Sparing: Legia 2-0 Świt Nowy Dwór

Mishka, źródło: własne - Wiadomość archiwalna

W rozegranym w sobotę, na boisku Poloneza, meczu sparingowym Legia pokonała 2-0 Świt Nowy Dwór Maz. Do przerwy żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki. Dopiero w 58. minucie gol Macieja Korzyma dał Legii prowadzenie. Chwilę przed końcowym gwizdkiem wynik na 2-0 podwyższył Dawid Janczyk. Spotkanie obserwowało ok. 1000 osób. Spotkanie rozgrywane na zaśnieżonej murawie nie było porywającym widowiskiem, a piłkarze głównie skupiali się na utrzymaniu równowagi.
Przeprowadzonych zostało kilka składnych akcji. Legioniści mieli więcej okazji do strzelenia bramki, ale wykorzystali tylko dwie. III-ligowy Świt także niepokoił broniącego w Legii Jana Muchę. Ten jednak parę razy wykazał się sporymi umiejętnościami, broniąc uderzenia Świtu z najbliższej odległości. W drużynie z Nowego Dworu wystąpił wypożyczony z Legii Dariusz Zjawiński.

Zespoły wystąpiły w następujących składach:

Skład Legii:
I połowa: Mucha, Szala, Baldé, Hugo, Edson, Radović, Vuković, Burkhardt, Roger, Grzelak, Włodarczyk
II połowa: Fabiański, Jędrzejczyk, Dick, Choto, Bronowicki, Bronowicki, Surma, Junior, Smoliński, Korzym, Janczyk.

Skład Świtu (za 90minut.pl): Bieniek, Łowicki, Mikłowski, Musuła, Brzozowski, Gumowski, Konopka, Szmyt, Stachowiak, Zjawiński, Bajera. Grali także: Gurzęda, Kazimierczak, Bluszcz, Lewicki, Kabala.