Środa, 29 września 1999 r. godz. 19:54

Resovia nie przeszkodzi?a!

Nasza Legia

Legia wygra?a drugi mecz w tym sezonie, pokonując tym razem Resovi?, ale styl w jakim to uczyni?a nie napawa optymizmem przed kolejnymi potyczkami. Pierwsza po?owa spotkania by?a niezwykle wyrównana. Pierwsi punkty zdobyli rzeszowianie, trafiając "za trzy", ale ju? po chwili to Legia prowadzi?a 6-3 po skutecznych akcjach wysokich Tomasza Rospary i Momo Potpary. W 4. minucie popisowo zagra? ulubieniec warszawskiej publiczności, Micha? Exner, efektownie, po solowej akcji wsadzając pi?k? do kosza i Legia obj??a 4-punktowe prowadzenie (11-7) - najwy?sze w pierwszej po?owie. Do ko?ca tej cz?ści gry ?aden z zespo?ów nie potrafi? wypracowa? sobie wi?kszej przewagi. Zdecydowanie wi?cej szans mieli na to legioniści, ale niestety razili
nieskutecznością w ataku.

Nie wiadomo co w przerwie spotkania powiedzia? legionistom ich trener, Marek Jab?o?ski, ale z pewnością musia?y to by? mocne s?owa, skoro na drugą po?ow? "wojskowi" wyszli zdecydowanie bardziej skoncentrowani. Doś? powiedzie?, ?e pierwsze 6 minut drugiej ods?ony Legia wygra?a 17-3,
osiągając 18-punktową przewag? (49-31). Najwy?szą przewag? legioniści uzyskali w 28. minucie, kiedy to po "trójce" Andrzeja Wojdaka i dwóch celnych osobistych wykonanych przez Roberta ?uka prowadzili ju? ró?nicą 21 punktów (54-33). Wtedy jednak coś stan??o. Legioniści znów zacz?li pud?owa? z czystych pozycji, oddawa? nieprzygotowane rzuty. W 34. minucie przewaga Legi stopnia?a zaledwie do 11 punktów (62-51). Ostatecznie mecz zako?czy? si? jednak szcz?śliwie, zwyci?stwem sto?ecznego zespo?u 75-61, cho? spora w tym zas?uga nieporadności gości, którzy na szcz?ście nie potrafili wykorzysta? licznych tego dnia s?abości warszawiaków.

"Znów zagraliśmy ?le" - podsumowa? gr? swoich partnerów Exner. "Mo?liwe, ?e nasza s?absza postawa jest wynikiem presji, która na nas cią?y. Wszyscy widzą nas ju? bowiem w ekstraklasie. To ?e wygraliśmy dzisiejszy mecz, to przede wszystkim zas?uga pojedynczych zawodników, a nie zespo?u jako ca?ości."

Trener Marek Jab?o?ski doda?: "Graliśmy dziś z?e zawody i by?o to wida? przez wi?kszoś? czasu. By?a na szcz?ście chwila mobilizacji, kiedy odjechaliśmy na 20 punktów i to ju? ustawi?o mecz. Na szcz?ście." Tyle trener Jab?o?ski. Nam pozostaje liczy? na to, ?e w kolejnych meczach legioniści zaprezentują ju? pe?ni? swoich niema?ych przecie? umiej?tności.