LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
DOPING
1126 artykułów
Kibicowski
Apel SKLW i grup kibicowskich
5 sie 2009
Serdecznie zachęcamy do gorącego dopingu w czasie meczu z Broendby Kopenhaga. Nasz ukochany klub, Legia Warszawa, stoi przed niepowtarzalną okazją odniesienia największego sukcesu od chwili wejścia koncernu ITI. Pomóżmy z całych sił. Bądźmy z piłkarzami, by zademonstrować, że kibice dopingują swoją drużynę w maksymalnym możliwym stopniu, w jakim mogą to robić. Na dobre i na złe.
Kibicowski
Relacja z trybun: Kibice są klubowi nie na rękę
31 lip 2009
Słowa z tytułu to wypowiedź dyrektora ds. bezpieczeństwa Legii, który przed meczem oznajmił fanom, że nie zamierza się kontaktować z nikim z Broendby w sprawie zakupu biletów przez osoby, które nie zdążyły tego zrobić w Warszawie. Dzień wcześniej ten sam Bogusław Błędowski zapewniał, że osoby bez biletów będą je mogły kupić przed meczem. Decyzja, którą podjął prezes Legii oraz inny członek zarządu KP sprawiła, że ponad tysiąc fanów Legii na stadion nie weszło, a i ci co bilety posiadali, obejrzeli nie więcej niż 60 minut spotkania. Relacja z trybun
FIFA: Wawrzyniak disqualified for a year
29 lip 2009
We informed you a few days ago that Legia's player, Jakub Wawrzyniak, has been disqualified for two years by the Disciplinary Commission of the Greek league due to taking some illegal stimulants. FIFA referred to the documents sent by the Greek Football Association and agreed with the Greek Appeals Commission's verdict from 1st July to disqualify Wawrzyniak for a year. The decision means that the footballer won't be able to appear in any official games. The player has right to appeal against the decision in the FIFA's Appeals Commission.
AD · aktualnosci-inline-1
FIFA: Rok dyskwalifikacji Wawrzyniaka
28 lip 2009
Jak informuje Polski Związek Piłki Nożnej FIFA oficjalnie odniosła się dziś do dyskwalifikacji Jakuba Wawrzyniaka za zażywanie niedozwolonych środków dopingujących. Po zapoznaniu się z dokumentami przedstawionymi przez grecką federację, FIFA postanowiła uznać wyrok Komisji Apelacyjnej przy Greckim Związku Piłki Nożnej, z dnia 1 lipca 2009 roku, skazujący Jakuba Wawrzyniaka na rok dyskwalifikacji.
Wawrzyniak zdyskwalifikowany na 2 lata
23 lip 2009
Jakub Wawrzyniak został zdyskwalifikowany na dwa lata przez Komisję Dyscyplinarną greckiej Superligi za stosowanie dopingu. Po pierwszej wpadce (5 kwietnia w meczu z AO Xanthi) polski obrońca został zdyskwalifikowany na trzy miesiące. Wskutek odwołania karę zwiększono do roku. Jednak Grecki Narodowy Instytut ds. Zwalczania Dopingu przebadał ponownie wszystkie próbki pobrane od Wawrzyniaka przy okazji wcześniejszych meczów.
This is still unknown what kind of punishment Jakub Wawrzyniak will be penalised
21 lip 2009
Jakub Wawrzyniak received from Greece written grounds for the decision of his one-year disqualification concerning taking illegal stimulants when he was Panathinaikos’s player. Document which was written in Greek has been translated into Polish. It means that the footballer will be able to begin the revocatory procedure in the face of the Sport Commission of Arbitration in Lausanne.
Młoda Legia o sparingu (zdjęcia i video)
19 lip 2009
Przed sobotnim meczem Młodej Legii z Olimpią Elbląg trenerzy obu ekip wręczyli Sławomirowi Kirkuciowi, prezesowi fanklubu Legii w Bartoszycach, klubowe koszulki obu drużyn. Fani z Bartoszyc przygotowali się na ten mecz i dopingowali obie ekipy, które bardzo zacięcie i czasami zbyt ostro walczyły na murawie. Zachęcamy do obejrzenia filmu i zdjęć z tego spotkania oraz przeczytania wypowiedzi Wojciecha Trochima i trenera Dariusza Banasika.
Kibicowski
Kibicowskie podsumowanie wiosny cz.I
7 lip 2009
Od zakończenia sezonu 2008/09 minęło już 5 tygodni. Do rozpoczęcia nowych rozgrywek pozostało niewiele czasu (pierwszy mecz w Lidze Europy już 16 lipca), a więc najwyższy czas na podsumowanie kibicowskie minionej rundy. Frekwencja na naszym stadionie była mocno niezadowalająca. Jedyne co może cieszyć, to powrót dopingu i opraw meczowych, choć akurat ta najbardziej efektowna, zaprezentowana na meczu z Ruchem, najmniej przypadła do gustu klubowym działaczom. Wykorzystanie przez legionistów środków pirotechnicznych rozwścieczyło działaczy na tyle, że na razie nie wiadomo, w którą stronę pójdą dyskusje obu stron, o ile nie znajdziemy się w punkcie wyjścia. Nadal obie strony nie podpisały porozumienia i na 10 dni przed pierwszym meczem nowego sezonu, nie wiemy czego można się spodziewać.
AD · aktualnosci-inline-1
Wawrzyniak wyjechał do Grecji
7 lip 2009
Jakub Wawrzyniak opuścił dziś zgrupowanie Legii i udał się do Aten, gdzie jutro ma stawić się przed Wydziałem Dyscypliny Ligi Greckiej. Komisja Odwoławcza Ligi Greckiej nałożyła na Wawrzyniaka roczną dyskwalifikację za mecz ze Skodą Xanti, podwyższając w ten sposób wcześniejszą decyzję wydziału dyscypliny. Legionista chciał uniknąć wyjazdu do Grecji: "Moi prawnicy robią wszystko, by do tego nie doszło" - mówił jeszcze w poniedziałek. Nie udało się. Wawrzyniak nie wróci już na obóz Legii - dołączy do drużyny w Warszawie.
Wawrzyniak: Nic nie dało mi takiego kopa do pracy
6 lip 2009
"Wszystko przemawiało za tym, że w najgorszym przypadku zostanie podtrzymana kara trzech miesięcy dyskwalifikacji. Wciąż nie dostałem pisemnego uzasadnienia wyroku, więc nie wiem, czym się kierowano, podwyższając mi karę aż do roku" - mówi w wywiadzie z Dziennikiem Jakub Wawrzyniak. "Chcę powiedzieć „dziękuję” tym wszystkim ludziom, którzy nazywają mnie koksiarzem i uważają, że powinienem być zawieszony dożywotnio. To właśnie dzięki temu, że takie osoby też istnieją na świecie, jestem zmotywowany, ci ludzie pobudzają mnie do pracy" - dodaje piłkarz.
Roczna dyskwalifikacja Wawrzyniaka
1 lip 2009
Jak informuje serwis 90minut.pl Jakub Wawrzyniak został zdyskwalifikowany na rok przez Komisję Dyscyplinarną greckiej Superligi za stosowanie dopingu. Jest to wyrok drugiej instancji. Pierwsza instancja zadecydowała o karze trzymiesięcznej dyskwalifikacji i od tej kary właśnie Polak się odwołał. "Przyjęto apel przewodniczącego komisji odwoławczej, który wnioskował o karę rocznej dyskwalifikacji" - poinformowała komisja.
Will Panathinaikos buy Wawrzyniak after all?
24 cze 2009
According to "Fakt", Panathinaikos Athens still considers whether to buy Jakub Wawrzyniak or not. The board of the "Clovers" can buy the defender from Legia on condition that they will be able to sell Wawrzyniak to another club this summer. The footballer was loaned to Athens in the winter break for 500.000 euro with a clause that after the end of the season Panathinaikos will be able to buy the player for one million euro.
Kibicowski
Na stadionach świata: Malaga - Atletico
19 cze 2009
Odwiedzaliśmy już kilka hiszpańskich stadionów, ale na obiekt Malagi zaglądamy po raz pierwszy. Kibic Legii, Paweł miał okazję zobaczyć spotkanie miejscowego klubu Primera Division z Atletico Madryt. Wejściówki na mogący pomieścić 37 tysięcy widzów stadion do najtańszych nie należą. Za przeciętne miejsca miejscowi działacze życzą sobie... 100 euro! Jeśli i Ty masz ochotę podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat innych aren piłkarskich (i nie tylko) - pisz koniecznie na ultras@legialive.pl.
AD · aktualnosci-inline-1
Wawrzyniak: I have already spoken with Legia`s board
12 cze 2009
"If the information at the Greek website is true, then everything's very simple – Jakub Wawrzyniak returns to Legia" – said Michał Kocięba, Warsaw club's spokesman, in an interview for "Polska". It seems that the days of the national team's defender are numbered. Although Legia didn't receive any official letter, Greek club's intentions are obvious – it doesn't want to decide for the definitive transfer of the player.
Wawrzyniak: Rozmawiałem już z Legią
12 cze 2009
"Jeśli to, co Grecy umieścili na swojej stronie, jest prawdą, to sprawa jest prosta, Wawrzyniak wraca do Legii" - mówi na łamach Polski rzecznik prasowy Legii Michał Kocięba. Los reprezentacyjnego obrońcy wydaje się być przesądzony. Mimo, że na razie stołeczny klub nie otrzymał oficjalnego pisma od Panathinaikosu, to zamiary greckiego klubu są oczywiste - nie decydować się na transfer definitywny legionisty.
Panathinaikos gives up on Wawrzyniak
11 cze 2009
Due to further positive dope tests and earlier three-month disqualification of Jakub Wawrzyniak, Panathinaikos Athens decided not to cooperate with Polish footballer anymore. It means that after six-month loan the midfielder comes back to Legia! There was an official information at Greek club's website: "Taking into consideration previous cases, club's board decided not to cooperate with the player anymore".
Panathinaikos rezygnuje z Wawrzyniaka!
10 cze 2009
W związku z kolejnymi pozytywnymi wynikami testów antydopingowych i wcześniej ogłoszoną trzymiesięczną dyskwalifikacją Jakuba Wawrzyniaka, Panathinaikos Ateny postanowił nie kontynuować współpracy z polskim zawodnikiem. Oznacza to, że Wawrzyniak po półrocznym wypożyczeniu wróci do Legii! "Biorąc pod uwagę wcześniejsze wypadki, klub postanowił nie kontynuować współpracy z piłkarzem" - poinformowano w komunikacie na oficjalnej stronie Panathinaikosu.
Kibicowski
Filmy z dopingiem z meczu CWKS-u
6 cze 2009
W piątek w naszym serwisie zaprezentowaliśmy fotoreportaż i film z racowiska z meczu zapewniającego CWKS-owi awans do okręgówki. Dziś możecie zobaczyć kolejne filmiki z dopingiem 300-osobowej grupy kibiców na meczu ze Spartą II Jazgarzew. Filmy możecie zobaczyć poniżej:
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Na stadionach: Feta w Krakowie
1 cze 2009
Za nami rozstrzygnięcia w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mistrzowska feta miała miejsce w Krakowie, a ze spadkiem musiały pogodzić się Cracovia i Górnik. Jeszcze dwa mecze barażowe czekają fanów Arki Gdynia - z Podbeskidziem lub Koroną. Na paru stadionach zaprezentowane zostały ciekawe oprawy. Najlepiej wypadły te przygotowane przez Legię, Arkę, Wisłę i Górnika. W niższych ligach nie brakowało ponad tysięcznych wyjazdów. Widzew po raz kolejny udowodnił, że liczba przyznanych biletów nie idzie w parze z liczbą wyjazdową. W Płocku stawiło się trzykrotnie więcej reprezentantów "Czerwonej Armii".
Kibicowski
Oprawa widziana z budowy. Filmy z dopingiem
1 cze 2009
W sobotę na Łazienkowskiej ultrasi Legii zaprezentowali efektowną oprawę składającą się z transparentu, sektorówki, flag na kiju oraz rac. Przez całe spotkanie fani dopignowali swój zespół na bardzo wysokim poziomie, kilka razy zachęcając do śpiewów także pozostałe sektory. Zachęcamy do obejrzenia kilkunastu zdjęć oprawy zrobionych z placu budowy, a także obejrzenia filmów z dopingiem. Oprawa widziana z budowy - 19 zdjęć Michała Wyszyńskiego
Kibicowski
Relacja z trybun: Przyłapani na dopingu
30 maj 2009
Dziś na Łazienkowskiej rozegrany został ostatni mecz sezonu 2008/09. Mimo że szanse na mistrza straciliśmy kolejkę przed końcem rozgrywek, na trybunach było tak głośno, jakby to dziś Legia świętowała mistrzostwo. Fanatycy z Żylety stanęli na wysokości zadania i pokazali doping na najwyższym poziomie. Także legijni ultrasi wykonali dobrą robotę - na trybunach zaprezentowana została ciekawa oprawa, której towarzyszyło parędziesiąt rac. Ponadto kibice domagali się, by w klubie pozostał jeden z największych walczaków - Piotr Rocki. Jak się okazało, jego losy przesądzone były już wcześniej i "Rocky" dziś w swoim walecznym stylu pożegnał się z Legią. Relacja z trybun
Kibicowski
Na stadionach: Kibic w krawacie jest mniej awanturujący się
25 maj 2009
Lekko zmodyfikowany tekst z kultowego filmu Stanisława Barei "Miś" zaprezentowali na niedzielnym meczu fani Widzewa. W młynie fanatycy byli ubrani w... garnitury! Tekst z transparentu nawiązywał do słynnej kwestii pani Iwonki: "Trzeba dać napis, żeby wpuszczać tylko w krawatach. Klient w krawacie jest mniej awanturujący się". Parę ekip świętowało już awans, bądź utrzymanie w lidze. W miniony weekend dwa świetne wyjazdy miały miejsce w ekstraklasie. 2100 kibiców Wisły pojawiło się w przyjaznym Gdańsku, a 1220 fanów Legii stawiło się w sektorze gości we Wrocławiu. Bardzo dobrze na wyjeździe w Świnoujściu pokazali się kibice Motoru. Fani z Lublina mieli do przejechania ponad 800 kilometrów!
Kibicowski
Legia.TV: Filmy z Wrocławia
24 maj 2009
"Ludzie zasad" - taką oprawę przygotowali fani gospodarzy podczas wczorajszego meczu we Wrocławiu. Z kolei fani ze stolicy w swojej prezentacji nawiązali do afery korupcyjnej, ukazując postacie za kratkami i transparent "Wyjazd do Wrocławia!". Ponad 1200 legionistów dopingowało swoją drużynę, a my przygotowaliśmy dla Was kilkunastominutowy materiał filmowy, który możecie obejrzeć na Legia.TV lub poniżej.
Kibicowski
Relacja z trybun: Mistrzowsko do 69 minuty
24 maj 2009
Wyjazd do Wrocławia spotkał się ze sporym zainteresowaniem legionistów. Fani ze stolicy po raz pierwszy od dawna mogli zająć miejsca w sektorze gości. Ponadto stadion Śląska odwiedzaliśmy po raz ostatni kilka lat temu, więc dla części osób była to pierwsza okazja do wyjazdu na Oporowską. Aż do 70 minuty w ubranym w jednakowe koszulki sektorze gości panowała doborowa atmosfera. Wtedy Legia była liderem, na najlepszej drodze do mistrzostwa. Atmosferę zupełnie popsuło trafienie Gancarczyka. Relacja z trybun
Kibicowski
Relacja z trybun: Uwierzcie w mistrza!
16 maj 2009
Piłkarze Legii przedłużyli nasze nadzieje na mistrzostwo Polski. Po meczu fani zapytali zawodników "Kto będzie mistrzem?", na co piłkarze odpowiedzieli zgodnie "Legia!". Co prawda w lidze nie wszystko zależy już od wyników naszej drużyny, ale cały czas wierzymy w szczęśliwy koniec. Aby uwierzyli w to piłkarze, fanatycy skandowali "Uwierzcie w mistrza, hej Legio uwierzcie w mistrza". W czasie meczu na tymczasowej "Żylecie" zaprezentowane zostały sektorówki i flagi na kiju. Za sprawą dyrektora ds. bezpieczeństwa, ultrasi mieli spore problemy z wniesieniem ich na stadion. Relacja z trybun
Wawrzyniak nabbed in doping tests; will he return to Legia?
14 maj 2009
It is possible that Jakub Wawrzyniak will return to Legia in the summer. Legia sold its left defender to Panathinaikos Athens, however there are some conditions which allow player to come back to Warsaw. The commotion is a result of the specific which was taken by Polish footballer to reduce his adipose tissue. The dope testing was positive. The second sample was also positive. "This was hard to expect a negative result" – said Wawrzyniak, who claimed that he hadn't been aware of the fact that the medicament he had taken had been forbidden.
Wawrzyniak złapany na dopingu, latem wróci do Legii?
13 maj 2009
Wiele wskazuje na to, że latem do Legii wróci Jakub Wawrzyniak. Legia swojego lewego obrońcę sprzedała do greckiego Panathinaikosu, ale na zasadach, które pozwalają Wawrzyniakowi wrócić do stolicy. A wszystko przez środek, który reprezentant Polski stosował by zbić tkankę tłuszczową. Test antydopingowy przeprowadzony po meczu ligi greckiej 5 kwietnia dał wynik pozytywny. Dzisiaj zbadano próbkę B, której wynik jest również pozytywny. "Trudno było spodziewać się innego" - mówi Wawrzyniak, który przyznaje, że nie wiedział, że medykament który stosował był niedozwolony.
Kibicowski
Na stadionach: Powrót do przeszłości
11 maj 2009
W miniony weekend nareszcie działo się więcej na ligowych stadionach. Na kilku z nich zaprezentowano ciekawe oprawy. Nie próżnowali ultrasi Wisły, Polonii Bytom, ŁKS-u, Lecha i Stomilu Olsztyn. Dwie ostatnie ekipy oprawy zaprezentowały na wyjazdach. Fani ŁKS-u na meczu z Górnikiem świętowali pięciolecie swojej grupy ultras. Oprócz prezentacji temu poświęconej, zaprezentowano oldschoolową choreografię - na płocie wywieszono repliki starych płócien, a na Galerze zrobiono kartoniadę, w stylu lat 90-tych. Powrót do przeszłości. Mecz Lechii z Jagiellonią odbył się bez publiczności, ale lechiści znaleźli sposób by wspierać swój zespół.
Kibicowski
Legia.TV: Doping ze Śląskiego
8 maj 2009
Fani Legii oficjalnie nie mogli pojawić się na stadionie Śląskim, ze względu na jego remont. Mimo to podczas czwartkowego spotkania 1/2 finału Pucharu Polski, 155 kibiców wspierało Legię głośnym dopingiem. Choć piosenki legionistów były słyszalne, to zagłuszał je doping kibiców Ruchu, których młyn znajdował się bezpośrednio nad sektorem kibiców Legii. Zachęcamy do obejrzenia 10-minutowego materiału video z czwartkowego meczu. Film znajdziecie zarówno na Legia.TV, jak i w środku tego newsa.
Kibicowski
Na stadionach: Mistrzowie mobilizacji
4 maj 2009
Przedłużony weekend majowy co roku jest okresem, w którym na wielu stadionach nie dzieje się nic ciekawego. Tym razem było jednak inaczej. Trzy niezłe liczby wyjazdowe zanotowaliśmy w ekstraklasie. Najlepiej zaprezentowała się Lechia, wraz ze zgodami, w Zabrzu. Świetnie w środku tygodnia pokazali się fani "Stalówki" w Lublinie, gdzie także miejscowi ultrasi stanęli na wysokości zadania. Wszystko przebiła jednak efektowna oprawa Korony Kielce. "Scyzoryki" na meczu z Odrą Opole zaprezentowali malowaną sektorówkę. Czwartoligowe derby Sudetów rozegrano bez kibiców przyjezdnych.
‹
1
…
35
36
37
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl