Statystyki z meczu z Basketem Suchy Las

Zdecydowanie wygrana walka na tablicach, lepsza skuteczność i doskonała gra w obronie w pierwszej połowie - to główne powody pewnej wygranej Legii z Basketem Suchy Las. Byłoby zdecydowanie lepiej, gdyby po przerwie nasi gracze nie popełnili 18 strat. W pierwszej części gry dominowali wyraźnie.

Legioniści w całym meczu zaliczyli aż 24 straty, z czego tylko 6 do przerwy. Nasz zespół trafiał z 49 procentową skutecznością, trafiając 33 z 67 rzutów z gry, w tym 12 z 26 rzutów za 3 punkty. Po tym względem najlepiej wypadli Mikołaj Motel (5/8), Michał Świderski (4/7) i Andrzej Paszkiewicz (2/4). Wyjątkowo z gry nie trafiał Paweł Podobas, który zazwyczaj jest kluczową postacią pod tym względem.

Na tablicach najlepiej spisywali się Przemek Jaworski (11 zbiórek) i Bartek Bojko (10, w tym 4 na atakowanej tablicy). W całym meczu legioniści zebrali 48 piłek, wobec 21 rywali. Jeśli można się do czegoś przyczepić w grze naszej drużyny, oprócz drugiej połowy, to skuteczność rzutów wolnych - w tym meczu wyniosła zaledwie 62 procent (10/16).

Najdłużej na parkiecie przebywali Bartek Bojko (30:16 minuty), Michał Świderski (27:42), Andrzej Paszkiewicz (24:57) i Mikołaj Motel (23:14). Poniżej 10 minut zagrał jedynie Bartek Ornoch (06:27).

Punkty w 5-minutowych przedziałach: 6-8, 21-11, 32-19, 47-25, 58-30, 64-39, 76-55, 88-62

Punkty po stratach: 20-15
Punkty spod kosza: 38-38
Punkty drugiej szansy: 14-9
Punkty po szybkim ataku: 21-13
Punkty zmienników: 41-19

Najwyższe prowadzenie: 33-2
Najwyższa seria punktowa: 15-0 (58-25) - 10-0 (58-35)