Sektorówka skierowana do naczelnego Wyborczej. Tym razem bez komentarza Gazety. Wiecie dlaczego? - fot. Mishka/LegiaLive!
REKLAMA

Na stadionach: Rządu niespełnione obietnice...

Bodziach - Wiadomość archiwalna

Mecz Lech - Legia był zdecydowanie największym wydarzeniem kibicowskim minionego tygodnia. Na trybunach pojawiło się 36,2 tys. kibiców, w tym 2,3 tys. legionistów. Obie strony zaprezentowały oprawy i wspólnie skandowały "Dziennikarze ch... wam w twarze". Legioniści po oprawie "Gówno prawda", tym razem 'pojechali' Wybiórczą z grubej rury, przypominając Polakom przeszłość naczelnego Gazety Wyborczej i jego rodziny.

Na sektorówce zaprezentowano "jedynkę" wspomnianej gazety z Adamem Michnikiem oraz hasłem "Szechter przeproś za brata i ojca". Gazeta, lubująca się w pisaniu bzdur o kibolach i szukaniu tanich sensacji, tym razem zupełnie przemilczała ten temat.

Dwa mecze przyjaźni
W Łodzi i Gdyni rozegrano mecze przyjaźni. Przy okazji tego pierwszego, fani RTS-u z Bałut po raz kolejny nieźle się zorganizowali i w 200 osób przemaszerowali na dworzec kolejowy, skąd razem udali się na stadion. Nie brakowało przy tym pirotechniki i transparentu "Bałuty Pany".

Na dwóch stadionach ekstraklasy zabrakło kibiców gości. Natomiast najlepiej pod tym względem zaprezentowali się legioniści w Poznaniu i Ruch w Łodzi. Na drugim biegunie Jagiellonia w Lubinie i Polonia w Bytomiu. Poloniści wyznaczyli sobie minimalny limit wyjazdowy na ten mecz, wynoszący 100 głów. Ostatecznie zdecydowali się jednak pojechać w liczącej 82 osoby grupie.

Małecki gniazdowym Wisły
Rzadko piłkarze identyfikują się ze swoimi klubami. Jednym z niewielu takich przypadków obecnie jest Patryk Małecki z Wisły. Gdy nie mógł zagrać w spotkaniu swojej drużyny z GKS-em, pojawił się w młynie Białej Gwiazdy. Przez prawie 45 minut Małecki wcielił się w rolę gniazdowego i prowadził doping na trybunie najbardziej zagorzałych fanów Wisły. To nie pierwszy tego typu przypadek w Polsce (vide Boruc, Jarzębowski), ale na pewno wyjątkowo rzadki.

Dobre wyjazdy w niższych ligach. Chojniczanka zaskakuje
W niższych ligach zanotowaliśmy także kilka dobrych liczby wyjazdowych. Pogoń bardzo dobrze pokazała się przy Bułgarskiej, wykorzystując przyznaną im pulę biletów (1150). ŁKS pojechał do Kluczborka w 560 osób, a działacze wszystkich klubów w Polsce od MKS-u powinni brać przykład, jak należy przyjmować przyjezdnych! Coraz lepiej na kibicowskim szlaku radzi sobie sympatyzująca z Lechią Chojniczanka. Na ważnym wyjeździe do Bydgoszczy było ich 380, co trzeba uznać za bardzo dobry wynik. Nieźle jak na swoje możliwości pokazała się Odra Wodzisław (z oprawą) w Radzionkowie. GieKSa na swoim stałym poziomie.

Niespełnione rządu obietnice
Właściwie na wszystkich stadionach ekstraklasy i niższych lig, gdzie ruch kibicowski funkcjonuje należycie, wywieszono transparenty "Niespełnione rządu obietnice, temat zastępczy - kibice!". Na rok przed Euro 2012 pismole coraz chętniej piszą o tym co niedobrego dzieje się na trybunach, pomijając fatalny stan przygotowań naszego kraju do organizacji Mistrzostw Europy. Lechici odnieśli się do tego na sektorówce, wymieniając że budowany na Euro stadiony są przepłacone, zapowiadanych autostrad nie będzie, dworce mogą liczyć jedynie na kosmetyczne zmiany, a polscy piłkarze są po prostu słabi. Najłatwiej całe zło tego świata zrzucić na kibiców i regularnie karać ich zakazami stadionowymi. W końcu "jakoś to będzie".

Poparcie dla Górnika Łęczna i Stilonu
Kibice Legii cały czas walczą z pismolami, a fani Górnika z właścicielami klubu, broniąc prezesa. Na meczu z Lechią na 10 minut zaprzestano dopingu, co miało pokazać ich niezadowolenie ze zwolnienia prezesa Mazura. Na wielu stadionach kibice wyrażają poparcie dla Górnika Łęczna, walczącego o prawdziwą nazwę swojego klubu, a katowiczanie w Gorzowie Wielkopolskim życzyli Stilonowi powodzenia w walce o utrzymanie klubu przy życiu.

Mecz o Superpuchar w Ostródzie
Wiadomo już także, że mecz o Superpuchar Polski rozegrany zostanie na 5-tysięcznym stadionie w Ostródzie. W najbliższym tygodniu oprócz rewanżowych meczów 1/2 finału PP rozegrana zostanie kolejna ligowa kolejka.

Kibiców innych drużyn zachęcamy do wysyłania własnych relacji, liczb wyjazdowych itp. na adres ultras@legialive.pl - aby nasze raporty były jak najbardziej rzetelne.

Ekstraklasa:

Górnik Zabrze 0-0 Lechia Gdańsk (-).
Kibice Górnika nadal nie godzą się z dymisją prezesa Łukasza Mazura. Z tego powodu na meczu z Lechią przez 10 minut nie prowadzili dopingu. To dość rzadki przypadek, by fani tak zaciekle bronili prezesa swojego klubu. W przypadku większości klubów, wiesza się na nim psy - szczególnie jeśli zespół nie osiąga dobrych wyników. Zabrzanie zaprzestali dopingu na 10 minut drugiej połowy. Ponadto na płocie, oprócz dwóch flag, wywiesili dwa transparenty "Niespełnione rządu obietnice = temat zastępczy kibice" i "Nie liczycie się z kibicami...". Doping z ich strony bardzo dobry. Lechii brak.

Wisła Kraków 3-1 GKS Bełchatów (-).
Na meczu z GKS-em w młynie Wisły pojawił się Patryk Małecki. Piłkarz, który identyfikuje się z Białą Gwiazdą, przez 45 minut wcielił się w rolę gniazdowego. To nie pierwszy tego typu przypadek w Polsce (np. Boruc w Płocku), ale trzeba przyznać, że nadal dość rzadki. Wiślacy prowadzili bardzo dobry doping, a ich drużyna zmierza po kolejne mistrzostwo Polski. Na stadionie wywieszono oczywiście transparent dotyczący niespełnionych rządowych obietnic.

Polonia Bytom 0-2 Polonia Warszawa (82).
Gospodarze w młynie wywiesili transparent "Niespełnione rządu obietnice", rzucili konfetti i serpentyny. Prawdopodobnie za opóźnienie meczu spowodowane "zaśmieceniem" boiska gospodarze zostaną ukarani przez Komisję Ligi. W drugiej połowie gospodarze z przymrużeniem oka potraktowali rozsławiony w mediach mecz o Puchar Weszło, wywieszając transparent "Puchar jest nasz" oraz machając balonami i prezentując kartonowe puchary. W sektorze gości stawiło się 82 fanów, w tym Sandecja (2) i Cracovia (1). Fani KSP wywiesili jedną flagę - "K6 on tour".

Lech Poznań 1-0 Legia Warszawa (2287).
Jak się można było spodziewać - zdecydowanie najciekawsze spotkanie minionego weekendu. Choć z zapowiedzi mediów o rekordzie ligowy na trybunach wyszły nici, i tak niespełna 37 tysięcy osób na trybunach trzeba uznać za wynik niezły. Legioniści bardzo szybko rozprowadzili wszystkie wejściówki, a chętnych było sporo, sporo więcej. Legię wspierały wszystkie zgody, najliczniej Pogoń (310) z kilkoma flagami i zdobycznym płótnem FC Lecha z Tarnowa Podgórnego. W sektorze gości wywieszono łącznie 30 flag. Lech zaprezentował oprawę składającą się z sektorówki z herbem, strzeżonym przez dwa lwy i hasłem "Robię to, co kocham, choć chcą mnie za to karać, nie zrezygnuję z tego - KOLEJORZ - bo w tym jest moja wiara". Legioniści natomiast na początku spotkania zaprezentowali sektorówkę przedstawiającą Adama Michnika na "jedynce" Gazety Wyborczej. Na drukowanej sektorówce znalazło się hasło "Szechter przeproś za ojca i brata!". Pod koniec meczu legioniści zaprezentowali jeszcze transparenty tworzące hasło "Stadionowi zadymiarze", na trybunie pojawiła się sektorówka kibica w masce przeciwgazowej, a pod nią odpalone zostały świece dymne. Obie strony wywiesiły transparenty "Niespełnione rządu obietnice, temat zastępczy – kibice!". Ponadto Lech zaprezentował sektorówkę "Projekt Euro 2012, stadiony - przepłacone, autostrady - nie będzie, dworce - przypudrowane, lotniska - prowincjonalne, zawodnicy - słabi. Temat zastępczy kibice. Rząd - zadowolony!". Legioniści przyjechali dwoma pociągami specjalnymi. Wszyscy mieli białe czapeczki z herbem i okulary przeciwsłoneczne.

Widzew Łódź 0-0 Ruch Chorzów (1500).
Termin meczu wypadł idealnie w szóstą rocznicę przybicia zgody pomiędzy obiema ekipami. Chorzowianie przyjechali w półtora tysiąca i w większości zajęli miejsca w sektorze gości oraz jego okolicach. Na płocie wywieszono sporo flag obu drużyn oraz transparent anty rządowy. Na II połowę Ruch przeniósł się do łódzkiego młyna.

Zagłębie Lubin 0-2 Jagiellonia Białystok (130).
Mimo sporej odległości, można się było spodziewać lepszego wyniku Jagiellonii w Lubinie. Na Dolny Śląsk przyjechało tylko 130 fanów z Białegostoku, z pięcioma flagami. Jagiellonia wywiesiła transparent "Niespełnione rządu obietnice. Temat zastępczy kibice". Pod koniec meczu, na kilkanaście minut, zgasło światło na stadionie. Kibice gospodarzy nadal prowadzą wojnę z zarządem. Przy wejściu na stadion odbierano im serpentyny. Mieli także problemy z wniesieniem transparentu, ale w końcu pocięli go na pojedyncze słowa. W czasie przerwy w grze (awaria światła), odpalili parę petard hukowych.

Arka Gdynia 3-0 Cracovia Kraków (450).
W Gdyni rozegrano mecz przyjaźni - ze względu na sytuację w tabeli, być może ostatni na jakiś czas. Kibice, podobnie jak na innych stadionach, wywiesili stosowne transparenty o temacie zastępczym (na trybunie Arki i w sektorze gości). Zaprezentowano także flagowisko Arki i Cracovii. Kibice "Pasów" zasiedli w sektorze gości i tam wywiesili parę flag.

Śląsk Wrocław 0-1 Korona Kielce (200).
Komplet widzów na stadionie Śląska. Dobry doping ze strony gospodarzy i transparent o anty rządowych obietnicach w młynie. Koroniarze wywiesili w sektorze gości 4 flagi, w tym jedno płótno Sandecji. Przez większość drugiej połowy prowadzili doping, ale nie mieli większych szans na przebicie się przez śpiew wrocławian. Transparent antyrządowy nie przeszedł przez ochronę.

I liga:

Warta Poznań - Pogoń Szczecin (1150).
Fani Pogoni do Poznania przyjechali pociągiem rejsowym. W sektorze gości wywiesili kilkanaście flag oraz transparent "Rządu niespełnione obietnice - temat zastępczy Kibice". Portowcy wykorzystali wszystkie bilety i zaprezentowali na stadionie oprawę - hasło "Forza Pogoń" oraz granatowo-bordowe szaliki Pogoni. Na meczu, dzięki darmowym biletom dla gospodarzy, obecnych ponad 18 tysięcy widzów.

MKS Kluczbork - ŁKS Łódź (560).
Fani ŁKS-u licznie zawitali do Kluczborka, gdzie jak wszystkie ekipy, zostali przyjęci bardzo kulturalnie, co w Polsce zdarza się bardzo rzadko. Łodzianie wywiesili kilka flag oraz transparent o niespełnionych obietnicach. Gospodarzy w młynie ponad 200. Wywiesili 3 flagi i nieźle dopingowali.

Ruch Radzionków - Odra Wodzisław (300).
Fani Ruchu na spotkanie z Odrą przygotowali podświetlony pirotechniką transparent "South Inferno" oraz flagowisko. Odra przyjechała w 300 osób, czyli o 100 więcej niż liczba przyznanych biletów. Mieli ze sobą 5 flag. W II połowie zaprezentowali transparent "Ultras Odra Wodzisław", do którego machali flagami i transparentami na dwóch kijach. Z obu stron nie brakowało "uprzejmości".

Stilon Gorzów - GKS Katowice (253).
Dobry wyjazd GieKSy do dalekiego Gorzowa. W sektorze gości zasiadło 253 fanów, w tym kilku kibiców Górnika i jeden Banika Ostrava. Przyjezdni wywiesili transparent "Niespełnione rządu obietnice = temat zastępczy kibice" oraz 4 flagi. Przyjezdni prowadzili niezły doping i wspierali gospodarzy w walce o swój klub okrzykiem "Hej, Stilon nigdy nie zginie".

Kolejarz Stróże 2-0 LKS Nieciecza (85).
Dobry wyjazd LKS-u, którzy w Stróżach stawili się w 85 osób. Mieli ze sobą sektorówkę, rzucili konfetti. Gospodarzy w młynie 30.

Piast Gliwice - Dolcan Ząbki (16).
W Wodzisławiu Śląskim, na meczu z Piastem, pojawiło się 16 kibiców Dolcanu.

II liga:

Zawisza Bydgoszcz - Chojniczanka Chojnice (380).
Bardzo dobry wyjazd Chojniczanki do Bydgoszczy. W sektorze gości stawiło się ich 380, w tym KP Starogard (13) i Lechia (2). Przyjezdni z jednakowymi szalami "Chojniczanka to my" oraz 6 flagami na płocie. Goście zaprezentowali ponadto flagowisko oraz szarfy w barwach klubu. Zawisza zaprezentował sektorówkę oraz kilkanaście rac. Ponadto do góry kołami wywiesili flagę Chojniczanki zdobytą kilka lat temu.

Raków Częstochowa 0-2 GKS Tychy (300).
300 fanów GKS-u przyjechało do Częstochowy. Wywiesili dwie flagi i transparent "Rządowe obietnice, temat zastępczy kibice".

Zagłębie Sosnowiec - Elana Toruń (300).
W piątek na Ludowym 700 fanów Zagłębia utworzyło młyn. Na ogrodzeniu wywieszono wszystkie prawicowe flagi, w tym "Precz z komuną" i "Skinheads". Sosnowiczanie wywiesili też transparenty "Rządowe obietnice - temat zastępczy kibice!" oraz "Łęczna = Górnik!". Goście przyjechali do Sosnowca w 300 osób, z czego aż 250 osób z Ruchu. Wywiesili trzy flagi (dwie Ruchu) i prowadzili przeciętny doping.

Motor Lublin - OKS Otwock (10).
10 fanów OKS-u przyjechało do Lublina. Gospodarzy w młynie parę setek nad flagą "Urodziliśmy się po to by kochać... Motor".

Stomil Olsztyn - Znicz Pruszków (4).
Młyn Stomilu na tym meczu liczył 200 osób. Na meczu obecni kibice Stomilu z Lidzbarka Warmińskiego, Pasłęka, Bartoszyc, Ornety, Sępopola i Górowa Iławeckiego.

Olimpia Elbląg - Okocimski Brzesko (0).
Młyn Olimpii liczył ponad sto głów. Na płocie wywiesili transparenty dla Górnika, anty rządowy i zachęcający do wyjazdu do Płocka.

Stal Stalowa Wola - Stal Rzeszów (0).

Niższe ligi:

Morcinek Kaczyce - Góral Żywiec (160).

Orzeł Psary - Odra Opole (150).
Przy gimnazjalnym boisku w Psarach pojawiło się ok. 150 fanów z Opola. Wywiesili dwie flagi i transparent dotyczący rządowych obietnic.

Łysica Bodzentyn - Granat Skarżysko-Kamienna (100).

Orzeł Ząbkowice Śl. 2-5 Polonia Świdnica (83).
W Ząbkowicach pojawiło się 53 fanów Polonii, wspomaganych przez 30 kibiców Górnika Wałbrzych. Przyjezdni wywiesili jedną flagę. Gospodarzy w młynie 60. Wraz z nimi Bielawianka i Moto-Jelcz Oława.

Hetman Włoszczowa - Wisła Sandomierz (70).
We Włoszczowej stawiło się 50 fanów Wisły i 22 Siarki. Gospodarze ze skromnym młynem.

Tęcza Stanisławów - Mazovia Mińsk Mazowiecki (45).
Do Stanisławowa przyjechało 45 fanów Mazovii. Na trybunach zaprezentowali sektorówkę z herbem, flagi na kiju, stroboskopy i odpalili saletrę. Prowadzili dobry doping przez całe spotkanie. Młyn gospodarzy liczył 40 osób. Machali flagami i odpalili trochę piro.

Żurawianka Żurawica - JKS Jarosław (43).

Unia Tarnów - Garbarnia Kraków (20).
U gospodarzy w młynie 140 osób. Gości 20 z dwiema flagami.

Korona Olszyc - MKS Podlasie (20).
Podlasie przyjechało w 20 osób z dwiema flagami i pozdrawiali Okęcie. W II połowie machali flagami na kiju. Gospodarzy w młynie 15. Obie ekipy wspólnie sławiły Legię.

Victoria Bartoszyce - Mazur Pisz (14).

Motor Lubawa - Start Działdowo (10).
Motor wystawił 50-osobowy młyn i wywiesił transparent dla Górnika Łęczna. Gospodarze zaprezentowali baloniadę i odpalili race. W czasie meczu pozdrawiali Legię, Olimpię i Spartę Brodnica. Ochrona wyprowadziła gniazdowego Motoru za posiadanie pirotechniki. Po tym zdarzeniu cały młyn opuścił stadion. Goście obecni w 10 osób.

Siarka Tarnobrzeg - Polonia Przemyśl (0).
Gospodarzy w młynie 100. Wywiesili transparenty o niespełnionych obietnicach i dla Górnika Łęczna. Na stadion przyjechało dwóch kibiców z Lwowa z biało-czerwoną flagą Pogoni Lwów.

Radomiak Radom - Narew Ostrołęka (0).
Gospodarze, którzy ostatnio walczą z działaczami klubowymi, nie wystawili młyna. Na płocie wywiesili tylko transa "Niespełnione rządu obietnice = temat zastępczy kibice". Po przerwie zmienili słowo "rządu" na "zarządu".

Kaskada Kamionka - Igloopol Dębica (0).
Do Kamionki wybrało się 40 fanów Wisłoki Dębica, którzy nie stwierdzili obecności Igloopolu.

Victoria Kałuszyn - ŁKS Łochów (0).
Gospodarzy w młynie 25 osób, w tym Jutrzenka Cegłów (3). Prowadzili doping przez całe spotkanie.

Inne dyscypliny:

Żużel: Włókniarz Częstochowa - Falubaz Zielona Góra (550).
Dobry wyjazd Falubazu do Częstochowy, gdzie stawiło się ich 550 z pięcioma flagami.

Koszykówka: AZS PW Warszawa - Sokół Łańcut (12 i 12).

Koszykówka: SKK Siedlce 57-54 Polonia 2011 Warszawa (0).
Gospodarze wystawili liczny, 120-osobowy młyn, w którym 40 osób to Ósemka Siedlce. Dobry doping siedlczan przez całe spotkanie. Było trochę bluzgów na Polonię. Po zakończeniu meczu, który oznaczał dla gospodarzy utrzymanie (i spadek do II ligi Polonii), odpalono stroboskopy, tortówki i bengale.


Wyjazd tygodnia: 2287 fanów Legii w Poznaniu
Oprawa tygodnia: Oprawy Legii i Lecha na meczu w Poznaniu

Poprzednie relacje znajdziecie w dziale Na stadionach.Odra w Radzionkowie

Oprawa Legii w Poznaniu:


Doping Wisły prowadzony przez Małeckiego (wisla.krakow.pl):


Doping na meczu Widzew - Ruch (niebiescy.pl):


Zabawa Jagiellonii w drodze powrotnej z Lubina:


Bałuciarze przed meczem Widzew - Ruch (widzewtomy.net):


Doping Pogoni na meczu z Wartą:


Doping ŁKS-u w Kluczborku (lksfans.tv):


Doping Zagłębia na meczu z Elaną (ZS.TV):

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.