Środa, 13 października 1999 r. godz. 20:24

S?dziowie nie przeszkodzili

Nasza Legia

O poziomie s?dziowania meczu Legia-Królewskie - Techmet-Wykromet Cz?stochowa nie mo?na powiedzie? jednego dobrego s?owa. S?dziowie podejmowali co chwila zaskakujące decyzje, przez co obydwaj trenerzy mieli do nich sporo uzasadnionych pretensji. Beznadziejne gwizdanie nie przeszkodzi?o jednak legionistom w odniesieniu czwartego w tym sezonie zwyci?stwa. W warszawskiej
dru?ynie zadebiutowa? pozyskany ostatnio wysoki gracz, Piotr Miś i zaprezentowa? si? bardzo poprawnie. Jeśli jeszcze troch? lepiej
zgra si? z resztą dru?yny, to powinien by? ogromnym wzmocnieniem Legii. W debiucie rzuci? rywalom 12 punktów. Nie zagra? natomiast Tomasz Rospara, który pojawi? si? w hali w roli widza, prezentując zagipsowaną r?k?. Ten bardzo dobry skrzyd?owy nie zagra co najmniej przez miesiąc.

Lepiej zacz?li goście, którzy po dwóch minutach prowadzili 6-3. Jednak ju? w 3. Minucie po rzucie Momo Potpary Legia wysz?a na prowadzenie, które systematycznie powi?ksza?a do ko?ca spotkania. Najwi?kszą przewag? legioniści osiągn?li w 39. Minucie - 33 punktu (94-61). W ostatniej minucie legioniści chcieli "z?ama? setk?", ale do ko?ca spotkania nic im ju? nie wpad?o. Goście zaś, wykorzystując nonszalancje Legii starali si? troch? zmniejszy? straty. Na pewno zabrak?o w tym meczu emocji, ale nikt ich te? chyba nie oczekiwa?. Ró?nica potencja?u jest bowiem mi?dzy tymi dru?ynami a? nadto widoczna. Dzi?ki zwyci?stwu legioniści awansowali na drugie miejsce w tabeli.