Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Klikając "ROZUMIEM" lub ✔, wyrażasz zgodę na stosowanie cookies i innych technologii. Więcej informacji znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.    ROZUMIEM
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
2017-12-16  Legia Warszawa - Wisła Płock, Guilherme, Romeo Jozak - fot. Mishka / Legionisci.com
2017-12-16 Legia Warszawa - Wisła Płock, Guilherme, Romeo Jozak - fot. Mishka / Legionisci.com
Niedziela, 17 grudnia 2017 r. godz. 13:25

Guilherme: Przede mną nowe wyzwanie

Woytek, źródło: Legionisci.com

- Na pewno fakt, że były w klubie były duże zmiany na najwyższych stanowiskach, nie wpłynął pozytywnie na to, aby ktoś podjął decyzję, dotyczącą mojej osoby. Życie składa się z decyzji i taka w tej chwili nastąpiła. Dziękuję za to jak traktowano mnie w Legii, za sympatię i serce, które Legia mi dała - mówi Guilherme, który już dziś opuścił Warszawę.

Jak ocenisz swój pożegnalny mecz w stolicy?
Guilherme: - Spodziewaliśmy się, że Wisła zagra defensywnie i będą próbowali kontrataków. To im się udało, ale mieliśmy bardzo dużo szans by wyrównać i strzelić zwycięskie bramki. Niestety nie potrafiliśmy tego zrobić i wkradła się nerwowość. Nie było to takie pożegnanie, jakiego bym sobie życzył. Wolałbym zakończyć swój pobyt w Legii zwycięstwem.

Jak byś podsumował rundę jesienną w wykonaniu Legii?
- Wyjątkowo na koniec roku będziemy na pierwszym lub drugim miejscu. W ostatnich latach mieliśmy dużo punktów straty. Pod tym względem jest więc dużo lepiej, ale nasza gra i skład wymaga korekt. Wydaje mi się, że jesienią prezentowaliśmy się raz lepiej, raz gorzej.

Wymień trzy najważniejsze momenty podczas pobytu w Warszawie
- Byłoby trudno wybrać jeden taki moment, ale jeżeli chodzi mam podać trzy, to na pewno będą to: bramka zdobyta w Lidze Mistrzów w spotkaniu ze Sportingiem, finał Pucharu Polski na Stadionie Narodowym oraz wszystkie mistrzostwa Polski, które zdobyliśmy w tej trudnej lidze.

fot. Mishka / Legionisci.com

Za czym będziesz tęsknić?
- Za wieloma rzeczami i sprawami. Polska to cudowny kraj, a Warszawa cudowne miasto i wspaniali ludzie, których udało mi się "zdobyć". Zdobyć ich serce, przyjaźń i sympatię. Na początku było mi trudno, bo przyjechałem z innej kultury, ale udało mi się. Będę tęsknił za kibicami, stadionem oraz... za polskimi zupami.

Jakiego rywala - zespół i zawodnika - najbardziej zapamiętasz z Ekstraklasy?
- Bardzo ważnymi były spotkania Lechem Poznań i Wisłą Kraków. To były mecze, które dawały nam wielką satysfakcję i przyjemność z gry. Na pewno zapamiętam je na długo. Jeżeli chodzi o zawodnika... nigdy się rywalami nie przejmowałem. Dla mnie najważniejsze było to, że grałem w Legii z fantastycznymi chłopakami, dzięki czemu byliśmy mistrzami Polski i zdobywaliśmy puchary.

Najlepszy piłkarz, z którym pracowałeś w Legii?
- Bez żadnych wątpliwości jest nim Miroslav Radović. On samą obecnością na boisku robi wielką różnicę. Czasami nawet nie potrzebuje dotknąć piłki, ale zawsze zwraca uwagę dwóch lub trzech zawodników rywali, przez co robi nam przewagę w ataku. Drugim zawodnikiem, którego bardzo podziwiam jest Nemanja Nikolić. To znakomity napastnik, który zawsze stanowił śmiertelne zagrożenie dla przeciwników.

fot. Mishka / Legionisci.com


A najlepszy trener?
- Mam bardzo dobre relacje z Romeo Jozakiem. Jestem przekonany, że zdobędzie z Legią mistrzostwo Polski. Stanisław Czerczesow był takim trenerem, który potrafił bardzo dużo ze mnie wycisnąć. Na pewno zapamiętam bardzo wysoką kulturę Jacka Magiery. Nie miałem też nic przeciwko trenerowi Hasiemu. Z kolei Henning Berg pozwolił mi spokojnie pracować. Podsumowując - pracowałem tylko z dobrymi i fajnymi trenerami.

Czy nie dziwiło ciebie to, że Legia zdobywała mistrzostwo, a ciągle zmieniała trenerów. Czy to nie wpływało na brak stabilizacji w drużynie?
- (uśmiech) Wiecie jak to jest grać w Legii... nieustanna presja wyniku. Żebyśmy dobrze grali, musieliśmy mieć dobrych trenerów. Tak jest w każdym wielkim klubie jakim na pewno jest Legia.

W którym momencie Legia przespała moment żebyś tu został?
- Nie wydaje mi się, że "przespała" to dobre słowo. Na pewno fakt, że były w klubie były duże zmiany na najwyższych stanowiskach, nie wpłynął pozytywnie na to, aby ktoś podjął decyzję, dotyczącą mojej osoby. Życie składa się z decyzji i taka w tej chwili nastąpiła. Dziękuję za to jak traktowano mnie w Legii, za sympatię i serce, które Legia mi dała.

fot. Woytek / Legionisci.com

Dlaczego wybrałeś Benevento?
- To jest dla mnie wyzwanie, z którego nie chcę rezygnować, aby później nie mieć pretensji do siebie, że nie spróbowałem. Takim wyzwaniem był także przyjazd do Polski, do zupełnie obcego kraju i innej ligi. Dałem sobie tutaj radę i mam nadzieję, że we Włoszech będzie tak samo. To jest wyzwanie, któremu muszę podołać.

W zasadzie zostało ci pół roku w Serie A... zdążysz się pokazać?
- Mam pełną świadomość tego w jakiej sytuacji znajduje się klub. Będę grał u młodego trenera, preferującego futbol, do którego ja pasuję. Musimy ciężko pracować i iść do przodu.

Jak pożegnałeś się z drużyną?
- Nie jest to najlepszy moment by cokolwiek świętować. Po takim meczu po prostu nie jest to odpowiedni moment. Przebyłem z Legią długą drogę, dobrze poznałem wszystkich chłopaków. Wiem, że będą zmiany w klubie, że przyjdą nowi piłkarze. Dziękuję za wsparcie, za sympatię i uczucie, którym obdarzyli mnie kibice.

Notował Woytek.

fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Mishka / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com


przeczytaj więcej o: , ,


Komentarze: (48)

Kunta Kinte, 17.12.2017 13:44:11 - *.dynamic.chello.pl

Dzięki Gui...

dex, 17.12.2017 13:46:06 - *.play-internet.pl

Powodzenia w Serie B.

Paka, 17.12.2017 14:10:36 - *.centertel.pl

Won pajacu do Włoch nastepny sprzedawczyk

starszy, 17.12.2017 14:18:43 - *.dynamic.chello.pl

Dzięki za wszystko i powodzenia !

Do paka , 17.12.2017 14:23:48 - *.centertel.pl

Zamknij mordę. Daję sobie rękę uciąć, że GUI dał Legii przez te lata tyle ile Ty nie dasz przez całe życie.

Rytm, 17.12.2017 14:25:29 - *.dynamic.chello.pl

Zamienić Legię na Bono coś tam. Wstyd Gui naprawdę. Nie masz ambicji sportowych, liczy się tylko kasa.

Max, 17.12.2017 14:29:48 - *.dsl.bell.ca

do paka:
a masz na niego papier , ze cie sprzedal pajacu?
Zostaw laptopa na kilka dni, i pocharataj w gale - bo widac serfowanie po necie ci nie sluzy!!!

Szacun Gui za wszystko i Powodzenia!!!!!

Jerry, 17.12.2017 14:31:36 - *.dynamic.chello.pl

Polskie zupki to jest miedzynarodowy biznes uderzam w to zureczek to nasza flagowa wizytowka

m4pierwszy, 17.12.2017 14:44:18 - *.eaw.com.pl

Dobry zawodnik z dużymi wahaniami, oczywiście najlepszy w momencie rozstrzygania kontraktu. Brawa za odwagę w tej decyzji i powodzenia.

tifoso, 17.12.2017 14:44:38 - *.elartnet.pl

Grazie per tutto, Gui.

do Paka, 17.12.2017 14:49:19 - *.62

Bo Legia to klub, do którego garną się dobrzy piłkarze?
Chce grać w lepszym klubie w lepszej lidze, jak się dobrze pokaże to będzie miał możliwość zrobić progres.
Nazywasz gościa sprzedawczykiem, a on tylko chce grać w piłkę.

Masz lojalnego Kucharczyka, a jego z pewnością byś sprzedał do innego klubu :)

, 17.12.2017 15:12:05 - *.play-internet.pl

Nic się nie zmienia. Najlepsi odchodzą. Nikolić, Prijović, Odidja. A teraz Guilherme. A przychodzi Chukwu i Moneta. Gratulacje i owacje na stojąco dla zarządu.

e(L)o, 17.12.2017 15:12:19 - *.dynamic-zab-04.vectranet.pl

Gui czy Ty w ogóle siebie słyszysz? Poleciałeś na kasę, a teraz ględzisz coś pod nosem, że nie miał kto z Tobą gadać o kotrakcie!?
Benevento - buahahahahahahahaha!
Kolejny Radović z Ciebie. Za rok będziesz na kolanach prosił o grę w rezerwach Legii!

Bocian do Paka, 17.12.2017 15:14:33 - *.relaybm.bell.ca

Co za tepe, ograniczone myslenie. Czy Ty na prawde uwazasz, ze kazdy pilkarz przychodzacy do L bedzie w niej gral do konca zycia? To jest zawod. A on ma rodzine i o niej mysli. Ty bys nie zmienil.pracodawcy gdyby za taka sama prace dawali Ci dwa razy wiecej? Zacznij myslec

Black, 17.12.2017 15:26:39 - *.220

Lepiej grać w serie B niż z ogórami

d2b90, 17.12.2017 15:27:10 - *.centertel.pl

@Pała znaczy Paka. Sorry przejęzyczenie. Zamknij jape

mlbets, 17.12.2017 15:38:27 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dogryzanie Gui, że idzie do "Serie B" jest nie na miejscu, bo czołowe drużyny Serie B są na wyższym poziomie niż Legia i cała ta polska, śmieszna liga.

do Paka, 17.12.2017 15:47:17 - *.0

Sam jesteś sprzedawczyk, wypad na K6.

Maniek, 17.12.2017 15:47:22 - *.play-internet.pl

Dzięki Cyganek i życzę powodzenia

Bidon, 17.12.2017 15:50:42 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

do paka
Rozumiem ze kazdy pilkarz co zmienia klub jest dla ciebie sprzedawczykiem ? No to gratuluje toku rozumowania mysle ze koledzy z gimnazjum sa z ciebie dumni

1337, 17.12.2017 16:33:22 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Wszystkim ktorzy odpisali do Paka - dziekuje ;-)

Guilerme, rozumiem, szanuje decyzje, dziekuje za Twoje zaangazowanie (moze nie zawsze miales forme, ale nigdy nie odpuszczales), trzymam kciuki i zycze powodzenia!

mietek, 17.12.2017 16:46:53 - *.internetia.net.pl

@mlbets: Z tym to akurat nieprawda. Mit silnej ligi włoskiej już dawno upadł. A już zwłaszcza Serie B, gdzie wiele klubów ma problemy finansowe. W tym sezonie - o dziwo - jeszcze nikomu za to punktów nie odjęli.

bartas, 17.12.2017 16:55:27 - *.185-18-140.tkchopin.pl

Jeśli zagra dobrą rundę wiosenną to zostanie w Serie A i na następny sezon ale już w innym klubie :) powodzenia i dzięki za wszystko (L)

R, 17.12.2017 17:05:26 - *.45.domynet.pl

Gadanie... Jakby dostał 500k E tak jak chciał to by został. Jakie nowe wyzwania? jakie wielkie decyzje?
- tylko kasa. W tym wypadku brawa dla zarządu że nie ulegli. Wstyd byłoby płacić 2,2mln zł rocznie grajkowi którego każdy krok do przodu to strata piłki, a strzały zwykle o 6-8 metrów zbyt wysokie. Wisła płock pokazała że można mieć lepszych piłkarzy za 20-krotnie mniejsze uposażenie.

Abmam, 17.12.2017 17:41:39 - *.play-internet.pl

Dziękuję i powodzenia!

Mati , 17.12.2017 17:48:20 - *.dynamic.chello.pl

Trochę tutaj ktoś poleciał że serię b mocniejsza od naszej ligi i Legii szanujmy się bo takie benevento w naszej lidze to też dół tabeli a Legia to klubu środka Serie A

Znawca , 17.12.2017 18:08:59 - *.play-internet.pl

Robi co chcę jest profesjonalistą na pojęcie o graniu w piłkę i chcę wyciągnąć jak najwięcej. Czy tak ciężko to załapać?

Zsh, 17.12.2017 18:40:33 - *.centertel.pl

Thanks a lot for everything Gui. You was one of last important footbaler from big Legia.
Mioduski fuck off.

Wolfik, 17.12.2017 21:27:45 - *.dynamic.mm.pl

@Mati: Legia to klub środka serii A??? Serio? Klub przegrywający siedem meczy w naszej lidze i potykający się na drużynie z Mołdawii jest wg Ciebie średniakiem z ligi włoskiej??? A może jeszcze angielskiej?

Ja rozumiem, że w kraju trwa obecnie "moda na sukces", ale nie wiedziałem że na s-f (chociaż może, wszak na ekranach kin jest obecnie kultowy film).

Co do Gui powiem tylko tyle - szybko się stąd zwinął. Pewnie pakował się w przerwie meczu z Płockiem, bo przeszedł obok niego koncertowo.

LEGIONIŚCI , 17.12.2017 21:37:29 - *.play-internet.pl

Do wolfik

A Co Ty patrzysz tylko na to co jest w tym sezonie? Legia od 5 sezonów grala regularnie w pucharach i nie były to wcale tylko przykre chwilę. Więc Legie to Ty szanuj. Spokojnie w seria A dali by radę. Wiadomo, że drużyna będzie się przekształcać. Nie stać nas na zatrzymanie najlepszych piłkarzy. Wpadki takie jak te są wliczone w ten sport. Jak MU nie zagram w LM też mówiłeś, że jest średniakiem PL

swk, 17.12.2017 21:55:32 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Szkoda ze do tak lichego klubu odszedl ! tak czy siak... dzieki za wszystko Gui ! ;)

Wolfik, 17.12.2017 22:02:39 - *.dynamic.mm.pl

@Legioniści: No właśnie Kolego, grała. Raz gorzej, raz lepiej ale grała. To jednak już przeszłość. Historia średnio mnie obchodzi. Obecnie piłkarze grający w Legii nie różnią się od tych grających w Piaście czy Śląsku (wyniki czy przebieg meczy to potwierdzają). Taki klub jak nasz potrzebuje piłkarzy na miarę ambicji. Takich teraz nie ma. A i sam Gui, którego nota bene bardzo lubię, wybitny nie był - patrz statystyki meczowe. Więc nie - Legia nie byłaby średniakiem w serie A. Powtarzam, mamy SIEDEM porażek w lidze. Tej lidze.

A o uwagi o szanowaniu Legii sobie daruj. Krytyka, to tez element szacunku. Nie będę robił super pijaru, bo od tego są inni.

A ostatniego zdania nie zrozumiałem, choć uwierz- próbowałem.

(L), 17.12.2017 23:42:39 - *.dynamic.chello.pl

Powodzenia i dzięki za wszystko, za serce do walki którego brakuje tym którzy tu zostali......byłeś ostatnim z tego składu którego gra cieszyła oko...

mietek, 18.12.2017 09:39:01 - *.emea.ibm.com

@Wolfik: Oczywiście, siedem porażek w tej para lidze, to wstyd dla takiego klubu jak Legia. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości.

Ale też nie koloryzujmy za bardzo. Liga włoska nie jest już taka silna, jak jeszcze kilka (kilkanaście) lat temu. Drużyny ze ścisłej czołówki mają potencjał na to, by solidnie namieszać w Europie, ale potem jest ligowa szarzyzna, która na kolana nie powala. Gdyby ta liga dalej była taka silna jak kiedyś, to nie grałoby w niej tylu Polaków :) Nie czarujmy się - spójrz jak boleśnie nasi zawodnicy odbijają się od lig w Anglii, Francji czy Hiszpanii.

Zibi, 18.12.2017 10:13:05 - *.cebit.com.pl

Dzieki za wszystko.....

obiektywnie wróci z podkulonym ogonem jak radovic.

Kris, 18.12.2017 11:10:00 - *.cluster-a.forcepoint.net

Dzieki Gui za gra ale tego włoskiego spadkowicza to wybrałeś dla kasy. Napewno nie dla rozwoju. Nie wierzę że tak łatwo zrezygnowałeś z gry w pucharach i całej tej otoczki.

Rafał, 18.12.2017 11:33:08 - *.33.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Giu, dzięki za wszystko i powodzenia na dalszym etapie kariery.

Paka, 18.12.2017 13:36:29 - *.centertel.pl

Jak mozna miec do niego szacunek? Cos tam biegał cos tam strzelił. Ja bym miał szacunek dla niego jakby szedł gdzies gdzie by mogl sie rozwinąć do lepszego klubu. Ale nie do outsidera benevento ktore juz wiadomo ze spadnie. Dostał u nas mega kontrakt mogl byc tu i zarabiać ogromne jak na nasze warunki pieniadze i pomoc zbudować Wielka Legie. A idzie ch wie gdzie i ja mam mu dziękować? Wypad do tych serie b tam sie szybko skonczy w trzeciej drużynie jakiegos benevento. Dla mnie to zwykły sprzedawczyk. Paka

Piotrek, 18.12.2017 19:48:44 - *.centertel.pl

Co się chłopakowi dziwicie że chciał podwyżkę!!!! Dowiedział się że niejaki Daniel Chima Chukwu ma dwa razy więcej niż on to i on chciał więcej zarabiać. To raczej polityka płacowa zarządu jest dziwna. Jeżeli ktoś to rozumie to niech mi wytłumaczy proszę. Zrozumcie jeszcze jedno , pasjonatami to jesteśmy my , a oni są zwykłymi pracownikami.

Legion, 18.12.2017 21:58:54 - *.dynamic.chello.pl

do Paka

Piękna ksywa - PAKA
Ciekawe skąd się wzięła ?
Może cię regularnie "pakuja" w cztery litery frajerze dęty !!!!

lol, 19.12.2017 11:34:19 - *.197

Dziękuję za wszystko Gui - powodzenia.

PAKA, 19.12.2017 15:20:34 - *.centertel.pl

Do Legion : Podejdź pod gniazdo na meczu to cie zapakuje jak chcesz

Całaprawda, 20.12.2017 01:33:39 - *.dynamic.chello.pl

Dzięki za grę, ale coś czyje że jeszcze wrócisz do jakiegoś outsidera z naszej ekstraklasy i o Legii będziesz mógł pomarzyć.

Zyga, 20.12.2017 09:17:25 - *.188.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Do zobaczenia za 3 lata w domu starców Pod Peruką przy L3.

Otwock, 20.12.2017 14:27:40 - *.play-internet.pl

Otwock dziekuje.

Jurek, 23.12.2017 12:14:29 - *.dip0.t-ipconnect.de

Za rok w Lechii Gdańsk...

do Jurek, 27.12.2017 09:13:23 - *.89

:-)...

Elmo, 28.12.2017 19:31:45 - *.derkom.net.pl

Ludzie, jako piłkarz na emeryturze też bym wolał wspominać mecze ( pewnie wszystkie w plecy) z Juve, Milanem czy Napoli niż Termaliką czy Wisłą Płock(również w plecy). Także powodzenia Gui#6!

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.