Sobota, 27 stycznia 2001 r. godz. 15:53

Legia 2-0 Stomil - w sparingu

Woytek

W sobot? o godzinie 12 odby?o Legioniści rozegrali w Legionowie sparingowy mecz ze Stomilem Olsztyn. Warszawianie byli zdecydowanie lepsi. Udowodnili to strzelając dwa gole. Ju? w 5 minucie do bramki "gumowych" trafi? Marcin Mi?ciel. W 70 minucie wynik na 2-0 ustali? Tomek Jarz?bowski.

Wojtek Kowalczyk spisuje si? coraz lepiej - istnieje du?a szansa ?e b?dzie wzmocnieniem dla Legii jeszcze w rundzie wiosennej! - fot. Super Express
Pogoda nie sprzyja?a dziś pi?karzom. Boisko by?o nasiąkni?te wodą co znacznie utrudnia? gr?. Na trybunach w Legionowie zjawi?o si? oko?o 2.500 kibiców Legii, którzy wywiesili 5 flag, ale tylko na początku g?ośno dopingowali zawodników. Na rozpocz?cie odpalone zosta?y czerwono-zielone świece dymne i w gór? polecia?o konfetti. Potem atmostefa by?a bardziej pinnikowa.

Legioniści rozpocz?li w nast?pującym rozstawieniu:

Zbigniew Robakiewicz - Tomasz Jarz?bowski, Maciej Murawski, Pawe? Wojtala, Marihno Giuliano - Marek Citko, Bartosz Karwan, Adam Majewski, Tomasz Soko?owski - Marcin Mi?ciel i Sylwester Czereszewski.

Ju? w 5 minucie kibice mieli okazj? do radości. Po dok?adnym dośrodkowaniu Giuliano w pole karne, pi?k? na 10 metrze przyją? Marcin Mi?ciel i ?adnym uderzeniem z powietrza pos?a? pi?k? do siatki. Chwil? wcześniej Legia stworzy?a pierwszą gro?ną sytuacj?. Z prawej strony dośrodkowa? Citko, ale Giuliano nie zdo?a? zaskoczy? Krzyszta?owicza strza?em w krótki róg.

Wojskowi ca?y posiadali zdecydowaną przewag?. Dwa razy gro?nie na bramk? olsztynian strzela? Tomasz Soko?owski. Za pierwszym razem pi?k? z?apa? bramkarz, a drugi strza? przelecia? obok bramki.

Pierwszą gro?ną sytuacj? Stomil stworzy? dopiero w 32 minucie. Rzut wolny z lewej strony naro?nika pola karnego wykonywa? Rzepka. Pi?ka po jego strzale lecia?a tu? pod poprzeczk?, ale znakomicie spisa? si? Robakiewicz wybijając ją na rzut ro?ny. Do ko?ca tej ods?ony nie dzia? ju? si? nic ciekawego. Kibice spokojnie oglądali mecz, zdecydowanie tak?e os?ab? doping.

W drugiej ods?onie Legia wystąpi?a w ca?kowicie zmienionym sk?adzie, który wygląda? nast?pująco:

Artur Boruc - Tomasz Jarz?bowski, Jacek Magiera, Arkadiusz Maciejewski - Tomasz Mazurkiewicz, Rados?aw WrĂłblewski, Marcin Bojarski, Tomasz Kie?bowicz, ?ukasz Mierzejewski - Wojciech Kowalczyk i Cezary Kucharski.

W 55 minucie dogodnej sytuacji do podwy?szenia nie wykorzysta? Cezary Kucharski, który nie trafi? w bramk? po dok?adnym dośrodkowaniu Kie?bowicza. Na dobre s?owa zas?uguje postawa tego drugiego, który walczy? i by? najlepszym ze wszystkich, którzy wystąpili w drugiej po?owie. Kibice jednak najwi?cej uwagi poświ?cali Wojtkowi Kowalczykowi. Trzeba przyzna? i? Kowal poczyni? wielkie post?py w ciągu tych kilku tygodni treningów. Dysponuje bardzo mocnym uderzeniem, brak mu jeszcze szybkości ale wyra?nie radzi sobie coraz lepiej! W meczu odda? trzy gro?ne strza?y, jednak wszystkie z trudem obroni? bramkarz Stomilu. W 70 minucie pad? drugi gol dla Legii. Pi?ka po dośrodkowaniu z rzutu ro?nego z lewej strony boiska spad?a wprost na g?ow? Tomasza Jarz?bowskiego i m?ody wychowanek Legii ?adnym strza?em w górny róg bramki ustali? wynik na 2-0. W tej po?owie goście jeszcze tylko raz zagrozili legionistom. W 78 minucie zamieszaniu podbramkowym oddali strza? z 11 metrów ale na posterunku by? Boruc.

W zespole Stomilu zagrali: Krzyszta?owicz, Wy?upski, Lenart, Biedrzycki, Rzepa, Holc, Januszewski, Siniczyn, Sawicki, Treści?ski, Krilowas, Salami, Kwiatkowski, Krzysztof Kowalczyk, Świ?cki, Radzi?ski, Matuk, Kościuczuk, Radziwon, Cecot, Dombraye.

W Legii zabrak?o Jacka Zieli?skiego, oraz kontuzjowanych Piekarskiego, ?api?skiego i Siadaczki.

Teraz dru?yna Legii wyje?d?a na Cypr gdzie rozegra cztery mecze. Szczególnie atrakcyjnie zapowiadają si? konfrontacje z: reprezentacją Korei Pó?nocnej i z Partizanem Belgrad.