REKLAMA

Ekstraklasa SA dementuje

Ekstraklasa SA - Wiadomość archiwalna

Poranne wieści z prasy o rzekomym powiększeniu ligi i generalnej reformie rozgrywek I ligi, wzbudziły wiele kontrowersji, komentarzy oraz emocji. Poniżej prezentujemy treść listu, jaką otrzymaliśmy z Biura Prasowego Ekstraklasy SA:

Ekstraklasa SA informuje, że w sezonie 2006/2007 w rozgrywkach Orange Ekstraklasy wystąpi niezmieniona liczba 16 klubów.

Natomiast zasady awansu i spadku w sezonie 2005/2006 zostały precyzyjnie ustalone w regulaminie rozgrywek i nie jest możliwa ich zmiana w trakcie trwania sezonu.
Zgodnie z ww. regulaminem po sezonie 2005/2006 do II ligi spadają zespoły, które zajęły miejsca 15 i 16 w tabeli. Zaś zespół z miejsca 14 rozgrywa baraż o miejsce w Orange Ekstraklasie z trzecim zespołem II ligi.
Do baraży może nie dojść tylko w przypadku, gdy więcej niż dwa zespoły Ekstraklasy nie otrzymają licencji. Kluby, które nie otrzymają licencji, zostaną automatycznie przesunięte na ostatnie miejsca w tabeli w bieżących rozgrywkach.

Biuro Prasowe
Ekstraklasa SA

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.