REKLAMA

Edson - transfer na odległość

Woytek, źródło: Gazeta Wyborcza - Wiadomość archiwalna

Gazeta Wyborcza ujawnia szczegóły transferu Edsona Luiza da Silva do Legii. Już wcześniej informowaliśmy, że Edson przyleciał do Warszawy na mecz z Górnikiem Łęczna. W Warszawie przeszedł badania lekarskie, które wypadły pozytywnie. Następnie piłkarz wrócił do Portugalii, negocjacje z jego klubem były prowadzone na odległość. Lewy obrońca Sportingu dość szybko zaakceptował warunki indywidualnej umowy. W lidze portugalskiej ostatnio prawie nie grał, był rezerwowym. Kluby też doszły do porozumienia. Czekano głównie na powrót z krótkiego urlopu menedżera Legii Dariusza Wdowczyka.
Kontrakt podpisano wczoraj rano. Na trzy lata, ale Legia się zabezpieczyła. Edson zostanie wypożyczony do końca roku, a więc do zakończenia obecnego i połowy następnego sezonu. Jeżeli się sprawdzi, a nikt w to nie wątpi, zostanie kupiony. Za kwotę oscylującą wokół 500 tysięcy euro, choć wartość piłkarza na rynku transferowym jest wyceniana na 1,6 mln.

Zdjęcie Brazylijczyka w klubowej koszulce Legii, które dziś zaprezentowaliśmy na naszej stronie, zostało zrobione przed tygodniem.
Czytaj wywiad

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2023 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.