Stadio Renato Dall'Ara - fot. Reyu
REKLAMA

Stadiony: Stadio Renato Dall

Reyu - Wiadomość archiwalna

Przed tygodniem pisaliśmy o wysłużonym, ale słynnym ze względu na swoje położenie, stadionie w stolicy Boliwii, La Paz. Dziś zaglądamy znacznie bliżej - do włoskiej Bologny, gdzie swoje mecze rozgrywa miejscowy klub Bologna FC 1909. Stadio Renato Dall'Ara, bo tak nazywa się wspomniany obiekt, usytuowany jest na pięknym włoskim wzgórzu, potocznie zwanym Rossoblu.
Z trybun podziwiać można piękne widoki, między innymi na sanktuarium San Luca (3 km pod górkę, 666 schodków). Stadion może pomieścić 38 279 widzów, a wybudowano go w 1927 roku. Od tego czasu przeszedł oczywiście modernizację (przed Mistrzostwami Świata we Włoszech w 1990), ale do nowoczesnych stadionów niemieckich trudno go porównywać. W 1990 roku na tym obiekcie rozegrano cztery spotkania Mundialu, a pięć lat później odbył się na nim mecz rugby.

Choć obiekt wyposażony jest w loże VIP i Super-VIP, posiadające wygodne fotele i podwyższony standard, to do czołówki europejskiej, a nawet wielu obiektów powstających w Polsce, trudno mu się równać. Tylko jedna z trybun posiada zadaszenie. Sztuczne oświetlenie działa dzięki czterem, znajdującym się na tyłach trybun, jupiterom.

Nazwa stadionu pochodzi od nazwiska byłego prezydenta klubu, Renato Dall'Ara. Jedna z trybun, na której zasiadają ultrasi Bologny, Curva Bulgarelli została tak nazwana na cześć najsłynniejszego zawodnika w historii klubu, Giacomo Bulgarelliego.

Podobnie jak w przypadku relacji ze stadionów świata, zachęcamy Was do współtworzenia tego działu. Wasze zdjęcia i opisy stadionów wysyłajcie na adres ultras@legialive.pl.

Estadio Hernando Siles
Otwarcie Juventus Arena już za kilka miesięcy
Gradski stadion u Poljudu - obiekt Hajduka
Stadiony MŚ w RPA
Stadiony Euro 2008: St. Jakob-Park
Stadiony Euro 2008: Ernst-Happel Stadion
Stadiony Euro 2008: KlagenfurtStadio Renato Dall'Ara - fot. Reyu
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.