LEGIONISCI
.COM
MENU
Aktualności
Drużyna
Terminarz
Tabela
Galerie
Koszykówka
LEGIONISCI
.COM
#
ŻYLETA
323 artykułów
Kibicowski
Zmiany na stadionie - będzie depozyt
5 kwi 2013
W połowie marca informowaliśmy, że od meczu z Zagłębiem Lubin kibice z Żylety będą mogli wychodzić ze stadionu również od strony trybuny zachodniej, co będzie niewątpliwym ułatwieniem. Od soboty funkcjonować będzie również depozyt, którego przez ostatnie lata na stadionie Legii nie było. Rzeczy będzie można zostawiać tylko w jednym miejscu - w pomieszczeniach klubowych od strony ul. Łazienkowskiej, z lewej strony klubowego sklepu.
Kibicowski
Bilety na Zagłębie: Żyleta pełna
3 kwi 2013
6 kwietnia o godz. 18:00 Legia Warszawa zmierzy się na własnym stadionie z Zagłębiem Lubin. Trwa sprzedaż biletów na to spotkanie w systemie on-line i kasach klubowych. Spotkanie zakwalifikowano do drugiej kategorii cenowej. Wszystkie wejściówki na Żyletę zostały już sprzedane.
Kibicowski
Sprawniejsze wejście i wyjście z Żylety
18 mar 2013
Przed rundą wiosenną prezes Legii zapowiadał, że jednym z priorytetów będzie usprawnienie wejścia na Żyletę. W ubiegłym roku tłok przed bramkami doprowadził do niebezpiecznych sytuacji - ludzie tratowali się w napierającym tłumie. Od początku tej rundy wejście na trybunę fanatyków jest zdecydowanie sprawniejsze, a od następnego meczu po ostatnim gwizdku sędziego fani nie będą musieli tłoczyć się do wyjścia od strony trybuny im. Deyny.
AD · aktualnosci-inline-1
Leśnodorski o transferach, kontraktach i Żylecie
17 mar 2013
W rozmowie z portalem naTemat.pl Bogusław Leśnodorski zdradził, że w Legia prowadzi negocjacje z Marcinem Kusiem, Adamem Kokoszką i Piotrem Celebanem. Klub jest nadal otwarty na Marcina Wasilewskiego. Wywiad prezesa Legii jest momentami ostry. Na pytanie czy boi się, że drużyna nie zdobędzie mistrzostwa Polski Leśnodorski odpowiada: "Słabo by było, chujowo nawet, ale się nie boję".
Kibicowski
Filmy z dopingiem z Łazienkowskiej
16 mar 2013
Mroźna pogoda nie odstraszyła ponad 17 tysięcy kibiców do przyjścia na stadion. Żyleta wypełniła się po brzegi i mimo niesprzyjających warunków, przez cały mecz fani dopingowali drużynę, która odwdzięczyła się im wysoką wygraną. Zapraszamy do obejrzenia czterech filmów z dopingiem z piątkowego meczu z Górnikiem Zabrze.
Kibicowski
Bilety na Górnik: Ponad 21 tysięcy sprzedanych biletów
14 mar 2013
W piątek 15 marca o godz. 20:45 Legia Warszawa zmierzy się na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze. Trwa sprzedaż biletów na to spotkanie w systemie on-line. W sumie na stadionie zajętych jest już prawie 21,5 tys. miejsc, Żyleta oczywiście dawno wypełniona. W dniu meczu kasy czynne będą od godz 10 rano.
Kibicowski
W niedzielę trening wokalny
9 mar 2013
W najbliższą niedzielę o godz. 16:00 na Żylecie przeprowadzony zostanie trening wokalny. "Zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętna jakość dopingu na meczach Legii. Pisząc "wszystkich" mamy oczywiście na myśli dozwolone 999 osób ;) Podczas dwugodzinnego treningu wokalnego przypomnimy sobie jak wygląda doping na najwyższym poziomie, nauczymy się dwóch nowych piosenek oraz omówimy kwestie organizacyjne naszej trybuny.
Kibicowski
Relacja z trybun: Zapier... po mistrzostwo!
3 mar 2013
Przez kilka ostatnich miesięcy pompowano balon pt. "mistrza już mamy, na Ligę Mistrzów czekamy". Zamiast wygrywać kilkoma bramkami, w dwóch meczach ze słabymi rywalami nasi wirtuozi futbolu zdobyli raptem punkt. Po sobotnim meczu z outsiderem rozgrywek fani uznali, że piłkarze na boisku nie włożyli tyle serca w grę co potrzeba. Nic dziwnego, że żegnały ich gwizdy oraz okrzyki "Legia grać k... mać" i "Zapier... po mistrzostwo!". Relacja z trybun
AD · aktualnosci-inline-1
Kibicowski
Doping kibiców podczas meczu z Olimpią (VIDEO)
27 lut 2013
Zapraszamy do obejrzenia ponad 8-minutowego materiału video w jakości HD z dopingiem kibiców Legii, którzy we wtorkowy wieczór zjawili się na stadionie. Fani z Żylety wspierali drużynę od pierwszego do ostatniego gwizdka, a po nim razem świętowali wysoką wygraną.
Wojewoda: Dwa problemy na Legii do wyeliminowania
22 lut 2013
Wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski nie daje o sobie zapomnieć kibicom Legii. Jesienią przed meczem podejmował decyzję, czy stadion będzie w całości otwarty. Teraz ma być inaczej. "Po rozmowach z nowym prezesem klubu i kibicami wydaje się, że do końca sezonu na Legii będzie spokojnie" - mówi Kozłowski, ale jednocześnie podkreśla, że będzie dążył do wyeliminowania na stadionie pirotechniki oraz "zagęszczenia kibiców w dolnych sektorach trybuny północnej".
Kibicowski
Jest porozumienie kibiców z klubem!
17 lut 2013
SKLW i grupy kibicowskie informują, że w przerwie zimowej obecnego sezonu, po zmianie na stanowisku prezesa Legii Warszawa doszło do rozmów między stronami. W ich wyniku udało nam się osiągnąć porozumienie. Nowe spojrzenie prezesa Bogusława Leśnodorskiego na funkcjonowanie klubu w oparciu o współpracę z kibicami przyczyniło się do decyzji o powrocie na trybuny w rundzie wiosennej i do zawarcia porozumienia w duchu niezmiennie wyznawanych przez kibiców zasad.
Niespodzianka na spodenkach
9 sty 2013
W sobotnim meczu Legii z MCKiS Jaworzno, koszykarze naszego klubu zagrają w białych strojach, a na spodenkach będziecie mogli zobaczyć nowy wzór. Więcej informacji znajdziecie na fcb koszykarskiej Legii.
Kibicowski
Prezes Legii: Jeśli chcą stać w przejściach, niech stoją. Race? OK
17 gru 2012
"Jestem warszawiakiem, jako student chodziłem na Żyletę i chyba marzeniem każdego chłopaka ze stolicy jest bycie prezesem tego klubu. Od właścicieli z ITI dostałem wolną rękę, ze sportem i zarządzaniem mam doświadczenie. To m.in. ja zakładałem pierwszą w Polsce sportową spółkę akcyjną Hoop-Mazowszanka Pruszków. Praca w Legii to gigantyczne wyzwanie, ale od paru dni budzę się bardzo szczęśliwy, dawno tak nie miałem" - mówi nowy prezes Legii Bogusław Leśnodorski.
AD · aktualnosci-inline-1
Maryla Rodowicz: Fani z Żylety są nadzwyczajni!
5 gru 2012
W Magazynie Sportowym, dodatku do Przeglądu Sportowego, pojawił się wywiad z Marylą Rodowicz, która od lat nie kryje miłości do Legii. Piosenkarka uważa, że nie można porównywać atmosfery na Euro do tej, jaka zazwyczaj tworzona jest przez fanów z Żylety. "Podczas wielkich imprez na trybunach panuje zazwyczaj piknikowa atmosfera. Co innego liga. Fani z Żylety są nadzwyczajni!
Kibicowski
Legia dziękuje za doping, potępia i dementuje
4 gru 2012
Legia Warszawa wydała komunikat, w którym podziękowała kibicom za doping dla drużyny podczas meczów rozgrywanych na Łazienkowskiej, potępiła zachowanie tych, którzy zniechęcili do dopingowania osoby na Żylecie i zdementowała nierzetelne informacje, które pojawiały się m.in. w Gazecie Wyborczej o tym, że po stadionie zamaskowane osoby naruszyły nietykalność innych osób.
Kibicowski
Wojewoda: Żyleta otwarta na mecz z Jagiellonią
8 lis 2012
Wojewoda mazowiecki zdecydował, że nie zamknie żadnej części trybuny północnej na stadionie Legii na sobotni mecz z Jagiellonią. Ostatnie dwa mecze u siebie klub z Łazienkowskiej rozgrywał przy zamkniętej połowie "Żylety", a i tak pojawiało się na niej ok. 200 kibiców.
Kibicowski
Żyleta nadal zamknięta w połowie
25 paź 2012
Dolna część Żylety zostanie zamknięta również podczas niedzielnego meczu z Piastem Gliwice - taką decyzję przekazał w czwartek wicewojewoda mazowiecki Dariusz Piątek. Decyzja wojewody podyktowana jest zachowaniem kibiców Legii podczas wyjazdowego meczu w Szczecinie.
Kibicowski
Zakazom klubowym przyjrzy się sąd
18 paź 2012
Naczelny Sąd Administracyjny zdecydował, że zakazy stadionowe nakładane przez kluby piłkarskie będą mogły być kontrolowane przez sądy. Dotychczas jedynym organem odwoławczym od decyzji klubu była Komisja Ligi Ekstraklasy. Jak informuje Rzeczpospolita, jeden z kibiców Legii zaskarżył decyzję o nałożeniu zakazu klubowego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, Ekstraklasa domagała się odrzucenia skargi i choć pierwszy wyrok był dla organizatora rozgrywek korzystny, ostatecznie rację przyznano kibicowi.
AD · aktualnosci-inline-1
SKLW, grupy kibicowskie, FC: Dziękujemy!
8 paź 2012
"Bracia! Właśnie tak – bracia, bo w piątkowy wieczór udowodniliśmy naszym wrogom i oponentom oraz sobie, że jesteśmy nadal jedną, legijną rodziną. I to mimo wielu komentarzy, podających w wątpliwość czy Żyleta jest tą samą, słynną Żyletą, która przez lata obrosła legendą na kibicowskiej scenie" - piszą SKLW i grupy kibicowskie Legii na łamach zyleta.info.
Kibicowski
Ponad 500 kibiców zwróciło karnety
5 paź 2012
Ponad pół tysiąca karnetów zwrócili do dziś kibice Legii. Osoby, które po ostatnich wydarzeniach zdecydowały się na zwrot całosezonowego abonamentu w kasach klubowych, otrzymały zwrot pieniędzy z odliczeniem rozegranych już spotkań. Zwrot aż tylu karnetów oznacza duży cios finansowy dla klubu - ok. 150 tys. zł.
Żewłakow: Doping bardzo by się przydał
5 paź 2012
"Powinniśmy wygrać i ponieważ w górze tabeli jest ścisk, trzy punkty bardzo poprawiłyby naszą pozycję. Z kolei dla Wisły to okazja, by pokazać, że jest lepsza niż jej wyniki. Trudno mi nawet powiedzieć, co jest największym atutem Wisły, a co słabością. To po prostu dobra drużyna, która będzie walczyła" - mówi w rozmowie z Rzeczpospolitą Michał Żewłakow, kapitan Legii.
Kibicowski
Legia musi zdemontować gniazdo
4 paź 2012
W wyniku przeprowadzonej na wniosek Wojewody Mazowieckiego kontroli Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, Klub został zobowiązany do zdemontowania znajdującej się na trybunie północnej konstrukcji stalowej do prowadzenia dopingu (tzw. "gniazda") i ukarany mandatem.
Kibicowski
Komunikat klubu dla posiadaczy karnetów
1 paź 2012
Klub poinformował, że w związku z decyzją Wojewody Mazowieckiego dotyczącą zamknięcia dolnej części Żylety na mecz z Wisłą Kraków kibice posiadający karnety na sektory 105-110 będą mieli możliwość obejrzenia spotkania z górnej części trybuny. Punkt Obsługi Kibica przydzieli im miejsca w sektorach 204-209.
Kibicowski
Wojewoda zdecydował: Żyleta tylko dla karneciarzy!
1 paź 2012
"Po wnikliwej analizie wystąpień klubu i policji, i wszystkich okoliczności, podjąłem decyzję o wydaniu, na podstawie art. 34 ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych, zakazu uczestnictwa publiczności w najbliższym meczu ligowym z Wisłą Kraków w dolnej części trybuny północnej" - poinformował wojewoda mazowiecki.
Kibicowski
Decyzja w sprawie Żylety w poniedziałek
28 wrz 2012
Cały czas nie wiadomo jaka będzie decyzja wojewody mazowieckiego, Jacka Kozłowskiego, w sprawie ewentualnego zamknięcia Żylety na mecz z Wisłą Kraków. Decyzja ma zostać ogłoszona na cztery dni przed spotkaniem. "Chcemy, by Żyleta była pełna, żeby piłkarze Legii grali przy wspaniałym dopingu. Nasze pomysły i decyzje przekażemy w poniedziałek" - powiedział Gazecie Wyborczej wojewoda.
Kibicowski
Wojewoda: Nie zamknę Żylety chyba, że...
21 wrz 2012
W czwartek przeprowadziliśmy długi wywiad z wojewodą mazowieckim Jackiem Kozłowskim. "Nawet jeżeli jakiś wariat odpali racę na Żylecie, to z tego powodu nie będę jej zamykał na następny mecz pod jednym warunkiem: muszę widzieć, że klub wyeliminował wszystkie czynniki, które ułatwiają wniesienie pirotechniki i jej odpalenie" - mówi wojewoda. Co dalej z oprawami, sektorówkami, regulaminem, alkoholem? Zapraszamy do lektury całej rozmowy.
Kibicowski
Komunikat grup kibicowskich przed najbliższym meczem na Ł3
14 wrz 2012
"Po wypowiedziach uczestników niedawnego spotkania w sprawie bezpieczeństwa na naszym stadionie i przed meczem z klubem gościnnie rozgrywającym swoje mecze na stadionie miejskim przy ul. Konwiktorskiej 6 oraz wobec braku zgody klubu na prezentację przygotowanej na ten mecz oprawy nie zawierającej sektorówki, grupy kibicowskie Legii Warszawa zdecydowały się na komentarz do aktualnej sytuacji" - czytamy na zyleta.info.
Kto się dusił, a kto zabrania wnoszenia sektorówek?
5 wrz 2012
Na spotkaniu poświęconemu bezpieczeństwu na trybunach stadionu Legii wojewoda mazowiecki przedstawił swój punkt widzenia w tej kwestii. Pan Kozłowski bardzo ładnie formułował zdania, rozsądnie przedstawiał swoje tezy i merytorycznie je uzasadniał. Problem w tym, że w pewnym momencie po prostu odpłynął i udowodnił, że dla obrony swojego zdania zrobi wszystko, nawet jeśli podnoszone przez niego argumenty nie mają związku z bezpieczeństwem na Legii lub, co gorsza, są nieprawdziwe.
Zygo: Konfrontacja przeniesie konflikt na ulice
4 wrz 2012
We wtorek na Łazienkowskiej odbyło się spotkanie przedstawicieli władz i klubu ws. zamknięcia Żylety. Poniżej prezentujemy wypowiedź wiceprezesa Legii Piotra Zygo: "Jeżeli w tym kraju obowiązuje prawo jedno dla wszystkich, to trzeba dążyć do tego, żeby wszędzie było tak samo respektowane. Nieprawdą jest to, że klub Legia daje przyzwolenie na wszystko, ale zachowanie 7 tysięcy ludzi na Żylecie w pewnych momentach jest nie do opanowania".
Kibicowski
Na Podbeskidziu bez flag i dopingu
3 wrz 2012
Podczas dzisiejszego meczu Legii Warszawa z Podbeskidziem Bielsko-Biała na Żylecie nie zostaną wywieszone flagi i nie będzie prowadzony doping.
‹
1
…
7
8
9
…
11
›
Newsy
Terminarz
Tabela
Menu
MENU
Aktualności
Mecze
Drużyna
Historia
Klub
Multimedia
Kibice
Sporty
Redakcja
Polityka prywatności
Meczyki Lista Bukmacherów
Facebook
X / Twitter
Instagram
Telegram
TikTok
YouTube
RSS
Projekt i wykonanie:
24style.pl