Jerzy Engel z Jackiem Zielińskim podczas meczu reprezentacji Warszawy - fot. Jacek Wójcikowski
REKLAMA

Engel: Trzymam kciuki za Legię

źródło: Życie Warszawy - Wiadomość archiwalna

"Jeśli Legia chce pokonać Wisłę, musi zagrać odważnie. Obecnie walczy agresywnie i błyskotliwie, tak jak lubię. To mój "futbol na tak". Legia, zdobywając w ubiegłym roku mistrzostwo, zabarykadowała się i wywalczyła wynik 0-0, co było przepustką do sukcesu. Ale komu ten mecz się podobał? Poza tym teraz Legii potrzebne jest zwycięstwo" – ocenia Jerzy Engel. "Wisła także czuje się mocniejsza w ofensywie. Jednak jej siła rażenia jest obecnie mniejsza. Legii powinno być łatwiej wygrać, ponieważ Jacek Zieliński zna swój zespół od ponad piętnastu lat" – twierdzi wiceprezes PZPN.
W obu drużynach doszło do zmian trenerów. Dariusza Wdowczyka zastąpił jego asystent Jacek Zieliński. W Wiśle schedę po Adamie Nawałce przejął drugi trener Kazimierz Moskal.
"Widać, że zmiana trenera w Legii poskutkowała. Ale należy pamiętać, że jeśli każda roszada byłaby skuteczna, dokonywano by ich częściej. W Wiśle na razie zmiana szkoleniowca niczego nie wniosła" – stwierdza Engel.
Spotkanie Wisły z Legią to mecz aktualnego wicemistrza z mistrzem Polski. Mimo to drużyny zajmują odległe, piąte i czwarte miejsca w ligowej tabeli. "Zagłębie, Korona czy GKS są zdecydowanie mocniejsze. taki miał być też Lech. My przyzwyczailiśmy się do tego, że Wisła i Legia są naszymi sztandarowymi zespołami. To się zmieniło. Ale nadal obie te drużyny dysponują znakomitymi składami i mają najlepszych zawodników w polskiej lidze. Problemem tych drużyn są liczne i częste kontuzje piłkarzy. To z pewnością jest jedną z przyczyn słabszego sezonu obu ekip" – uważa Engel.

"Obawiam się, że jeśli nie wystąpi Choto, obrona Legii nie będzie monolitem. Ale podobno w Wiśle też są problemy z obrońcami. O wszystkim zadecyduje więc atak, a tu Legia dysponuje większą siłą rażenia. Ma Piotra Włodarczyka, który może okazać się katem krakowian. Wreszcie pokazuje na boisku swoje walory: szybkość, dobry strzał, nieszablonowy drybling, nie boi się pojedynków i jest skuteczny. Mieszkam w Warszawie i zawsze kibicowałem stołecznym drużynom. Trzymam kciuki za Legię" - powiedział Engel.
fot. Jacek Wójcikowski
REKLAMA
REKLAMA
© 1999-2024 Legionisci.com - niezależny serwis informacyjny o Legii Warszawa. Herb Legii, nazwa "Legia" oraz pozostałe znaki firmowe i towarowe użyte zostały wyłącznie w celach informacyjnych.