Statystyki z meczu z Politechniką Rzeszowską

Mecz z Politechniką Rzeszowską Legia rozpoczęła w składzie: Holnicki, Jaremkiewicz, Nawrot, Nowerski, Nędzi. O ile skuteczność naszej drużyny do przerwy nie była zła, to po przerwie spadła. W całym spotkaniu legioniści trafili 25 z 62 rzutów z gry (41 procent), podczas gdy gospodarze trafiali ze skutecznością 46,8% (29/62).

Legioniści, minimalnie, ale jednak, przegrali walkę na tablicach (38 zbiórek, wobec 40 gospodarzy), w czym najlepiej prezentował się Nowerski (10 zbiórek) i popełnili mnóstwo strat (aż 22), z czego najwięcej Jaremkiewicz (5) i Nawrot (4). Gospodarze niby także często mylili się (20 strat), ale w ostatecznym rozrachunku byli górą.

Pod względem fauli oba zespoły wyglądały podobnie (22 gospodarzy, 23 gości) i parkiet musieli opuścić za 5 przewinień Piotr Miś oraz Łukasz Zajączkowski.

Najdłużej na parkiecie przebywali Patryk Nowerski (34:07 min.), Michał Wojtyński (28:24) i Tomek Jaremkiewicz (27:40). Na boisko nie wyszedł Rafał Piesio, a krótko grali Rudko, Jaworski, Świderski i Cechniak.

Punkty po stratach: 15-24
Punkty spod kosza: 34-30
Punkty drugiej szansy: 23-13
Punkty po szybkim ataku: 9-15
Punkty zmienników: 29-26

Najwyższe prowadzenie: 10-8
Najwyższa seria punktowa: 9-0 (33-31) - 10-0 (47-51)
Zmiany prowadzenia: 8
Remisy: 6
Czas prowadzenia: 19:49 - 17:11

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 6-12, 20-19, 24-31, 38-35, 47-43, 54-54, 62-59