fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Plus miesiąca

Plus sierpnia: Artur Jędrzejczyk i Josue

Maciej Frydrych, źródło: Legionisci.com - Wiadomość archiwalna

W sierpniu legioniści rozegrali cztery mecze ligowe, z: Piastem Gliwice (2-0), Widzewem Łódź (2-1), Górnikiem Zabrze (2-2) i Stalą Mielec (1-0) oraz jeden pucharowy z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza (3-2). Najwięcej pozytywnych ocen zgromadzili Artur Jędrzejczyk i Josue.Były i aktualny kapitan legionistów uzyskali po cztery plusy, czyli pozytywnej oceny nie otrzymali tylko w jednym meczu. Pierwszy z nich radził sobie świetnie. Grał pewnie i rozważnie w defensywie, a po rywalizacji ze Stalą Mielec trafił nawet do jedenastki kolejki. Josue jest kluczową postacią w Legii, podobnie jak w zeszłym sezonie. Jego prostopadłe podania często otwierają drogę do bramki. Co mecz pokazuje się z bardzo dobrej strony, a w niecieczy zagwarantował Legii zwycięstwo. Na drugim miejscu z taką samą liczą plusów, ale z jednym minusem, znaleźli się Ernest Muci i Matthias Johansson. Albańczyk zanotował ogromny postęp względem poprzedniego sezonu. Potrafi utrzymać się przy piłce oraz dobrze podać. Dodatkowo w tym miesiącu strzelił gola i zanotował dwie asysty. Trzeba jednak wspomnieć, że spotkanie pucharowe zupełnie mu nie wyszło. Szwed za to gra stabilnie, a to cieszy najbardziej.

Najwięcej minusów w tym miesiącu otrzymał Paweł Wszołek⁣, dla którego początek sezonu do udanych nie należy. Często jest niewidoczny i nie daje za wiele zespołowi w ofensywie. Aż w czterech spotkaniach zgromadził negatywne noty. Skrzydłowy jest cieniem samego siebie, od momentu kiedy na stałe podpisał kontrakt z Legią.


Pełna klasyfikacja:
Artur Jędrzejczyk - 4
Josue - 4
Matthias Johansson - 4 / 1
Ernest Muci - 4 / 1
Makana Baku - 3 / 1
Carlitos - 2
Filip Mladenović - 2
Rafał Augustyniak - 2 / 1
Ihor Charatin - 2 / 1
Bartosz Kapustka - 2 / 1
Cezary Miszta - 1
Maik Nawrocki - 1
Robert Pich - 1
Bartosz Slisz - 1
Lindsay Rose - 1 / 2
Yuri Ribeiro - 1
Patryk Sokołowski - 1
Maciej Rosołek - 2
Paweł Wszołek - 1 / 4

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.