Statystyki z meczu z Rosą

Legia w meczu z Rosą była drużyną lepszą, prowadząc przez zdecydowaną większość spotkania. Po przerwie nasze prowadzenie nawet na moment nie było zagrożone i legioniści zasłużenie wygrali. Najlepiej w naszym zespole spisali się Marcin Nędzi i Michał Wojtyński. Dobre spotkanie rozegrał też Łukasz Zajączkowski.
Wobec kontuzji Rafała Piesia, w kadrze meczowej znalazł się Michał Adamski, ale jako jedyny w tym meczu nie wyszedł na parkiet. Do Radomia nie pojechał Tomek Rudko.

Legia górowała nad Rosą w większości elementów. Miażdżącą przewagę nasz zespół miał w zbiórkach - 51 (w tym 16 w ataku) wobec tylko 29 gospodarzy (w tym 5 na naszej tablicy). Najlepiej zbierał w naszej drużynie Nędzi - 11 piłek. Na atakowanej najwięcej zbiórek zaliczył Jaworski - 4.

Legioniści zanotowali 41-procentową skuteczność z gry, w tym 51,1 procent za 2 i 15,8 za trzy punkty. Właśnie "trójki" były najsłabsze w naszym wykonaniu. Żadnej z trzech prób nie wykorzystali Jaremkiewicz i Zajączkowski, a Wojtyński trafił dwukrotnie, ale na 9 rzutów. Legia nie wykrorzystała 6 rzutów osobistych (15/21), ale o dziwo i w tym elemencie wypadła lepiej od gospodarzy (16/25). Rosa miała 35-procentową skuteczność z gry.

Legioniści faulowali częściej od rywali - 27 przewinień, wobec 22 Rosy. Bardzo szybko, w ciągu 10 minut na parkiecie, 5 fauli popełnił Nowerski. Za faule z boiska zeszli także Piotr Nawrot oraz w drużynie gospodarzy Jakub Schenk i Jakub Stanios. Nasi gracze zaliczyli 6 bloków (2 Cechniak oraz po jednym Nędzi, Nowerski, Nawrot i Wojtyński), gospodarze 1.

W naszym zespole najdłużej na boisku przebywał Michał Wojtyński (28:45) i Marcin Nędzi (28:17). Powyżej 20 minut zagrali także Jaworski (24:17), Nawrot (22:18), Zajączkowski (23:49), a minimalnie krócej Jaremkiewicz (19:21). Najkrócej na parkiecie przebywał Patryk Nowerski, który jednak szybko złapał kilka fauli i musiał opuścić parkiet.

Wyjściowa piątka Legii w meczu z Rosą: Rafał Holnicki-Szulc, Tomasz Jaremkiewicz, Piotr Nawrot, Marcin Nędzi, Patryk Nowerski.