej, że po takim czasie jakiekolwiek zaległości powinny być już nadrobione.

bat - 16.04.2018 08:41:55, *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Strasznie dużo zawiedzionych nadziei. Rozumiem kibiców.
Ale najważniejsze są realia. Zatrudnienie pana Jozaka od początku było błędem. Żaden klub liczący się w futbolu, nie zatrudnia trenera bez doświadczenia w prowadzeniu drużyny na tym poziomie. Mioduskiego zwiódł pomysł na projekt całościowy z akademią, pijarem, perspektywą sprowadzenia zawodników w pakiecie, którzy kiedyś otarli się o Jozaka. Właśnie otarli się o Jozaka, a nie utarli się u Jozaka. Niektórzy kibice, z napięciem pały śledzili transferowe newsy, a okazały się starusy, po przejściach. W tym czasie, Legia straciła kilku kluczowych zawodników, którzy decydowali o sile ataku i grze ofensywnej. Zatem oczekiwania i myślenie życzeniowe wyparło zdrowe myślenie i analizę możliwości. Rok setny okazał się rokiem przełomowym, niestety przełamał Legię na pół. Jak powiedział były Minister Rostowski: "Nie piniendzy i nie będzie" na Lęgię + w nieskończoność. Dlatego bliższy jestem poglądu na budowę nowej drużyny kolegi 'Saska Kępa', pod trenerem, który udowodnił, że coś potrafi (nie spekuluję kto!). Poza tym nie jedźcie tak na Mioduskiego, fakt popełnia błędy, ale projekt Legia nadal będzie prowadził. W Polsce na piłce się nie zarabia, jeśli nie ma sukcesów, zwłaszcza międzynarodowych. Przyjrzyjcie się kto finansuje futbol. Prawie nikt z liczących się biznesów, zatem jak jest jakiś człowiek, który wykłada własne pieniądze, to trzeba go szanować, bo albo ma misję of the God, albo szaleniec - tak to w sumie wychodzi.

Saska Kępa (L) - 16.04.2018 10:03:59, *.65.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@E.S.K

A gdzie ja napisałem, że błędem jest zwalnianie Jozaka? Nie kłam proszę kolego na mój temat, bo od początku stałem na stanowisku, że ten facio nie powinien być nigdy u nas trenerem. Natomiast postawiłem tezę i uważam, że mam rację: zmiana trenera nawet na Mourinho czy Zidana nic nie zmieni na dłuższą metę. Nic. Może chwilowo tak, ale strategicznie nic nie zmieni, bo tutaj potrzebna jest praca nad mentalnością ludzi w Legii (z wyjątkiem kibiców): grajków, sztabu trenerskiego i kadry zarządzającej, bo oni w ogóle z naszym klubem się nie utożsamiają. To jest "choroba" drążąca niczym nowotwór nasz klub. Jedyni, którym zależy na naszej Legii, to my - kibice. Dla całej reszty miejsce pracy jak każde inne: przyjść, odpękać swoje i cześć pieśni!

Binias2222@wp.pl - 16.04.2018 10:29:46, *.play-internet.pl

Leśny wróć!

Foresto - 16.04.2018 11:08:23, *.dynamic.chello.pl

Niektórzy piszą tu Kucharczyk OUT! Dlaczego? Przecież to jeden z tych, który jak wejdzie na boisko to zawsze zostawia na nim serducho. Jego wejście dało więcej w ofensywie niż "gra" cały mecz Vesovicia. Kibice sukcesu lubią takie proste hasełka typu Kuchy Out. Ech... Czepiają się nie tego co trzeba. Za mało jest piłkarzy ambitnych w drużynie. Szukamy graczy na bałkanach a wystarczy przeszukać niższe szczeble rozgrywkowe i takich z całym szacunkiem Szymańskich i Niezgód jest wielu. Ale co ja tam wiem... prosty kibic z lekką przeszłością piłkarską i pasjonat, ale... tylko prosty kibic :D Pozdrawiam brać kibicowską.

ektar - 16.04.2018 12:04:31, *.smgkrc.com.pl

system korporacyjny źle zadziałał?

Vladimir - 16.04.2018 16:48:01, *.pocztowy.pl

Trener jest jedynie jednym elementem w maszynie zwanej zespołem. Legia w obecnym stanie i z obecną kadrą zarządzającą nie będzie w stanie złapać stabilizacji i zdominować naszą ligę. Pomysł na budowę zespołu Pan Prezes miał bardzo fajny. Natomiast nasza Polska rzeczywistość go zweryfikowała. Odnoszę wrażenie że taki projekt sprawdził by się w innych krajach gdzie ludzie mają bardziej profesjonalną mentalność. Najlepiej sprawdza się u nas system autorytarny. Jeżeli nie będzie silnego lidera który złapię za "ryj" i nie przeciągnie po boisku to nasi piłkarze nie będą w stanie dać z siebie tyle na ile ich stać. Panie prezesie proszę się zastanowić w którą stronę należy patrzeć i dostosować system rozwoju do naszych warunków.

kalosz - 17.04.2018 07:45:54, *.dab.02.net

znowu strajk bedzie....

Tagi - 17.04.2018 13:24:00, *.dynamic.chello.pl

Czerczesow nawet gdyby był wolny , nie przyjdzie do Legii , gdyż zwolnił Go przecież "Miodek" , któremu ten doświadczony trener .... nie pasował do koncepcji , profilu przyszłej Legii.
Żenujące , ale takie jest prawdziwe oblicze obecnego właściciela i prezesa naszego k(L)ubu.