Dariusz Mioduski - fot. Woytek / Legionisci.com
REKLAMA

Zmian w Legii ciąg dalszy. Mioduski zrezygnuje z prezesury?

Woytek, źródło: Legionisci.com

W ostatnich tygodniach w Legii Warszawa doszło do sporych zmian organizacyjnych w pionie sportowym, ale wygląda na to, że to jeszcze nie koniec przetasowań w gabinetach. Coraz częściej docierają do nas informacje, że do zmian dojdzie także w zarządzie klubu. W kuluarach przewijają się informacje, że niebawem z funkcji prezesa klubu może zrezygnować Dariusz Mioduski, a kandydatem na jego następcę jest Marcin Herra, który wejdzie do zarządu.

Ewentualna rezygnacja Dariusza Mioduskiego z bieżącego zarządzania klubem na pewno zostanie odebrana jako spore zaskoczenie. Od momentu kiedy Mioduski przejął 100 procent akcji Legii blisko pięć lat temu (w marcu 2017 roku), klub wywalczył 4 mistrzostwa Polski, 1 Puchar Polski i raz awansował do fazy grupowej europejskich pucharów. Ostatnie miesiące były jednak najtrudniejsze, bo mimo niezłej postawy w pucharach, drużyna seryjnie zawodziła na krajowym podwórku. Doszło do tego, że Wojskowi zakończyli rundę jesienną na 17. miejscu z bilansem 5-0-13. Pod koniec listopada i na początku grudnia obecny prezes zapowiadał, że nowym trenerem zostanie Marek Papszun, a zwolennikiem tego rozwiązania był dyrektor sportowy Radosław Kucharski. W klubie zatrudniono nawet Pawła Tomczyka, który wcześniej pracował z Papszunem w Rakowie Częstochowa.

Nagły zwrot akcji

Tymczasem tuż przed Świętami Bożego Narodzenia właściciel klubu postanowił wycofać się z bezpośredniego zarządzania pionem sportowym i przekazał wszystko na ręce Jacka Zielińskiego, który został nowym dyrektorem sportowym. "Zielek" zastąpił na tym stanowisku Kucharskiego i otrzymał pełną swobodę działania. Decyduje o transferach i kształcie budowy drużyny, a wkrótce także o tym, kto będzie trenerem Legii od sezonu 2022/23. Według ostatnich informacji, na krótkiej liście znajdują się dwa nazwiska. Zieliński zamierza także po swojemu poukładać dział skautingu, nieuniknione są zmiany na najwyższych szczeblach w Akademii Piłkarskiej Legii. Wraz z końcem sezonu wygasa umowa Richarda Grootscholtena i mało prawdopodobne jest to, by współpraca była kontynuowana.

Zmiana w zarządzie. Będzie nowy prezes?

Aktualnie członkami zarządu Legii Warszawa są: Dariusz Mioduski (prezes), Jarosław Jurczak (wiceprezes), Tomasz Zahorski. W sierpniu 2021 z zarządu odszedł Jarosław Jankowski. W klubie rośnie rola Marcina Herry, który ma niebawem wejść do zarządu. Jego nazwisko pojawia się w kuluarach jako możliwego następcy Mioduskiego. Herra pracuje w klubie z Łazienkowskiej od ponad roku. Wcześniej pracował m.in. w Grupie Lotos, spółce PL.2012+, jest prezesem spółki zarządzającej stadionem w Gdańsku. W Legii Marcin Herra zajmuje się obszarem komercyjnym, jest także w zarządzie spółki Legia Tenis sp. z o.o., która 2,5 roku temu w trybie bezprzetargowym uzyskała od miasta 30-letnią dzierżawę kortów tenisowych przy Myśliwieckiej 4a. Ciekawostką jest fakt, że do niedawna stuprocentowym właścicielem tenisowej sekcji była Legia Warszawa SA, ale we wrześniu 2021 roku sprzedała wszystkie udziały za 5 tys. zł spółce WAWA Group SA, której właścicielem jest Dariusz Mioduski, w jej zarządzie są panowie Herra i Jurczak, a w radzie nadzorczej figurują Anna Mioduska (żona) i Julia Mioduska (córka).

Prawdopodobnie dojdzie także do zmiany na stanowisku szefa legijnego marketingu.

Najnowsze sprawozdanie finansowe Legii Warszawa: 38 mln zł straty w rok, w sumie ponad 190 mln zł długów

WYNIKI SONDYCzy Dariusz Mioduski zrezygnuje z funkcji prezesa Legii?
SUMA GŁOSÓW: 2538
START: 27.01.2022 / KONIEC: 03.02.2022

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (76)

+dodaj komentarz
Tuu - 30.01.2022 / 09:44, *.chello.pl

Herra jeszcze bardziej zniszczy ten klub

odpowiedz
tomiacab - 30.01.2022 / 08:18, *.centertel.pl

odda stołek i będzie sterował z drugiego rzędu dalej. Bo miodek lubi i szanuje ludzi którzy mają własne zdanie , ale musi być takie samo jak jego :)

odpowiedz
Sarcastico. - 29.01.2022 / 03:47, *.orange.pl

Legia jest pralnią, a ci ludzie to stojaki. Obudźta się Ludzie!

odpowiedz
FOREVER LEGIA - 29.01.2022 / 16:51, *.play-internet.pl

@Sarcastico. : Zostaw ich,niech śpią.

odpowiedz
JAK NIE ŻYD RZĄDZ`I TO TUREK SIE ZNAJDZIE... - 29.01.2022 / 01:33, *.37.113

MILIARDER TUREK BARDZO PRACOWITY CZŁOWIEK KOCHAJĄCY POLSKE , CHĘTNIE SPEŁNI MARZENIE I KUPI LEGIE WARSZAWA!MILIARDY ZŁOTYCH DA!LEGI! I PUCHAR EUROPY NASZ!HEJ!LEGIO!GOL!LALALALAAA!

odpowiedz
Pjoter - 29.01.2022 / 01:18, *.play-internet.pl

D.M...a kysz dziadu obmierzły...

odpowiedz
co to za ludzie? - 28.01.2022 / 23:22, *.t-mobile.pl

Może ucieka przed konsekwencjami w maju 2022 r? Chce uniknąć odpowiedzialności za do do czego doprowadził klub w tym sezonie i finanse klubu przez ostatnie lata, przez swoje głupie decyzje. Albo chce odejść tak jak kiedyś to indywiduum które zniszczyło Polonię Warszawa... Czyli najpierw zniszczył a potem, na czas likwidacji, przekazał klub słupowi, żeby uniknąć odpowiedzialności. Żydzi zniszczą warszawską piłkę. Zniszczyli piękną zabytkową trybunę krytą, doprowadzili do zapaści finansów Legii i do upadku sportowego drużyny.

odpowiedz
dg - 28.01.2022 / 22:53, *.t-mobile.pl

DM już nieformalnie zrezygnował. Oficjalne info wkrótce

odpowiedz
Traktor - 28.01.2022 / 22:30, *.com.pl

Dariuszu M., odejdź i nigdy nie wracaj.

odpowiedz
Kalbar - 28.01.2022 / 14:19, *.t-mobile.pl

Czy Pan Herra to nie ten sam człowiek który zarządzał stadionem narodowym tak umiejętnie że w tym czasie stadion był cały czas na minusie??? Hmmm to będziekolejna dobra zmiana....

odpowiedz
Andrzej - 29.01.2022 / 01:41, *.centertel.pl

@Kalbar: narodowy jest dalej na minusie. Teoretycznie ma sponsora: PGE. W praktyce sponsor (państwowa firma) sponsoruje stadion (państwowy) który na papierze nie ma długów. Przekładanie pieniędzy z lewej kieszeni do prawej

odpowiedz
Synek - 28.01.2022 / 11:57, *.interkam.pl

Tylko Leszek Miklas :D

odpowiedz
Rafał - 28.01.2022 / 09:46, *.tpnet.pl

oby

odpowiedz
Bartekkk - 28.01.2022 / 08:45, *.centertel.pl

A już myślałem że patoprezes odejdzie.

odpowiedz
LEGIA!MA!JUŻ!PONAD!STO!LAT! - 27.01.2022 / 23:26, *.120.74

DARIUSZU, NIECH ZOSTANIE WSZYSTKO W RODZINIE,ODDAJ FOTEL CORRCE, JEST MŁODĄ MĄDRĄ I PIĘKNĄ NOWĄ SZEFOWĄ LEGII, A TY BĄDŻ DALEJ PREZESEM ALE TYLKO HONOROWYM, NIE ODDAWAJ NASZEJ LEGII POLITYKOM...

odpowiedz
Ochota (L) - 27.01.2022 / 21:28, *.vectranet.pl

kibolek - co Ty masz zryty sagan , weż się pie....... ! Skąd Ty k.... jesteś ?

odpowiedz
Normalny człowiek - 27.01.2022 / 21:11, *.chello.pl

Pic na wodę.
Nic się nie zmieni, dopóki właścicielem jest D.M. znany jako wizjoner i prezes 100-lecia.

Będą kolejne ,,sukcesy'', drużyny kompletne, trenerzy na lata, transfery z yt, wyprzedaże - dear friends, porażki w II rundach el. z eskimosami, chwilówki u bociana etc...
Będzie 100 dyrektorów i 1 napastnik w pierwszej drużynie, będzie sprowadzanie tutaj Klafurić, będzie

odpowiedz
Po(L)ubiony - 28.01.2022 / 09:29, *.aster.pl

@Normalny człowiek: z tymi 100 dyrektorami, to niewiele się pomyliłeś. W spółce PL2012, której prezesował Herra, 70 pracownikami, rządziło 30 dyrektorów! Brawo Ted Miodonski!

odpowiedz
Przemek - 27.01.2022 / 20:57, *.play-internet.pl

Ten herra to człowiek drzewieckiego z peło. Won.

odpowiedz
Mamuty Warszawskie Rózyk Squad - 27.01.2022 / 19:37, *.242.52

A kiedy zostanie wy.ebany z klubu niejaki Chłopik Mariusz, kompromitowany kolejnymi kompromatami z wycieknietych maili? Jaka jest rola takiej szuji w klubie?

odpowiedz
Luk - 27.01.2022 / 18:43, *.timplus.net

Większość pisze chyba tylko żeby coś napisać...
"Miodek z za pleców będzie rządził", "On nie odda posady" itd. Przecież wy nawet nie wiecie kto to jest ten Herra, to jest jedna klika z tego samego półświatka "biznesowego" i liczy się to co się da w swoich kieszeniach upchać. Biznes na świecie robi z klubów maszynki do zarabiania (oczywiście nie zawsze się udaje), a u nas panuje inna mentalność "biznesowa", żeby zarobić trzeba doprowadzić na skraj bankructwa. W sumie wystarczy spojrzeć na ich powiązania biznesowe i jak wygląda przepływ gruntów.

odpowiedz
hajdukL - 27.01.2022 / 20:29, *.77.242

@Luk:
Bardzo dobrze z grubsza podsumowałeś "klikę z tego samego półświatka biznesowego". Ja dodam tylko tyle, że jak dla mnie Miodousty nominacją na stanowisko prezesa tego osobnika całkowicie się pogrąży.

odpowiedz
asd22 - 27.01.2022 / 18:42, *.t-mobile.pl

pion komercyjny, czyli ten któremu obok pionu sportowego idzie najgorzej? gratulacje

odpowiedz
j-23 - 27.01.2022 / 18:41, *.186.103

pasował by ten Leśnodurski, trochę picu by nie zaszkodziło

odpowiedz
spokojny - 27.01.2022 / 17:59, *.jmdi.pl

będzie gorzej, jeszcze gorzej

odpowiedz
Bóg Wojny - 27.01.2022 / 18:24, *.vectranet.pl

@spokojny: a niby dlaczego?

odpowiedz
Kamil - 27.01.2022 / 17:53, *.play-internet.pl

I bardzo dobrze jak obsadzi w roli prezesa kogoś kto będzie miał jakieś pojęcie o zarządzaniu klubem sportowym. I co równie ważne zmiany w dziale marketingu. Marketing w Legii leży całkowicie. Taki klub z takim potencjałem marketingowym a tu się kompletnie nic nie dzieje, trzeba podpatrzeć jak to działa w innym dużych klubach szczególnie w klubach żlz premier league. Dużo pracy przed legią.

odpowiedz
Kibolek - 27.01.2022 / 17:44, *.telefonica.de

MIODUSKI ty najlepiej jak byś sprzedał klub

odpowiedz
Lolo - 27.01.2022 / 18:15, *.plus.pl

@Kibolek : Kup

odpowiedz
Kermit - 27.01.2022 / 19:06, *.chello.pl

@Kibolek : sprzedaj butelki i kup. Nawet na 30 rat 0%

odpowiedz
olew - 28.01.2022 / 00:42, *.vectranet.pl

@Kibolek : najlepiej to Ci nie wyszło...

odpowiedz
Mladen - 28.01.2022 / 03:10, *.chello.pl

@Kibolek : i dobrze

odpowiedz
Laker - 27.01.2022 / 17:44, *.chello.pl

Herra - człowiek Drzewieckiego i Tuska

odpowiedz
oLdschool - 27.01.2022 / 17:34, *.chello.pl

Nie uwierzę, dopóki nie zobaczę koparek :)))

odpowiedz
Po(L)ubiony - 27.01.2022 / 17:00, *.aster.pl

Herra? To ten, co wybudował Narodowy za prawie 2 miliardy? No to niezadługo, będziemy przychodzić na Ł3 z własnymi krzesełkami. Miodzio inaczej nie umie, jak podwieszać się pod byłą (Herra) lub obecną (Chłopik) władzę. Kulczykowe DNA.

odpowiedz
spasiony - 27.01.2022 / 19:01, *.10.6

@Po(L)ubiony: otoz to, po ostatnich doniesieniach nt. zarobkow pewnych czlonkow zarzadu nie ma sie co dziwic, ze przybywa chetnych na miody z legijnej spizarni. Z dedykacja dla tych ktorzy mysla, ze miliony z tzw. panstwowego wsparcia klubow pojda na rozwoj sportowy.

odpowiedz
Cyniek - 27.01.2022 / 16:55, *.vectranet.pl

Sądzę że Dariusz nie zrezygnuje bo to by oznaczało przyznanie do się do porażki a dareczek nie jest z tych ludzi

odpowiedz
jr76 - 27.01.2022 / 16:41, *.t-mobile.pl

Ja wiem kto jest wolny: R.Kucharski - idealny kandydat!

odpowiedz
Korda - 27.01.2022 / 16:22, *.centertel.pl

Od samego początku bardzo dużo osób mówiło że Miodousty nie jest w stanie udźwignąć takiego biznesu jakim miała być dla niego Legia Warszawa. Z roku na rok kropla drążyła dziure w skale aż w końcu ją wydrążyła. Tylko teraz nie wiadomo czym ją zatkać. Miejmy nadzieję że przyszły sezon przyniesie więcej emocji.

odpowiedz
olew - 27.01.2022 / 16:20, *.vectranet.pl

Kiedyś 4-5 lat temu nie podobało mi się łączenie funkcji właścicielskich i zarządczych. Bardzo.
Kogo miałby Mioduski opieprzać ? siebie ?
Teraz widzę, że wobec braku w Polsce ludzi o odpowiednich kompetencjach, to nie jest dobre, ale pewnie konieczne.
Jak zrobi tak zrobi. Mioduski jest właścicielem, może wszystko. Polubił Legię , widać że to nie jest już tylko biznes.
Poza tym jestem prostym kibolem, a to zdejmuje ze mnie konieczność myślenia o organizacji klubu. Ja mam corocznie kupować karnety, kupować ciuchy, siedzieć lub stać na każdym meczu i dopingować Legię - moją Miłość . I to będę robił niezależnie od "struktury".

odpowiedz
Jerzyna - 27.01.2022 / 22:23, *.waw.pl

@olew: Miodek to ty?

odpowiedz
welo - 28.01.2022 / 07:40, *.lunet.eu

Tacy kibice to marzenie prezesa, jednego już ma. Jak nie chcesz/ nie umiesz samodzielnie myśleć to i nie wysilaj się z komentowaniem.

odpowiedz
olew - 28.01.2022 / 11:25, *.vectranet.pl

@welo: dziękuję ! wezmę sobie do serca uwagę o bezwysiłkowości

odpowiedz
Legia Żyrardów - 27.01.2022 / 16:18, *.centertel.pl

To ten jeden z dwóch transferów na ten tydzień zapowiadanych przez Zielińskiego ?

odpowiedz
Maradon - 27.01.2022 / 16:03, *.chello.pl

Czy ktoś mógłby rozszerzyć temat wykupu sekcji tenisowej. Nie wygląda to dobrze.

odpowiedz
Paweł - 27.01.2022 / 19:16, *.play-internet.pl

@Maradon: Legia wystąpiła do miasta o dzierżawę kortów na 30 lat. Miasto mając ofertę od takiego kontrachenta wyraziło na nią zgodę. Po podpisaniu wszystkich umów, pan Pan Dareczek odkupił sekcję tenisa od Legii z umową dzierżawy na 30lat za kwotę 5tys zł.teraz ewentualne zyski będą wpadały bezpośrednio do kieszeni rodziny Mioduskich. Jeśli ib tam okaże się nie udolny, narobi długów to zawsze może ta spółkę z długami odsprzedać Legii S. A. za jakieś 10mln zł. Zrobił to zgodnie ze sztuką...... Kulczykowa. Czego tu nie rozumiesz? Wizjoner jego mać

odpowiedz
oLaf - 28.01.2022 / 19:22, *.vectranet.pl

@Paweł: niezłe szambo.

odpowiedz
jo - 27.01.2022 / 16:01, *.centertel.pl

Spełnia się czarny scenariusz, który był przewidywany przez wiele osób. Olbrzymie zadłużenie, brak pomysłu na przyszłość, chaotyczne działania. Niestety w najbliższej przyszłości może być tak, że będziemy grali w dużo niższej lidze...

odpowiedz
grzesiek - 27.01.2022 / 15:56, *.centertel.pl

Sam nie wiem co tu bym zrobił na miejscu Miodka. Jesli mialbym wybitną osobe na miejsce prezesa to pewnie bym sie nie wahał.
Natomiast Dariusz 5 lat laczyl obowiazki uczac sie pilki no i musi sam podjac decyzje czy sie tej pilki nauczyk czy to nie dla niego. Jak nie to niech rezyfnuje z prezesury. A jak jego wiedza o pilce jest juz okej to ja bym laczyl chyba dalej te dwie funkcje. Problemem moze byc juz zaawansowany wiek darka. Bycie wlascicielem i prezesem to nie takie easy...

odpowiedz
Mrok - 27.01.2022 / 15:52, *.chello.pl

Jak to ma być zmiana działania z "prezes Mioduski" na "Mioduski + prezes zderzak" to szkoda się łudzić, że nagle wystartujemy z kopyta do przodu. Jeżeli natomiast Mioduski wyznaczy panu Herra cel sportowy + cel finansowy i da mu na to realny budżet a sam jednocześnie przestanie się wpie... i rządzić zza pleców to jest spora szansa, że jednak ruszymy do przodu.
Ruszamy z punktu zero więc trudno sobie wyobrazić większe amatorstwo w zarządzaniu klubem niż było dotychczas.

odpowiedz
ZenekL3 - 27.01.2022 / 15:44, *.chello.pl

Na początku się ucieszyłem, bo zostałaby zlikwidowana jedna z podstawowych patologii w klubie. Tylko powstaje pytanie jaki związek z piłką nożną poza tym, że bywa operatorem stadionów ma Pan Herra. Kolejny głąb do przyuczenia.

odpowiedz
Darek - 27.01.2022 / 15:34, *.chello.pl

Nie ma to jak kupić sobie sekcję tenisa za 5 tysiecy złotych.
Stołki tylko zmieniają wszelkiej maści doradcy,dyrektorzy i prezesi.Miliony bokiem idą a klub tonie w długach.

odpowiedz
L - 27.01.2022 / 15:32, *.tpnet.pl

Miodek to robi żeby nie musieć znosić krytyki. Jego dyktatura będzie trwała dalej...

odpowiedz
Adamowicz ale nie Paweł - 27.01.2022 / 15:28, *.jmdi.pl

Herra źle się kojarzy

odpowiedz
Brat - 27.01.2022 / 15:22, *.chello.pl

Co z tego, że Mioduski nie będzie oficjalnie prezesem skoro będzie kierował z tylnego siedzenia? A jaka będzie dalsza rola w klubie Mariusza Chłopika - doradcy Mioduskiego?

odpowiedz
Tylko Legia - 27.01.2022 / 15:44, *.plus.pl

@Brat: Odsyłam do artykułu w Weszło zarząd i jego kompetencje są opisane. Obecnie jestem pełnomocnikiem da.szkoleniowych i infrastruktury. Nie ciągnij tej nagonki. W zarządzie są od prawa do lewa. Nie wpiep... wszędzie tej polityki która i tak wszystkich różni. Podpisujesz się Brat to bądź jak brat a nie szkodnik.
Herra jest w Legii doradcą już jakiś czas. Wg mnie tu trzeba kogoś z zewnątrz.
To że Miodulski będzie chciał mieć wpływ na pracę Zarządu to raczej normalne bo jest właścicielem.

odpowiedz
Zdzicho - 27.01.2022 / 15:20, *.tpnet.pl

Za ile te korty miidkowi opierlili? 5tys zl? Skandal. Pozdrawiam tych z covidem, ja sie 2,5tyg męczyłem

odpowiedz
Leśny Dziadek - 27.01.2022 / 15:08, *.orange.pl

Czyli wracamy do korzeni. Legia bedzie klubem państwowym. CWKS Legia. Stąd spotkanie Fryderyka z synem Dżepetta i dofinansowanie klubu z podatków. Wszystko zmierza w tym kierunku - "Nie masz nic, jesteś szczęśliwy". Ale czy laskę i sztuczną szczękę mogę zachować?

odpowiedz
Leśny Dziadek - 27.01.2022 / 17:14, *.t-mobile.pl

@Miejska Babcia: Ale tak jest weselej. Wnuczek mnie poprosił, żeby się pośmiać. Ty widocznie masz inne poczucie humoru. I dobrze, nikomu to nie przeszkadza.

odpowiedz
Legia Fans - 27.01.2022 / 14:56, *.centertel.pl

Może Pan Maciej Sawicki- wydaje mi się że byłby najbardziej sensownym kandydatem

odpowiedz
Nie - 27.01.2022 / 15:09, *.orange.pl

@Legia Fans : tak i wpuściłby szkodnika i jego funfli do klubu.

odpowiedz
Tomek - 27.01.2022 / 14:56, *.113.189

Ha ja niby jakieś zaskoczenie ale pewnie będzie tak, że i Jacek Zieliński i ewentualnie nowy prezes, bez zgody Mioduskiego nie będą mogli nawet ksera obsługiwać.

odpowiedz
Echhhh - 27.01.2022 / 14:56, *.europapier.com

Taaaa, a świstak siedzi i ........ On tak zrezygnuje z prezesury jak to, że Wszołek zrobił karierę w Bundeslidze :-)

odpowiedz
777 - 27.01.2022 / 14:55, *.chello.pl

To byłaby dla Mioduskiego wygodna zmiana. On by rządził klubem, a figurant konsekwencje przyjmował na klatę. Jedyna pozytywna zmiana to SPRZEDAŻ KLUBU!!!!!!!

odpowiedz
Maxi - 27.01.2022 / 14:49, *.68.115

Spoko, wszystko i tak zostanie w rodzinie, czyli po staremu.

odpowiedz
Daszka - 27.01.2022 / 14:44, *.chello.pl

Dłuuugo oczekiwany tytuł! Czyżby miał się spełnić już niebawem nasz kibicowski "Sen o dolinie"?

odpowiedz
Daszka - 27.01.2022 / 17:22, *.chello.pl

@Daszka:
Ps.: niestety to tylko sen, a na jawie nowy członek zarządu...

odpowiedz
FC - 27.01.2022 / 14:42, *.orange.pl

Wyy***lać wszyscy

odpowiedz
lucho_83 - 27.01.2022 / 14:42, *.virtuaoperator.pl

Ciekawe, ciekawe...

odpowiedz
(L) - 27.01.2022 / 14:42, *.aster.pl

Oby, choć następca nie wygląda dobrze...

odpowiedz
dino - 27.01.2022 / 14:36, *.vtelecom.pl

Leżę z covidem ale tytuł podziałał na mnie lepiej niż środek na gorączkę

odpowiedz
pawel - 27.01.2022 / 14:43, *.antik.sk

@dino: mam tak samo jak Ty i ja leze z covidem i tylko zeby niebylo tak ze to bedzie niby nowy prezes ale nawet dzien dobry niepowie bez zgody miodka

odpowiedz
kopys.legia@wp.pl - 27.01.2022 / 14:33, *.play-internet.pl

:-D

odpowiedz