REKLAMA

Znów remis

meLo, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W drugim meczu sparingowym podczas zgrupowania na Cyprze Legia znów zremisowała. Tym razem 1-1 z silną Crveną Zvezdą Belgrad. Gola znów strzelił Piotr Włodarczyk. W spotkaniu z Crveną Zvezdą zagrał Marek Jóźwiak. "Beret" zakończył pół roku temu karierę piłkarska, a mimo to w spotkaniu z Serbami zagrał 20 minut. Jóźwiak strasznie chciał mieć come-back. Nadarzyła się ku temu okazja, bo Wojciech Szala skręcił staw skokowy i ma naciągnięte więzadła, a Grzegorz Bronowicki w tym okresie przygotowań do sezonu ma, jak wszyscy zawodnicy, zakaz występowania w całym meczu.
Bardzo dobrze zaprezentował się Aleksandar Vuković, który jest kibicem Partizana, lokalnego rywala Crvenej Zvezdy.

W pomocy Crvenej wystąpił Nenad Milijas. Serbski zawodnik w grudniu ubiegłego roku był w Warszawie, już miał podpisać kontrakt, zrobiono mu nawet zdjęcia w koszulce Legii. Wystawił do wiatru menedżera i trenera Dariusza Wdowczyka i dziś jest zawodnikiem Czerwonej Gwiazdy. W dobrej dyspozycji strzeleckiej jest Piotr Włodarczyk. W pierwszym tegorocznym meczu z Jabloncem strzelił dwa gole, wczoraj dodał kolejnego. Wykorzystał rzut karny.

W drugiej części Crvena miała wiele okazji do pokonania Łukasza Fabiańskiego. Udało się to tylko raz. Gola zdobył Bosko Janković. Mecz toczył się w ciemnościach. Nad kompleksem sportowym "Alfa" w Larnace zapadły ciemności, a 12 reflektorków nie było w stanie dokładnie oświetlić całego boiska.

Powoli klaruje się podstawowa jedenastka Legii. Będzie prawdopodobnie taka, jaką "Wdowiec" wystawił w pierwszej połowie.

Legia 1-1 (1-0) Crvena Zvezda
1-0 - 38 min. Piotr Włodarczyk (karny)
1-1 - 48 min. Bosko Janković

Skład Legii (I połowa): Fabiański - Bronowicki, Choto, Rzeźniczak, Edson - Szałachowski, Surma, Vuković, Guerreiro - Gottwald, Włodarczyk
Skład Legii (II połowa): Fabiański - Bronowicki (70' Jóźwiak), Ouattara, Rosłoń, Chałas - Karwan, Djoković, Burkhardt, Kiełbowicz - Janczyk, Kucharski

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2022 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.