REKLAMA

Nasze oceny

Plusy i minusy po meczu z Górnikiem

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com

Po wygranej 2-1 w Zabrzu i porażce Pogoni we Wrocławiu legioniści umocnili się na pozycji lidera. Zapraszamy do zapoznania się z ocenami, jakie wystawiliśmy warszawiakom za mecz na Śląsku.

Luquinhas - Bezkonkurencyjnie najlepszy piłkarz na boisku, w tym momencie wciąga polską ligę nosem. Od podania Brazylijczyka do Juranovicia rozpoczęła się akcja bramkowa z 4. minuty. Od początku był bardzo zwinny, aktywny oraz świetnie utrzymywał się na nogach. Z ogromną łatwością i gracją mijał następnych rywali. Przerasta naszą ligę, co pokazuje fakt jak rywale atakują jego nogi. W aktualnym sezonie w 16 spotkaniach, przeciwnicy nieprzepisowo zatrzymywali go aż 62 razy. W 82. minucie zachował się bardzo mądrze, zmylił rywali i zanotował asystę przy bramce Kostorza. Zbiegł z boiska w 87. minucie. Asysta, kluczowe podanie na - kolejny świetny mecz w jego wykonaniu!

Josip Juranović - W 4. minucie wypatrzył Kapustkę, który po chwili pokonał Chudego. Świetna asysta Chorwata. Ma w nogach gaz i kilka razu prezentował go w sobotni wieczór. Bardzo często był pod grą oraz chętnie wyprowadzał futbolówkę do przodu. Dodajmy również, że nie zapominał o częstym wspieraniu defensywy. Wygrał aż sześć na osiem pojedynków (75%). Cieszy oko jego dobra forma!

Bartosz Kapustka - W 4. minucie stanął oko w oko z Chudym i lekkim strzałem wślizgiem po ziemi pokonał bramkarza Górnika. Kilka minut później ponownie miał niezłą okazję, jednak bliższego słupka świetnie pilnował bramkarz gospodarzy. Kilka razy grał szybko i celnie do kolegów z drużyny. Wyrasta na lidera w naszej drużynie, o czym mówiło się już po zgrupowaniu w Dubaju, jednak teraz częściej widać to na placu gry.

Artem Szabanow - W 71. minucie pewnie, agresywnie, lecz czysto przerwał atak zabrzan. Gdyby nie Ukrainiec byłoby bardzo groźnie. Dziesięć później świetnie wślizgiem zablokował dośrodkowanie rywali. Zanotował aż cztery udane odbiory oraz wygrał aż 16 z 20 pojedynków (80%). Jest pewny oraz nie boi się twardej gry. Póki co notuje dobre wejście do zespołu, kolejny udany mecz w jego wykonaniu.

Artur Boruc - Wybronił kilka niegroźnych strzałów zabrzan, a w doliczonym czasie gry popisał się świetną paradą. W swoim stylu zdołał zatrzymać strzał rywala z bliskiej odległości. Podczas spotkania zanotował jedno nieudane wybicie, jednak nie skutkowało ono groźnym atakiem przeciwników.

Filip Mladenović - W 3. minucie nieźle uderzył z rzutu wolnego, jednak skuteczną interwencją popisał się golkiper zabrzan. Po kwadransie gry fenomenalnie wyczyścił sytuację w naszym polu karnym. W 54. minucie świetnie, w ostatniej chwili zablokował uderzenie Sobczyka. Przydarzały mu się błędy i niecelne zagrania, kiedy nie był atakowany lub "babole" w przyjęciu. Przeciętne spotkanie w wykonaniu Serba, jednak były dobre momenty.

Mateusz Wieteska - Nie można się przyczepić do jego postawy. Nie zdarzały mu się błędy, raczej był pewny w swoich interwencjach. W końcówce skutecznie uprzedził rywala i przeszkodził mu w pokonaniu Boruca. Interwencja spowolniła lot futbolówki i ułatwiła zadanie naszemu golkiperowi. Zwyciężał w 11 z 14 pojedynków (79%). Jeden z jego lepszych meczów w ostatnim czasie, oby powoli wracał do formy.

Andre Martins - Kilkakrotnie nieźle swoimi podaniami napędzał nasze ataki. Parę razy bardzo skutecznie przeszkadzał przeciwnikom i zabierał im futbolówkę. Jest pewnym ogniwem w środku pola. Zszedł z murawy w 55. minucie.

Bartosz Slisz - Na pewno nie zawiódł, lecz stać go na więcej. Kilkakrotnie biernie atakował rywali, jednak większość razy nie pozwalał przeciwnikom przedzierać się na połowę „Wojskowych”. Czasami nie radził sobie w nieco szybszej grze. Zszedł z murawy w 69. minucie.

Artur Jędrzejczyk - Zdarzyło nam się pisać, że bezmyślnie gra bardzo agresywnie. W Zabrzu „Jędza” w swoim stylu sfaulował rywala w polu bramkowym, po czym niepotrzebnie wymachiwał rękami. Górnik złapał wyrównanie wykorzystując rzut karny. Niestety źle zakończył rok 2020 oraz niedobrze wszedł w aktualny. Słabo prezentuje się na murawie, nie jest pewnym ogniwem bloku defensywnego. Wygrał tylko cztery z ośmiu pojedynków (50%).

Rafael Lopes - W 32. minucie miał szansę oddać niezły strzał, lecz źle złożył się do woleja i błędnie trafił w futbolówkę. Niestety, ale się nie popisał. Po ostatnim spotkaniu go chwaliliśmy, jednak tym razem więcej wiatru z przodu robił młody Kostorz. Tym razem na pewno nie wpisał się w łaski kibiców oraz trenera Michniewicza. Zszedł z murawy po pierwszej połowie.

Zmiennicy

Ernest Muci - Wszedł na boisko po pierwszej części gry. Był to debiut z "eLką" na piersi dla 19-latka, jednak nie pokazał za wiele. Zwykły mecz, czekamy na prawdziwy sprawdzian.

Kacper Kostorz - Na murawie zmienił Andre Martinsa. W 82. minucie z „chłodną głową” wykończył akcję legionistów, zapewniając nam zwycięstwo. Asystę zaliczył Luquinhas, a warto przypomnieć, że tydzień wcześniej to "Kosti" zanotował kluczowe podanie do swojego brazylijskiego kolegi. Napawa optymizmem dobra postawa młodego snajpera.

Walerian Gwilia - Wszedł na plac gry w 69. minucie. Od Gruzina rozpoczęła się akcja bramkowa. Wykonał dobrą robotę, po czym zagrał do „Luqiego”, a ten asystował przy trafieniu Kostorza. Ciężko pracował na murawie. Była to dobra zmiana w jego wykonaniu.

Paweł Wszołek - Wszedł na murawę w 87. minucie. Grał za krótko, aby ocenić.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (30)

+dodaj komentarz
Opoor - 02.03.2021 / 09:53, *.centertel.pl

Valeriane i dobra zmiana??? To ja chyba inny mecz oglądałem

odpowiedz
Jani - 02.03.2021 / 22:30, *.chello.pl

@Opoor: Ten sam tylko nie masz pojęcia o piłce nożnej

odpowiedz
Yeti - 01.03.2021 / 21:42, *.vectranet.pl

Najwyższy czas myśleć o pożegnaniu z Jędrzejczykiem. Goguś gra coraz gorzej, a do tego chyba najlepiej zarabia w Legii. Co mecz to kolejny babol.

odpowiedz
singspiel - 02.03.2021 / 01:15, *.centertel.pl

@Yeti: problem w tym, że on ma kontrakt do czerwca 2023. Po tym sezonie Legię czeka przebudowa obrony. Odszedł Remy, Astiz - wiadomo - w zasadzie asystent trenera, chyba koniec też Lewczuka w Legii.
Szabanow w lipcu zniknie ze stanu. Jędza - poza formą. Wieteska - szkoda gadać. Hołownia - przyszłość. Stoperzy z II drużyny - za wcześnie.
Trzeba szukać co najmniej jednego środkowego. W czerwcu kontrakt kończy się Jachowi, a on jakoś nie kwapi sie do podpisania umowy z Rakowem. Podejrzana ta cisza.

odpowiedz
SF - 01.03.2021 / 21:12, *.tpnet.pl

Kiedy P.Trener przejrzy i przestanie wystawiac P.Jedrzejczyka w podstawowym skladzie ! Co jest grane P. Trenerze ?

odpowiedz
Krzysiek - 01.03.2021 / 20:47, *.intelly.pl

Jestem załamany postawą Jędzy, który to już mecz że wali babole?!?! dobrze że chłopaki nadrobili i zwyciężyli...brawo drużyna (L)

odpowiedz
Kaz porzadek - 01.03.2021 / 19:01, *.telecolumbus.net

Boruc pewny punkt drużyny
Szabanow duzy plus , bardzo duzy. Zobaczymy jak to bedzie dalej
Kapustka z meczu na mecz co raz lepszy
Juranovic trzyma poziom
Luqi gracz meczu

Jedza po raz kolejny żenada . Za zasługi nie powinno być miejsca w 11 . Błąd za błedem.

odpowiedz
bronek49 - 01.03.2021 / 18:58, *.chello.pl

niestety Jędrzejczyk tylko na ławe jest w tej chwili najsłabszym stoperem w lidze nie jest godzien być kapitanem Legii ,trenerze Michniewicz proszę się nie bać i posadzić go na ławe ,słabi są defensywni pomocnicy kórzy nic nie bronią a w ofensywie nieprzydatni dobrze że pozostali piłkarze spisali się w miare dobrze i bardzo dobrze ale nie można meczów wygrywac grając w siedmiu czy ośmiu w Zabrzu się udało ale czy tak będzie dalej to wątpie muszą być z,miany w najsłabszych ogniw w drużynie ,brawo dla młodego Kostorza który przy golu zachował się jak wytrawny lis

odpowiedz
PAW - 01.03.2021 / 18:38, *.chello.pl

Boruc słaby, niepewny, wolny, ale i uratował wynik....
Gwilia - człowiek strata, bardzo słaby.
Jędrzejczyk - kolejny mecz udowadniający, że czas iść na emeryturę piłkarską, braki w zwrotności szybkości nadrabia grając w zapasy w polu karnym, zrobi jeszcze nie jednego głupiego karnego.
Reszta na plus.

odpowiedz
kot - 01.03.2021 / 17:55, *.chello.pl

chyba innego Boruca oglądam niż redakcja.

odpowiedz
L - 01.03.2021 / 18:00, *.tpnet.pl

@kot: oglądałeś mecz??? W doliczonym czasie gry uratował nas przed remisem!

odpowiedz
Hiszpan Junior - 01.03.2021 / 17:33, *.telnaptelecom.pl

Nie rozumiem oceny slisza nie popełnił żadnego błędu i wiele razy przerwał kontratak rywali nie jest to ofensywny pomocnik tylko typowa 6 on ma odebrać piłkę a nie wrzucić ją do bramki

odpowiedz
olew - 01.03.2021 / 16:52, *.vectranet.pl

jeszcze jedno, nasi stoperzy dbają o naszą bramkostrzelność, bo w każdym meczu jest w ataku co odrabiać, tylko nie wiem czy to plus dodatni, no i to taka dłuższa tendencja, a nie epizod

odpowiedz
Agsh - 01.03.2021 / 17:11, *.centertel.pl

@olew: ciężko znaleźć plusy ujemne

odpowiedz
Jest - 01.03.2021 / 17:32, *.vectranet.pl

@Agsh: taki ,który znalazł ,Bolek

odpowiedz
olew - 01.03.2021 / 16:42, *.vectranet.pl

plusem jest wygrana, wielkim plusem oglądanie kiwek Luqui, Kapustki, Kostorza, Boruc b.dobry, fajnie gra Ukrainiec na stoperze, dużym plusem awantura jaką zrobiliśmy sędziemu Frankowskiemu, kiepskiemu sędziemu , który nas nienawidzi, taki jest jazgot o nim , że przez kilka kolejek nie będą nas nim osłabiać (można ? Można !),
Legia gra dobrze, w Zabrzu Górnik nas wielokrotnie miażdżył , w sobotę jednak poległ, minusem kartki dla obu pomocników, we Wrocławiu bez Luqui i Martinsa, ale kadrę mamy najlepszą w lidze, Śląsk słabiutki, przetrwamy

odpowiedz
Arek - 01.03.2021 / 18:02, *.tpnet.pl

@olew: Górnik nas miażdżył? ku...wa, kiedy?

odpowiedz
olew - 01.03.2021 / 19:23, *.vectranet.pl

@Arek: ostatnio w pucharze z 0-2 wyciągnął na 3-2 ( byli wtedy w drugiej...), ale najgorszy był 86r. liga się kończyła wcześnie , bo mundial , 3-0 nam wkopali i zdobyli mistrza, ponoć (?) nasze grajki (Kazimier) sprzedały, to był najlepszy skład Legii w osiemdziesiątych, jesienią u nas było 4-1 po fantastycznym meczu, ale byłem tam też na naszym zwycięstwie 0-5 nie pamiętam dokładnie kiedy (jakaś połowa siedemdziesiątych). Górnik jako jedna z niewielu drużyn , chyba jedyna nie boi się nas , zawsze gra ofensywnie, ostatnio bardzo ostro, ale przede wszystkim nie boją się nas psubraty, więc teren trudny.

odpowiedz
Gienek - 01.03.2021 / 23:29, *.vectranet.pl

@olew: A przed wojną też nas miażdżył? Ku.wa ludzie kiedy przestaniecie żyć tak odległą historią? Kogo dzisiaj poza hanysami obchodzą tak odległe czasy jak PRL?

odpowiedz
singspiel - 02.03.2021 / 01:25, *.centertel.pl

@Gienek: też mam wrażenie, że kolega olew nie rozumie znaczenia słowa miażdżyć. Wspomina o 2-3 w pucharze, a zapomina o 5-1, czy 4-0 dla nas. W tym wieku Górnik ograł Legię 8 razy, przy 26 porażkach. Rzeczywiście nam nie leżą...
Przed wojną nie było Górnika, bo Zabrze nie leżało w Polsce

odpowiedz
olew - 02.03.2021 / 12:39, *.vectranet.pl

@singspiel: w tym wieku to Górnik biedny, a my bagaci, ale bywało inaczej, choć zgadzam się , że użyłem złego czasownika , nie miażdżył nas Górnik, choć czasami boleśnie pogonił

odpowiedz
olew - 02.03.2021 / 12:49, *.vectranet.pl

@Gienek: tak się składa, że nasze najlepsze grajki to czas PRL... ale zgoda, że nie "miażdżył"

odpowiedz
Kalbar - 01.03.2021 / 16:15, *.t-mobile.pl

Witam.
Ja nie pojmuję zachowania Jędzy. Przy całej sympatii jak można przy arbitrze który w ostatnim meczu dyktuje dwa karne za identyczne zagrania ( o trzecim nie wspominam bo w czasach varu to kpina) przytrzymuje gościa w identyczny sposób i jeszcze jest tym wszystkim zdziwiony???!!! Dał podstawy do gwizdka i tyle. Idiotyczny faul niestety nie pierwszy w tym sezonie. Jak dla mnie ławeczka na kilka meczów niech przemyśli swoją grę i tak jak okazalo się że bez Pekharda można wygrywać myślę że bez Jędzy też można grać na zero z tyłu.
Pozdrawiam

odpowiedz
Hugon - 01.03.2021 / 22:45, *.vectranet.pl

@Kalbar: Jak nie będzie Jędzy to więcej niż pewne że będzie 0 z tyłu.Oddać go za darmo niech inni się martwią.Sciągnąć z Wisły Fredrycha o klasę lepszy od Jędzy.

odpowiedz
Sen o - 01.03.2021 / 15:53, *.play-internet.pl

Ostatnie dwa mecze które sedziuje Frankowski 4 stracone bramki wszystkie z karnych. Ostatnie 2 mecze Legii końcówki pierwszej połowy , rozkojarzenie stracone 3 bramki. Przed Piastem i Śląskiem niech to drugie memento Czesiek napisze na czole żeby pamiętali.

odpowiedz
IceMan - 01.03.2021 / 15:50, *.chello.pl

Jędza popełnia błędy brawurowe, ale jest to nadal top obrońca jak na naszą smutną jak pi... ligę, natomiast Wietes już dawno zatrzymał się w rozwoju i nic z niego więcej nie będzie.
To będzie taki Rzeznik (wieczny talent), a nawet trochę mniej.. Na razie jest jeszcze młody i w tym wieku powinien mieć największe progresy, a tak to lepiej go sprzedać do klubu ze środka beligijskiej ligi..
Shabanov po jednym meczu widać, że wie dużo lepiej o co w tym wszystkim chodzi,

odpowiedz
Meter - 01.03.2021 / 15:48, *.t-mobile.pl

Jura jest panem piłkarzem.Trochę w cieniu Luqiego czy Kapustki niemniej nieslychanie pewny i spokojny.Ciąg na bramkę,przyśpieszenie a przy tym świetny obrońca.To chyba 1(moim zdaniem)pilkarz u nas,który ma tak ustabilizowana wysoką formę.Brawo Jura!

odpowiedz
Bbk - 01.03.2021 / 14:22, *.amazonaws.com

Ja powiem tak
Jedza out !!

odpowiedz
Mietek - 01.03.2021 / 14:33, *.play-internet.pl

@Bbk: niestety jeszcze dwa lata będzie robił prezenty rywalom

odpowiedz
MARKUS od 51 LAT Legia - 01.03.2021 / 22:36, *.t-mobile.pl

@Bbk: DOKŁADNIE

odpowiedz