Grali przyjaciele

Pogoń i Olimpia nie zaliczą tego weekendu do udanych. Obie drużyny przegrały swoje spotkania przed własną publicznością. Zupełnie inne nastroje panują w Turynie i Hadze. "Juve", nie dość, że odzyskał część odebranych punktów, to kolejne 3 zdobył w meczu ligowym. Den Haag natomiast wygrał po raz pierwszy w sezonie! Natomiast Zagłębie Sosnowiec pokonało Śląsk we Wrocławiu.
I liga: Pogoń Szczecin 1-3 Zagłębie Lubin
Po remisie w Wodzisławiu, tym razem "Portowcy" nie zdołali wywalczyć nawet punktu przed własną publicznością. Radosław Majdan aż trzykrotnie musiał wyciągać piłkę z siatki. Jedyną bramkę dla Pogoni zdobył 9 minut przed końcem gry, Kamil Grosicki. Spotkanie obejrzało niespełna 5 tysięcy widzów.

III liga: Olimpia Elbląg 0-1 Znicz Pruszków
Nie wiedzie się ostatnio naszym przyjaciołom z Elbląga. Mecz ze Zniczem był siódmym z rzędu, w którym podopieczni Andrzeja Biangi nie potrafili zwyciężyć. Jedyna bramka w meczu ze Zniczem padła już w 5 minucie gry.

Eredivisie: Den Haag 2-0 Heracles Almelo
To nie żarty - Den Haag, w 10 kolejce, wygrał pierwszy mecz w sezonie! Bramki dla "Bocianów" padły w 57 i 89 minucie spotkania. Dzięki tej wygranej Den Haag awansował na przedostatnie miejsce w tabeli.

Serie B: Juventus Turyn 1-0 Frosinone
Juventus odzyskał kilka punktów bez gry. Po wielu rozprawach zdecydowano, że klubowi odjętych zostanie tylko 9 punktów, zamiast 17. To zdecydowanie poprawiło pozycję "Juve" w tabeli i szanse Starej Damy na szybki awans do Serie A. Kolejnym krokiem w tym kierunku była wygrana z Frosinone 1-0 przed własną publicznością. Zwycięską bramkę strzelił Del Piero kwadrans przed końcem spotkania.

II liga: Śląsk Wrocław 0-1 Zagłębie Sosnowiec
Przy pustych trybunach nasi przyjaciele pokonali Śląsk na jego boisku. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 64. minucie Daniel Treściński i Zagłębie mogło cieszyć się z kolejnej wygranej.
Dzięki temu sosnowiczanie nie tracą kontaktu z czołówką i od pozycji lidera dzieli ich 5 punktów, a do miejsca dającego prawo gry w barażach o ekstraklasę, potrzebne są jeszcze 2 "oczka".