Środa, 7 lutego 2001 r. godz. 09:21

W przedostatnim sparingu: Legia 2-1 ZTE Zalaegerszeg

Woytek, źródło: Gazeta Wyborcza

W trzecim sparingu na Cyprze pi?karze Legii pokonali w?gierski ZTE Zalaegerszeg 2-1. Do przerwy warszawianie prowadzili 1-0 po bramce Cezarego Kucharskiego w 20 minucie. Drugiego gola dla Legii strzeli? ?ukasz Mierzejewski w 55 minucie.

?ukasz Mierzejewski prezentuje bardzo dobrą form?. Strzeli? ju? 3 gole w sparingach
Ca?y mecz legioniści posiadali zdecydowaną przewag? i mogli wygra? wy?ej jednak zawodzi?a skutecznoś? pi?karzy. Ju? w 10 minucie boisko musia? opuści? Bartosz Karwan, który dozna? lekkiego urazu - jego miejsce zają? Sylwek Czereszewski. "Czereś" Zmarnowa? trzy dogodne okazje. Trzykrotnie by? sam przed bramkarzem W?grów i za ka?dym razem nie potrafi? tego wykorzysta?.

Pierwszego gola Legia strzeli?a w 20 minucie. Po ?adnej akcji Marek Citko dośrodkowa? na pole karne, gdzie znalaz? si? Czarek Kucharski i g?ową umieści? pi?k? w siatce.

Po przerwie trzeciego gola w meczach sparingowych zdoby? ?ukasz Mierzejewski, ktĂłry bardzo dobrze prezentuje si? podczas tegorocznych przygotowa?. W 55 minucie wykorzysta? podanie Czereszewskiego.

Kwadrans przed ko?cem pi?karze nieco si? rozlu?nili, co wykorzystali goście. Pi?k? straci? Maciej Murawski, W?grzy wyprowadzili kontr? i po g?ówce ich napastnika zrobi?o si? tylko 2-1.

We wtorkowym meczu zagra? jeden z Brazylijczyków Rafael, ale mo?na powiedzie? i? by? to jego po?egnalny mecz, bo razem z dwoma pozosta?ymi opuści wkrótce zgrupowanie Legii. Franciszek Smuda oczekuje ju? na kolejnego pi?karza. B?dzie nim 25 letni Marcelo, który ma do?ączy? do zespo?u ju? w środ?.

W piątek legioniści rozegrają ostatni mecz na Cyprze. Przeciwnikiem b?dą Karpaty Lwów. Powrót do kraju przewidziany jest na sobotni wieczór.

Sk?ad Legii:

pierwsza po?owa: Robakiewicz - Giuliano, Magiera, Jarz?bowski - Bojarski, Karwan (10' Czereszewski), Majewski, Mazurkiewicz, Kie?bowicz - Kucharski, Citko

druga po?owa: Robakiewicz - Wojtala, Zieli?ski, Murawski - Rafael, Mi?ciel, Czereszewski, Soko?owski, WrĂłblewski - Mierzejewski, Kowalczyk