Mirosław Trzeciak dyrektor sportowy Legii - fot. Adam Polak
REKLAMA

Trzeciak: Legii nie stać na Gargułę

michael, źródło: sport.pl - Wiadomość archiwalna

1,3 mln euro za Łukasza Gargułę? Legii absolutnie nie stać na wyłożenie takiej sumy na zakup jakiegokolwiek piłkarza! Uważam, że ci, których mamy, należą do czołówki europejskich zawodników w przedziale cenowym rzędu kilkuset tysięcy euro - mówi w "Dzienniku" Mirosław Trzeciak, dyrektor sportowy Legii.

Jacek Bąk, Łukasz Garguła, Piotr Giza, Dariusz Pietrasiak, Dawid Nowak, Arkadiusz Radomski, Bartosz Ława - media spekulują, że tacy m.in. piłkarze są na liście życzeń Legii.
Co na to Trzeciak? - To nazwiska, które pojawiły się już w portalach internetowych i w gazetach. Fajnie, że prasa tak dużo miejsca poświęca Legii. Ale w większości przypadków te kandydatury są jedynie efektem dziennikarskich spekulacji. Dotychczas sprowadziłem do klubu tylko jednego zawodnika, reprezentanta Polski do lat 16, Ariela Borysiuka z AZS AWF Biała Podlaska - mówi dyrektor Legii.

1,3 ml euro za Gargułę? - Legii absolutnie nie stać dziś na wyłożenie takiej sumy na zakup jakiegokolwiek piłkarza! Uważam, że ci, których mamy należą do czołówki europejskich zawodników w przedziale cenowym rzędu kilkuset tysięcy euro. Najpierw więc musimy kogoś sprzedać na Zachód, by móc przymierzyć się do sprowadzenia w jego miejsce gracza za, powiedzmy, pół miliona euro. Poczekajmy do 26 maja, czyli do ostatniego meczu tego sezonu. Dopiero wtedy będę się poważnie zastanawiał kogo spróbujemy sprzedać, a kogo kupić - podkreśla Trzeciak.

Pytany o to, do jakiego stopnia ma wpływ na zwalnianie i zatrudnianie trenerów w Legii, odpowiada: - Moja opinia jest dla właścicieli klubu najważniejsza. To ja zgłaszam kandydaturę trenera, ja wcześniej rozmawiam z nim o zakresie jego obowiązków, warunkach pracy, a nawet płacy. Ale decyzję o zwolnieniu Wdowczyka podjął zarząd spółki akcyjnej Legia. Oczywiście, miał do tego pełne prawo.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.