LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
TRENER
872 artykułów
Mioduski: Zawodnicy, którzy nie chcieli za trenera umierać, są większym problemem
15 wrz 2017
- Uważam, że właśnie ze względu na przeszłość, Jacek powinien o wiele bardziej móc liczyć na piłkarzy i oni, swoją postawą na boisku, o wiele bardziej powinni dowieść, że im zależy. Rzadko się zdarza, że piłkarze mogą mieć do czynienia z osobą o temperamencie i cechach Jacka. (...) Dziś, do tej szatni i do tych piłkarzy, potrzebny jest ktoś z zewnątrz, kto nie ma bliskich relacji z przedstawicielami drużyny jako były piłkarz, który z nimi trenował - powiedział w rozmowie z Przeglądem Sportowym prezes Legii.
Komentarz: Zmiany, zmiany, zmiany, czyli taką mam koncepcję
14 wrz 2017
Dariusz Mioduski chciał zwolnić Jacka Magierę i zwolnił. Takie jego prawo. Jest przecież właścicielem i prezesem. To on decyduje, buduje Legię według swojego pomysłu i ponosi za to odpowiedzialność. Teraz uznał, że pora na rekonstrukcję pionu sportowego w klubie i postawił na Romeo Jozaka, bardzo zdolnego i cenionego dyrektora sportowego z Chorwacji.
Taka była Legia Magiery - podsumowanie
13 wrz 2017
Jacek Magiera wytrwał na stanowisku pierwszego trenera Legii 354 dni. Podczas pobytu w stolicy świętował zdobycie mistrzostwa Polski, a także zasmakował rywalizacji w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy. Pożegnał się z "Wojskowymi" po średnim starcie ligowego sezonu, a przede wszystkim po odpadnięciu z europejskich pucharów. Ostatni rok był dla niego prawdziwą kolejką górską. Szybko zdobył jej szczyt, ale niestety zbiegając zaliczył kilka poważnych upadków.
AD · aktualnosci-inline-1
Mioduski: Legii potrzebny jest wstrząs
13 wrz 2017
- To była trudna decyzja, ale jak wszyscy widzieli w ostatnich meczach, taką decyzję byłem zmuszony podjąć. Miałem nadzieję, że przerwa na reprezentację zmieni oblicze drużyny, ale tak się nie stało. Zdecydowałem, że potrzebny jest wstrząs i potrzebujemy lidera, który ogarnie szatnię, wyznaczy nowe standardy i zmotywuje piłkarzy, żeby grali na takim poziomie, na jakim potrafią - powiedział o zmianie trenera Dariusz Mioduski.
Jozak: Musimy więcej grać w piłkę
13 wrz 2017
- Jestem szczęśliwy, że tu jestem. To dla mnie wielki krok. Pochodzę z kraju, w którym próbuje się grać w piłkę. Mamy wiele talentów, ale najważniejsza jest ciężka praca. Widziałem ostatnie 3 mecze Legii w telewizji... musimy grać więcej w piłkę nożną. Musimy być agresywni, więcej walczyć i mieć wysokie umiejętności, ale musimy więcej grać w piłkę. Na wszystko potrzeba czasu, ale wykorzystam wszystkie swoje możliwości, by jak najszybciej piłkarze grali tak, jak chcemy - mówi nowy trener Legii Warszawa Romeo Jozak.
Romeo Jozak trenerem Legii!
13 wrz 2017
Romeo Jozak został nowym trenerem Legii Warszawa. 44-letni Chorwat zastąpił na tym stanowisku Jacka Magierę, który pracował z drużyną niespełna rok. Umowa została podpisana do końca tego sezonu z opcją przedłużenia o dwa lata. Jego asystentami będą Dean Klafurić oraz Aleksandar Vuković. Za przygotowanie fizyczne będzie odpowiadał Krasimir Sos. Dyrektorem technicznym klubu został Ivan Kepcija. Krzysztof Dowhań i Wojciech Kowalewski nadal będą odpowiadali za bramkarzy.
Romeo Jozak zostanie trenerem Legii?
13 wrz 2017
Chorwackie media informują, że Romeo Jozak może zostać trenerem Legii Warszawa. Jego asystentem miałby być Dean Klafurić. Jozak ostatnio pełnił funkcję dyrektora sportowego Dinama Zagrzeb oraz dyrektora technicznego chorwackiej reprezentacji. Jego doświadczenie trenerskie opiera się głównie na szkoleniu młodzieży, ale posiada wymaganą licencję trenerska UEFA PRO.
Jacek Magiera i Michał Żewłakow zwolnieni z Legii!
13 wrz 2017
Decyzją zarządu klubu Legia Warszawa Jacek Magiera przestał dzisiaj pełnić obowiązki trenera pierwszego zespołu. Klub zakończył również współpracę z dyrektorem sportowym - Michałem Żewłakowem i Marcinem Żewłakowem. Ze sztabu Legii odchodzi ponadto asystent trenera - Tomasz Łuczywek oraz trener przygotowania fizycznego - Sebastian Krzepota.
AD · aktualnosci-inline-1
Urban: Zagraliśmy kompletny mecz
9 wrz 2017
Jan Urban (trener Śląska): W pierwszej połowie graliśmy dobrze w piłkę. W ogóle zagraliśmy kompletny mecz i dojrzałą piłkę. Nie chcieliśmy dopuścić do tego, by Legia weszła spokojnie w mecz. Staraliśmy się, by Malarz wykopywał długie piłki, by rywale musieli o nią walczyć. W pierwszej połowie nie mieliśmy zbyt wiele sytuacji. Na dodatek straciliśmy gola po stałym fragmencie gry i to chyba ze spalonego. Trzeba było jednak grać konsekwentnie i tak się stało.
Magiera: Wolę próbować i być krytykowany, niż nic nie robić
9 wrz 2017
Jacek Magiera (trener Legii): Prowadziliśmy do przerwy 1-0 po stałym fragmencie gry. Śląsk miał optyczną przewagę, my kilka razy groźnie kontratakowaliśmy. Druga połowa wyglądała podobnie. 6 minut zdecydowało o wygranej Śląska. Pierwszy ich gol padł po rzucie karnym po ręce Hlouska, której sędzia boczny nie widział, tylko zgadywał. Jestem o tym przekonany. Drugi gol padł po bardzo ładnej akcji Śląska.
Magiera: Nie było nam łatwo, ale rozumiem kibiców
27 sie 2017
Jacek Magiera (trener Legii): Uważam, że zagraliśmy bardzo dobry mecz jako zespół. Gratuluję zawodnikom postawy zarówno w grze defensywnej, jak i ofensywnej. Wygraliśmy jak najbardziej zasłużenie. W ostatnich dniach dużą wagę postawiliśmy na odbudowanie drużyny pod względem mentalnym. Nie jest przyjemnie wracać w takich nastrojach, jak miało to miejsce ostatnio.
Magiera: Wierzę w awans
17 sie 2017
Jacek Magiera (trener Legii): Na pięć minut przed końcem mieliśmy dobry wynik, a potem była niepotrzebna strata gola. Do Mołdawii jedziemy po awans, bo stać nas na awans do fazy grupowej Ligi Europy. Nie zmieniam zdania, że jest on dla nas obowiązkiem i wierzę w ten awans. Wystarczy, że wygramy 1-0. To nie jest dużo i jest to możliwe. I na pewno będziemy walczyć.
Bordin: Jestem zadowolony z wyniku
17 sie 2017
Roberto Bordin (trener Sheriffa): Bardzo cieszymy się z tego wyniku. Moi zawodnicy walczyli o każdą piłkę. Dziękuję im za to. Próbowaliśmy pilnować Legii i nie dać jej zdobyć gola. Nie udało się to tylko raz, gdy padł gol na 1-0. Wczoraj mówiłem, że spodziewamy się trudnego meczu. Wiedzieliśmy, że kibice będą bardzo żywiołowi. I dlatego tym bardziej jestem zadowolony z gry mojej drużyny.
AD · aktualnosci-inline-1
Bordin i Susić przed meczem z Legią
17 sie 2017
- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jesteśmy w Warszawie i że zagramy z wielkim klubem, w wielkim mieście i na pięknym stadionie. Znamy historię Legii i wiemy, że będzie ciężko. Legia to bardzo silny zespół, ale zrobimy wszystko, żeby osiągnąć dobry wynik - mówi przed czwartkowym meczem trener Sheriffa Tiraspol Roberto Bordin.
Magiera: Po wygranej pora na treningi
11 sie 2017
Jacek Magiera (trener Legii): Bardzo ważne zwycięstwo. Dobrze, że Dominik Nagy otworzył wynik w pierwszej połwie. W drugiej połowie kluczowe było wybicie piłki z pustej bramki przez Michała Pazdana. Później dwa strzelone gole pozwoliły nam na zasłużoną wygraną. Teraz czeka nas kilka dni do kolejnego meczu i to mnie cieszy, bo będziemy mogli normalnie pracować.
Wdowczyk: Dwie różne połówki
11 sie 2017
Dariusz Wdowczyk (trener Piasta): Trudno myśleć o dobrym wyniku na Legii, gdy drużyna gra tylko 45 minut i nie wykorzystuje dogodnych sytuacji. To się na nas srogo zemściło, bo błyskawicznie straciliśmy dwa gole. Dobrze zaczęliśmy drugą połowę i szkoda okazji Papadopulosa. Dwie różne połówki – w pierwszej tylko przeszkadzaliśmy, w drugiej graliśmy lepiej.
Mioduski: Wotum zaufania dla Magiery
11 sie 2017
W piątek Dariusz Mioduski spotkał się z dziennikarzami. Prezes Legii odpowiadał na wiele pytań związanych z bieżącą sytuacją w drużynie. Zapewnił, że nawet jeżeli drużyna nie awansuje do fazy grupowej Ligi Europy - choć nie zakłada takiego rozwiązania - to nie ma opcji mowy o zwolnieniu Jacka Magiery. Co więcej, klub rozmawia ze szkoleniowcem na temat przedłużenia wygasającego wraz z końcem sezonu kontraktu.
Magiera: Za dużo podań wszerz, za mało do przodu
5 sie 2017
Jacek Magiera (trener Legii): Nie wygrywa się, jak się ma dogodne sytuacje i oddaje strzały, a ich nie wykorzystuje - tak było w pierwszej części. Spodziewaliśmy się, że gra będzie tak wyglądać, że będziemy dłużej przy piłce, a Termalica nastawi się na kontry. Byliśmy 2-3 razy przed bramką przeciwnika i zabrakło oddania strzału w decydującym momencie.
AD · aktualnosci-inline-1
Rumak: Stworzyliśmy dziś wielką rodzinę na boisku
5 sie 2017
Mariusz Rumak (trener Termaliki): Ten sezon nie rozpoczął się dla nas w euforii, bo przegraliśmy dwa mecze, a potem był szczęśliwy remis z Zagłębiem. To dzisiejsze spotkanie było więc dla mojej drużyny dużym obciążeniem mentalnym, zwłaszcza, że przyjechał mistrz Polski. Wszyscy dzisiaj dołożyliśmy starań, żeby wygrać - i sztab, i klub, i zawodnicy.
Magiera: Liga Europy to cel nr 1
4 sie 2017
- Z Astaną zagrali najlepsi zawodnicy, którzy byli do dyspozycji. Armando Sadiku trafił do nas 2 dni przed meczem z Górnikiem Zabrze, czyli ok. 2 tygodnie przed Astaną. Pasquato natomiast 2 dni przed pierwszym spotkaniem z Astaną. To za krótko, żeby się mogli wkomponować w zespół. Nie są w 100% przygotowani do tego, żeby można było na nich liczyć od 1 do 90 minuty, i to widać - mówi przed meczem z Termaliką trener Legii Jacek Magiera.
Magiera: Legia musi grać w europejskich pucharach
2 sie 2017
Jacek Magiera (trener Legii): Zagraliśmy dobre spotkanie, ale w końcowym rozrachunku nic nam to zwycięstwo nie dało. Drużyna walczyła do końca, jednak nie udało się zdobyć drugiego gola. Dziś wypaliło to wszystko, czego zabrakło nam w Astanie: walki, skupienia oraz determinacji. Bardzo dziękuję kibicom za świetnym doping i wsparcie do samego końca.
Stoiłow: To dla nas wielki sukces
2 sie 2017
Stanimir Stoiłow (trener FK Astana): W dzisiejszym spotkaniu Legia zagrała zdecydowanie lepiej od nas. Nasi przeciwnicy stworzyli sobie więcej szans, natomiast my tylko jedną klarowną. Cieszymy się z tego sukcesu, ponieważ po raz trzeci awansowaliśmy do tej fazy rozgrywek i zapewniliśmy sobie udział w Lidze Europy, ale naszym celem jest gra w Lidze Mistrzów. Chce pogratulować wszystkim Kazachom, kibicom, całemu sztabowi, bowiem to wielki sukces dla całego kraju.
Magiera: Zrobiliśmy to, co do nas należało
29 lip 2017
Jacek Magiera (trener Legii): To bardzo ważne zwycięstwo. Zrobiliśmy to, co do nas należało i to co sobie zakładaliśmy. Było dużo gry w ataku pozycyjnym, staraliśmy się budować dużo akcji oskrzydlających i środkiem boiska. Sandecja cofnęła się na własną połowę, a po czerwonej kartce zagęściła jeszcze grę defensywną.
Mroczkowski: Trzymam kciuki, żeby Legii się powiodło
29 lip 2017
Radosław Mroczkowski (trener Sandecji): Chciałbym pogratulować Jackowi zwycięstwa. Trzymam kciuki, żeby w środę się powiodło i Legia osiągnęła jak najlepszy wynik. Moja drużyna od początku dziś nie pękała, były dobre sytuacje. Wiadomo, że trudno jest grać w przewadze rywala, ale mój zespół dzielnie się spisał, także w defensywie. Mieliśmy sytuację, którą mogliśmy zamienić na bramkę.
Magiera: Nie składamy broni
28 lip 2017
- Dzięki dobrej grze w defensywie zdobyliśmy mistrzostwo Polski. W 7 meczach w rundzie finałowej straciliśmy tylko jedną bramkę, po rzucie karnym z Wisłą Kraków. To nie jest jednak tak, że bronienie to wyłącznie zadanie bramkarza i czterech obrońców, ale całej drużyny. Najlepiej powiedzieć, że obrońcy byli rozkojarzeni, ale odpowiedzialność za to powinien wziąć cały zespół - mówi Jacek Magiera przed meczem z Sandecją.
Kozub w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny
28 lip 2017
Do sztabu trenera Jacka Magiery dołączył były zawodnik Legii, Paweł Kozub. 28-latek od kilku dni przebywał w klubie mistrzów Polski, przyglądał się zajęciom, a od dziś rozpoczyna pracę. Ostatnio był grającym trenerem A-klasowego Ogniwa Piwniczna Zdrój.
Magiera: Bardzo zła końcówka
22 lip 2017
Jacek Magiera (trener Legii): Dla nas najważniejszy był gol na 1-0 i zrobiliśmy to w 80. minucie. Ale nie wygra się meczu, gdy tak doświadczona drużyna daje łapać się na kontrę. To powinno być wcześniej przerwane faulem. Nakręcaliśmy Koronę stałymi fragmentami gry. Tak nie można grać, jak my w ostatnich minutach. Niech każdy piłkarz pomyśli o ostatnich minutach tego meczu. Teraz przed nami Kazachstan.
Lettieri: Przyjechaliśmy po wygraną
22 lip 2017
Gino Lettieri (trener Korony): Przed meczem mówiliśmy, że przyjeżdżamy po wygraną. Gdybyśmy jako pierwsi strzelili gola, to mogło być jeszcze lepiej. Nie mam pretensji, że sędzia skończył mecz, gdy wychodziliśmy z kontrą. To był dobry mecz w wykonaniu arbitra i nie mam do niego uwag.
Magiera: Nie będziemy się oszczędzać
21 lip 2017
- Chcemy dobrze zagrać w meczu z Koroną i nie jest to żadnym zaskoczeniem. Nie bierzemy innej ewentualności pod uwagę. Normalnie przygotowujemy się do tego spotkania, regenerujemy po środowym meczu. Dzisiaj mamy trening, wieczorem odprawę, jutro jeszcze trening, przedmeczowa odprawa i gramy - mówi trener Legii Jacek Magiera.
Lettieri: Nie oddamy łatwo punktów
21 lip 2017
- Normalnie nie jestem osobą, która płacze z powodu nieobecności kontuzjowanych graczy, ale tym razem sytuacja jest poważna. Może się zdarzyć tak, że w sobotę będziemy mieli do dyspozycji tylko 14 piłkarzy. Zostali nam ostatni Mohikanie - mówi przed spotkaniem z Legią trener Korony Kielce Gino Lettieri.
‹
1
…
15
16
17
…
29
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl