LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
PLUSY I MINUSY
785 artykułów
Plusy i minusy po meczu z Koroną
25 sie 2014
Wygrywanie takich meczów to prawdziwa przyjemność. Legia zagrała w ekstremalnie eksperymentalnym zestawieniu, w którym zagrało aż 5 zawodników, z których żaden nie miał nawet 5 meczów w Ekstraklasie. Korona miała kilka doskonałych okazji w pierwszej połowie i jedną fantastyczną już przy stanie 1-0, ale mimo tego przegrała „Wojskowymi”, którzy swe szanse wykorzystali. Mieszanka młodości z rutyną dała trenerowi oczekiwany efekt.
Plusy i minusy po meczu z Aktobe
22 sie 2014
Takie spotkania nigdy nie są porywającymi. Zazwyczaj jest walka z rywalem i klimatem, często zakończona niepowodzeniem. Mistrzowie Polski jednak tę walkę wygrali i mogą jedynie żałować, że tylko jedną bramką, bo okazji, zwłaszcza w I połowie, nie brakowało. „Wojskowi” rozegrali ten mecz dobrze taktycznie (choć na kilkanaście minut II połowy stracili kontrolę nad meczem), rozsądnie gospodarowali siłami i byli świadomi swojej piłkarskiej wyższości nad przeciwnikami. Wygrana w Kazachstanie sprawia, że do rewanżu podejdziemy o wiele spokojniejsi.
Plusy i minusy po meczu z Jagiellonią
18 sie 2014
Legia nabrała wiatru w żagle i trudno przypuszczać, by mistrzowi Polski będącemu w tak wysokiej formie ktoś w lidze był w stanie zagrozić. W Białymstoku legioniści zagrali wyśmienitą I połowę, po której powinni byli prowadzić przynajmniej dwukrotnie wyżej niż prowadzili i słabszą drugą część meczu, a i tak kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń. Co jednak ważniejsze, „wojskowi” zdobywali gole po pięknych akcjach, w ich grze widać automatyzm i nade wszystko pewność siebie.
AD · aktualnosci-inline-1
Plusy i minusy po meczu z Górnikiem Łęczna
11 sie 2014
Legioniści szybko podnieśli głowy po decyzji UEFA wykluczającej ich z gry o Ligę Mistrzów. Swoje rozgoryczenie przekuli w złość, a z tej złości wyszedł im bardzo dobry mecz i w efekcie rozbili beniaminka z Lubelszczyzny aż 5-0.
Plusy i minusy po meczu z Górnikiem Zabrze
4 sie 2014
Po wspaniałym meczu z Celtikiem legioniści jedynie zremisowali u siebie z Górnikiem Zabrze 1-1. Trener Berg na to spotkanie wystawił jedynie dwóch zawodników z wyjściowego składu na bój z mistrzami Szkocji. Mimo tego, Legia była drużyną znacznie lepszą od ekipy ze Śląska i powinna była wygrać przynajmniej dwiema bramkami. Zawiodła jednak skuteczność.
Plusy i minusy po meczu z Celtikiem Glasgow
31 lip 2014
W przedmeczowych rozmowach można było znaleźć optymistów, którzy zakładali skromną wygraną Legii. Choć nie brakowało też przewidujących prawdziwą klęskę. Mistrzowie Polski tymczasem roznieśli Celtic aż 4-1, a gdyby skończyło się np. 7-2, to też Szkoci nie mogliby mieć pretensji. Legioniści, choć nie ustrzegli się błędów, zagrali spotkanie, o którym będziemy wspominać latami.
Plusy i minusy po meczu z Cracovią
28 lip 2014
W drugiej kolejce Legia odniosła premierowe zwycięstwo. Wygrana z „Pasami” była zasłużona, choć były momenty, że spotkanie mogło potoczyć się zupełnie inaczej. „Wojskowi” zagrali znów w „zmiksowanym” składzie, ale wyglądało to już znacznie lepiej niż w potyczce z GKS Bełchatów. Niemniej, błędy w obronie muszą niepokoić, bo to defensywa będzie kluczem do podjęcia skutecznej rywalizacji z Celtikiem.
Plusy i minusy po rewanżu z St. Patrick`s
25 lip 2014
Wreszcie zwycięska, wreszcie wysoka wygrana, wciąż nienajlepszy styl – oto Legia w meczu w Dublinie. Mistrzowie Polski pewnie ograli 5-0 ekipę świętego Patryka i awansowali do dalszej rundy eliminacji Ligi Mistrzów, gdzie czeka już słynny Celtic Glasgow. Czy są powody do optymizmu? Zapraszamy do analizy i oceny występów poszczególnych zawodników.
AD · aktualnosci-inline-1
Plusy i minusy po meczu z GKS-em Bełchatów
22 lip 2014
Trzy oficjalne mecze bez zwycięstwa w sezonie 2014/15, a każdy z nich gorszy od poprzedniego. Spotkania przeciwko GKS-owi nie dało się oglądać. Legioniści, podobnie jak w starciu z St. Patrick`s, nie mieli żadnego pomysłu na grę. Prowadzili ją chaotycznie, brakowało współpracy nie tylko między formacjami, ale i wzajemnej asekuracji w nich. Pomieszanie z poplątaniem.
Plusy i minusy po meczu z St. Patrick's
18 lip 2014
Legioniści słabo zainaugurowali sezon 2014/15 i ledwie zremisowali 1-1 z mistrzem Irlandii. Amatorzy z Zielonej Wyspy długo prowadzili przy Łazienkowskiej. Dopiero w końcówce, gdy zabrakło im sił, Legia przycisnęła i stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji strzeleckich. W doliczonym czasie gry remis uratował Miroslav Radović. Ale tak on, jak i pozostali koledzy zawiedli. Niemal wszyscy. Przyjrzyjmy się grze poszczególnych legionistów.
Plusy i minusy - podsumowanie ocen rundy wiosennej
7 lip 2014
Już za moment legioniści rozpoczną nowe rozgrywki, ale poniżej prezentujemy ostatnie podsumowanie minionej rundy. Legia w rundzie wiosennej sezonu 13/14 rozegrała 15 meczów (w porównaniu, jesienią było ich 35). W barwach mistrzów Polski wystąpiło 22 zawodników (jesienią 26). Redakcja LL! ponownie wystawiła noty piłkarzom za wszystkie spotkania. Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem statystycznym średnich ocen całego zespołu, poszczególnych zawodników, również z podziałem na mecze.
Plusy i minusy po meczu z Lechem
6 cze 2014
Legia ograła wicemistrzów z Poznania 2-0 i pewnie potwierdziła swoją dominację w lidze, choć to wcale nie był dobry mecz w wykonaniu warszawiaków. Warto jednak wziąć pod uwagę, że przystąpili do niego po tygodniowym świętowaniu, a Lech przyjechał do Warszawy bardzo zmobilizowany i zagrał przyzwoite zawody. Mistrzowie Polski to jednak dziś lepsza drużyna od poznaniaków, posiadająca też więcej klasowych zawodników.
Plusy i minusy po meczu z Pogonią
31 maj 2014
W Szczecinie Henning Berg postawił głównie na zmienników. Niektórzy witali się z Ekstraklasą, inni żegnali. Można by w skrócie powiedzieć, że zmiennicy nie zawiedli. Przede wszystkim wygrali i nie dali sobie strzelić bramki. Już za to temu zespołowi należą się brawa. Oceniając indywidualnie już tak różowo nie jest.
AD · aktualnosci-inline-1
Plusy i minusy po meczu z Ruchem
27 maj 2014
Dzięki remisowi Lecha z Pogonią, legioniści już w sobotę zostali mistrzami Polski. Spotkanie przeciwko Ruchowi miało być jedynie okazją do potwierdzenia mistrzowskiej klasy. Ruch jednak nie miał zamiaru ułatwiać zadania podopiecznym Henninga Berga i rozegrał dobry mecz. A "wojskowi"?
Plusy i minusy po meczu z Górnikiem
20 maj 2014
Legia idzie jak burza. Dzięki porażce Lecha i wygranej w Zabrzu jest już właściwie mistrzem. Zwycięstwo cieszy, choć samo spotkanie trudno sklasyfikować. „Wojskowi” zagrali bowiem bardzo nierówno. Były okresy słabej gry (początek i końcówka), zupełnie niezłej (po przerwie) a były też piorunujące (ostatni kwadrans przed przerwą). Niełatwo też określić, który z naszych piłkarzy był w tym spotkaniu najlepszy.
Plusy i minusy po meczu z Wisłą
12 maj 2014
Przed meczem dało się usłyszeć głosy kibiców, że przydałoby się wreszcie wysokie zwycięstwo, choć Wisła, po wygranej 5-0 z Pogonią, wydawała się być na fali wznoszącej. Okazało się jednak, że zmiażdżenie „portowców” było tylko wypadkiem przy pracy, a podopieczni Franciszka Smudy szybko osiągnęli poziom, do którego w ostatnim półroczu przyzwyczaili swych sympatyków. A Legia? Legia zaimponowała formą godną mistrzów. Nikt nie zasłużył na minusa.
Plusy i minusy po meczu z Lechią
6 maj 2014
Szósty wygrany mecz z rzędu był najsłabszym w wykonaniu Legii od bardzo dawna. Dość powiedzieć, że oglądając poczynania mistrzów Polski zmagających się ze słabiutką Lechią przez dłuższy czas remis wydawał się być wartościowym wynikiem. Zawiedli niemal wszyscy legioniści, ale też duże pretensje można mieć do trenera Berga, który mocno przekombinował ze składem. Na szczęście jednak Legia nauczyła się już wygrywać i takie spotkania.
Plusy i minusy po meczu z Zawiszą
28 kwi 2014
Legia odniosła 5 zwycięstwo z rzędu i zachowała bezpieczną przewagę nad wiceliderem z Poznania. Mistrzowie Polski nie zagrali wielkiego meczu, ale pewnie wygrali z dzielnie poczynającym sobie beniaminkiem. Podczas oglądania tego spotkania, choć wielokrotnie zagrania legionistów irytowało, a sytuacji podbramkowych było niewiele, miało się jednak tę pewność, że piłka w końcu wpadnie do bramki gości.
AD · aktualnosci-inline-1
Plusy i minusy po meczu z Zagłębiem
14 kwi 2014
Legioniści mocnym akcentem zakończyli sezon zasadniczy. W Lubinie wygrali gładko 3-1, choć powinni zagrać „na zero z tyłu” i strzelić znacznie więcej bramek. Legia zaczyna wreszcie pokazywać, kto jest w tej lidze najlepszy. Powoli też widać, że pomysły trenera Berga na ten zespół zaczynają być realizowane przez zawodników. Do pełni zadowolenia jeszcze wiele brakuje, ale i tak to co już jest wystarczy na tak mierne ekipy, jak ta Oresta Lenczyka.
Plusy i minusy po meczu z Zawiszą
7 kwi 2014
Legia wreszcie odniosła przekonujące zwycięstwo. Choć 3-0 z beniaminkiem w Warszawie powinno być niejako obowiązkiem, to jednak taki wyniki cieszy. Podobnie, jak i gra, zwłaszcza po przerwie. Legioniści załatwili Zawiszę swą konsekwencją. Grali niejako przeświadczeni o swej wyższości, czuli, że prędzej czy później przełamią obronę bydgoszczan, a potem już samo pójdzie. I dokładnie tak było.
Plusy i minusy po meczu z Lechem Poznań
31 mar 2014
Mistrz i lider ograł wicemistrza i wicelidera po meczu, o którym chciałoby się jak najszybciej zapomnieć. Jedyny pozytyw to wynik, bo gra Legii, zwłaszcza w drugiej połowie, była po prostu zła. Na szczęście jednak poznaniacy nie potrafili tego wykorzystać, a tym samym okazali się być jeszcze słabsi. W efekcie czego nasza przewaga nad poznaniakami wynosi już 10 punktów, co po podziale daje 5 oczek. To już bezpieczna różnica.
Plusy i minusy po meczu z Piastem
25 mar 2014
Tysięczna wygrana Legii w najwyższej klasie rozgrywkowej przyszła w wielkich bólach. Gol dający 3 punkty padł dopiero w 94. minucie, po szczęśliwej akcji dwóch rezerwowych. Legioniści zagrali niezłe spotkanie, potrafili narzucić swój styl gry, zdominowali rywala, ale ponownie byli nieskuteczni i znów gorzej wypadli po przerwie.
Plusy i minusy po meczu z Wisłą Kraków
18 mar 2014
Legioniści znów nie wygrali, choć byli tego bliscy, a zważywszy na okoliczności meczu to po prostu był ich obowiązek. Niestety, spotkanie, które mieli całkowicie pod kontrolą, na kilka chwil wymknęło im się z rąk. To wystarczyło, by stracić pewne prowadzenie 2-0, a w konsekwencji 3 punkty.
Plusy i minusy po meczu ze Śląskiem Wrocław
10 mar 2014
Legia z niewiadomych przyczyn nie wygrała we Wrocławiu. W pierwszej połowie prezentowała się bardzo dobrze, najlepiej pod wodzą Henninga Berga, i miała masę okazji bramkowych. Po przerwie, choć było już nieco gorzej, znów stworzyła sobie cztery doskonałe sytuacje do zdobycia bramki, ale wykorzystała tylko jedną. Nieskuteczność mistrzów Polski postanowił ukarać... sędzia Paweł Gil, który wymyślił rzut karny dla Śląska, co w efekcie gospodarzom dało punkt.
Plusy i minusy po meczu z Górnikiem Zabrze
24 lut 2014
Legioniści odnieśli drugie zwycięstwo w Ekstraklasie w 2014 r. Tym razem ofiarą mistrzów Polski padła rewelacja jesieni - Górnik Zabrze. Stołeczna ekipa nie wygrała przy Roosvelta od prawie 6 lat. Tym razem jednak bez większego kłopotu ograła rywali 3-0. Co ciekawe, ostatnia wygrana również zakończyła się takim rezultatem, a zabrzan prowadził też Ryszard Wieczorek. Legia zagrała o niebo lepiej niż z Koroną i choć do zachwytów jeszcze daleko, to mały krok do przodu został zrobiony.
Plusy i minusy po meczu z Koroną Kielce
19 lut 2014
W pierwszym ligowym spotkaniu pod wodzą Henninga Berga legioniści odnieśli mało przekonujące zwycięstwo z Koroną 1-0, a tak naprawdę bardzo szczęśliwe, bo stworzyli sobie właściwie tylko dwie okazje bramkowe. Mistrzowie Polski grali fatalnie, byli niedokładni i przewidywalni, ale najgorsze, że popełniali poważne błędy w defensywie. Wyglądali przy tym na zagubionych, jakby nie rozumieli zaleceń taktycznych trenera. Na szczęście „fatalnie” nie znaczy jeszcze „beznadziejnie” i można wierzyć, że będzie lepiej.
Plusy i minusy - podsumowanie ocen rundy jesiennej
3 sty 2014
Legia w rundzie jesiennej sezonu 2013/14 rozegrała 35 meczów. W barwach mistrzów Polski wystąpiło 26 zawodników. Redakcja Legioniści.com wystawiła noty piłkarzom za wszystkie spotkania. Poniżej możecie zapoznać się z opracowaniem statystycznym średnich ocen całego zespołu, poszczególnych zawodników, również z podziałem na mecze. Zapraszamy do lektury.
Plusy i minusy po meczu z Cracovią Kraków
16 gru 2013
Legię poznaje się po tym, jak zaczyna i jak kończy. Efektowna wygrana w ostatniej tegorocznej kolejce przywołała wspomnienia z otwarcia ligowego sezonu - zwycięstwa 5-1 z Widzewem. Mistrz Polski udowodnił, że nawet jadąc na oparach jest groźny. Inna sprawa, że trafił jej się idealny rywal, taki, który nie bał się prowadzić gry, co umożliwiało skuteczne punktowanie go w kontratakach, w czym brylowali szybcy Ojamaa i Kucharczyk.
Plusy i minusy po meczu z Apollonem Limassol
14 gru 2013
Legia wygrała pierwszy mecz w pucharach od 24 lipca, gdy pokonała walijski TNS. Było to również dopiero trzecie pucharowe spotkanie, w którym mistrz Polski nie stracił bramki. Dzięki wygranej „wojskowi” uniknęli całkowitej kompromitacji, jaką byłby zerowy dorobek w Lidze Europy. Warto jednak dodać, że to był zupełnie przyzwoity mecz, jak na aktualną formę i możliwości zespołu. Legioniści golem szybko ustawili sobie grę i niemal przez cały czas grali mądrze.
Plusy i minusy po meczu z Lechią Gdańsk
10 gru 2013
Mistrz Polski przegrał po raz 6 w lidze, ale mimo to wciąż lideruje. W Gdańsku legioniści mieli chyba większy problem z warunkami atmosferycznymi niż z gospodarzami. Jak to zgrabnie ujął trener Urban, jego zespół wyglądał, jak drużyna z Ameryki Południowej, która pierwszy raz zobaczyła śnieg. Jakości piłkarskiej też było w tym niewiele, dlatego znów nie będzie wyróżnień ani też nagan. Po prostu wszyscy zagrali słabo. Inna sprawa, że wynik wypaczył arbiter.
‹
1
…
22
23
24
…
27
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl