REKLAMA

Dla nas jesteś mistrzynią. Oktawia Nowacka

Bodziach, źródło: Legionisci.com

Choć ma dopiero 29 lat, przed kilkoma dniami Oktawia Nowacka poinformowała o rezygnacji z przygotowań do igrzysk olimpijskich w Tokio. Pięcioboistka Legii prawdopodobnie przedwcześnie pożegna się z dyscypliną, w której w ostatnich dziesięciu latach odnosiła sukcesy. Największym bez wątpienia był brązowy medal na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. O tym m.in. rozmawialiśmy z legionistką kilkanaście tygodni po tym sukcesie.

Po igrzyskach w Brazylii z powodu kontuzji Nowacka startowała mniej i nie osiągała już tak dobrych wyników, choć cały czas była w krajowej czołówce, a także na międzynarodowej arenie potrafiła osiągać sukcesy. Do nich należy zaliczyć wicemistrzostwo Polski w roku 2017, a także zeszłoroczne wyniki na mistrzostwach świata w Budapeszcie (w Laser run, czyli biegu ze strzelaniem), gdzie w sztafecie mieszanej z Łukaszem Gutkowskim zdobyła złoty medal. Ponadto w Wuhan, gdzie odbywały się Wojskowe Igrzyska Sportowe CISM, wywalczyła w drużynie brąz. Indywidualnie na tych zawodach była odpowiednio 35. (MŚ) i 15. (CISM), ponadto w sierpniu zeszłego roku zakończyła udział w mistrzostwach Europy w brytyjskim Bath na miejscu 14. Parę miesięcy wcześniej, w czerwcu 2019 roku, w finale zawodów Pucharu Świata w Budapeszcie była 24..Wśród startów, które miały miejsce po igrzyskach w Rio de Janeiro, legionistka została sklasyfikowana na miejscu 35. podczas mistrzostw Europy w Mińsku oraz na miejscu 5. w sztafecie mieszanej mistrzostw świata w Kairze (oba starty w 2017 roku). We wrześniu tego samego roku, Nowacka była 30. na wojskowych mistrzostwach świata. Łącznie w swoim dorobku posiada pięć medali mistrzostw Polski (1x złoto, 3x srebro, 1x brąz), a także medale na mistrzostwach Europy i świata - choć już nie indywidualnie, a w drużynie lub sztafetach, a także indywidualnie, triumf w finale Pucharu Świata na Florydzie w roku 2014.

Rok przed startem w Brazylii, pochodząca ze Starogardu Gdańskiego pięcioboistka, zajęła piąte miejsce na mistrzostwach Europy, a rok później, na kilka tygodni przed samymi IO była 26.

Osiągnięcia Oktawii Nowackiej:
- brązowy medal XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro (2016)
- złoty medal mistrzostw świata w drużynie (Berlin, 2015)
- złoty medal mistrzostw świata w sztafecie mieszanej (Budapeszt, 2019)
- brązowy medal mistrzostw świata w sztafecie mieszanej (Warszawa, 2014)
- brązowy medal mistrzostw świata w sztafecie (Berlin, 2015)
- srebrny medal mistrzostw Europy w sztafecie (Drzonków, 2013)
- złoty medal mistrzostw Polski (2015)
- srebrny medal mistrzostw Polski (2013, 2014, 2017)
- brązowy medal mistrzostw Polski (2010)
- złoty medal w sztafecie mieszanej wojskowych mistrzostw świata (Warendorf, 2016)
- brązowy medal w drużynie Wojskowych Igrzysk Sportowych CISM (Wuhan, 2019)
- zwycięstwo w finale Pucharu Świata (Sarasota, 2014)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

+dodaj komentarz
Apollo Kriid - 22.03.2020 / 19:39, *.tpnet.pl

Pozdrowienia Oktawia (L)

odpowiedz
Kowal - 22.03.2020 / 12:12, *.125.10

Dziękujemy za emocje i wszystkiego najlepszego na nowej drodze :)

odpowiedz
oLaf - 21.03.2020 / 13:40, *.vectranet.pl

szkoda, dziękujemy za dotychczasowe sukcesy!

odpowiedz
MCHR - 21.03.2020 / 12:23, *.orange.pl

Brawo Oktawka.
Dziękujemy.
Dużo zdrowia.

odpowiedz
osa(L) - 20.03.2020 / 23:22, *.chello.pl

Super Dziewczyna
na co dzień tak samo uśmiechnięta :)
Miałem okazję ją poznać i z bliska zobaczyć, zamienić kilka zdań na konferencji/spotkaniu przed Piknikiem Olimpijskim i organizacji biegu do Buenos Aires w 2018 r
Szkoda, że taka decyzja, życzę Ci powodzenia i zdrowia :)

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2020 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.