Radosław Kucharski i Marek Gołębiewski - fot. Woytek / Legionisci.com

Wywiad

Kucharski: Aktualna sytuacja była nie do zaakceptowania

Woytek, źródło: Legionisci.com

W poniedziałkowy wieczór dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski wraz z nowym pierwszym trenerem Markiem Gołębiewskim spotkali się z dziennikarzami w Legia Training Center. Zapraszamy na rozmowę z tym pierwszym o aktualnej sytuacji drużyny i nowym szkoleniowcu.

CZYTAJ: Pierwszy wywiad z nowym trenerem Markiem Gołębiewskim

Czy decyzja o zwolnieniu Czesława Michniewicza była podyktowana czymś więcej niż wynikami w lidze? Kiedy zaczęliście się zastanawiać nad zmianą trenera?
Radosław Kucharski: Jesteśmy na 15. miejscu w tabeli. Średnia zdobytych punktów wynosi dokładnie 0,9. Była to bardzo trudna decyzja. Nie ukrywam, że została podjęta po niedzielnej porażce w Gliwicach i miała ona bezpośredni związek z zaistniałą sytuacją w tabeli, miejscem klubu w polskiej piłce, który chce walczyć i zdobywać mistrzostwo Polski.

Praca Czesława Michniewicza to cztery okresy: nieudana walka o Europę, udana walka o mistrzostwo, udana walka o Ligę Europy i obecna katastrofalna sytuacja w lidze?
- Przede wszystkim chciałbym ze swojej pozycji podziękować trenerowi za to, co zrobił dla Legii Warszawa - za mistrzostwo Polski, za nasz wspólny sukces w Lidze Europy, na które bardzo długo pracowaliśmy, by Europa z powrotem zagościła na Łazienkowskiej. Tak, można podzielić tę pracę na takie cztery okresy. Teraz jesteśmy w tym czwartym okresie, ale wierzymy w to, że to chwilowy moment i wyjdziemy z tego kryzysu.

Co teraz będzie sukcesem dla Legii? Wierzycie jeszcze w mistrzostwo Polski?
- W moim życiu prywatnym i sportowym nie ma czegoś takiego, że nie wierzę w sukces. Wiele w życiu historii przeszedłem, jestem w tym klubie od 2008 roku, od 2013 jestem osobą, która odpowiada za proces transferowania piłkarzy. Od 2013 roku ten klub ma 7 tytułów mistrzowskich na koncie. Jak ktoś był u mnie w biurze, to wie, że jest herb Legii i wie co pod nim jest napisane. Ja wierzę w ten tytuł, choć w tym roku będzie trudno, ale to jest piłka. Przechodziliśmy różne momenty, również były momenty, gdzie w wyjątkowo prostej sytuacji ten tytuł traciliśmy. Jesteśmy klubem, który ma swoje DNA i wiarę w sukces i ja tę wiarę też mam.

Nowy trener mówi, że wszystko weryfikuje boisko... więc jak wyniki z obecnego sezonu zweryfikowały Legię? W pucharach znakomicie, w lidze fatalnie. Jaka jest pana weryfikacja i zarządu tego co Legia prezentuje obecnie
- Aktualna sytuacja była nie do zaakceptowania.

A z czego wynika to, że w pucharach potrafimy grać jak równy z równym, a w lidze niemal same porażki? Jakiś powód takiego stanu rzeczy musi być. Transfery? Za słaba kadra? Za duża częstotliwość meczów? Przemęczenie? Do jakiś wniosków musieliście dojść, skoro doszło do zmiany trenera.
- Powiem w ten sposób: W wielu ostatnich sezonach w Legii zmiany trenerów przychodziły dużo szybciej. Ze strony klubu pomagaliśmy trenerowi, żeby dawać różne możliwości wyjścia z tej patowej sytuacji. Dziś rozmawiamy po siódmej porażce w lidze, czwartej z rzędu. We wcześniejszych okresach te zmiany następowały dużo szybciej. Staraliśmy się otoczyć trenera i piłkarzy wsparciem na każdej płaszczyźnie. Ja i prezes prowadziliśmy rozmowy, także psycholog, który na co dzień pracuje z zespołem, żeby te rozwiązania znaleźć i wyjść z kryzysu. Bardzo liczyłem, że niedzielny mecz będzie naszym przełamaniem, bo nawet przy stanie 2-1 do przerwy miałem nadzieję, że odwrócimy wynik w drugiej połowie. Mieliśmy świetne sytuacje, z których powinny paść bramki, np. sytuacja Emreliego. W momencie gdy straciliśmy trzeciego gola, zabrakło właściwych reakcji. Podjęliśmy decyzję, by zespół dostał nowy bodziec do pracy, częściowo nowy sztab i nową energię. Mam nadzieje, że wspólnie razem wyjdziemy z tej sytuacji.

Co dalej z czwórką zawodników: Kastrati, Rose, Johansson i Celhaka? Czy decyzja o nie zabieraniu ich do Gliwic była autonomiczną szkoleniowca, czy było to konsultowane?
- To była decyzja trenera. Zostałem poinformowany, że ta czwórka nie jedzie na mecz. W sobotę mieliśmy odprawę, którą poprowadził trener Michniewicz. Decyzję o kadrze i wyjściowej jedenastce zawsze podejmuje szkoleniowiec. Nie chcę wchodzić głęboko w motywy podjęcia tej decyzji. Jest to sytuacja, którą trzeba jak najszybciej wyjaśnić.
Mam prośbę do wszystkich dziennikarzy. Jestem bardzo skrupulatną osobą przy transferach. Bardzo zwracam uwagę na to, jak piłkarz zachowuje się przed transferem w danym klubie i środowisku. Zbieram bardzo dużo informacji. Jeżeli któryś z piłkarzy Legii Warszawa szwenda się po mieście i jest zawodnikiem nieprofesjonalnym - a takie rzeczy dzisiaj się wypisuje o tych pięciu chłopakach - to prosiłbym was o pomoc. Jeżeli tak jest, to będziemy wiedzieli jak się poruszać. Ta grupa, która nie pojechała na mecz, to są nowi piłkarze, przychodzili w różnych odstępach czasowych.

A macie w tym temacie jakąś wiedzę?
- Ja nie mam w tym temacie żadnej wiedzy, żeby któryś z tych chłopaków prowadził się nieprofesjonalnie.

Ale jakiś powód ich odsunięcia musiał być...
- Ale to jest bardziej pytanie do trenera Michniewicza.

Czy zapewniono trenerowi w ostatnich dwóch oknach transferowych spokój w budowie zespołu? Skład Legii zupełnie inaczej wyglądał jak trener tu przychodził, inaczej jak zdobywał mistrzostwo, inaczej jak zaczynał walkę o puchary i inaczej wygląda dziś. Z zimowego okienka transferowego został tylko Ernest Muci, latem kilku zawodników doszło w ostatniej chwili i nie było kiedy trenować i budować.
- Rzeczywiście, podczas okresu pracy Czesława Michniewicza mieliśmy różne zespoły i różne personalia, natomiast od jednej rzeczy w piłce nożnej nie uciekniemy - od dynamiki budowania zespołu, transferów, momentu transferów. W okresie zimowym przyszło do nas czterech piłkarzy, z czego Artem Szabanow pewnie odegrałby dużą rolę, gdyby nie kontuzja. Sprowadziliśmy jednego z najbardziej obecnie barwnych zawodników drużyny - myślę o Erneście Mucim. Chłopak ma ogromny potencjał i jak tak dalej będzie się rozwijał, to za chwilę go po prostu tutaj nie będzie. Ma umiejętności ponad tę ligę, a jego rozwój jest bardzo płynny. Przyszedł także Jasur Yaxshiboyev, który borykał się z różnymi sytuacjami, ale na boisku jest chłopakiem z potencjałem, co pokazuje obecna sytuacja. Nieudanym transferem był Nazarij Rusyn.

Od 2017 roku niemal co rok jest zmiana trenera. Ze strony klubu macie czyste sumienie, że trener dostał wszystkie narzędzia, by ten zespół zbudować? Jak wygląda proces sprowadzania piłkarzy? Przyszło aż 9 obcokrajowców i trochę musiało to zachwiać równowagą w szatni, gdy brakuje Polaków.

- Zgadzam się, że okres zimowy jest tym, w którym wiele rzeczy można usprawnić, ale w okresie letnim też. To, że dziś zawodnik przychodzący do zespołu latem jak Mahir Emreli strzela kluczowe bramki i daje temu zespołowi dużo w ofensywie, było sytuacją, która bardzo pomogła w awansie. To też trzeba wziąć pod uwagę. To, że gramy w Europie wynika z tego to, co zrobił klub, a zrobił stabilizację w okresie letnim. Odeszło od nas siedmiu piłkarzy, z którymi nie przedłużyliśmy kontraktów. Sprawdźcie ile minut zagrali w Legii i dlaczego podjęliśmy taką decyzję. Była ona podjęta z trenerem Michniewiczem, nie była to decyzja Radka Kucharskiego czy prezesa Mioduskiego - była wspólna.
W ramach tych piłkarzy, którzy odeszli mogłem poruszać się po rynku i szukać innych piłkarzy. To działo się ze sporym wyprzedzeniem, bo transfer Abu Hanny czy Emreliego były dokonane dużo wcześniej niż początek okienka. Jeżeli spojrzymy na pierwszą część okienka, to przyszło sześciu piłkarzy. Do dziś minęło 3,5 miesiąca pracy z tymi piłkarzami, by wykorzystać ich potencjał, zaadoptować do zespołu i wygrywać z nimi mecze. Drugą ważną rzeczą było to, że nikogo nie straciliśmy z piłkarzy wartościowych.
Dziś najbardziej martwi mnie nie kwestia transferów Kastratiego, Celhaki czy Charatina. Martwi mnie to, dlaczego zawodnicy kluczowi z poprzedniego sezonu, którzy wywalczyli mistrzostwo Polski mają znaczący spadek formy. Mówimy o zawodnikach, którzy w zeszłym sezonie byli królami strzelców, sięgali po nagrody i mieli świetne statystyki...

...Pekhart, Mladenović...
- ... Luquinhas. To są piłkarze, którzy robili różnicę. W tym sezonie najlepiej punktuje ten, który został sprowadzony latem, czyli Mahir Emreli. To jest dla mnie odpowiedź jak ponownie doprowadzić do odpowiedniego poziomu. Z perspektywy piłkarza też nie jest do zaakceptowania fakt, że w jednym sezonie strzela 20 goli czy ma 10 asyst, a trzy miesiące później ta statystyka kuleje. Szukamy odpowiedzi i znajdziemy tę odpowiedź.

To może tą odpowiedzą jest zwolnienie Łukasza Bortnika?
- Temat Łukasza Bortnika był tak bardzo daleko wstecz...

Chyba jednak nie tak bardzo daleko, bo forma mogła iść stopniowo w dół.
- Powiem tak: Z Łukaszem Bortnikiem podpisywałem kontrakt, znając jego fachowość i spojrzenie na piłkę. Czuliśmy, że zatrudniamy bardzo dobrego fachowca. Stało się tak, jak się czasami dzieje, że drogi nie do końca się schodzą i Łukasz odszedł. Składowych jest bardzo wiele. Nie chcę poruszać tematu przygotowania fizycznego, bo zawsze jest łatwo zrzucić na coś. A to przygotowanie fizyczne, a to brak transferów. Jesteśmy w miejscu, jakim jesteśmy. W klubie bardzo mocno analizujemy te rzeczy. Nie tylko przygotowanie fizyczne. Analizujemy statystyki, ale nie takie, które widać w tabeli, ale to co robimy na boisku - jaką mamy powtarzalność, czego nam brakuje, jak odbieramy piłkę, gdzie odbieramy piłkę, z jaką skutecznością to robimy, jak atakujemy i jak konstruujemy akcje. Mamy dużo przemyśleń w tym temacie.

To co z tych statystyk wynika?
- Patrząc na sytuację, w której jesteśmy, to są rzeczy, o które potwierdzają się z tym, że zawodnikom brakuje statystyk indywidualnych. Nie kreujemy zbyt dużej liczby sytuacji pod bramką przeciwników. Trener Michniewicz na bieżąco dostawał od nas te informacje. Nowy trener też zapozna się z tymi informacjami, by przemyśleć i przełożyć tę sytuację na boisko. Mam nadzieję, że będą one na tyle wyraźne, że będzie łatwiej się poruszać.

Ale jednak latem odeszli Vesović, Wszołek a potem Juranović, czyli prawe wahadło, które było główną bronią Legii przestało istnieć. Mattias Johansson okazał się podatny na kontuzje, wypadł Bartosz Kapustka, za którego nie udało się znaleźć zastępcy. Artur Boruc dawał bardzo dużo - wszystko się posypało jak doznał kontuzji.
- Sytuacja z Vesoviciem była trudna do zaplanowania i nie ma co do tego wracać. Klub nie mógł inaczej postąpić. Wszołek świadomie nie przedłużył kontraktu. Został z nami Juranović, który uczestniczył w 6 meczach Ligi Europy. Zgodzę się z oceną, że był to bardzo ważny zawodnik. Dziś mamy Johanssona, który nie jest gorszym piłkarzem od Juranovicia. Jesteśmy rok do przodu od trenera Michniewcza. Jak porozmawiamy o Juranoviciu, który przyszedł rok temu, to pamiętajmy, ze w pucharach go w zasadzie nie było. Do gry był dopiero w późniejszej fazie sezonu. Zagrał świetny sezon, dostał bardzo dobrą propozycję. Spodziewaliśmy się tego i świadomie nie mając środków na transfery pozyskaliśmy Johanssona. Jego pozyskanie było celowym działaniem, by go przygotować w trakcie okresu letniego do funkcjonowania i grania na dobrym poziomie. Ten chłopak potrafi grać w piłkę, co pokazał w spotkaniu z Leicester City - robił różnicę. On się zaadoptuje jako prawy obrońca i prawy wahadłowy. Wkrótce będziemy rozmawiali o chłopaku, który będzie wyróżniał się na swojej pozycji w lidze. Jestem o tym święcie przekonany.
Większość piłkarzy, których sprowadziliśmy, miała w poprzednim sezonie rozegranych bardzo dużo minut - Johansson 2500 minut, Rose ok 3 tys. minut, Charatin to samo. Założyliśmy więc, że nie będzie z nimi scenariusza, że będą wymagali odbudowy. My nie jesteśmy klubem kupującym, jesteśmy klubem sprzedającym. Jeżeli robimy transfery przychodzące i pojawia się możliwość inwestowania, to inwestujemy, a na początku okienka możemy bazować na graczach, którym kończą się kontrakty. Tak wygląda świat realny. Nie różnimy się w tej kwestii od innych klubów z naszej rzeczywistości.

Jak wygląda status nowego trenera? Jaki kontrakt podpisał? Jak to wygląda od strony formalnej?
- Wczoraj po meczu w Gliwicach poprosiliśmy trenera Marka Gołębiewskiego, by poprowadził pierwszą drużynę i mam nadzieję, że będzie mógł pracować w Legii jak najdłużej. Nie ma w Legii czegoś takiego jak niefiltrowanie rynku trenerskiego. Nie ma dziś takiej sytuacji - kontraktowania trenera, do którego nie jesteśmy przekonani. Nie traktuję tego klubu jako zabawkę. Ze swojej pozycji pomogę trenerowi jak najdłużej pracować w Legii, tak jak każdemu innemu szkoleniowcowi. Teraz trener weźmie ciężar odpowiedzialności za zadanie, którego się podjął. To nie jest tak, że każdy trener z Polski chce tu pracować. Trzeba mieć jaja, żeby pracować w Legii, zawłaszcza w takim momencie, gdy mamy 7 porażek. Dlatego też dziękuję trenerowi Gołębiewskiego za taką gotowość.

Czy jest umowa na konkretny okres?
- Teraz mamy podpisaną umowę do końca maja 2022 roku.

fot. Woytek / Legionisci.com
fot. Woytek / Legionisci.com

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (97)

+dodaj komentarz
GL - 28.10.2021 / 00:46, *.158.90

Won!!razem z włascicielem-Won!!
Niech to trybuny wykrzyczą!!

odpowiedz
MIODUSKI WON! - 27.10.2021 / 18:46, *.chello.pl

Wypier....j z Legii nieudaczniku.

odpowiedz
KLanik - 27.10.2021 / 15:22, *.chello.pl

Czy gang albański nadal pije, czy teraz piją w ukryciu? Szkoda Cześka, nie dał rady wziąć zagranicznych nieudaczników za twarz. Kto szrot sprowadza ten szkodzi naszej Legii.

odpowiedz
Bl1916 - 27.10.2021 / 08:16, *.chello.pl

Pan Radosław Kucharski to idealny obraz cwaniaka cinkciarza z PRL który pod osłona nocy załatwia ciemne interesy w PAROSIE

odpowiedz
cuLtura - 26.10.2021 / 21:52, *.165.30

CO ZA TUPET MA , 90%!KIBICÓW NIE CHCE WIĘCEJ TAKICH DYREKTORÓW SPORTtOWych, w tym 5% to jego ludzie w zarządzie i 5% jego fanów, pytanie do wLaściciela, czEEEEEmu, po co trzyma typa,,,.a może kumpel od kielicha?!

odpowiedz
Bono - 26.10.2021 / 19:20, *.orange.pl

Panie Kucharski '
'
,

Panie Kucharski , jasnym jest dla nas wszystkich ,że sytuacja jest anormalna. Szkoda tylko, że zapomniał Pan o żałosnym swoim udziale w działalności KLUBU. A więc bez żalu-żegnam .Dla takiego fachury jak Pan ,nie będzie trudności ze znalezieniem nowego pracodawcy. Może nawet w Izalotarze Boguchwała choć wiem ,że to chyba za wysokie progi ,ale kto zabroni Panu marzyć.
odpowiedz
Gorec - 26.10.2021 / 18:22, *.t-mobile.pl

jedziemy na tym wózku, nieważne gdzie, załapaliśmy się to jedziemy. Michniewicz spadł? Jedziemy..

odpowiedz
Zbieracz kartonow - 26.10.2021 / 16:56, *.plus.pl

Aktualna sytuacja JEST nie do zaakceptowania.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 26.10.2021 / 16:10, *.centertel.pl

A co kochani kibice powiecie na to, że tym razem oklaski dostaną nie piłkarze, tylko działacze...

odpowiedz
wqurwiony po meczu z Cracovią w PP, który był ustawiony i oddany za punkty w lidze - 26.10.2021 / 15:50, *.cyfrowypolsat.pl

Przewalacie w lidze, a w pucharach do przodu, bo tam się wypromujecie na dobrej grze, a w lidze ustawiacie mecze za hajs - typ nawet ominął odpowiedź na to pytanie! Zero szacunku dla was!!!

odpowiedz
Helmutek - 26.10.2021 / 15:14, *.orange.pl

Człowieku nie do zaakceptowania bierz gołębia i wypad.

odpowiedz
Greg61 - 26.10.2021 / 14:35, *.tpnet.pl

temu panu chyba pora podziękować na meczu z Pogonią. Wstyd aby taki pseudo talent był derektorem sportowym , w końcu to On tych nieudaczników do Legii sprowadził.

odpowiedz
Małpka w kieszeni.... - 26.10.2021 / 13:11, *.165.30

Najpierw trzeba nowego dyrektora sporTOweGo! a potem trenera i piłkarzy, a gdzie sie schował kiero drużyny!?ten gbur i udawacz swojej posady, nic nie wnosi oprucz małpki w kieszeni....

odpowiedz
Remino - 26.10.2021 / 12:20, *.orange.pl

Kucharski - odejdź ! Zabijasz LEGIĘ !!

odpowiedz
remix - 26.10.2021 / 12:12, *.citystrada.pl

Już zaczyna się bronienie piłkarzy> Piłkarze piją a trener nie ma nic do gadania. Super. To rzeczywiście wiadomo czemu nie każdy trener chce iść do Legii niby to trampoliny w karierze.

odpowiedz
L - 26.10.2021 / 12:11, *.tpnet.pl

Póki on będzie w Legii, a mioduski będzie prezesem to my będziemy stali w miejscu tak jak stoimy od 5 lat. Cały ten wywiad to próba barwnego zareklamowania swojej własnej osoby tylko kogo on chce przekonać?

odpowiedz
Dramat - 26.10.2021 / 11:42, *.centertel.pl

Chłop prosi Dziennikarzy o pomoc i zgłaszanie gdy ktoś zobaczy piłkarzy szwedajacych się po mieście. Przecież to jest nie poważne xd

odpowiedz
Legion63 - 26.10.2021 / 12:33, *.centertel.pl

@Dramat: Ależ on przecierz ordynarnie rżnie głupa

odpowiedz
Zbieracz kartonow - 26.10.2021 / 17:02, *.plus.pl

@Dramat: gorzej będzie jak dziennikarze zobaczą jego jak baluje z grajkami :)

odpowiedz
jurand - 26.10.2021 / 17:15, *.plus.pl

@Dramat: Zgadzam się. Wywalić na zbity pysk całych tych działaczy. Podpisuje umowy, z których nic nie wynika. kasa leci, na meczu olewka, a kasa taka sama. Co na to właściciel

odpowiedz
Leśny Dziadek - 27.10.2021 / 09:02, *.centertel.pl

@jurand: Właściciel właśnie odbił kolejną butelkę...

odpowiedz
AliMario - 26.10.2021 / 11:38, *.tpnet.pl

Jeden lepszy od drugiego, dla mnie po prezesie teraz dyrektor sportowy do wywalenia...koniecznie !!!

odpowiedz
AAA - 26.10.2021 / 11:10, *.chello.pl

Ble,ble ble.

odpowiedz
I Grek - 26.10.2021 / 11:09, *.net.pl

Ten Kucharski to tak jak sasin . Narobi bałaganu i pali głupa .

odpowiedz
Stiopo - 26.10.2021 / 11:08, *.chello.pl

Co to za określenie, "jesteśmy klubem sprzedającym nie kupującym"? Transfery takie, że połowa z tych piłkarzy nie jest oglądana w pierwszym składzie przez cały sezon, albo grają w drugim zespole. Nie dziwie się, że część tych zawodników odmawia tam gry, nie po to zgadzali się na transfer aby grać w rezerwach to jedno, dlaczego z rezerw nie przychodzi nikt z młodych, z tej wspaniałej szkółki to dwa?
Analiza, czemu nie odbieramy piłek, jak atakujemy, jeśli to robimy jest prosta, nie istnieją schematy rozegrania, a jeśli są, to nie piłkarze ich nie ogarniają, wszystko bazuje na indywidualnych umiejętnościach poszczególnych zawodników, to było dobre w latach 70. przykład... mecz z Napoli, mieli ile 20 rzutów rożnych i niemal każdy był rozegrany inaczej. Tutaj, mamy piłkę laga do przodu może coś wejdzie.
Na boisku Emreli, samotnie w polu karnym i granie wrzutek ze skrzydeł K....a, jak tak można grać.

odpowiedz
word!up - 26.10.2021 / 11:07, *.net.pl

A ten Kucharski kiedy wyleci ? To przecież on sprowadza takich gamoni jak Rose . Won z Legii !!!

odpowiedz
spasiony - 26.10.2021 / 10:53, *.44.202

U podstaw calego zla w Legii jest to, ze jest to przede wszystkim - w korpo zargonie - projekt biznesowy a nie sportowy. Sprowadzanie pilkarzy to inwestycja. Awans do pucharow nie jest po to by tam cos wygrac tylko zarobic. Szkolenie pilkarzy na handel. Wszystko jest nastawione tylko i wylacznie na zarobek i podejrzewam, ze jest to wyczuwalne na kazdym poziomie w Legii. Dyrektor Kucharski po prostu dobrze sie w to wpisuje i dzieki temu jest mocno zabetonowany. Prezeso-wlasciciela rajcuje glownie dzwiek brzeczacej sakiewki, niestety obawiam sie, ze jej zasobnosc rosnie proporcjonalnie z dlugami klubu.

odpowiedz
Wolfik - 26.10.2021 / 13:38, *.mm.pl

@spasiony: Nie byłoby w tym nic zdroznego Kolego. W całym piłkarskim świecie, teraz liczy się kasa i zarobek. Więksi i bogatsi mogą więcej, biedniejsi mniej. Mnie to nie przeszkadza, bo tak już jest i bedzie. Bardziej denerwuje mnie wieczna prowizorka i motanie się od lewej do prawej. Bo to powoduje, że tego grosza zawsze mamy mniejj niz więcej. Amatorszczyzna jednym słowem.

odpowiedz
oLaf - 26.10.2021 / 13:42, *.vectranet.pl

@spasiony: Tak, tak jest i im szybciej to zrozumiemy tym lepiej dla każdego!!!

Chcecie projekt "sportowy" (czytaj: wyrzucanie pieniędzy w błoto) to proszę jest Wojciechowski albo Sabri Bekdas? do wzięcia na prezesa - już oni by nas powieźli !!!

Projekt "sportowy" to jedynie PSG, wszędzie indziej na świecie robi się pieniądze na piłce więc nie udawajmy naiwniaków, że ktoś nam mannę z nieba zrzuci ; )

odpowiedz
spasiony - 26.10.2021 / 14:43, *.123.82

@oLaf: @Wolfik nie chce byc zle zrozumiany, widze jak ten swiat funkcjonuje i pieniadze w sporcie sa mega wazne. Trzeba umiec pogodzic jedno z drugim. Tu po prostu kazdy ciagnie w swoja strone (przyklad idzie z gory) i cele osobiste przedklada nad klub. Nie ma druzyny ani na boisku ani w gabinetach. Poza tym kolego oLaf, Mioduski juz nas powiozl nie gorzej niz wspomniani przez ciebie dzentelmeni. Przypominam, ze klub zyje na kredyt.

odpowiedz
Adam - 26.10.2021 / 10:34, *.play-internet.pl

Dużo słów, mało treści. Ale hej, przynajmniej udało się wcisnąć słowo o tym mitycznym DNA.

odpowiedz
Jimmy L - 26.10.2021 / 10:24, *.t-ipconnect.de

Jedyne co mu wychodzi to rozmontowanie druzyny, najlepszy przyklad Juranowicz sprzedany w trakcie kwalifikacji do LE i to za smieszne pieniadze.Czysta amatorka.

odpowiedz
Darek - 26.10.2021 / 10:12, *.chello.pl

Drużyna nic nie gra od kilku tygodni.Z tego co mówi pseudo dyrektor on o niczym nie wiedział żeby ktoś chlał.
To przez te kilka tygodni nie spotkał się z trenerem ani razu by zapytać co się dzieje?Czemu drużyna nie osiaga wyników?
To Czesiu mu nie powiedział kto chleje?
Wychodzi wiec na to że albo nie rozmawiał z trenerem przez ostatnie tygodnie bo się dupy nie chciało ruszyć z gabinetu albo zwyczajnie kłamie że o niczym nie wiedział.
Stawiam na to że ten pozorant po prostu kłamie.

Jazda z nimi wszystkimi na meczu.

odpowiedz
Kibic z zakola - 26.10.2021 / 09:58, *.171.7

Panie Kucharski - kończ pan pracę w Legii , wstydu oszczędź. Nam i klubowi.
A jakbyś nie zrozumiał tekstu powyżej to tłumaczę: w.y.p.i......d.a.l.a.j !

odpowiedz
Tomek - 26.10.2021 / 09:18, *.113.189

Kucharki problem w tym, że Ty i Mioduski nie macie jaj

odpowiedz
WuPe - 26.10.2021 / 09:07, *.cyfrowypolsat.pl

Straszny makaron. Ciekawe czy wierzy w to co mówi?

odpowiedz
zawierciok - 26.10.2021 / 08:56, *.quarto.pl

Kucharski.... przestań pier....lić... w te bzdety to tylko Loczek Ci wierzy... jesteście obaj winni zaistniałej sytuacji w drużynie.... kolejny sezon trener zamiast swoich zawodników dostaje twoje i loczka wynalazki.....
WON szkodniku z LEGII

odpowiedz
bs - 26.10.2021 / 08:50, *.vectranet.pl

Ale go pojechali wszyscy:D

odpowiedz
floyd - 26.10.2021 / 08:25, *.aster.pl

Typowe korpo pier..nie, obowiązkowo w trzeciej osobie liczby mnogiej. Analizujemy, przyglądamy się, rozmawiamy, staramy się bleeee i oczywiście w sobie problemu nie widzimy. Wszyscy kucharscy to szuje

odpowiedz
Osa(L) - 26.10.2021 / 09:39, *.15.136

@floyd: My to chyba jednak w pierwszej osobie liczby mnogiej czyli rozmywa odpowiedzialność a nie zwala na innych ????

odpowiedz
Pawciu - 26.10.2021 / 08:21, *.net.pl

Transfery z totalnej lapanki...Mierny, bierny, ale wierny....

odpowiedz
Koko123 - 26.10.2021 / 07:55, *.t-mobile.pl

I makaron na uszy się nawija idiotom.... Kucharski nic nie wie o piłkarzach ale zarazem wszystko o piłkarzach wie ,,kogiel mogiel,,. To jest gość mocno współodpowiedzialny samym tym, że zabóżył proporcje w szatni między Polakami, a obcokrajowcami to go dyskwalifikuje i pokazuje tylko jaką to dojną krowę sobie z Legii urządził.

odpowiedz
Urs 72 - 26.10.2021 / 07:46, *.chello.pl

Do Żylety , zróbcie zajeb...... Baner na żyletę , Hasło. Legia to kibice a reszta to Kmioty do brania pieniędzy , Nikt się nie pracuje dla klubu , tylko dla wyciągania kasy na koniec miesiąca z konta. hu..........ich obchodzi tradycja ,walka ,prestiż, honor klubu .pozdro

odpowiedz
Gość niedzielny - 26.10.2021 / 11:18, *.centertel.pl

@Urs 72: podejrzewam że nic takiego nie zrobią zawarli jakiś układ bo od dłuższego czasu cisza i przyzwolenie

odpowiedz
jarekk - 26.10.2021 / 07:29, *.metrointernet.pl

Szkoda ze nie opowiada o swojej dymisji. Szkolenie wlasnych wychowankow zaniklo. Udane transfery nieliczne, nieudane trudno zliczyc. Przeplacone gwiazdeczki ktore robia co chca.
Zarzad zadowolony, im kasa wplywa regularnie.

odpowiedz
(L)eon - 26.10.2021 / 07:20, *.wawtel.pl

Proponuję jazdę z Kucharskim od pierwszej minuty z Pogonią w niedzielę

odpowiedz
powiś(L)e - 26.10.2021 / 18:52, *.aster.pl

@(L)eon:
Popieram 100 %

odpowiedz
bep - 26.10.2021 / 07:09, *.autocom.pl

Kiedy spadną liście, będzie zajebiście...

odpowiedz
Sędzia VAR - 26.10.2021 / 07:09, *.play-internet.pl

A co ma mówić, broni swojej dup... A większość wie że nie nadaje się na to stanowisko. No widać jak bardzo jesteś skrupulatny jak z tyć transferów tylko Emreli się nadaje do gry. I tylko mi nie mów że potrzeba jest aklimatyzacja bo się pogrążysz człowieku.

odpowiedz
olo - 26.10.2021 / 07:03, *.tpnet.pl

Jak w każdej szanującej się firmie na zewnątrz podaje się tylko część informacji, reszta pozostaje w ( kuchni )
Jak był i dlaczego nigdy się nie dowiemy, bo milczenie jest zapisane w kontraktach sztabu szkoleniowego i osób decyzyjnych

odpowiedz
Trener Bramkarzy - 26.10.2021 / 06:55, *.vectranet.pl

Kucharski szara eminencja Legii , te wszystkie transfery to jego pomysły nie dziwne, że według niego wszystkie trafione, on nie jest niczemu winien , nic się w klubie nie dzieje, wszystko ok... Scouting , sztab trenerski nie funkcjonuje w Legii, zbieramy odpadki z Europy... piłkarskie, a potem dziwić się, że wieża babel, jak trzeba powalczyc o piłkarza Caktas Sorescu to już jest problem... Pomysł z trenerem w-fistą tez Kucharskiego... Mioduski (Miodulski :)) jak niektórzy piszą jest chyba slepym ignorantem, pierwszy do zwolnienia jest Kucharski i cały pion sportowo medyczny. Dramat Legia zmierza w przepaść....

odpowiedz
Gepetto - 26.10.2021 / 06:45, *.chello.pl

Prezesie Kucharski trzeba patrzeć nie tylko na ostatni klub. Przestań ściemniać, że nic nie wiesz o zawodnikach, a później się na ich temat wypowiadasz to twoja i właściciela klubu wina za te podziały i miejsce gdzie jesteśmy oraz kadrę. Praszelik, Warchoł... Tańsi, można powiedzieć swoi ale lepiej szrot drogi z zagranicy sprowadzić. Z zagranicy to trzeba robić bardzo dobre transfery jak Ljuboja czy Ofoe lub chociaż takie jak Emreli czy Juranovic. Sam transfer dla transferu się nie opyla ale tak to jest jak ze swoich się rezygnuję, a wychowanków nie ma, bo mami synki opłacane przez rodziców żeby być w akademii

odpowiedz
hajdukL - 26.10.2021 / 06:39, *.77.242

Coś słabo zorientowany ten pan dyrektor... Widocznie w kontrakcie ma zapis o braku jakiejkolwiek odpowiedzialności skoro tyle lat stołek się go trzyma. To cześć!

odpowiedz
Cyniek - 26.10.2021 / 05:42, *.vectranet.pl

Brawo zrobił z siebie idiotę cała Warszawa chuczy wszyscy wiedzą gdzie panowie się bawią ale biedny Radziu dopiero się dowiedział

odpowiedz
Hiszpan - 26.10.2021 / 07:07, *.play-internet.pl

@Cyniek : Może nic nie wie bo baluje w Posraniu?

odpowiedz
Sw - 26.10.2021 / 08:33, *.chello.pl

@Cyniek : jak wszyscy wiedza gdzie się bawią to czemu nic z tym nie zrobiliście?

odpowiedz
Marcin - 26.10.2021 / 04:43, *.play-internet.pl

Kucharski ty też wypad z Legii !

odpowiedz
L - 26.10.2021 / 02:48, *.tpnet.pl

Ty Radek mam dla ciebie nową ksywkę. PINOKIO!

odpowiedz
Zlb 82 - 26.10.2021 / 03:09, *.t-mobile.pl

@L: Raczej!!!!Na Polski to będzie długonosy!!!Ale farmazon!!!Gwiazdeczki out z szatni.

odpowiedz
Ho(L)s - 26.10.2021 / 12:47, *.230.26

@L: Ona jest zarezerwowana dla innego Bajeranta ***** ***

odpowiedz
WIDZ - 26.10.2021 / 02:04, *.chello.pl

Arogancja i ignorancja Kucharskiego - śmieszy. Mówi co chce i kiedy chce, zaprzecza sam sobie. Jest jak dziecko we mgle, nadęta miss ośmiolatek, która potyka się o własne nogi i mówi, że jest najpiękniejsza. Żałosny facet, który po prostu nie zna się na pracy, którą wykonuje. Szkoda mi Marka Gołębiowskiego. Został wsadzony na minę.

odpowiedz
Łubu dubu - 26.10.2021 / 01:23, *.centertel.pl

Jestem najlepszy, to dzięki mnie Legia awansowała do pucharów, te świetne transfery, wszytskie trafione, grube zarobione pieniądze, wszytsko w punkt i na czas, trener miał raj. Zmiany trenerów? Oni źli a ja swietny. Piłkarze? A dlaczego pytacie mnie ? Przecież ja tu tylko jestem od przyjmowania pochwał

odpowiedz
Antyberg - 26.10.2021 / 00:39, *.orange.pl

Ten Kucharski to taki korposzczur, w du.pie ma dobro Legii, pozorant i tyle! Maja mu się pieniądze zgadzać co miesiąc na koncie, udaje ze coś robi dobrego!

odpowiedz
Warszawiak 1234 - 26.10.2021 / 00:20, *.aster.pl

Panie Kucharski. Czy aby za wszystko odpowiada Michniewicz?! A zbuntowani pilkarze?! Kto ich zatrudnil?!Za co biora pieniadze?! Jakie poniosa konsekwencje?!

odpowiedz
kucharskiout! - 26.10.2021 / 00:04, *..

OD BELEK, KUCHARSKI MI NIE PASI, AROGANT, BRUDY POD BIURKO, WOZI SIE I ODPOWIADA ZA TE WSYSTKIE AFERY, ON JEST TYM ANTYLEGIONISTĄ W KLUBIE, JAKI ON SPORTOWY, MOŻE DYREKTOR BIEDRONKI ALE TAK JAK MIODUSTNY NIC NIE WIE O DOBRYM SPORCIE , NIE POTRAFI UPILNOWAĆ NOWYCH GRACZY, POPROSDTU JAK WIĘKSZOŚĆ PRACOWNIKÓW ABY DO WYPŁATY....

odpowiedz
spokojny - 25.10.2021 / 23:57, *.jmdi.pl

Gwiazdeczki zwolnily trenera, nigdy nie bylem zwolennikiem Czesia ale przede wszystkim widać było brak zaangażowania u większości piłkarzy (także Polaków). Porażki ich wogole nie obchodziły. Podejść pod żyletę, 5 minut posłuchać uwag kibiców i wracamy do imprezowania. Kasa się zgadza, staramy się tylko w pucharach gdzie są skauci i premie.

odpowiedz
Komornik Stefan - 25.10.2021 / 23:49, *.centertel.pl

Bardzo mnie urzekła twoja historia, ale...dzisiaj byłem u Czesia, a jutro będę podobnie przypadkowo, o 4 rano u ciebie, z tragarzami. Bardzo cię lubię chłopie....

odpowiedz
k. - 25.10.2021 / 23:48, *.orange.pl

Nie da się czytać tej korporacyjnej nawijki. Kucharski won!

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2021 / 23:46, *.centertel.pl

Ona, ta sytuacja, ona jest dalej nie do zaakceptowania....

odpowiedz
olew - 25.10.2021 / 23:38, *.vectranet.pl

wreszcie !!! pewnie ligi nie wygramy, ale może zagramy kilka dobrych meczy, wreszcie !!! fajne te wpisy młodzieży wykrzykujące winę dyrektora, zarządu itd , no mamy wolny Kraj , piękny Kraj, dorodną młodzież, można wszystko ...

odpowiedz
Tylko Legia - 26.10.2021 / 06:51, *.aster.pl

@olew: Co ty piszesz, zastanów się do pracy przychodzisz po melanzasz, aby po odbijać piłkę a nie potrenować, forma zawodnika spada, podstawa kto za to odpowiada, w normalnej firmie odpowiada osoba która ich zatrudnia. Dodatkowo jak byś nie wiedział jest tak raz się zdarzy jako nowy pracownik z 2 m-c stażemi ciebie nie ma. A my chyba tu piszemy o codzienności jeżeli chodzi o imprezach. Dalej mógłbyś się nie wypowiadać ......

odpowiedz
dino - 26.10.2021 / 07:46, *.plus.pl

@olew:
Jestem pierwszy do krytykowania dyrektora i prezesa którzy swoimi sprzecznymi decyzjami wprowadzają tu tylko korpo bajzel wiem co mówię bo sam pracuję w korporacji aha i mam 38 lat jak coś fanie polityki prezesa

odpowiedz
Yeti - 25.10.2021 / 23:06, *.vectranet.pl

Największym problemem Legii jest prezes Mioduski i brak długofalowej wizji.

odpowiedz
Kibic - 25.10.2021 / 23:02, *.play-internet.pl

Mam nadzieję, że na meczu z Pogonią nie zabraknie transparentów i okrzyków w stronę Kucharskiego i Mioduskiego....

odpowiedz
Brat - 25.10.2021 / 22:58, *.chello.pl

Żałosne zachowanie Kucharskiego. Właściciel Mioduski powinien już dawno wywalić tego człowieka z klubu, a zaraz później prezesa. Oh, wait ..

odpowiedz
Darek - 25.10.2021 / 22:54, *.chello.pl

Jeżeli chcemy zmian na lepsze to zaczął bym od wymiany dyrektora sportowego.

odpowiedz
Dlugi - 25.10.2021 / 22:53, *.226.98

Był płacz po Magierze będzie i po Michniewiczu

odpowiedz
Kucharczyk Miodulski OUT - 25.10.2021 / 22:49, *.m247.com

Duet Miodulski-Kucharczyk jest przyczyną całego zła. Także WYPIER.AĆ!

odpowiedz
Ja - 25.10.2021 / 23:04, *.vectranet.pl

@Kucharczyk Miodulski OUT: Kto to jest Miodulski? I po co się czepiasz Kucharczyka, grającego w Pogoni?

odpowiedz
Sebo(L) - 26.10.2021 / 05:57, *.centertel.pl

@Kucharczyk Miodulski OUT: tacy ludzie w Legii nie pracują. Nie wiem kogo kibicem jesteś ale na pewno nie Legii. Dlatego nie wiem po co zabierasz tutaj głos?

odpowiedz
A idxź - 25.10.2021 / 22:49, *.chello.pl

@Pepsi:

odpowiedz
Dyzmowie kierują klubem - 25.10.2021 / 22:44, *.194.222

Czy mam rozumieć że sytuacja wygląda tak, że władze klubu nie mają wiedzy dlaczego były trener I drużyny ukarał dyscyplinarnie 4 piłkarzy, a kibice klubu mają się zająć ganianiem po mieście alkoholizujących zawodników?

To jest jeszcze profesjonalny klub piłkarski czy już jakiś kabaret?

odpowiedz
Obserwator - 25.10.2021 / 22:44, *.plus.pl

Znamienne jest, ze sukces czyli Liga Europy - to sukces wspólny (również pana dyrektora Kucharskiego), ale porażka to już zupełnie inna bajka - tu kozioł zawsze jest jeden. Tym razem trener Czesław.
Identycznie zachowuje się pan Mioduski, który z nory wychodzi jak jest sukces i wtedy są wywiady, ordery, flesze, ale przy kryzysach, porażkach chowa się z powrotem do nory i szuka winny wszędzie tylko nie u siebie.

Pytanie od kilku lat jest ciagle to samo:
Czy na pewno leci z nami pilot?

odpowiedz
Cieć Kucharski - 25.10.2021 / 22:39, *.240.251

Kucharski, wypie...laj z Legii, cieciu malowany.

odpowiedz
dino - 25.10.2021 / 22:50, *.plus.pl

@Cieć Kucharski:
Popieram przedmówcę

odpowiedz
Wolfik - 25.10.2021 / 22:36, *.mm.pl

Czyli nawet nie zapytano Michniewicza o jego wiadzy na temat powodów absencji wiadomych zawodników. Dziennikarze ( i kibice) mają pilnowac profesjonalnego zachowania sprowadzanych graczy? Fajnie.....

Coraz bardziej kabaretowo w tej naszej Legii.

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2021 / 23:13, *.orange.pl

@Wolfik: Musimy kolego ustalić dyżury. Może będziemy losować, kulki białe dni parzyste, kulki czarne nieparzyste, albo odwrotnie...

odpowiedz
hajdukL - 26.10.2021 / 07:02, *.77.242

@Wolfik: Chyba jednak nikomu nie jest do śmiechu. To już dramat, nie kabaret.

odpowiedz
Miasto Rafałka - 25.10.2021 / 22:34, *.play-internet.pl

Najlepszy transfer Kucharskiego - Ondrej Duda

odpowiedz
Victorio Emporio84 - 25.10.2021 / 22:33, *.cyfrowypolsat.pl

Jak ko...nic nie rozumie teraz trzeba płacić trzem trenerom.Legia to my bracia

odpowiedz
Leśny Dziadek - 25.10.2021 / 22:31, *.orange.pl

Teraz rozumiem, dlaczego M. nie zwalnia K. Obaj tak słodko i uroczo p....rzemawiają. Jak bracia bliźniacy. Po prostu miód, malina...

odpowiedz
LegiaTargówek - 25.10.2021 / 22:30, *.orange.pl

Nie do zaakceptowania jest Kucharski i Mioduski w Legii. Dopóki ten super duet będzie prowadził nasz klub dopóty sportowo Legia nie zajdzie dalej niż do wygrania Ekstraklasy. Jeśli to jest jedyną ambicją to mało po tylu latach. Z naszym budżetem powinniśmy być niekwestionowanym liderem w Ekstraklasie co sezon. Niestety jak będzie ściągać się nadal wygasłe gwiazdeczki i płacić im bajeczne kontrakty, nie będzie w Legii prawdziwej drużyny. Jest wielu piłkarzy w naszej lidze, którzy by oddali pot na murawie, grając dla Legii, ale niestety trzeba zmienić myślenie i przede wszystkim znać i mieć pojęcie o piłce, a nie tylko robić biznes Panie Mioduski..

odpowiedz
S3 - 25.10.2021 / 22:49, *.centertel.pl

@LegiaTargówek: właśnie tacy kibice jak Ty poprostu zasługują na parę lat posuchy żebyś docenil to masz i zauważył jak bardzo poje...ło Ci się w głowie od dobrobutu jeśli chodzi o ligę. Legia ma 105 lat jak 16 mistrostw Polski więc o jakim Ty ku...wa obowiązku mówisz?! Każde mistrzostwo to historia i cel w sam w sobie, już nie pamiętasz jak się po kilka lat czekało na mistrza??!!! Na 9 ostatnich lat zdobyliśmy 7 Mistrzostw a Ty coś pie...dlisz że Ci mało pajacu. Jeszcze będziesz wspominał ten okres kiedyś. Wspomnisz moje słowa pozdrawiam

odpowiedz
L - 25.10.2021 / 23:12, *.aster.pl

@LegiaTargówek: "Dopóki ten super duet będzie prowadził nasz klub dopóty sportowo Legia nie zajdzie dalej niż do wygrania Ekstraklasy."

Zyjesz w hibernacji? Przeciez wlasnie zaszla dalej niz do wygrania Ekstraklasy i zanosi sie, ze zajdzie daleko (czytaj: puchary na wiosne).

Jakie wygasle gwiazdeczki? Przeciez od 2 okienek sciagamy pilkarzy mlodych i glodnych kolejnych sukcesow jak Muci, Celhaka, Kastrati, Emreli, Hanna, Charatin tez stary nie jest.

odpowiedz
LegiaTargówek - 25.10.2021 / 23:32, *.orange.pl

@S3: Faktycznie wygrać w dzisiejszych czasach Ekstraklasę to dobrobyt.. Legia powinna mieć za cel awans do LM a przynajmniej do LE bez większych kłopotów co sezon. W lidze powinniśmy gładko wygrywać i tyle. Właśnie przez takich jak Ty jest jak jest, wieczne usprawiedliwianie chu...wego zarządzania i gry. Przychodzi solidny wpie...ol i wypływa na wierzch.

odpowiedz
L - 26.10.2021 / 02:56, *.tpnet.pl

@L: Jakie puchary na wiosnę? O czym ty pier....? Wiesz ile meczów jeszcze mamy do rozegrania?

odpowiedz
Pepsi - 25.10.2021 / 22:27, *.centertel.pl

Człeniu odejdz...

odpowiedz
Serwis Legionisci.com nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu. Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.
Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.
© 1999-2021 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.