Wizualizacja nowego stadionu Legii Warszawa - JSK Architekci
REKLAMA

Stadion Legii zgodnie z planem

źródło: PAP - Wiadomość archiwalna

"Projekt budowy stadionu piłkarskiego przy Łazienkowskiej 3 jest na dobrym etapie" - zapewnił rzecznik prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz - Tomasz Andryszczyk. W związku z przyznaniem Polsce i Ukrainie organizacji ME 2012, pojawiły się obawy o to, czy w Warszawie powstaną dwa stadiony (Narodowy i Legii). "Plany miasta związane z Legią nie zmieniają się. W czerwcu rozpisany zostanie przetarg na budowę obiektu. Prace rozpoczną się na przełomie września i października. Stadion będzie gotowy pod koniec 2009 roku" - przyznał Andryszczyk.
Zdaniem rzecznika projekt obiektu został zaaprobowany, ale wymaga pewnych modyfikacji. Dotyczą one przede wszystkim liczby miejsc parkingowych na obiekcie. W myśl przepisów piłkarskich federacji stadion musi zapewniać parkingi dla 10 procent łącznej liczby widzów.
"Dodatkowo pozostaje również kwestia lepszego skomunikowania stadionu z miastem. Chcemy, żeby jak najwięcej kibiców przyjeżdżało na mecze komunikacją miejską, a nie samochodami. Ciężko powiedzieć kiedy kwestie te zostaną ostatecznie rozstrzygnięte. Zapewniam jednak, że decyzje będą dobrze zgrane w czasie z udostępnieniem obiektu" - dodał Andryszczyk.

Warszawa planuje gruntowną przebudowę istniejącego obiektu. Docelowo na nowym stadionie zasiadać ma 32 tysiące widzów. W pierwszym etapie budowane będą trybuny narożne i boczne, co spowoduje przyrost nowych miejsc o 5300. Drugi etap przewiduje powstanie największej trybuny. Ostatni, trzeci etap, to budowa głównej trybuny, także vip-owskiej. Ma on zakończyć się w 2009 roku.

REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.