REKLAMA

Liga Mistrzów: Tak było 21 lat temu

Redakcja, źródło: Legionisci.comWiadomość archiwalna>

Dziś wieczorem Legia Warszawa rozegra decydujące o awansie do Ligi Mistrzów spotkanie z Dundalk FC. Co ciekawe, dokładnie 21 lat temu, 23 sierpnia 1995 r., legioniści wygrali na wyjeździe z IFK Goeteborg 2-1 i tym samym zapewnili sobie występy w tych prestiżowych rozgrywkach. Kilka lat temu na łamach naszego serwisu w kilku artykułach przypominaliśmy te wspaniałe chwile. Przeżyjmy je jeszcze raz:

Legia 1-0 IFK Goeteborg
IFK Goeteborg 1-2 Legia + foto

Pisaliśmy również o meczach, które Legia rozegrała w fazie grupowej oraz 1/4 finału LM:

Legia 3-1 Rosenborg
Spartak 2-1 Legia + relacja kibicowska
Legia 1-0 Blackburn
Blackburn 0-0 Legia + relacja kibicowska
Rosenborg 4-0 Legia
Legia 0-1 Spartak
Legia 0-0 Panathinaikos
Panathinaikos 3-0 Legia

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (20)

+dodaj komentarz
(L) - 24.08.2016 / 00:35, *..dynamic.chello.pl

Też pamiętam stare piękne czasy. Tyle, że wtedy wchodziliśmy do LM "na pełnej ku_wie", a dzisiaj ledwie się do niej wczołgaliśmy...

odpowiedz
Bufet (L) - 23.08.2016 / 20:36, *..internetdsl.tpnet.pl

i Sitek koło Bosmana na płocie.
Ehhhh, to była Ekipa Wyjazdowa....

odpowiedz
r2 d2 - 23.08.2016 / 20:01, *..dynamic.chello.pl

Pozdrawiam Osoby podróżujące pociągiem do Aten na ćwierćfinał LM oraz grupę mieszkającą w hotelu King Jazon na Omonni.

odpowiedz
Reks - 23.08.2016 / 17:22, *..dynamic-ww-07.vectranet.pl

i Bosman na płocie, prawdziwy Wódz Kibiców!!!

odpowiedz
jnq - 23.08.2016 / 17:15, *..dynamic.chello.pl

do olo, 23.08.2016 14:31 - *.5

ty chyba masz nasrane we lbie albo o szczesnym to slyszales w gimnazjum od kolegow zeby go porownywac z Radoviciem...

odpowiedz
Do redakcji - 23.08.2016 / 17:15, *..dynamic.chello.pl

Zróbcie obok waszej grafiki "legionisci.com" pucharkach za PP i MP jakąś graficzkę z okazji awansu jak się dziś uda:)

odpowiedz
@artek61 - 23.08.2016 / 17:10, *..dynamic.chello.pl

A w Spartaku Czerczesow :)

odpowiedz
do rizl - 23.08.2016 / 16:18, *..141

nłody jesteś to g.. wiesz. Kiedyś było zajebiście jak w klubach angielskich grali Anglicy, w klubach francuskich francuzi a w polskich Polacy. To były zupełnie inne i dużo fajniejsze czasy. Kluby piłkarskie były czymś więcej dla piłkarzy, kibiców i mieszkańców danego miasta niż tylko korporacją. A tak niestety jest teraz. Jest show, jest gigantyczna komercja ale nie ma w tym wszystkim ducha sportu, nie ma tego czegoś .... co znikło pod koniec lat 90tych :(

odpowiedz
stara (L) - 23.08.2016 / 15:31, *..dynamic.gprs.plus.pl

Do konia. .A pamiętasz jak nas chcieli z promu wyrzucic? Bo wywiesilismy flagę Legii za na całą burtę Niestety kilku chłopaków zostało w porcie,bo nie chcieli ich wpuścić. Nocna podróż promem..i cały pokład śpiewał.. 21 lat temu! Pamięta się jak dziś.. Pozdrawiam

odpowiedz
Tomek WGM - 23.08.2016 / 15:26, *..multi.internet.cyfrowypolsat.pl

A czy ktoś ma jakiś link do relacji z promu płynącego do Szwecji, jak "A" udzielał redaktorkom TVP odpowiedzi o zabawie, kanadzie itp, itd. ?

odpowiedz
Gimbi - 23.08.2016 / 15:12, *..tvp.pl

Bramkarz Spartaka, obrońca Blackburn... ;-)
Ech, łezka wzruszenia w oku się kręci, takim szczawikiem 21 lat temu byłem...

odpowiedz
rizl - 23.08.2016 / 15:06, *..neoplus.adsl.tpnet.pl

@olo "Ech. Sami Polacy w składzie. Oni chociaż wiedzieli dla jakiego klubu grają i co chcą z nim osiągnąć. A teraz?? Zbieranina z całej Europy...."

I co w związku z tym? Dzisiaj nikt nie przywiązuje uwagi dla jakiego klubu gra. Dostaje hajs to ma dobrze grać. Po za tym dzięki tej zbieraninie z całej europy może coś wyjść, tak sie buduje zespół. Popatrz na zachód, tam w każdej druzynie nawet średniaku gra po kilku obcokrajowców.

odpowiedz
artek61 - 23.08.2016 / 15:00, *..dynamic.chello.pl

a mnie się podoba skład Blackburn Rovers z HENNINGIEM BERGIEM w obronie :)

odpowiedz
Deyna - 23.08.2016 / 14:58, *..76

a na pytanie gdzie jest tak Legia odpowiadam w Lidze Mistrzow, halo Warszawa hahahahaah mam nadzieje ze Szapku dzis powie tak samo:)

odpowiedz
walkower i koniec marzeń - 23.08.2016 / 14:54, *..89

Oglądałem tamten mecz z geteborgiem i wszyscy na trybunach i przed tv byli pewni ze wygramy, to się czuło.

A dziś wszyscy portkami trzęsą żeby nie dostali od półamatorów lub co gorsza żeby nie było 0-3 walkowerem.

odpowiedz
Lajsed - 23.08.2016 / 14:40, *..adsl.inetia.pl

Trzeba stawiać czasem na młodych utalentowanych najlepiej z Polski a nie kupować zardzewiały szrot z cofniętym, z zagranicy licznikiem. Niestety w Legii kilku już takich mamy i im szybciej się ich sprzeda tym lepiej - tylko czy będą chętni?:) A dziś żeby tylko Żyleta nie przesadziła bo może być potem różnie. Niepokonane Miasto Niepokonany Klub

odpowiedz
koniar - 23.08.2016 / 14:32, *..80

Stare, dobre czasy... ten klimat już nie wróci niestety. Wtedy w Goeteborgu w najczarniejszych snach nie sądziłem, że zdążę się zestarzeć zanim się to powtórzy... 21 lat czekania to zdecydowanie za długo, więc niech dziś nasze grajki nie dadzą d.py.
Pozdro dla całej promowej ekipy z tamtych czasów. Prom z flagą Legiunii zamiast bandery- bezcenne :)

odpowiedz
do olo - 23.08.2016 / 14:31, *..5

Dokladnie zeby szczesnym na pokladzie..... szczesny jak radovic.

odpowiedz
Filip Dublin - 23.08.2016 / 14:26, *..61

Kozak! Mam tak samo jak Ty, Lige Mistrzów a w niej... Legia Warszawa!

odpowiedz
olo - 23.08.2016 / 14:23, *..free.aero2.net.pl

Ech. Sami Polacy w składzie. Oni chociaż wiedzieli dla jakiego klubu grają i co chcą z nim osiągnąć. A teraz?? Zbieranina z całej Europy....

odpowiedz