REKLAMA

471. numer Naszej Legii

Redakcja - Wiadomość archiwalna

Już od wtorku w sklepach Pelcowizna i sklepiku przed Trybuną Krytą, a od środy także w kioskach i salonach prasowych w całej Polsce nabywać można najnowszy, 471 numer Tygodnika "Nasza Legia". Znajdziecie w nim między innymi:

- Rozmowa z Pawłem Kosmalą - "Prezes? Piotr Zygo". "Jako wiceprezes ITI i członek Rady Nadzorczej KP Legia Warszawa od kilku miesięcy sprawuje nadzór nad działalnością klubu. 'Jesteśmy zadowoleni z tego, co się dzieje pod względem sportowym. Widzimy tu duże perspektywy' – twierdzi. Oceniając wyniki finansowe dodaje jednak: 'Jeśli cały czas dokłada się do działalności klubu, to ocena nie może być bardzo dobra.' Według prasy 1 czerwca ma zostać prezesem Legii. Rozmowa z PAWŁEM KOSMALĄ."
- Zapowiedzi: Legia - Zagłębie - "Powrót 'Franza'". "Franciszek Smuda to bardzo utytułowany szkoleniowiec, jednak w Warszawie mu się nie powiodło. Teraz sympatyczny 'Franio' zrobi
wszystko, żeby przeszkodzić legionistom w wywalczeniu tytułu mistrzowskiego."
- Wisła Płock - Legia 0:1 - "Wyrafinowana Legia". "W tym roku Legia gra w kratkę. Albo pięknie, z polotem i radością. Albo schematycznie, mozolnie dążąc do określonego celu. Oba te sposoby mają wspólny mianownik. Zwycięstwo."
- Mecz na trybunach - "Nieświąteczne święta". "Miało być wesoło i świątecznie. Do Płocka wybierała się duża grupa legionistów, którzy chcieli spotkać się z przyjaciółmi, podzielić jajeczkiem i obejrzeć zwycięstwo Legii. Szybko okazało się, że ze świątecznego nastroju nici – skutecznie popsuły go działania policji i ochrony."
- Legia - Lech Poznań 3:1 - "Załatwili w pół godziny". "Jeszcze w sobotę poznańska lokomotywa 'pojechała' z krakowską Wisłą, jednak w środę w Warszawie sama odebrała lekcję szybkiej jazdy. Legioniści z uśmiechem na ustach, w niespełna pół godziny, wykoleili 'Kolejorza'. Dzięki temu zrobili wszystko co należało zrobić, aby do stacji o nazwie 'mistrzostwo Polski' dojechać tak szybko jak tylko się da."
- Mecz na trybunach - "Prymusi". "Dla każdego dobrego ucznia lekcja to nie tylko 45 minut zajęć. Prymusi przygotowują się do 'klasówek' czy egzaminów dużo wcześniej. Kibice Legii
ze wszystkimi 'przedmiotami' radzą sobie wyśmienicie, właśnie dlatego, że kibicowanie nie ogranicza się dla nich tylko do futbolu i tylko do 90 minut meczu."
- Pamiętnik "Fabiana" - "Wreszcie z rodziną". "Dwa mecze, sześć punktów – to bilans legionistów w ostatnim tygodniu. Dziś dowiecie się, jak minione siedem dni spędził ŁUKASZ FABIAŃSKI. 'Fabian' opowiada o przygotowaniach do meczów z Lechem i Wisłą Płock i jest niezmiernie szczęśliwy, że przy okazji świąt może wreszcie spotkać się z najbliższymi."
- Archiwum - Jak powstała Legia - "Zaczęło się w Piotrkowie". "Początki Legii zdecydowana
większość kibiców umiejscawia na Wołyniu. Mało kto jednak wie, że drużyna piłkarska, której w roku 1916 w Legionowie nad Styrem nadano nazwę Legia, powstała i trenowała już rok wcześniej w maju 1915 roku i to nie na Wołyniu ale... w Piotrkowie."
- Muzeum Legii - "Niezwykły dar". "Już za kilka dni, 21 kwietnia, oficjalnie otwarte zostanie Muzeum Legii, w którym będzie można dowiedzieć się wiele o naszym klubie i ludziach z nim związanych. Tuż przed swoją inauguracją Muzeum, którego patronem medialnym będzie NL, wzbogaciło się o cenny eksponat."
- Wspomnienia kibica - "Przepełniony dumą" - wspomina Wiktor Bołba
- Liga ultras - "Na półmetku". "Na półmetku rundy wiosennej ligowy ekspres osiągnął w ostatnim tygodniu maksymalną prędkość. Trzy mecze w ciągu ośmiu dni, to wręcz zabójcza dawka. Ciekawie jest na boiskach, wiele dzieje się również poza nimi."
- Trybuna Legionisty - Wasze głosy w naszych sprawach
- Z Łazienkowskiej - Po posiedzeniu Rady Nadzorczej - Miklas za Młotka; "Bury" zachwycił Lens; Edson wraca - Janczyk i Gottwald wątpliwi; Legia TV? Raczej nie; SKLW rozmawiało z KP - Będzie widać flagi; Majkowski od czerwca w Legii; Ks. Adam Zelga z wizytą u legionistów.
- Nowa formuła KONKURSU NL - do wygrania płyty DVD "Historia Futbolu", t-shirty A&T oraz szaliki Legii
- Felietony - Zarzeczny i Piątek
- Zdjęcie tygodnia - Legia - Lech
- I wiele innych spraw związanych z Legią!

Więcej w wydaniu papierowym. Zapraszamy do lektury!

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.