Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły.    Rozumiem, ZAMKNIJ
Legioniści - niezależny serwis informacyjny
HokejKoszykówka
NewsyNewsy
Newsy
RSS  |  WAP  |  Kosz  |  Siatka  |  Hokej
Jarosław Niezgoda - fot. Mishka / Legionisci.com
Jarosław Niezgoda - fot. Mishka / Legionisci.com
Środa, 7 lutego 2018 r. godz. 20:15

Jarosław Niezgoda: Chcę do Rosji!

Qbas, źródło: Legionisci.com

Jesienią Jarosław Niezgoda został najlepszym strzelcem Legii w Ekstraklasie. Młody, perspektywiczny i jakby nieco wycofany - takie wrażenie można było odnieść obserwując Jarka z boku. Tą rozmową udowodnił, że jest inteligentnym, błyskotliwym i wygadanym facetem. Zapraszamy do lektury!

Na początek cytat z Romeo Jozaka: „Nie chcę wywierać presji na Adamie Nawałce, ale myślę że niedługo powoła Jarka”.
- Myślałem, że chodzi o „how are you?” (śmiech).

A takie słowa trenera nie nakładają presji na tobie?
- Bardziej motywują. Przede wszystkim jednak świadczą o tym, że trener wierzy we mnie. Oczywiście, że myślę o reprezentacji. Jestem w takim miejscu, w którym nie jest trudno się rozwinąć na tyle, by zostać zauważonym przez selekcjonera. Na razie jednak do tego daleka droga. Wiadomo: potrzebuję regularnej gry i bramek.

Jak to robisz, że w Legii wykańczasz każdego rywala do miejsca w składzie? Był Sadiku. Już go nie ma. Przyszedł Eduardo i po paru minutach gry doznał urazu. Wszystko wskazuje na to, że w Lubinie zagrasz od początku.
- Nie wytrzymują konkurencji (śmiech). A poważnie, Eduardo jest już zdrowy, wypadł tylko na chwilę i jest w normalnym treningu. Nie wiem, czy zagram z Zagłębiem. Rywalizacja o miejsce w składzie trwa.

Eduardo miał nie tylko być wzmocnieniem sportowym, ale też pełnić rolę mentora. Podpatrujesz jego grę?
- Podpatruję. Choćby dlatego, że trenujemy razem. Widać, że to jest dobry zawodnik, usposobiony technicznie. Zobaczymy, jak swoje umiejętności przełoży na Ekstraklasę. Jeśli jednak choćby w połowie będzie w takiej formie, w jakiej był podczas gry w Arsenalu, czy reprezentacji Chorwacji, to będzie dużym wzmocnieniem.

Jak zareagowałeś jego przyjście do Legii? Bardziej patrzyłeś na niego, jak na rywala do miejsca w składzie, czy na gościa, od którego możesz się sporo nauczyć?
- Pierwszą reakcją było, że coś mi to nazwisko mówi. Nie mogłem sobie jednak przypomnieć skąd go kojarzę. Zaraz jednak sobie przypomniałem, że to gość, którym grałem w FIFĘ. W każdym razie dobrze, że tu jest, bo mogę się od niego wiele nauczyć.

fot. Hagi / Legionisci.com

Prezes i trener powiadają, że jesteś bardzo progresywnym zawodnikiem. Szybko się uczysz, przyjmujesz wskazówki szkoleniowców. Z drugiej strony jednak jesteś bardzo samokrytycznym zawodnikiem i często wspominasz, że masz do poprawy to czy tamto. Czego więc nauczyłeś się przez przerwę zimową?
- Jeżeli cokolwiek, to ocenimy dopiero na podstawie meczów. Nie chcę mówić, chcę to wszystko pokazać na boisku. Pracujemy nad moją grą bez piłki, bo na tym poziomie trzeba dużo się przemieszczać, szukać sobie miejsca. Trener wymaga, bym ruszał do prostopadłych podań. Poprawiamy utrzymywanie się przy piłce, bo z tym miałem spore kłopoty jesienią. Chcę i staram się spełniać oczekiwania trenerów.

Jozak powiedział, że jesteś skrytym, małomównym gościem i dopiero zaczynasz się otwierać. Wydaje mi się, że to jednak nie tak. Nie jesteś zamkniętą w sobie niemową, bo takie można by odnieść wrażenie, po tych słowach. Jesteś wygadany, ale chyba trener zauważył, że zadomowiłeś się w Legii.
- Dzięki. Może bierze się to z tego, że w szatni się raczej nie udzielam? Wolę słuchać niż mówić. Nie potrzebuję być w centrum uwagi. Normalnie jednak w relacjach międzyludzkich raczej nie mam żadnych problemów z komunikacją.

Jest to o tyle ciekawe, że niedawno powiedziałeś w jednym z wywiadów, że czujesz się jednym z liderów zespołu.
- No, jeśli jestem. Na pewno zaś czuję się tu coraz pewniej. Dobre występy, gole i zwycięstwa napędzają. Pewność siebie jest potrzebna. W tym zakresie dużo zyskałem w Ruchu Chorzów, gdzie czułem, że trener stawia na mnie cały czas. Regularna gra, nawet po jednym, czy dwóch słabszych występach, była mi wtedy niezbędna. Czułem się tam pewniakiem. W Legii tym pewniakiem się jeszcze nie czuję.

A jak się czujesz w nowych systemach gry 3-5-2, czy 4-3-3?
- Nie wiem jak będziemy grali, różnych rzeczy próbowaliśmy. Dla napastnika nie ma jednak wielkiej różnicy. To głównie pomocnicy muszą najwięcej pozmieniać w swojej grze. Dobrze jednak, że próbujemy nowych ustawień, musimy być przygotowani na zmiany taktyczne podczas meczów, gdy nie będzie szło.

fot. Mishka / Legionisci.com

Z kim ci się najlepiej współpracuje z przodu i dlaczego jest to Radović?
- (śmiech) Z "Rado" graliśmy razem tylko może z 20 minut w sparingu. Z Eduardo w ogóle nie grałem. "Rado" jak "Rado", wiemy jak wygląda, gdy jest w formie. Jest dużym wzmocnieniem. Paradoksalnie nie gra się z nim wcale łatwo, bo trzeba się nauczyć tej współpracy. To bardzo techniczny zawodnik, lubi przełożyć obrońców. Trzeba w odpowiednim czasie dać mu sygnał, że wychodzi się na pozycję. W innym wypadku ruszysz, jak on jeszcze będzie robił przekładańca i w efekcie sześciometrowy spalony. I po robocie. Jeśli jednak napastnik nauczy się grać z "Rado"... Oo, same korzyści.

Można powiedzieć, że trener Jozak jest najważniejszym szkoleniowcem w twojej karierze. Co by nie mówić, to było zaskoczenie, że właściwie od razu byłeś pierwszym wyborem w ataku u człowieka, który przychodził z zagranicy.
- Jakby ktoś wtedy przypatrywał się Legii z boku i miał wybierać skład, to z pewnością nie postawiłby na mnie. Byłbym drugim albo trzecim, a grałby ktoś inny. Nieoczekiwanie dostałem szansę. Legia ma dużo bardziej doświadczoną kadrę od Ruchu, gdzie siłą rzeczy stawiało się na młodych, w czym cechował zwłaszcza trener Fornalik. W Warszawie młodym jest o wiele trudniej wywalczyć sobie miejsce w kadrze meczowej. Na tę chwilę udaje się to właściwie tylko Sebastianowi Szymańskiemu i mnie.

Wybacz, ale muszę zadać najbardziej nieoczywiste pytanie świata: jak się czujecie przed meczem w Lubinie? (śmiech)
- To pytanie z cyklu: nawet jak czujemy się fatalnie, to powiemy, że świetnie (śmiech). Nie można inaczej odpowiedzieć. Wszystko okaże się w piątek. Możemy opowiadać, jacy to jesteśmy silni, a potem w plecy. I odwrotnie. Możemy narzekać, a nagle się okaże, że wszystko będziemy wysoko wygrywać.

Przygotowania Jozaka da się porównać z tymi, które były poprzednio?
- W zestawieniu z tymi u Czerczesowa, to były dużo lżejsze. Wtedy dostaliśmy niesamowity wycisk. Inna sprawa, że może postrzegam to tak dlatego, że przeszedłem tu z II ligi i trudniej było mi się przyzwyczaić i inaczej reagował organizm?

fot. Mishka / Legionisci.com

Czyli co? Plan na wiosnę jest taki, że wiosną zdobywamy puchar, a potem mistrzostwo, ty strzelasz 10 goli i jedziesz na mundial do Rosji?
- A może 11? (śmiech)

To plan maksimum?
- Maksimum to medal mistrzostw świata. A może i król strzelców? (śmiech). Poważnie mówiąc, to spokojnie. Regularne występy, bramki, puchar, mistrzostwo i zobaczymy.

Na koniec wyjaśnij proszę, co takiego fantastycznego jest w internacie w Puławach?
- Hahaha. Powiedziałem, że to moje ulubione miejsce w tym mieście. Ale naprawdę tak jest. Mieszkałem tam wiele lat, a jak nawet przestałem mieszkać, to często odwiedzałem. Poznałem wielu wspaniałych ludzi, zawiązały się fajne znajomości. Było to centrum spotkań. Połowa drużyny tam mieszkała, to jak mogło nie być dobrze, no nie?

Rozmawiał Jakub Majewski
Twitter: QbasLL
Kątem Oka na FB



Komentarze: (45)

MAXXUEL, 07.02.2018 20:29:37 - *.internetia.net.pl

NIEZGODA , EDUARDO . NIEZGODA PRZYSZŁOŚĆ PRZED NIM , ALE ODPALI CAŁKIEM ALBO NIE , EDUARDO ALBO WYPALI TEN TRANSFER I JESZCZE MIMO WIEKU DA COŚ LEGII POZYTYWNEGO JESZCZE . ALE TO TYLKO ALBO ALBO DLATEGO BRAKUJE JESZCZE W LEGII PEWNEGO NAPASTNIKA , KTÓRY GWARANTOWAŁBY MINIMUM 20 BRAMEK W LIDZE . TAKIEGO JAK NA RAZIE NIE MAMY . A KLUB NIE ŚPIESZY SIĘ BY TAKIEGO POZYSKAĆ DO LEGII . A NA ROZGRYWAJĄCEGO IDEALNY BYŁBY MIERZEJEWSKI , KTÓRY INPONUJE FORMĄ - SZKODA , ŻE NIE W LEGII BO TAKI ZAWODNIK BY NAM SIĘ PRZYDAŁ IDEALNIE .

krys008 , 07.02.2018 20:35:16 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Drogi Jarku masz się teraz od kogo uczyć. Czerp z tego źródła, rozwijaj się, inwestuj w siebie. Dostałeś szansę w Legii, to jest twoja duża szansa. Spotkało Cię wielkie wyróżnienie daj z siebie wszystko, żebyś nie miał do siebie żalu.

Doru, 07.02.2018 20:36:22 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Miałem nadzieje, że jakiś rosyjski klubik chce tego ogórka kupić, a tu taki klops...eh, szkoda

lmao, 07.02.2018 20:43:03 - *.elartnet.pl

Myślałem po tytule, że chce wymusić transfer do Rosji i mi ciśnienie skoczyło i krew zalała hehe

nitka, 07.02.2018 20:54:00 - *.126.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Oj zartownis z Ciebie Jarus....:) nie spodziewałem się...bierz się do roboty aby szczytem nie stał się król strzelców tylko na owej FIFI-e. ..nie zapominaj w jakim Klubie grasz...powodzenia małoLat...

Dzyndze(L), 07.02.2018 20:56:44 - *.dynamic.chello.pl

Co on gada, to jakby Kucharczek zaczal bredzic ze planuje zalapac sie do kadry na mundial.

nitka , 07.02.2018 20:58:02 - *.126.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@Doru Ciebie za to chcę kupić klub z wronek....pakuj się....

Jaaaa, 07.02.2018 21:08:53 - *.play-internet.pl

Chyba jako kibic

Nie-no, 07.02.2018 21:12:34 - *.dynamic.chello.pl

Nie no załamka.
Miałem nadzieję,że jest oferta z Rosji i Niezgoda ją chce a tu zonk.
Jakby go sprzedali to może kupiliby KOGOŚ technicznie lepszego, co nie strzela bramek piszczelem,udem i ramieniem,a stopą i głową

GC, 07.02.2018 21:14:40 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Szkoda że nie odchodzi do Rosji.

Rychu, 07.02.2018 21:50:15 - *.warszawa.vectranet.pl

Jarku reprezentacja to póki co za wysokie progi dla ciebie. Zaczniesz grać na poziomie to pewnie Nawałka pomyśli o tobie, ale na razie sporo pracy przed tobą.

Kris , 07.02.2018 21:52:17 - *.centertel.pl

Weźcie placzki odpier...się, tylko byście narzekali i marudzili. Jeżeli tak wygląda wasza miłość do Legii, to wypier...!!!

winiar, 07.02.2018 21:55:31 - *.dynamic-ww-09.vectranet.pl

chyba jakaś cegła spadła mu na głowę...

nitka, 07.02.2018 21:57:15 - *.126.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

@GC szkoda ze nie odchodzisz jeszcze od komputera...późno już i będziesz miał karę. ...
Kuzwa co drugi jakiś lamenciarz...nie no ludzie....

Bescon, 07.02.2018 22:02:39 - *.dynamic-ra-08.vectranet.pl

Czy piłkarze wreszcie zrozumieją, że fifa sie nie liczy?
Liczy sie tylko Pro Evolution Soccer 2018 i jesli piłkarze są ambitni niech grają w ta wymagającą grę!!!

Oskar, 07.02.2018 22:19:00 - *.v39.interkam.pl

Najpierw było narzekanie ze w ruchu na wypożyczeniu bramki strzela i nie ma go w klubie. Teraz znowu narzekanie. Mam nadzieje ze Jarek odpali na wiosnę i wszystkim pokaże ze może zostać solidnym napadziorem i w przyszłości reprezentantem Polski.

Krzeszczu, 07.02.2018 22:22:18 - *.cust.bredband2.com

Do Rosji? To tam maja byc nastepne Paralympics?

ukfty, 07.02.2018 22:22:41 - *.dynamic.chello.pl

komentujacy...frajery jestescie! ten hejt to fakt...

(L) , 07.02.2018 22:52:02 - *.play-internet.pl

Szykuje się niezła paka na mundial wczoraj zyro dzisiaj Jarek nonono, Jarek pokaż tą pewność siebie na boisku, a nie w wywiadach

do gc, 07.02.2018 22:57:19 - *.play-internet.pl

Ta niech odejdzie,to na wiosne w ataku bedziesz grał ty co nie?

do Nie-no, 07.02.2018 23:39:59 - *.slupsk.vectranet.pl

co to za różnica jak strzela.. wazne by strzelał
jak dla mnie moze sie wywracac, pilka sie moze od niego odbijac.. cokolwiek.. jesli ma to pomoc w zwyciestwie niech i tak bedzie...
zreszta w zyciu tez trzeba miec szczescie..

Panlo, 07.02.2018 23:44:25 - *.play-internet.pl

Jarek łowca bramek
Ja w Ciebie wierzę
Większość kibiców rozlicza Cię za małą efektywność
Ale zadam pytanie gdyby Jarek nie trafił z dwa razy to gdzie byśmy byli w Tabeli?
Pozdro Jarek

Jawor100, 08.02.2018 02:57:08 - *.centertel.pl

Cwaniaczki z Posrania z bańką w nosie.Jarek to młody ambitny chłopak który ciągle się uczy i rozwija.Młodym chłopakom w Legii jest trudno,tak było jest i będzie,ale chłopak daje radę,cały czas do przodu.Pozytywna postać,powodzenia Jarek!!

do poprzedników , 08.02.2018 04:59:49 - *.centertel.pl

Wypad na Konwiktorską dziewuszki

Lukas, 08.02.2018 06:24:52 - *.dynamic.chello.pl

Do krzeszczu. Żeby wystartować na Paraolimpiadzie, to trzeba mieć Grande Cochones. Może Jarkowi trochę jeszcze brakuje techniki, ale wierzę że będzie dobrze. A porównania do ludzi niepełnosprawnych jest słabe i dziecinne.

Juri, 08.02.2018 07:14:18 - *.lodz.dialog.net.pl

Jarek ,jeszcze 2 sezony i będziesz na poziomie Milika czy Lewego.

FOREVER LEGIA, 08.02.2018 08:11:47 - *.play-internet.pl

Tak Krzeszczu,wiec sie pakuj,bo niedlugo masz pierwszy wystep.

ibic emeryt , 08.02.2018 08:15:36 - *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Mioduski jest przekonany że Niezgoda jest napastnikiem o dużych umiejętnościach piłkarskich i to będzie snajper nr.1 w naszej lidze i widać gołym okiem że jest on promowany przez właściciela Legii .Stąd decyzja o pozbyciu się dochodzącego do formy i piłkarza który mógłby być tym Nr.1 Sadiu .Nie wiem co kieruje trenerem że idzie to samą drogą bo dokładnie zdaje sobie sprawę o olbrzymich brakach czysto piłkarskich jakich ma Niezgoda aby stać się piłkarskim snajperem na miarę Legii .Właściwie posiada on tylko jedną umiejętność ,szybkość .Tak popierany grajek zaczyna pomału odlatywać stąd jego niektóre wypowiedzi takie jak mrzonki o grze w Rosji .Niezgoda wcześniej czy później z Legii odejdzie i stanie się średniakiem w Polskiej lidze i taka jest brutalna prawda . Czym wcześniej ten grajek to zrozumie tym lepiej dla niego .

do ukfty, 08.02.2018 08:16:57 - *.dynamic-ww-09.vectranet.pl

...ale chodzi o sam sens że to drewno i nie nadaje się nawet na naszego napastnika a on do reprezentacji chce

łysy, 08.02.2018 08:18:21 - *.adsl.inetia.pl

Do krzeszczu ! kiepski żart, chyba się czegoś nawąchałeś ?

do Jawor100, 08.02.2018 08:22:21 - *.dynamic-ww-09.vectranet.pl

"Jarek to młody ambitny chłopak..." - on ma już 23 lata i to przełomowy wiek żeby mieć ten większy poziom a nie dopiero się rozwijać, za granicą napastnicy w jego wieku już mają się czym chwalić a on?

już któryś raz mówi się w jego kontekście o reprezentacji, 08.02.2018 09:13:49 - *.adsl.inetia.pl

czym robi mu się krzywdę, bo on jest po prostu słaby

ma dobry czas i strzela sporo bramek, ale przez większość czasu pozostaje poza grą. nie jest dobrym egzekutorem, skuteczność opiera raczej na dobrym wyczuciu ustawienia przy zamykaniu akcji nogą lub głową. 1-1 jest bardzo przeciętny, zarówno z rywalem jak i bramkarzem. na boisku porusza się z opuszczoną głową. uderzenia nie ma. siły też nie. szybkość pozwala mu uciec rywalowi na dystansie, ale nie minąć go. z czasem nabierze więcej doświadczenia i będzie potrafił maksymalizować swoje atuty i minimalizować wady, ale na reprezentację nigdy nie będzie odpowiedni.

Kipkorir, 08.02.2018 09:50:10 - *.dynamic.chello.pl

Też pomyślałem, że jakaś drużyna z Rosji go chce...

Jarek Zgoda, 08.02.2018 10:49:41 - *.internetdsl.tpnet.pl

Niestety, to ogórek. Na dzisiaj nie widać tego błysku w jego grze. Słaby jest. Strzela bramki, ale przeanalizujcie z jakich akcji.

olew, 08.02.2018 11:52:11 - *.warszawa.vectranet.pl

Mamy napadziora przypomina Szarmacha, jest trochę wątły jeszcze , ale jak się wzmocni, będzie hulał

dino, 08.02.2018 11:59:48 - *.201

Rdo+Niezgoda kto wie ;-)

xyz, 08.02.2018 12:15:21 - *.dynamic-ww-05.vectranet.pl

Sami esteci... są gole? są. I o to w tej zabawie chodzi. Dla mnie Niezgoda to taki współczesny Kowal - ma to coś, strzela, a że umiejętności mizerne to mnie mało będzie obchodziło jak m.in. dzięki niemu będziemy świętowali MP w maju.

chi, 08.02.2018 12:54:07 - *.8

"Jarek ,jeszcze 2 sezony i będziesz na poziomie Milika czy Lewego."

O Lewego będzie ciężko, ale Milik?
Wystarczy walić w trybuny i głupawo się uśmiechać

pnk, 08.02.2018 13:11:28 - *.centertel.pl

Warszawski Inzaghi. Strzela bramy a nikt nie wie jak :)

oLaf, 08.02.2018 14:26:33 - *.dynamic-ww-08.vectranet.pl

do płaczków: weźcie się stuknijcie w ścianę i zobaczcie np. statystyki Niezgoda vs. Sadiku! Niezgoda przy tej samej liczbie strzałów na bramkę ma 2 RAZY więcej goli !!!

Po prostu jest skuteczny.

Technika średnia, siła do poprawy. Ale zmysł snajpera ma, to najważniejsze.

dadu, 08.02.2018 21:59:28 - *.124.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

Marek niezgoda

KO, 08.02.2018 22:12:30 - *.dynamic.gprs.plus.pl

Propozycja nowej wersji znanej piosenki " Dwie bramki Niezgoda ,dwie bramki Kucharczyk i to do mistrzostwa wystarczy " :)

Biała Łapa, 08.02.2018 23:45:05 - *.dynamic.chello.pl

Jarku, chcesz do Rosji ? Twoja wola. A ja chcę zostać członkiem Rady Nadzorczej Legii ? Czy możemy pogodzić, ba pomóc sobie na wzajem w realizacji naszych marzeń ?! Ot pytanie, jak przysłowiowy kalambur życiowy...

do Doru, 10.02.2018 00:25:51 - *.elartnet.pl

Sam jesteś ogórkiem, LESZCZU

mrozik, 10.02.2018 20:39:46 - *.49

Jarek jestem z Ciebie bardzo dumny

Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.