LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
TRENER
872 artykułów
Z Sandecją bez Pazdana i Jodłowca
1 gru 2017
- Na pewno nie zagra Michał Pazdan. Jego kontuzja nie jest skomplikowana, ale nie jest jeszcze gotowy w stu procentach. Tomasz Jodłowiec ma gorączkę i też nie pojedzie do Niecieczy. Jeszcze dwóch zawodników ma drobne problemy, ale nie podam nazwisk, bo mam nadzieję, że będą gotowi. Niestety, o tej porze roku boiska, na których gramy i trenujemy, powodują takie różne urazy. Musimy być pod tym względem ostrożni - mówi przed meczem z Sandecją Romeo Jozak.
Stawski: Ten mecz to wielkie święto
28 lis 2017
Adrian Stawski (trener Bytovii): Cóż powiedzieć po takim meczu... To na pewno wielkie święto zagrać z mistrzem Polski przy Łazienkowskiej. Pierwsza połowa była bardzo dobra pod względem taktycznym, Legia nie stworzyła żadnej klarownej sytuacji. Niestety, po przerwie wszystkie nasze atuty zostawiliśmy w szatni.
Lettieri: To nasze najlepsze spotkanie
25 lis 2017
Gino Lettieri (trener Korony): Nie wiem od czego zacząć... weszliśmy dobrze w mecz, mieliśmy od razu sytuację, ale z kontry po niej rywal strzelił bramkę na 1-0. Duże słowa uznania dla mojego zespołu, że sobie poradzili i wrócili do tego meczu. Nie grali długimi podaniami, agresywnie, ale dobry, kombinacyjny futbol.
AD · aktualnosci-inline-1
Jozak: Sami sobie skomplikowaliśmy sytuację
25 lis 2017
Romeo Jozak (trener Legii): Gratuluję Koronie zwycięstwa. Myślę, że każdy mógł dzisiaj cieszyć się dobrym meczem i ofensywną grą z obu stron. Wydaje się, że to jedno z ciekawszych spotkań do tej pory. Jestem smutny, bo mieliśmy swoje szanse. Po bramce na 1-0 mogliśmy przejąć całkowitą kontrolę nad meczem, ale wdarła się nerwowość. Sami sobie skomplikowaliśmy sytuację.
Jozak: Jedziemy do Kielc po zwycięstwo
24 lis 2017
- Mówiłem już ostatnio, że wszystkie zespoły, które grają z nami, motywują się dodatkowo. Po pierwsze dlatego, że jesteśmy Legią, a po drugie dlatego, że jesteśmy liderem. Stadion będzie pełny, zresztą jak prawie zawsze tam, gdzie gramy. Spodziewamy się ekstremalnie zmotywowanego rywala. To będzie mecz pomiędzy zespołami grającymi dobrą piłkę w tym sezonie. Szykuje się niezłe widowisko - mówi przed spotkaniem z Koroną Kielce Romeo Jozak.
Jozak: Zasłużona wygrana
19 lis 2017
Romeo Jozak (trener Legii): Gratuluję Górnikowi Zabrze, bo oni też mieli swój udział w tym dobrym i widowiskowym spotkaniu. Dziękuję, że skoncentrowali się tylko na sportowej walce. Zabrzanie to naprawdę dobra drużyna. My powinniśmy zaś wygrać wyżej. W przerwie powiedziałem piłkarzom, że podobnie graliśmy w Białymstoku i przegraliśmy. Dziś nie chcę powtórki z tego. W drugiej połowie piłkarze byli jeszcze lepsi i zasłużenie wygraliśmy.
Brosz: Dobre i szybkie spotkanie
19 lis 2017
Marcin Brosz (trener Górnika): Wiedzieliśmy, jaka jest ranga tego meczu. To było dobre i szybkie spotkanie. Do końca walczyliśmy o korzystny dla nas wynik. Mieliśmy na to szansę dzięki naszemu bramkarzowi. To dzięki niemu mogliśmy walczyć. W drugiej połowie pewne sytuacje mogliśmy lepiej rozegrać. Mam uwagi do pierwszych podań po przejęciu piłki. To u nas szwankowało. Dziękuję naszym kibicom, że byli tu dziś z nami tak licznie.
Jozak: Całe miasto jest zjednoczone z klubem
17 lis 2017
- Mamy poważny problem z Arturem Jędrzejczykiem, którego czeka operacja w przyszłym tygodniu. Nie zagra do końca roku i nie weźmie udziału w przygotowaniach do rundy wiosennej. Szanse na występ Michała Pazdana są 50 na 50. Trenował wczoraj, ale na razie jego występ obarczony jest ryzykiem. Jeśli coś pójdzie nie tak, stracimy go na długo. Może to dobry pomysł, żeby nie zagrał i był w pełni gotowy na Koronę - mówi przed meczem z Górnikiem trener Legii Romeo Jozak.
AD · aktualnosci-inline-1
Koszykówka
Koszykówka: Bakun nie jest już trenerem Legii
15 lis 2017
Dzisiaj Piotr Bakun został zwolniony z funkcji trenera koszykarzy Legii Warszawa. Nazwisko nowego szkoleniowca poznamy niebawem. Powodem dymisji szkoleniowca były słabe wyniki w PLK - Legia poniosła 8 kolejnych porażek. Piotr Bakun pracował w klubie od połowy 2012 roku. Po raz pierwszy prowadził nasz zespół 13 października 2012 roku w wyjazdowym meczu z MCKiS Jaworzno w II lidze.
Jozak: Buduję Legię na lata
15 lis 2017
Romeo Jozak udzielił wywiadu "Piłce Nożnej", w którym podsumował swoje pierwsze dwa miesiące w Legii Warszawa. - Bardzo mi się podoba to, gdzie jestem i co robię - stwierdził. Wypowiedział się także o oczekiwanym stylu gry oraz kształcie drużyny. Jak sam zapowiada, "buduje Legię na lata".
Jozak: Wygraliśmy dziś dzięki dobrym zmianom
5 lis 2017
Romeo Jozak (trener Legii): W innych ligach, kiedy grają ze sobą drugi zespół z ostatnim, jest łatwo i zwycięstwo jest pewne, ale nie u nas. Mój pierwszy mecz był z Cracovią i również był bardzo ciężki. Dziś nie weszliśmy dobrze w mecz, z czego jestem bardzo niezadowolony. Ten rzut karny otworzył nam wynik, ale w szatni zawodnicy nie byli zadowoleni, bo wiedzieli, że w pierwszej połowie nie zagraliśmy tak, jak chcieliśmy.
Jozak: Pogoń może zagrać nieprzewidywalnie
3 lis 2017
- Jeśli powiem, że będzie to trudny mecz, to pewnie nikt mi nie uwierzy, bo to samo mówiłem przed Arką. Taka jest jednak prawda. Spodziewamy się ekstremalnie trudnego spotkania od strony psychologicznej. Mają poważny kryzys, a drużyny w kryzysie mogą zachowywać się nieprzewidywalnie. Jedno jest pewne - nie będą grać w piłkę, ale dosłownie latać dookoła boiska ze względu na sytuację w klubie i poza nim, jeśli wiecie o co mi chodzi - mówi przed meczem z Pogonią Szczecin trener Legii Romeo Jozak.
Jozak: To był łatwy mecz
29 paź 2017
Romeo Jozak (trener Legii): To był łatwiejszy mecz, niż myślałem. Nie zaczęliśmy jednak go dobrze. Było za dużo nerwów i brakowało nam pewności siebie. Dopiero gol na 1-0 uspokoił nasze poczynania. Piłkarze uwierzyli wówczas we własne umiejętności i poszli do przodu. Mecz mógł się skończyć naszą wyższą wygraną, ale mnie najbardziej cieszy, że poprawia się kondycja psychiczna moich graczy.
AD · aktualnosci-inline-1
Ojrzyński: To dla nas lekcja
29 paź 2017
Leszek Ojrzyński (trener Arki): Kibicom ten mecz mógł się podobać. Było wiele okazji, parad bramkarskich i interwencji obrońców. Chciałem ten stadion odczarować. Dziś szkoda mi pierwszych 30 minut. Mieliśmy okazje, które powinniśmy wykorzystać. Wówczas Legia musiałaby się odkryć. A to byłaby inna Legia. To jednak gdybanie. Po stracie pierwszego gola, staraliśmy się jeszcze rywali nękać.
Jozak: Mecz z Arką będzie najtrudniejszy z dotychczasowych
27 paź 2017
- Chciałbym powiedzieć o czymś, co jest dla mnie szalenie ważne, a nikt o tym nie mówi. To będzie mój szósty mecz w Ekstraklasie. Gdy przyszedłem, każdy powtarzał mi, że czekają nas cztery ważne spotkania (Jagiellonia, Lech, Lechia i Wisła), a po nich będzie zdecydowanie łatwiej. I tylko z tego powodu, że graliśmy już przeciwko tym czterem wielkim klubom, to czyni dla nas Arkę najsilniejszym i najtrudniejszym do pokonania przeciwnikiem - mówi przed starciem z gdynianami Romeo Jozak.
Wójcik: Trzeba wierzyć w awans, ale bądźmy realistami
25 paź 2017
Rafał Wójcik (drugi trener Bytovii): Żeby myśleć o dobrym wyniku z takim zespołem, jak mistrz Polski, musi zaistnieć kilka czynników. Przede wszystkim musieliśmy liczyć, że rywal będzie w słabszej dyspozycji, nieco nas zlekceważy i że będziemy mieć szczęście. Jak się traci bramkę w 2. minucie, potrzeba masy szczęścia, żeby cokolwiek zrobić na boisku.
Jozak: Najważniejszy jest wynik
25 paź 2017
Romeo Jozak (trener Legii): Mieliśmy w planie rozwiązać wątpliwości, kto awansuje do kolejnej rundy. Nie powiem, że to już koniec, ale zrobiliśmy krok do przodu. Gratuluję rywalowi i trenerowi drużyny przeciwnej, bo walczyli dzisiaj bardzo dobrze. Szybko strzelony gol dał nam przewagę i rozproszył rywala.
Kiko Ramirez: Nie mieliśmy dziś szczęścia
22 paź 2017
Kiko Ramirez (trener Wisły): To był mecz na dużej intensywności. Myślę, że zostaliśmy ukarani tym golem. Nie mieliśmy szczęścia w tym meczu, nie tylko, żeby go wygrać, ale chociaż zremisować. To co mnie martwi tak naprawdę, to system VAR. Widziałem wiele spotkań w telewizji, także naszych i to nie jest futbol, jaki ja znam. Jeśli zawodnik strzela gola, to jest to spontaniczne, a system sprawia, że to zanika. Jestem zaniepokojony, bo to nie jest futbol, jaki ja znam.
AD · aktualnosci-inline-1
Jozak: Graliśmy mądrze i stabilnie
22 paź 2017
Romeo Jozak (trener Legii): Jestem oczywiście bardzo zadowolony z trzech punktów. To cenne punkty, zwłaszcza tutaj, z jednym z naszych największych rywali. Byliśmy dziś naprawdę dobrze przygotowani pod względem psychologicznym, przygotowaliśmy się na tę atmosferę. Gratuluję tutejszym kibicom, bo stworzyli prawdziwą piłkarską atmosferę. Każdego dnia jestem coraz bardziej zadowolony. Widziałem dziś na boisku stabilizację, o której mówię od początku. Moi zawodnicy zagrali dziś mądrze, odważnie, inteligentnie i stabilnie.
Jozak: Czeka nas wielki mecz
20 paź 2017
- Widziałem kilka ostatnich spotkań Wisły. Wiem, że to dobry zespół, grający agresywnie, kontaktowo, mają energię. To będzie wielki mecz, zresztą nasz czwarty w ostatnim czasie, po Lechii, Lechu i Jagiellonii. Wiem, że Wisła ma kilka indywidualności, ale nie chcę nikogo wyróżniać, wymieniać, żeby niczego rywalowi nie ułatwić. Jeśli będziemy w formie i będziemy grać swoje, nie musimy się bać o rezultat - mówi przed niedzielnym meczem z Wisłą Kraków Romeo Jozak.
Poms: Nie było wątpliwości, że wygramy
1 paź 2017
Rene Poms (drugi trener Lecha): Jestem bardzo zadowolony z gry swojej drużyny. Od pierwszej minuty pokazaliśmy, kto wygra to spotkanie. Ani przez chwilę nie było wątpliwości, kto zejdzie z boiska jako zwycięzca. Zawodnicy byli dziś tak skoncentrowani i tak podeszli do meczu, że nie miało znaczenia, który trener prowadzi zespół. To zwycięstwo daje nam dużo pewności siebie i motywacji przed kolejnymi spotkaniami.
Jozak: Poczułem się zdradzony
1 paź 2017
Romeo Jozak (trener Legii): Kiedy mówisz "trener", to masz na myśli kogoś, kto robi coś dobrego z drużyną. Jest mi dziś wstyd nazwać się trenerem. Nigdy w życiu nie odpuszczam i nie poddaję i teraz też się nie poddam. Musimy przeanalizować, na jakim poziomie chcemy grać, bo to gra dla chłopaków, a nie dla dziewczynek. Wiem, że one także grają w piłkę i przepraszam jeśli poczuły się urażone, ale wiadomo, co miałem na myśli.
Jozak: Nasza pewność siebie rośnie
29 wrz 2017
- Znam rangę meczu z Lechem, ale jak każdy, będzie wart 3 punty. To jednak dużo więcej niż tylko punkty, przede wszystkim pod kątem psychiki i tego, co jest w głowach. To ważne wydarzenie dla piłkarzy, sztabu, kibiców, miasta, a można powiedzieć, że nawet całej piłkarskiej Polski. Jesteśmy na to gotowi, nawet jeśli w weekend nie poszło nam tak, jak chcieliśmy - mówi przed spotkaniem z Lechem Poznań trener Legii, Romeo Jozak.
Mamrot: To nasze najlepsze spotkanie w sezonie
24 wrz 2017
Ireneusz Mamrot (trener Jagiellonii): Tak na gorąco, to uważam, że było to nasze najlepsze spotkanie pod względem taktycznym w tym sezonie. Z tego jestem zadowolony. Nie mieliśmy zbyt wielu sytuacji, ale widać było zaangażowanie i niezłe tempo gry. Cieszę się, że po raz kolejny wygraliśmy po bramce w końcówce i choćby dla tej bramki warto było przyjść na stadion. Drużyna zostawiła na boisku dużo zdrowia. W imieniu chłopaków chciałbym podziękować kibicom za doping.
Jozak: Dzisiaj dostaliśmy wielką lekcję
24 wrz 2017
Romeo Jozak (trener Legii): Gratuluję Jagiellonii zwycięstwa. Byli dzisiaj dobrze zorganizowanym zespołem i dobrze poprowadzonym przez trenera i sztab. Oczywiście jestem smutny, bo straciliśmy punkty. Początek był tak, jak chcielibyśmy grać. Przed nami dużo pracy. Dzisiaj dostaliśmy wielką lekcję.
Jozak: W drodze do mistrzostwa jeszcze nie raz upadniemy
22 wrz 2017
- Czy Legia jest gotowa na mecze z Jagiellonią i Lechem? Dobre pytanie. Nie jestem jeszcze w stu procentach przekonany. Mam jeszcze kilka wątpliwości, mimo postępów jakie drużyna wykonuje każdego. Naszym celem jest zdobycie mistrzostwa. Nie ma pewności, że drużyna która wygra w niedzielę zostanie mistrzem. Nie ma pewności, że przegrany straci szansę na mistrzostwo - powiedział Romero Jozak.
Jozak: Byłem pewien, że wygramy
21 wrz 2017
Romeo Jozak (trener Legii): Pytaliście mnie przed meczem, czy będę jakoś specjalnie motywował zawodników. Mówiłem, że nie. To było jednak ważne spotkanie, bo 1/8 finału Pucharu Polski. Każda strata koncentracji i zlekceważenie rywala mogłaby być problemem. Oczywiście, miałem kilka rzeczy do powiedzenia zawodnikiem w przerwie, ale ogólnie jestem zadowolony z atmosfery w zespole.
Kilku piłkarzy Legii zwolniło Magierę?
20 wrz 2017
"Jak już wszystko zj...liście, to Magierę zwolniliście" - niosło się z Żylety po ostatnim meczu Legii przy Łazienkowskiej. Wygląda na to, że śpiewy kibiców nie były bezpodstawne. Sport.pl poinformował, że kilku zawodników miało zastrzeżenia do pracy z Jackiem Magierą i udało się ze skargą do prezesa klubu.
Ile zarabia sztab szkoleniowy Legii?
16 wrz 2017
Super Express opublikował zarobki nowego trenera Legii Warszawa. Według informacji gazety chorwacki sztab szkoleniowy kosztuje Legię 50 tys. euro miesięcznie. Sam Romero Jozak zarabia 20 tys. euro netto, czyli dwa razy mniej niż zgarniał Besnik Hasi i mniej więcej tyle ile wynosiła pensja Jacka Magiery.
Jozak: Legia nie jest chora
15 wrz 2017
- Legia nie jest chora, obecną sytuację można porównać do lekkiego przeziębienia czy kataru, ale to nie jest śmiertelna choroba ani nawet bliska temu - mówi na konferencji prasowej przed meczem z Cracovią trener Legii Romeo Jozak. - Na pewno wiem o drużynie więcej, dużo się już dowiedziałem. Rozmawiałem z zawodnikami, ale głównie przeprowadziłem rozmowy indywidualne z członkami sztabu szkoleniowego.
‹
1
…
14
15
16
…
29
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl