Grali przyjaciele

Fumen, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

Dla większości ekip zaprzyjaźnionych z Legią miniona sobota była bardzo udana. Wysoko swoje mecze wygrało Zagłębie Sosnowiec, Juventus Turyn oraz Pogoń Szczecin. Gorszy wynik zanotowali piłkarze Olimpii Elbląg, którzy zremisowali w Nowym Dworze. Natomiast Den Haag przegrało kolejne ligowe spotkanie. Tym razem z PSV Eindhoven.
II liga: Zagłębie Sosnowiec 5-2 Podbeskidzie Bielsko-Biała
Fenomenalny początek miał Hadis Zubanović. Napastnik gospodarzy po zaledwie 23. minutach gry, miał na koncie klasycznego hattricka! Dzięki temu Zagłębie do przerwy prowadziło 3-0. Po zmianie stron pierwsi zaczęli trafiać zawodnicy gości i zmniejszyli stratę do zaledwie jednego gola. Jednak nasi przyjaciele odskoczyli ponownie rywalom na trzy trafienia. Sprawcami następnych dwóch bramek dla Zagłębia byli Hosić i Paczkowski. Ostatecznie pozwoliło to miejscowej ekipie na radość z trzech punktów i wygraną 5-2!

Serie B: Juventus Turyn 4-0 Modena
„Stara Dama” choć ostatnia w lidze, to nadal niepokonana. Ofiarą byli piłkarze Modeny, którzy zostali rozgromieni 4-0. W pierwszej odsłonie łupem bramkowym podzielili się Trezeguet do spółki z Del Piero. W drugiej części do siatki ponownie trafił francuski napastnik, a po chwili dobił rywali Pavel Nedved.

III liga: Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1-1 Olimpia Elbląg
Drugi z rzędu remis zanotowali przyjaciele z Elbląga. Punktami trzeba było podzielić się ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, które już w 1. minucie wyszło na prowadzenie. Jednak jeszcze przed przerwą wyrównał Mazurkiewicz i piłkarze schodzili do szatni przy stanie 1-1. Druga połowa nie przyniosła bramek i Olimpia mogła sobie dopisać kolejny punkt do swych zdobyczy na III-ligowym froncie.

I liga: Pogoń Szczecin 3-0 Górnik Łęczna
Druga wygrana „Portowców” w lidze. Druga wygrana zakończona wynikiem 3-0. Druga wygrana odniesiona nad piłkarzami Górnika. W 2. kolejce Pogoń zwyciężyła na wyjeździe w Zabrzu, teraz nie dała szans zespołowi z Łęcznej. Do przerwy za sprawą Eltona było 1-0. Natomiast na gole decydujące ostatecznie o końcowym wyniku padały w końcówce spotkania. Najpierw w 82. minucie drugim trafieniem popisał się Elton, a tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego piłkę do siatki skierował Kamil Grosicki.
Dzięki tej wygranej Pogoń uciekła z dolnych rejonów tabeli.

Eredivisie: Den Haag 0-2 PSV Eindhoven
Nie mają powodów do radości w tym sezonie kibice „Bocianów”. O ile w krajowym pucharze póki co idzie bardzo dobrze, o tyle w lidze... dramat! Tym razem na przeszkodzie do zdobycia pierwszych punktów w rozgrywkach stanął zespół PSV. Po 45 minutach gry na tablicy widniał rezultat 0-0 i można było się łudzić o korzystny końcowy wynik. Niestety, najpierw rozpoczął Tardelli i było 1-0 dla gości. Jednak wszelkie nadzieje rozwiał w 85. minucie Mendez i skończyło się porażce 0-2. Den Haag wciąż pozostaje jedyną drużyną w lidze bez choćby jednego punktu na koncie.