REKLAMA

Legioniści odwiedzili kolejną szkołę (zdjęcia)

Woytek i Adam Polak, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W czwartkowy poranek piłkarze Legii odwiedzili szkołę podstawową. Rekonwalescenci Jan Mucha i Michal Gottwald oraz pauzujący za żółte kartki Moussa Ouattara wraz z Wojciechem Hadajem udali się na 9 rano do Szkoły Podstawowej nr 128 w Wawrze.

Ponad setka dzieci wyczekiwała na gości już kilkanaście minut przed spotkaniem. Niektóre z nich były ubrane w szaliki Legii, część pomalowała sobie twarze w czerwono-biało-zielone barwy.
Spotkanie poprowadził spiker z Łazienkowskiej. Dzieci miały do piłkarzy mnóstwo pytań zarówno dotyczących piłki nożnej jak i prywatnych. Dowiedzieliśmy się m.in. że ulubioną potrawą Moussy z kuchni polskiej jest zupa pomidorowa. Ciekawostką było to, że tłumaczem zawodnika z Burkina Faso była uczennica szkoły. Młoda dziewczynka biegle operowała językiem francuskim i bez problemów dogadywała się z czarnoskórym legionistą. Spotkanie trwało godzinę, ale gdyby nie zaplanowany na godzinę 11 trening pierwszej drużyny potrwałoby o wiele dłużej, bo pytań było mnóstwo. Jeden z uczniów poprosił o zaprezentowanie jakiś sztuczek technicznych. W związku z tym, że Mucha ma kontuzjowaną rękę, a Gottwald również nie jest zdrowy do gry, Moussa oczarował zebranych krótką żonglerką ;-) Na zakończenie goście rozdali dzieciom szaliki, klasom kalendarze, a szkole pamiątkową, oprawioną w ramkę, oryginalną koszulkę Legii z podpisami wszystkich zawodników drużyny.

Fotoreportaż ze spotkania - 42 zdjęcia
Fotoreportaż ze spotkania - 42 zdjęcia
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.